plakát seriálu

Hannibal

(Hannibal)

Epizoda 1×12 – Prohlášení (Relevés)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Hannibal zabije Georgiu Madchen, protože by si mohla vzpomenout na jeho tvář z noci, kdy zabil D. Suttclifa. Poté se snaží její smrt hodit na Willa.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hannibal zabije Georgiu Madchen, protože by si mohla vzpomenout na jeho tvář z noci, kdy zabil D. Suttclifa. Poté se snaží její smrt hodit na Willa.

Se spoilerem:
Georgiin stav se lepší. Will za ní jde na návštěvu, během které mu Georgia vypráví, co se stalo tu noc v nemocnici. Po Willově odchodu najde Georgia plastový hřeben, díky kterému ve vysoce okysličeném prostředí vzniká oheň a Georgia zde umírá.

Mezitím se Abigail schází z Freddie kvůli plánované knize. Freddie pozná, že Abigail zabila Nicholase Boyla a že sloužila jako návnada svému otci.

Willovi dochází, že Nicholas Boyle nikdy nebyl napodobitelem. Napodobitel má na svědomí Dr. Suttcliffa i Georgiu.

Jack začíná pochybovat o Hannibalovi, proto jde za Dr. Bedeliou Du Maurierovou, Hannibalovou terapeutkou. Ta Jackovi lže, aby ochránila svého pacienta.

Will se rozhodl, že vezme Abigail zpátky do Minnesoty do Hobbsovy chaty, aby mohl zrekonstruovat Marissinu smrt. Willovy halucinace jsou neúnosné, dochází mu, že Abigail dělala návnadu svému otci. Ta má z Willa strach a utíká.

Mezitím jde Jack za Hanibalem, aby si poslechl něco o jeho stavu. Hannibal ho navede na myšlenku, že Will má na svědomí smrt několika lidí, včetně Marissy.

Abigail přichází do domu, kde je Hannibal. Dochází jí, že to Hannibal je sériový vrah. Sám hannibal se přiznává k zabití Marissy. A v plánu má zabít i Abigail.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Will Graham
Dr. Hannibal Lecter
Jack Crawford
Dr. Bedelia Du Maurier
Jimmy Price
Brian Zeller
Vedlejší postavy
Nicholas Boyle
Georgia Madchen
Abigail Hobbs
Flight Attendant
Freddie Lounds
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevProhlášení
Původní názevRelevés
Rok natočení2013
Premiéra13. června 2013
Česká premiéra26. června 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry2 100 000 diváků (0,70 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody