plakát seriálu

Hatfieldovi a McCoyovi

(Hatfields & McCoys)

Názory uživatelů

Hatfields & McCoys

Problém se seriály a filmy natočenými podle skutečných událostí je ten, že to nikdy nedopadne tak, jak si člověk přeje. Hatfields & McCoys je jedna velká mizérie, od začátku až do konce. Hrdost dvou mužů a jejich odlišný pohled na svět postupně vyeskaluje jeden spor až do téměř neuvěřitelných rozměrů.

Žádné poetické záběry krajiny a procházky při západu slunce tu nečekejte, atmosféra je poměrně klaustrofobická plná koltů proklatě nízko u pasu a neustálého odflusávání. Hatfields & McCoys je plné krve, smrti, špíny, hnusu, vraždění, ke kterému dochází za nezidealizovaných a značně nehollywoodských okolností. Nenávist, zášť a zloba, které člověka užírají zaživa, neschopnost odpoutat se od rodinné minulosti, k tomu vražedné šílenství, které je stále divočejší a divočejší, a není nikdo, kdo by ho byl schopný nebo ochotný zastavit, což ještě víc umocňuje to, jak to všechno jenom může dopadnout.

Líbí se mi, že ani jedna rodina není vykreslena jenom kladně nebo jenom záporně. Když si oblíbíte jednu rodinu, tak udělá něco hrozného, že se sympatie hned přelévají na druhou stranu, a tak je to pořád dokola. V jednu chvíli je vám tak určité postavy líto a za okamžik byste jí nejraději zakroutili krkem.

Dalším velkým plusem je to, že když mají postavy vypadat špinavě, zpoceně nebo nemocně, tak tak prostě vypadají, nepůsobí to vůbec uměle. Navíc se podařil i casting, žádný z herců není prvoplánový krasavec nebo krasavice, všichni působí tak nějak obyčejně. Výjimkou je teda Matt Barr, ale tam jeho role svůdníka vyžadovala dobrý vzhled.

Některé scény pro mě byly strašně emotivní hardcore (Sally nesoucí košík s jídlem svým třem synům, Jim bičující Nancy, Jim a jeho pes). Po dlouhé době jsem se přistihla, že mi u seriálu tečou slzy:-) Romantická zápletka se mi sice zdá ze strany Johnseho trochu moc přikrášlená, ale nakonec proč ne.

Tomuhle seriálu podle mě nelze nic vytknout, ať už jde o herce (Kevin Costner, Bill Paxton i moje oblíbená Jena Malone naprosto válí, překvapil i Matt Barr), výpravu nebo hudbu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Chlast a malost

JE to síla. JE to špína. JE to život.
Tedy pro spoustu zúčastněných jejich život skončil. A přitom to vše začalo přátelstvím, které je rozděleno rozdílným pohledem na život a pár nespravedlnostmi.

Seriál nás protáhne několika lety sporů, které natrvalo rozdělí dvě rodiny žijící vedle sebe. Sledujete jak se z obyčejných drobných sporů stávají nepřekonatelné hory sváru.

Do toho všeho je vše neustále proléváno hektolitry pálenky, která jak se zdá vyplavuje spoustu postavám jejich rozum a soucit s ostatními. Vše je doplněno všudypřítomnou špínou a běžným životem (zápasem o život) v té době.

Z celkového seriálu mi běhá mráz po zádech. Jak daleko nebo naopak blízko máme k něčemu podobnému? Umíme dnes podobné spory řešit lépe? Nebo nám pozlátko civilizace jen zakrývá naše oči ukryté v blahobytu?

Dohromady se mi vše líbilo, ale dávám nakonec 60% přeci jen mi tam něco nesedělo, ale vlastně ani nevím co... Atmosféra dobrá, herci taktéž, příběh ze života...Takže možná upravit styl vyprávění a přidal bych 20-30%.

Když tak nad tím přemýšlím dá se na celý seriál dívat jako na další výpravu do historie USA. Pokud chcete další kapitolu doporučuji Into the West.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bude vás z toho mrazit...

Tahle minisérie vás chytí za pačesy a už vás nepustí. Popíše vám život tím neupřímnějším a tím pádem i nejdrsnějším způsobem, jaký byste jen mohli očekávat. Nabídne toho mnoho, od přestřelek a hádek přes marné pokusy ukončit tuto válku až po emotivní scény, které nenechají jedno oko suché.
Prostředí není nijak nablýskané a spolu s hudbou dodávají ději ještě víc na dramatičnosti. A i když si myslíte, že je tamta strana v právu, během pár minut si vás nečím znepřátelí... A takhle si s vámi pohrávají celou dobu. Od první minuty až po tu poslední.
Vedle drsného děje je však potřeba vyzdvihnout i dokonalé herecké výkony. Výběr herců byl opravdu povedený, všichni se svých rolí zhostili s vervou (a to hlavně obě představitelky matek, které odvedly mimořádné výkony) a nejen díky tomu přidali ději na uvěřitelnosti, takže máte pocit, jako kdybyste se vrátili v čase a prožívali to se skutečnými Hatfieldy a McCoyi.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jednoduše Masakr...

Žádné rozepisování.Stručně a jasně čekejte masakr jak to přesně asi v té době,době plné špíny,potu,whisky,koltů a tvrdé práce chodilo.V neposlední řadě v době, kdy se moc ani nepřemýšlelo tasit kolt.Doba hrozná i pro to, že život člověka pomalu nic v té době neznamenal.A pokud se smíchá tak trochu omezenost,pomstichtivost, chlast a zbraň, tak se nám namíchá smrtelnej koktejl... Popravdě musím říci,jsem moc rád, že žiju v současné době a filmovaná doba je ta tam.Díly dle mého laického pohledu nejsou opravdu špatné, ale nevím přesně co, ale něco mne tam prostě chybělo,nesedlo.Sem z něj tak trochu rozladěný...možná jak to byla hrozná doba, nebo zatím nevím. Proto je mé hodnocení takové jaké je.Jinak plně souhlasím s taktéž s anjoa kterýžto jeho názor na seriál přesně sedí.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé