plakát seriálu

Hawaii 5-0

(Hawaii Five-0)

Epizoda 2×19 – Krvavé diamanty (Kalele)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Danny se Stevem surfují. Když se na pláži objeví Mary, Stevova sestra. Pochlubí se mu, že pracuje jako letuška. Bohužel spolu nemohou nic podniknout, protože ještě dnes letí zpět do New Yorku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když Mary přijde do hotelového pokoje, čeká tam na ni neznámý muž. McGarrett má telefon, že Mary je zatčena, chtěla propašovat diamanty. Mary odmítá se všemi mluvit. Steve s ní mluví o samotě a Mary mu vše řekne. Pokud nepředá v New Yorku diamanty kupci, její kamarádka Angela umře. Chin a Kono Maryin pokoj prohledávají, zjistí, že Angela s Mary letěla, zpět ale ne, má letět až za 3 dny. Díky záznamům z kamer se svědectví Mary potvrdí. Dany přemýšlí, jak dostat Mary i s diamanty do New Yorku. Bohužel do vozu, který diamanty převáží, narazí kamion. U nehody je i velitel Freyer. Dva policisté, kteří převáželi důkazní materiál, jsou mrtví. Podle evidence vozidel, se ukáže, že auto bylo ukradené už včera v noci, takže se jednalo o plánovanou akci. Kono se snaží z Mary získat více informací o Angele. Freyer při zjišťování informací o diamantech narazí na Augusta Marcheho, bývalého překupníka. Steve se s ním chce domluvit, Marche se do ničeho nechce zaplétat, ale když se dozví, že se jedná o diamanty, změkne a nakonec jim pomůže. Marche si dá s překupníkem schůzku. Prozkoumá diamant, ale bohužel se prozradí. Freyer Deryla zastřelí. Danny a Freyer jdou do věznice za bratrem zastřelného, Callem. Marche podle kvality zjistí, že diamanty pocházejí z Afriky. Při odchodu Marche diamant ukradne. Kono ho bohužel přelstí. Z mobilu, který Freyer u Cala našel, bylo voláno Derylovi a na policii. Gordon, muž, který vyhrožoval Mary, se ukrývá v hotelu. O Angele nic neví. Gordon prozradí, že s Angelou únos pouze předstírali a Mary přinutili diamanty odvézt. Angela už s Gordonem spolupracovala vícekrát. Mary je očištěna a může pořád pracovat jako letuška. Angela prodá diamanty Marchovi. Ten ji zabije, a tak vlastní jak diamanty tak peníze.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Spun (Grouplove)

Úvodní scéna na surfech.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Danno mluví po surfování se Stevem.)
Danno: Vlnu nemůžeš vlastnit, a když už o tom mluvíme, landšmít není součást jakékoliv potravinové skupiny, kterou bych chtěl znát. A v neposlední řadě, předkrmu by se nikdy, za žádných okolností, nemělo říkat "poo poo".
Hlavní postavy
Steve McGarrett
Danny Williams
Kono Kalakaua
Chin Ho Kelly
Dr. Max Bergman
Vedlejší postavy
Jordan Nevins
Capt. Vincent Fryer
Angela Branson
August March
Mary Ann McGarrett
Detective Kaleo
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKrvavé diamanty
Původní názevKalele
Rok natočení2012
Premiéra19. března 2012
Česká premiéra14. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Autoři profilu epizody