plakát seriálu

Helena

(Helena)

Názory uživatelů

Další pokus o český sitcom...

Tak nějak nevím, kde pořádně začít. Další pokus o český sitcom, který úplně nedopadl podle představ, obzvláště těch diváckých.

Nápad jako takový mi nepřišel zas až tak špatný - přeci jen asi každý se občas rád zasměje nad nezdary a trapasy ostatních a rodinka Musilů by se k tomu zdála ideální, kdyby... Kdyby to všechno dohormady nedávalo jedno velké trapno.

Viděla jsem všechny díly a do každého jsem vkládala vždy víc naděje v to, že bude o něco lepší než ten předchozí, avšak marně. Nevím, jestli za to může nekvalitní scénář či herecké obsazení (které mi svým způsobem sedělo jen do doby, než vyměnili Issovou za Hřebčíkovou - nic proti ní, ale Issová umí být tak hezky kousavá), ale seriálu chyběla šťáva.

Sandra Pogodová na mě působila hodně hlučným dojmem, který by možná byl super pro divadlo, ale v televizi mi to nebylo zas až tak příjemné. Leoš Noha byl možná vtipný se svým "nazdaj" v Okresním přeboru, tady mi vysloveně vadil. Představitelky Lucie s Terezou mi lezly na nervy obě, i když Terezu jsem měla svým způsobem raději (to nemáme žádné kvalitnější dětské herce?) O výměně herečky Klářiny postavy jsem psala výše - opravdu nemohly vybrat dvě víc rozdílné herečky. No a Mareček? Tomu jedinému změna představitele svým způsobem prospěla.

Pokud hledáte seriál jenom jako zvukovou kulisu a nechcete výrazně přemýšlet nad jeho dějem (který svým způsobem pořádně ani neexistuje), je Helena asi to pravé ořechové. Pokud hledáte ale opravdu zábavný sitcom, porozhlédněte se někde jinde, nejlépe v zahraničních vodách.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zas českej sitcom :(

Bože proč tohle děláš. Kdy si konečně uvědomí, že natáčej takový kraviny, který svět neviděl. Popravdě ze seriálu jsem viděla pouze reklamy. Neměla jsem odvahu se na to podívat, protože bych se smála jen tomu jak je to trapný. A podle mě už ani nevědí co točit, protože díl kde se probírá prdění, tak to už je moc. Teď už se jen modlím, aby nebyla další série, protože jinak si snad TV NOVA zablokuji. Stačí se jen dívat na ty debilní reklamy na ty rádoby seriály a máte chuť vyskočit z okna.

0 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

...

Bohužel, obavy se potvrdily. Nova mne nenalákala anotací s větou "Helena se rozhodne si vydělávat psaním", kterou v našem českém prostředí lze pokládat minimálně za úsměvnou, když se to za celou dobu podařilo jen Vieweghovi, a to jen na pár let. Ale i přesto jsem se donutil na seriál podívat.

V seriálu jsou očividné snahy o to, přiblížit se svým americkým předlohám, ale ne tím jejich způsobem - na žádný jemný humor zde nenarazíte, ten zde opravdu není. Jen trapné pokusy, při nichž umělý smích vypadá opravdu nepatřičně. Je zde ale (sice poskrovnu) několik momentů, kterým byste se normálně smáli, a hodně. Zvlášť rozhovory Heleny s jejím synem jsou kouzelné. Proč vám ale teď jen povyletí koutky nahoru?

Je to kvůli hercům. Netuším proč typická česká rodina musí obsahovat tlustého burana, uřvanou zakomplexovanou puťku, oprsklou dceru a idiota syna. Nevěřím, že český národ je na tom až takhle špatně. Ta typizace postav ze seriálu přímo křičí a hrozně ho sráží. Co je ale větší problém, to jsou herecké výkony. Tak špatně zahrané party a odříkané dialogy, to vám snad neudělají ani studenti klempířské základní (nic proti vám, klempíři). A horší tváře snad ani vybrat nemohli - Leoš Noha je nesympatický až hrůza, Sandra Pogodová vypadá spíš jako starší sestra své dcery. A mezi nimi je chemie jako mezi polárním a nepolárním rozpouštědlem - nulová. A to si tento seriál zaslouží ze všeho nejmíň. Do hlavní role by se o dost víc hodil v poslední době zapomenutý Taclík, i věčně okoukaný Bareš, geniální by bylo obsazení Töpfera! Ale bohužel, tohle je Nova, a ta se musí postarat. A tak se postarala o pohřbení jinak možná celkem perspektivního seriálu. Seriálu, který mi už pustí leda tak Rusové, až budu sedět někde spoutaný na židli a nebudu chtít mluvit.

10 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Na tuhle Helenku nemá ani Vondráčková!

Tak to si asi už nova dělá legraci, ne? Měla jsem tu čest, zahlídnout jeden díl, už nikdy více! Naprosto, ale naprosto TRAPNÉ dialogy doprovázeny naprosto neoprávněným "sitconovským" smíchem. O hercích nemluvě, kde sehnali toho taťuldu, je mi záhadou. S Comebacku přešli na tohle?!! Kam se hrabe waterboarding, tohle je teprve mučení! Od doby tohoto "seriálu", pokud bude chtít někdo trestat své dítě od narození jménem, nemusí hledat jména jako Kunhůta či Gustava, stačí pouze Helena.

0 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

A šance je rázem pryč..

Ano, koukal jsem a někdy to i pobavilo ... neříkám, že jsem viděl každý díl, ale koukal jsem na to. No, ale teď po prázdninové pauze, kdy vyměnili herce (ano chápu, že Martha Issová byla těhotná, tak jí vyměnili, dobře to beru. Ale proč vyměnili i toho malého kluka, na tomhle je vidět, že to moc přehrává a nejde mu to..) Tak sice mě to za srdce moc nechytilo ani předtím, ale po změně obsazení Nova ztrácí dalšího diváka.

10 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

utrpení

Bohužel a snad zpětně i bohudík jsem viděla pouhých 15 minut tohoto nováckého "sitcomu", ale i to stačilo.
Rádoby vtipné hlášky a dialogy mezi postavami, které jsou doplněny umělým smíchem na místech,kde mně nezbývalo než nevěřícně koukat na trapnost a stupiditu dané situace. Hlavní postavy jsou ztvárněny naprosto nesympatickými a podle mého názoru i příšernými herci (snad kromě Issové, ta bohužel v první epizodě nebyla).
Co dodat? Televizi Nova se zase povedlo šlápnout vedle.

0 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ujde to ...

Poměrně zmatený seriál (podle 1.epizody) ,ale já mu dávám šanci...Prozatím hodnotím kladně :D

60 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Helena

No jo, zvykám si, že se mi líbí věci, co jiným ne. Helena je fajn sitcom. Vidím v tom naši rodinu, bohužel, bohudík? Baví mě. U jednotlivých dílů se zasměju, a o to jde. Nehledám v tom zázraky, hlubší významy a už vůbec srovnání s Comebackem. Je mi líto, že má tak špatné hodnocení. A nemůžu se ubránit dojmu, že ho má jen protože je to sitcom, který není Comeback a je z produkce Novy. No. Je to jen můj názor ;) Za mě dobrý. A vy si koukejte na co chcete.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vážně?

Tak tohle mě dostalo. Mám sice docela sitcomy ráda, ale tohle? Bez nápadu, vtipu a logiky. Viděla jsem asi dva nebo tři díly a dokonale mě to odradilo, takže teď radši hned odcházím od televize, jenom v ten moment,kdy vysílají ukázky. Jednoduše hrůza!

0 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

SUPÉÉR!

Na tento skvělý seriál se dívám každý čtvrtek (jen škoda, že je tak pozdě). Když se dívám, tak se fakt popadám za břicho! Je tak ohromně vtipný, že to neni pravda! :D Jen tak dál. Doufám, že bude hodně epizod a né jen pár (např. jako u Prvního kroku) :-)

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Nemá nohu ani patu..

Takže v prvé řadě musím říci, že v začátku to táhli pouze Simona a Klára. Po nějaké době Kláru vyměnili (ok, to bych ještě bral), no alespon mohli vybrat nějakou podobnou a né totálně odlišnou (radši zde nebudu zminovat, výměnu toho prcka). Dále je to totálně okopírované od Roseanne, která je milionkrát zpracovaná lépe. Nechápu jak mohou posunout děj o 3 roky, když postavy prostě vypadají stejně a změní to jen tak ze dne na den... Takže suma sumárum 10%. Děs a bída.

10 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Helena

Kvalit Comebacku to sice nesahá ani po paty, ale nedá se říct, že by byla Helena zklamáním, na české poměry je to naopak dost dobrý sitcom. Má opravdu povedené obsazení a občas je to fakt hodně vtipné. Příjemná ztráta času, kterou rozhodně nepohrdám. Zvlášť současná série je hodně dobrá. Takže já se nebojím hodnotit vysoko.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ne, děkuji!

Laciná kopie americké Roseanne, která se navíc vůbec nepovedla. Při pohledu na jména některých herců by člověk řekl, že to nemůže být tak špatné. Ano, vlastně je to ještě horší, když je špatný scénář ani dobří herci nic nezmůžou. Po Comebacku opravdu hořké zklamání. Holt psát a točit ordinaci je daleko jednodušší...

10 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé