plakát seriálu

Helix

(Helix)

Epizoda 1×02 – Bacilonosič (Vector)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nakažených na základně přibývá a atmosféra houstne. Pravda se začíná pomalu odkrývat a nikomu není možné věřit...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

DEN DRUHÝ
Peter nakazil několik vědců, tři z nich byli okamžitě posláni do izolace, kde je dostala na starost doktorka Sarah Jordanová. Zbylé nakažené vědce se tým vydává hledat.

Atmosféra na základně houstne, ostatní zaměstnanci se začínají bát a přejí si být odtamtud evakuováni. To ale nejde, protože zdroj nákazy zatím nebyl nalezen. Jedno je jisté, vzduchem se onen vir nešíří.

Mezitím se Sarah setká s Peterem, který jí začne vyhrožovat. Nijak jí neublíží, neboť je mezi nimi mříž. Než však stihne zavolat Sarah o pomoc, Peter vyskočí do vzduchu a zmizí ve ventilaci. Díky viru jsou nakažení rychlejší a silnější.

Jules mezitím zkoumá Peterovy spisy a dozvídá se, že pracoval s látkou NARVIK-A a NARVIK-B, které chce vyzkoušet na laboratorních krysách. Při pokusu, všichni hlodavci s látkou NARVIK-A zemřou, jen jediný testovací subjekt s látkou NARVIK-B je naživu a právě jemu se zvýší jeho agresivita.

Nakažení v izolaci se začnou bouřit a dožadují se propuštění. Napadnou Saru, kterou přijde zachránit sám Alan. Mezitím Doreen napadne jedna z pohřešovaných vědkyň, která trpí halucinacemi a povídá si sama se sebou. Doreen ji vstříkne sedativa a strčí ji do izolace k ostatním nakaženým, kteří vzápětí utečou.

Major Sergio Balleseros zastřelí jednoho zaměstnance, který se pokoušel o útěk ze základny a nakažený Peter navštíví Jules ve sprše a následně ji napadne.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Do You Know the Way to San Jose (Dionne Warwick)

Hlavní postavy
Dr. Alan Farragut
Dr. Hiroshi Hitaki
Dr. Julia Walkerová
Major Sergio Balleseros
Dr. Sarah Jordanová
Dr. Doreen Boyleová
Dr. Peter Farragut
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBacilonosič
Původní názevVector
Rok natočení2014
Premiéra10. ledna 2014
Česká premiéra7. září 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka39 minut
Sledovanost premiéry1 820 000 diváků