plakát seriálu

Helix

(Helix)

Epizoda 1×01 – Pilot
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým vědců z Centra pro kontrolu nemocí cestují do technologicky vyspělého výzkumného zařízení v Arktidě, aby vyšetřili možný únik nebezpečného viru.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

PŘED DVĚMA DNY
Výzkumným zařízením se ozývá poplach. V jedné laboratoři při nepovoleném pokusu zemřeli dva lidé, třetí ještě dýchá. Doktor Hatake, ředitel onoho zařízení, mu dává napít, ale s nakaženým tělem Petera Farraguta není něco v pořádku. Virus totiž postoupil do další fáze.

DEN PRVNÍ
Doktor Alan Farragut zrovna vede přednášku o horečce Ebole, když je vyrušen několika vojáky. Musí okamžitě odletět se svým týmem do arktického výzkumného zařízení, kde došlo k úniku nebezpečného viru. To ale není pravý důvod, proč by tam měl letět pravě on. Mezi nakaženými je totiž jeho bratr, Peter.

Jakmile tým dorazí do zařízení, vydá se Alan navštívit svého bratra. Ten se chová velice agresivně a pro všechny představuje hrozbu. Dokonce svého bratra napadne, ale než mu stihne ublížit, byla mu podána sedativa.

Ostatní členové týmu začnou onen únik vyšetřovat a podívají se na testovaná zvířata. Alan mezitím zkontroluje těla mrtvých, z jejichž těl zbyla jen kostra a litry černé tekutiny.

Pak se vydává do Peterovy ložnice, aby našel nějakou stopu, s čím tu mají vůbec čest. Pomocí videozáznamu ho jeho bratr varuje, aby odtamtud vzal nohy na ramena. V tu chvíli přiběhne Jules, která ho informuje, že infikovaný Peter utekl z izolace. Alan a ochranka se ho tedy vydávají hledat a vlezou do ventilace, kde se schoval.

Po neúspěšném hledání, Alan a tým přijdou na to, že virus v lidském těle mutuje a mění DNA nakažených. Peter mezitím vyleze z ventilace a vydá se do ložnice jednoho z členů zařízení, kterého následně zabije.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Do You Know the Way to San Jose (Dionne Warwick)

Hlavní postavy
Dr. Alan Farragut
Dr. Hiroshi Hitaki
Dr. Julia Walkerová
Major Sergio Balleseros
Dr. Sarah Jordanová
Dr. Doreen Boyleová
Dr. Peter Farragut
Vedlejší postavy
strážný
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot
Původní názevPilot
Rok natočení2014
Premiéra10. ledna 2014
Česká premiéra7. září 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka39 minut
Sledovanost premiéry1 820 000 diváků