plakát seriálu

Hercule Poirot

(Poirot)

Názory uživatelů

POTĚŠÍ OKO

Moc milý seriál - jak nemám rád Agatu Christie, tak musím uznat, že se tvůrcům podařilo téměř nemožné - z předlohy vykřesali malý zázrak. Jednotlivé postavy obdařili natolik osobitými detaily, že si je člověk musí zamilovat. Zpracování je velmi citlivě provedené - stačilo jen o trochu přehnat osobitost postav a byl by z toho nesledovatelný seriál, ale autoři přesně uměli nadávkovat až k horní hranici možného a přitom ji nepřekročit.

Za povšimnutí stojí reálie - seriál je doslova nabitý neuvěřitelným množstvím dobových (a cenných) starožitností - art decco, secese, kubismus, funkcionalismus - to vše na nás vykukuje z téměř každého záběru, počínaje kostýmy a bytovými doplňky, přes záběry interiérů a exteriérů budov, až po všudypřítomné automobily - veterány. Jde vlastně o takový malý výlet strojem času - radost pohledět.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Jak jinak...Britská kvalita...

Celý seriál je perfektní jeko sonda do minulosti, protože popisuje život přesně takový jaký byl. Zároveň však do oné doby skvěle zasazuje detektivní příběhy s druhým nejlepším detektivem, jakého kdy kdo vytvořil (u mně prostě dominuje Sherlock Holmes), přičemž je David Suchet je jako Hercule Poirot dokonalý. Přesně vystihuje povahu onoho belgického perfekcionalistického detektiva, který občas 'přepne' z angličtiny na francouzštinu. Také Hugh Fraser je jako kapitán Hastings skvělý. Samozřejmě musím ještě zmínit Pauline Moranovou jako slečnu Lemonovou (je vtipné, že kdybychom její jméno přeložili do češtiny, byla by slečna Citronová) a typického Brita, inspektora Jappa. Samotné případy jsou vytvořeny velmi dobře, ale myslím, že na tom má zásluhu hlavně Agatha Christie. Vůbec nejlepší je Vražda v Orient Expresu. Na té epizodě je snad vše naprosto dokonalé: hudba, postavy, zápletka a zejména zakončení. Celý seriál je podle mně velmi, opravdu velmi zdařilý. Z tohoto důvodu dávám plných 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

No to se tak někdo má ....

.... když má jako národní dědictví královnu detektivek, která toho za život namrskala nespočet, když má někdo Davida Sucheta, který se pro roli Poirota prostě narodil a pro většinu zeměkoule prostě on JE a navždy BUDE Poirot. A v neposlední řadě, když má někdo peníze, skvělé herce na vedlejší a hlavní epizodní role. A samozřejmě lokality, kde se dají od minuty točit dobové scény.

Tady se to prostě povedlo, seriál sice vznikal skoro čtvrt století, ze seriálu se postupně změnil na filmový cyklos, ale kvalita zůstala a dobové prostředí je pořád stejně skvělé, jako v sériích prvních. Autorům se opravdu povedlo přenést na obrazovky dobovou atmosféru. Kdo rád detektivky a tu dobu, tak toto je milá a pohodová záležitost, kterou si prostě užije.

Poirot je malý, hodně sebevědomý až sebestředný Belgičan, který své případy řeší hlavou, prakticky bez jakýchkoli technických vychytávek, bez kterých se dnešní krimošky prostě neobejdou. Občas se sice divák trochu ošívá, že za tohle by měli vyhodit koronera a celé tamní forenzní oddělení, ale to jsou drobnosti, které nehrají roli. Stejně, jako se Agatha bude dál hromadně prodávat a číst, tak tento seriál také nezapadne a bude britským klenotem jeětě hodně následujících dekád.

No a co naplat, někdo se prostě má a někdo prostě ne a proto ty naše krimošky vypadají tak, jak vypadají...

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Belgický "žabožrút"

Fúúúú, ako zbožňujem toho malého belgičana. Môžem sa to pozerať znova a znova. Agatha Christie stvorila perfektného detektíva, David Suchet ho doviedol k dokonalosti a Ján Kožuch (SK znenie) mu dal správny hlas a šmrnc. Fascinuje ma jeho výchova, elegancia, šarmantnosť a tá francúzština. :D
Samotný seriál nie je obzvlášť strhujúci a živelný, no ten malý "žabožrút" to všetko ťahá a robí z toho pozerateľný seriálik.
Nuž darmo, je to moja srdcovka.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Můj nejoblíbenější Belgičan

Já mám prostě pro tohohle malého roztomilého Belgičana z pera Agháty Christie slabost a obzvlášť pokud ho hraje David Suchet. Hercule Poirot si vždy udrží úroveň a závěr mě obvykle překvapí. Tak jako Sherlock má svého doktora Watsona tak Poirot má kapitána Hastingse. Divák sem tam potřebuje popostrčit a je příjemné vidět že není sám kdo zaostává za šedou kůrou mozkovou tohoto brilantního detektiva. Mám ráda to staré britské prostředí a koloniální svět. Tenhle detektiv je trochu namyšlený a tvoří úžasnou dvojici s šéf inspektorem Jappem ze Scotland Yardu, který pravidelně zatkne špatnou osobu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

HP

Poirot bude vždycky oddychovka, která nebude na úplně první pohled zcela jasná. každá zápletka je jedinečná, neopakující se a zajímavá. Ať už se jedná o tradiční prostředí nebo exotické, Poirot vždycky předvede koncert šedé kůry mozkové, která vyústí v překvapivou pointu.

I když nad všechny případy vyčnívají skvosty jako Vraždy podle abecedy, Orient Expres, Vraždy v ulici Hickory a další, dílů tohoto seriálu je opravdu hodně. Každý z nich by se dal označit jako samostatný film, a proto působí více důstojně. Na jednu stranu může nudit, ale na tu druhou je neskutečně zajímavý. Je pravda, že někomu nemusí sedět styl chování páně Poirota a mít někdy potíže s tím ho vystát. Na druhou stranu, z pera Agathy Christie pochází více detektivů, a Poirot z nich pro mne zatím nejvýše.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Šedé buňky zapracovaly

Já na seriály a knihy tohoto typu moc nejsem ale Poirot je něco jiného…

Nevadí mi ani, že je to žabožrout a že ho napsala Christie, všechno vyrovnává skvělý herec, pan Suchet a jeho kolosální herecký výkon, vždycky když se řekne Poirot představím si jeho…

Dobrá taky je realita děje, vždyť v době, ve které se to odehrává neměli detektivové nic, než lupu a vlastní mozek, takže nemohli zločince chytit 5 minut po zločinu (leda by ho čapli při činu) a toho se tenhle seriál drží.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Knížka, jako vždy, RULEZ

Opravdu, ještě jsem nezažila něco, co by bylo lepší než knížka, vlastně jsem ani nečekala, že by tenhle seriál mohl být jiný. Někdy se mění zápletky, jednou dokonce ani neumřela oběť. Když čtu knížku, doslova, hlavně při rozuzlení, žasnu, jak to bylo v podstatě jednoduché, všechno do sebe zapadá, v celé knížce jsou náznaky, takže kyby to člověku OPRAVDU pálilo, tak možná by na to aj sám došel =D (každopádně není můj případ). Ale aj tak dávám jednoznačně 100%, protože mě tento seriál baví, a v porovnání s fůrou ostatních seriálů (některé se ani srovnat nedají, byla bych blázen kdybych chtěla srovnávat nějakou kriminálku miami) je opravdu mnohem propracovanější a povedenější nehledě na to, že se většinou odehrává v krásném prostředí Anglie, které se hlavně v novějších dílech daří hezky vystihnout.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Britové umí

Ať už se jedná o speciální jednotku CI5, nebo venkovského detektiva Barnabyho, který v Midsomeru řeší jeden mord za druhým mají Britové zkrátka navrch co se týká krimi seriálů.

Tento seriál nám ukazuje, že na dopadení vraha není potřeba moderní laboratoř, plně funkční PC se všemi záznamy, ale čistě lidský mozek, selský rozum, pozorování...A především logika. Ukazuje, že na dopadení vraha není potřeba vystřílet celý zásobník, ale jednoduše si počkat.
Opravdu nás to donutí přemýšlet, kdo je vrahem.

David ztvárnil Poirota dokonale a nějak takto jsem si jej představovala, po přečtení knížek. Dokonale se do této role vžil, přesně vystihl povahu tohoto belgického gentlemana, kterého si všichni pletou s francouzským žabožroutem. :D Za zmínku určitě stojí i Hugh Fraser a jeho lehce natvrdlý kapitán Hastings. Nemůžu opomenout typického britského inspektora Jappa (Philip Jackson), který se "snaží" s Poirotem soupeřit a Pauline Moranovou jako slečnu Lemonovou, která má o všem přehled a ví co a hlavně kde to najít.

Každý díl má co nabídnout a není to pořád to stejné dokola. A i když to člověk vidí po několikáté, pořád na tom objevuje něco krásného. A i když to člověk vidí snad po 100 zná nazpaměť vše co kdo řekne a ví kdo je vrah? Stejně se na to musí podívat.


Oku diváka bude lahodit nejen nádherné anglické prostředí, ale i dobové oblečení, interiéry, exteriéry, veteráni(člověk se díky tomu aspoň na chvíli přenese do minulosti), ale především skvělé dialogy a propracovanost tohoto seriálu.

Tomuto seriálu se pravdu nedá nic vytknout.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Šedé buňky mozkové v akci!

Jak už jsem psala u seriálu Castle, nejsem moc velký fanoušek krimi seriálů, ale pravda je, že zrovna na příbězích Agathy Christie jsem vyrostla - respektive na jejích knihách. Pomalý přesun k seriálu se pak dal snadno očekávat.
Poirot v hlavní roli s geniálním Davidem Suchetem je víceméně věrným zpracováním knižních předloh a je na to opravdu radost pohledět. Suchet perfektně vystihuje to, jak jsem si belgického detektiva představovala při čtení, takže se při sledování seriálu opravdu tetelím blahem. Také mne baví to, jak seriál hodnověrně zobrazuje dobu, v němž se příběhy odehrávají a kterou si já jako mladší ročník rozhodně nemohu pamatovat. Nejvíc mne ale baví sledovat Poirotovy logické dedukce a to, jak dokáže řešit všechny případy hlavně pomocí své inteligence, ostrovtipu, rychlého úsudku, pečlivého pozorování, často jen s minimálním využitím tehdejší techniky a s minimem násilí z jeho strany a stran jeho kolegů.
Za tenhle brilantní seriál děkujme hlavně paní Spisovatelce, která Poirotovi vdechla život.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bláznivý Belgičan

Detektivky moc nemusím, ale Poirot je skvělý. Vyhovuje mi pomalejší plynutí děje, mám větší prostor na určení podezřelých a hledání indicií vedoucích k pachateli. Navíc Poirot je jako postava skvělá...

90 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Tak to vidím já...

Tenhle kousek mě docela baví. Hlavně ta neskutečná (a dost roztomilá) Poirotova namyšlenost... Seriál má navíc takovou nepopsatelně dobrou atmosféru, přestože se zde řeší vraždy. A tím nemyslím infantilní humor "To je vražda, napsala", ale spíš lišáckého Columba.
Poirota jsem nikdy nesledoval pravidelně, ale jako samostatné díly, které člověk vidí jednou za čas, to funguje perfektně.

Jediné, co mi vždycky vadilo, je, že zápletku divák nikdy nemůže odhadnout předem. Je moc složitá, a to je škoda. Kdyby byla jen malá šance, aby se divák zapojil do řešení případu, bylo by to mnohem lepší a hodnocení by mohlo být ještě výš.

80 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Mesie Poirot

Takhle má vypadat poctivá detektivka. Suchet ztělesnil Poirota naprosto dokonale a právem je jeho nejlepším představitelem. Skvěle mu sekundují i Hugh Fraser a Phillip Jackson, později i Zoe Wanamaker. Kromě hereckých výkonů jistě stojí za zmínku i výprava a nádherná hudba Christophera Gunninga. Atmosféra v tomto seriálu působí víc než dost, hlavně v prvních a tím pádem nejlepších dílech. Krásne je, že většina adaptací je věrná Agathiným předlohám a když ne, tak to většinou vůbec nevadí, protože scénáristé jsou opravdu schopní. Můj nejoblíbenější seriál, jen se obávám okamžiku, až to všechno skončí...
Absolutní klasika, která nikdy neomrzí.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

On nie je Francúz, ale Belgičan.

Kto by nepoznal Poirota. Malého, zavalitého detektíva so vždy upravenými fúzikmi a s geniálnymi malými sivými bunkami.

David Suchet ako Poirot je vynikajúci, príbehy sú neopakovateľné s výborným základom v knižných predlohách a atmosféra 30. rokov 20. storočia je pohlcujúca.

Čo viac dodať. Možno len ... pripravte si anglický čaj, belgickú čokoládu a vychutnajte si klasické poirotovské rozuzlenie.

N'est-ce pas, mon ami?

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Miluji

Agathu Christie, miluji Hercule Poirota od školních let. David Suchet je nejlepší a nejuvěřitelnější Poirot, o tom není pochyb. Seriál se drží knižních předloh, to mám ráda. Seriál je povedený a ani s přibývajícími lety neztrácí na přitažlivosti. Je suše anglický, trochu rozvláčný, přesně jako knihy A.Christie. Pro toho, kdo si chce potrápit šedou kůru mozkovou super volba.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

David Suchet

Tenhle seriál mám ráda už jen proto, že do poslední chvíle nevím, kdo to vlastně udělal a také proto, jakým způsobem Poirot vždy přijde na to, kdo vlastně tím vrahem je. Podle mého názoru je to životní role Davida Sucheta a asi bude mít hodně velký problém to překonat.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Závěry

Nejvíce se mi líbí závěry, kde se sejde celá (často početná) skupina a Hercule odhaluje u každého jejich 13. komnaty :) Akorát, když je takových dílů moc, tak se to může jevit jako jednotvárné, naštěstí ne všechny jsou takto koncipované.Některé díly jsou slabší, ale díky skvělému hlavnímu hrdinovi, tedy Davidu Suchetovi, se to dá odpustit, navíc mu skvěle pomáhá Hugh Fraser a další.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"Vymazlený" detektivní seriál

Seriál postavený na dvou silných pilířích - detektivních zápletkách od Agathy Christie a hereckém výkonu Davida Sucheta. Co víc si přát?Tyto dvě silné stránky bohatě stačí, abyste zapnuli televizi pokaždé, když seriál běží.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Suchet je nejlepší :)

Moje srdeční záležitost. Miluji knížky Agathy Christie a zbožňuji Poirota v podání Davida Sucheta. Je skvělý, bohužel Hastings to trošku kazí. Takže naprosto subjektivně a slepá k jakýmkoliv chybám dávám 100 :DD

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Geniální seriál

Další seriál, který budu navždy milovat. Geniální seriál s neopakovatelnou, z obrazovky sálající atmosférou, s úžasnou hudbou, kostýmy, výpravou, scénářem a geniálními hereckými výkony v čele s mistrem Davidem Suchetem, který se pro roli malého belgičana narodil.
Hercule Poirot je natočen podle detektivek mé nejoblíbenější autorky Agathy Christie. Detektivky miluji a ty anglické obzvlášť. Tohle zpracování mě dostává furt svou neuvěřitelnou kvalitou... Až na pár nepovedených výjímek je to věrné zpracování Agathiných příběhů. Možná ho mám v některých případech radši než knížky, ať kvůli Suchetovi, atmosféře nebo prostě proto, že je to lepší.
Dokonalá je výprava, hudba i všichni herci i v těch nejmenších rolích. Všem doporučuji. Klasická detektivní škola a nejlešpší krimi všech dob. Miluju starou Anglii...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SUper

Já souhlasím s Logan. Detektivky atd moc nemusím, ale Poirot je super. Slušný, milý a šarmantní Hercule Poirot, který taková jednoduchá slova (ano, nevím, jak se máte, samozřejmě...) říká francouzsky (oui, je ne sais pas, ca va, bien sur...) a nakonec všechno vyřeší jen kvůli takové drobnosti.

100 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Hercule Poirot

Tak pro mne je tato detektivka takový příjemný relax :) Má své zajímavé kouzlo, atmosféru. Hlavně oceňuji to, jak jsou veškeré vraždy skvěle vyřešeny a nakonec i ukázány:)) No a taky sebevědomí Poirota je taky bezkonkurenční :D

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Agatha a Suchet skvělá kombinace

Spojení dvou skvělých lidí v tomto případě spisovatelky a herce vytvořilo skvělou detektivku,kdy děj jde plynule až někdy rychle, že se nestačím divit že je konec. Nejlepší je pověstný konec kdy si všechny aktéry děje pozve do jedné místnosti a vysvětluje co jak a proč....Prostě moc šikovně vymyslený a zahraný seriál(detektivka)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Forever

Na něj se dá koukat pořa. I když Hercule je o něco lepší ve filmech i tenhle serial jsem viděla nejednou. Ale tak když se ráno vzbudite nebo jdete kolem jedne spat tak v telce neni nic lepšiho:) (aspon ted)

70 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Poirot

Hercule Poirot mne baví už od 1.třídy :-D

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

ne! prosím...

Nic proti starým detektivkám, ale Poirota prostě nesnesu! Ani nevím konkrétně proč, ale jednoduše ho nemám vůbec ráda...

0 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

bohužel

Mám ráda knížky Agaty Christie, ale tento seriál se moc nelíbí. A že jsem mu dala hned několik šancí. Bohužel

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Detektivka

Toto je fakt pěkná detektiva. Líbí se mi dobové kostýmy, místa natáčení i každý případ má své kouzlo. Opravdu dobré...

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dá se

Jediná snad příjemná a milá detektivka, která jemně a něžně a s inteligentním humorem podává a řeší případy, zvlášť postava pana Poirota. Zpracování je opravdu povedené, nenásilné a příjemné. Líbí se mi doba ve které jsou případy řešeny. Myslím, že na Poirota se dá dívat pořád.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé