plakát seriálu

Hercule Poirot

(Poirot)

Zajímavosti ze seriálu
V první sérii v Poirotově (David Suchet) bytě visí nad pohovkou obraz mostecké věže Karlova mostu při pohledu od Malostranského náměstí.
Herec David Suchet, představitel Hercula Poirota, je v Anglii známý i jako vynikající muzikant. Hraje na řadu nástrojů, nejlépe na klarinet a bubny.
Poirot (David Suchet) belgickou policii opustil v roce 1904, ve věku kolem 60 let. Kdyby stárl stejně rychle jako obyčejní smrtelníci, vyšetřoval by ve skutečnosti svůj poslední případ "Opona" ve věku 130 let.
Poirotovo (David Suchet) nezvyklé belgické občanství je odkazem na belgické uprchlíky, se kterými se Agatha Christie setkala za 1. světové války, kdy byla Belgie okupována Německem.
Postavu Hercula Poirota stvořila Agatha Christie v pouhých 25 letech.
Herec Adam Suchet nebyl spokojený s předchozími ztvárněními Hercula Poirota. Proto si sepsal 93 poznámek z příběhů od Agathy Christie. Díky nim je věrný knižní předloze a získal tak slávu ve více než sto zemích světa.
Protože nebyl David Suchet zavalité postavy, nosil v obleku vycpávky a škrobený límec, aby vypadal mohutněji. Ze začátku si také nechával prostříhávat vlasy na temeni, aby se přiblížil Poirotovýmm řídkým vlasům.