Heuréka - město divů

Heuréka - město divů (Eureka) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Takový normální den

Začíná vystěhovávání Eureky, proti čemuž začne Fargo protestovat. Henry nehodlá sedět se založenýma rukama než bude rozhodnuto, jak bude Grace potrestána. Holly znovu poznává Eureku, aby si na ni vzpomněla, poslední, co si pamatuje, je příjezd do Eureky.

Jack jede pro Zoe a cestou do města jí říká, že mu nebude chybět každodenní zachraňování lidí z bláznivých situací. V tu chvíli se přenesou do GD, kde málem srazí Farga, který sedí na podlaze a nehodlá být odtažen. Kvůli tomu použil zařízení, které ho učinilo jen tak nepřemísťovatelným. Siuace v Eurece se zkomplikuje, když se objeví další červí díra a začne s tou předchozí interagovat, mohlo by to vést k rozsekání lidí, což si následně vyzkouší Andy. Jack je o to víc znepokojen, když se mu nepodaří spojit se s Henrym. Zane přizná, že mu pomohl v případu s Grace a zjistí se, že to je příčina nestabilních červích děr. Vytáhl data z quantumového teleportačního přístroje, kterému byl už předtím odstěhován stabilizátor. Je pak na Jackovi, aby si na ruku dal Fargovo zesilovací zařízení a vběhl do tunelu plného červích děr a přiměl je přiblížením se k sobě implodovat. Když letí tunelem, vidí v záblescích svůj život a pak dopadne na trávu, kde mu na nohy pomůže Henry. Eureka je prodána Grantovi a jelikož Fargo odstupuje z pozice ředitele, jeho nástupcem se stává Henry. Allison sdělí Jackovi, že je těhotná.
Henry poprosí Zana, aby mu dal informace o celé špionáži, které utajil přes Washingtonem a poté si v nich najde souřadnice a naplánuje si schůzku s Beverly. Tu se neúspěšně snaží přesvědčit, aby udělala něco, co by zachránilo Grace. Nakonec je ale Grace zproštěna viny, protože Beverly poslala policistům anonymní tip k nalezení senátorky Wenové výměnou za propuštění Grace.
Jo přizná Carterovi, že je hrozné, že Zane uvažuje o práci ve Švýcarsku a ona by mohla skončit ve Washingtonu. Je totiž až moc depresivní pomyslet na to, že by jim to poté, čím si prošli, nevyšlo. Zane se zmíní, že by byl šťastný, kdyby byli spolu. Jo ho pak požádá o ruku stejným způsobem jako kdysi on ji.
Jack odváží Zoe zpátky na letiště a okolo nich projede auto, kde sedí také oni dva mířící poprvé do Eureky.

Zajímavosti

Na složení závěrečné písničky "You Are My Home" se podílel tvůrce seriálu Jamie Paglia. Jak sám v interview prozradil, měl v plánu muzikálovou epizodu.

Na začátku epizody je zmíněno, že mají 6 týdnů na sbalení. Pak ale přijedou stěhováci s tím, že se začne balit už dnes. To je odkaz na to, že původně seriál dostal další řadu s šesti díly na ukončení.

Jamie Paglia se objevil v epizodě jako jeden z loučících se lidí s Grantem u jeho auta.

Matthew Hastings, režisér této a mnoha další epizod, si v tomto dílu zahrál Roberta, šéfa stěhováků.

Henry se setká s Beverly na stejném místě jako Grant v první polovině 4. řady.

Allison, než políbí Jacka mířícího do červích děr, řekne "Jen pro štěstí", to samé řekla v epizodě 401.

Když Jack vidí svůj život v záblescích, můžeme si všimnout Starka, Tess či Kim.

V závěrečné scéně vidíme i ledního medvěda, odkaz na loňskou vánoční epizodu.

Úplně na začátku epizody jsou záběry na dva obchody – Hastings Hoverboards a Paglia Propulsion Products (Matt Hastings epizodu režíroval, Jaime Paglia je autorem seriálu). Prý šlo šlo o překvapení od štábu.

Znovu se setkáváme i s EMO robotem z epizody 4x06.

Vrací se i Taggart se svým psem Lowjackem. Taggart řekne Jackovi: "Jsem specialista na biologickou regulaci." To samé zaznělo i v pilotu.

Allison oznamuje Jackovi, že je těhotná. V jiném stavu byla i v alternativní realitě v závěrečné epizodě 1. řady.

V bistru ke konci dílu sedí dvojčata, která se objevila v předchozích několika dílech.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když spolu Jo a Zane poprvé mluví o budoucnosti, projde kolem nich třikrát žena v modrém plášti.

Zničení Carterova jeepu více z této kategorie

Při stěhování je rozebrán na kusy.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Takový normální den
 • Just Another Day...
 • 5. série, 13. epizoda (celkově 77. díl)
 • 16. července 2012
 • 21. října 2012
 • 2012
 • 43 minut
 • 1 565 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt2034298/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
allyska