Heuréka - město divů

Heuréka - město divů (Eureka) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Umělý šampion

Jako každoročně se v Heuréce chystá soutěžní výstava psích robotů, jejichž konstruování už přineslo lidstvu mnoho pozitivního. Šampionka Fifi však náhle shoří a zanedlouho i další robopes. Eva Thorneová nařídí Jacku Carterovi, aby zničení vyšetřil. Jack však má plnou hlavu otřesů půdy, které pocítil jako jediný v Heuréce. Podle Nathana Starka a Allison Blakeové stojí město na seismicky klidném místě. Stark ho odvede do počítačového jádra Global Dynamics, jehož procesory jsou z logických diamantů a tantalových paprsků. Logické diamanty dokážou zpracovávat neuvěřitelné množství informací. Douglas Fargo zjistí, že byly zabudovány v explodujících psech.

Jack řekne o otřesech seismologovi Hoodovi. Ten se vydá do podzemí a ohlásí, že je tam lávová kapsa, která brzy vybuchne. Tuto kapsu však vytvořil člověk. Jack se vydá do starého dolu. Na stěnách objeví logické diamanty vyrobené generátorem akustických vln. Ukáže se, že si je vyráběla doktorka Tracy Foxová a testovala je na psech. Neuvědomila si však, že akustické vlny mohou rozpouštět železné rudy v podzemí, z nichž se pak vytvoří magma...

Zajímavosti

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Dr. Hood nabídne šerifu Cartrovi, že jeden z logických diamantů, který byl nalezen při "pivně" robotických psů, změří pomocí plynnového chromatografu. Na plynnovém chromatografu se měří látky v plynném stavu, což diamanty jistě nebyly. Vhodnější by byl rentgenový difraktometr.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon