plakát seriálu

Hidden

(Hidden)

Názory uživatelů

Nepustí vás...

Jeden z těch miniseriálů, které jsem musela dát pomalu jen na jeden zátah. A to ze dvou důvodů, kde za prvé - každý díl ke konci byl tak vyšponovaný, že to nejde ani náhodou nedat hned další. A za druhé - Hidden vyžaduje docela solidní soustředění, protože dát větší pauzu, tak se tam asi ztratím. Jen ten konec mě malinko zklamal a ten scénář bych sem tam jen malinko upravila. Jinak atmosféra skutečně za jedna, výborně zvolený sympaťický Philip Glenister do role Harryho, právníka s neuspořádaným životem i svojí duší a já tenhle seriál moc ráda doporučím dál.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Hidden

Zatím jsem vždycky britskou tvorbu chválil a nejinak tomu je i u minisérie Hidden. Politický thriller jako seriálový žánr není zrovna běžný, ale Hidden dokazuje, že je to škoda. Herecké obsazení nemá chybu a scénář má minimum hluchých míst. Je pravda, že hlavně první epizoda je možná místa trochu chaotická, ovšem když po 4. dílů vše pěkně zapadne do sebe, tak začne člověk toužit po dalším pokračování.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Hidden

Hidden je pro mě příjemné překvapení. Sice první epizoda Hidden je naprostý chaos, kdy jsem chvílemi absolutně nevěděla, co se děje, ale jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Pátrání po ztracené osobě, flashbacky do minulosti, politická krize ve Velké Británii. Ale chytrý divák už ví, že všechno souvisí se vším.
Harry Venn je trošku sockovatý právník s kriminální minulostí, u kterého si není nikdo jistý, na které straně zákona zrovna je. Když zrovna nepracuje, rád ujíždí na kokainu nebo spí se svou ex-manželkou. Není to úplně sympaťák:-) Ať už milý chlapík nebo ne, prostě mě přikoval k obrazovce.
Flashbacky v každém dílu odhalují důležitý okamžik Harryho minulosti, ale až do posledního dílu není vidět celý obraz. Děj výborně plyne, záhady jsou dávkovány postupně a v přiměřeném množství, zápletka se rozvíjí. Harry tak zjišťuje, že to, do čeho se zapletl, je mnohem větší, než si kdy vůbec myslel.
Scénář v některých místech dost pokulhává. Občas je až s podivem, kolik náhod Harrymu a Gině v jejich pátrání pomáhá. Pak tu jsou ale chvíle, které mě hrozně baví – Harry udílí rady svému synovi ve vězení, Harry si chce opatřit zbraň ("Já jen, že to není moc dobrý znamení, když tě tvůj právník požádá o zbraň.") a nakonec závěrečný záběr na Harryho.
V závěru zůstává plno nevyřešených otázek, ale kupodivu u Hidden mi to vůbec nevadí, protože si myslím, že jejich zodpovězením by seriál jenom ztratil.
Celkově vzato, Hidden je zajímavý konspirační thriller ze současnosti, který těží především z atmosféry a z vynikajícího hereckého obsazení v čele s charismatickým Philipem Glenisterem.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí