plakát seriálu

Hit and Miss

(Hit and Miss)

Názory uživatelů

Hit and miss

Hit and miss je velmi zvláštní seriál, není zabalený v zářivém obalu, má plno hluchých míst, ale já se od něj nemohla odtrhnout, protože jsem si nikdy nebyla jistá, co se stane v další chvíli, ale už po prvním dílu mi bylo jasné, že šance na druhou sérii je dost nereálná.

Nešetří se tu násilím, krví a sexem, všechno je poměrně syrové, ale zároveň to není v popředí. V Hit and miss není ani moc dialogů, postavy spíše dusí emoce v sobě. Hlavní důraz seriál klade na Miiny pocity a její sžívání se s novou rodinkou, pro kterou by udělala cokoliv. Mia se musí vyrovnávat nejen sama se sebou, ale i se svým netradičním povoláním, s novým přítelem, a se čtyřmi dětmi, které se navíc musí vypořádat se smrtí své matky. Mia je rozhodně zajímavá postava – během těch šesti dílů je krásně vidět její proměna z bezchybně fungujícího stroje na zabíjení na nejistou hlavu zvláštní rodiny. Objekt Miina zájmu je Ben, který vnitřně bojuje s tím, že se zamiloval do ženy/muže.

V Hit and miss se docela pěkně podařilo skloubit rodinné drama s chladnokrevně provedenými vraždami. Má to ten správný britský šmrnc – hnusné počasí, polorozpadlé ruiny, odtažité město, pro sprostá slova hrdinové nechodí daleko. Atmosféra je podtržena skvěle zvoleným hudebním doprovodem. Já ze seriálu cítím takový příjemný retro nádech – Miin způsob oblékání, hudba, oslava narozenin, zabití igelitovým sáčkem přes hlavu (Kdo takhle dneska v seriálech vraždí?).

Líbí se mi námět seriálu, postavy až na výjimky působí jako skuteční lidé s kladnými i zápornými vlastnostmi. Chloë je ve své roli výborná v jakékoliv poloze ať už jako sexy vamp nebo jako osoba nenávidějící svůj obraz v zrcadle. Mě ale víc zaujala Karla Crome, ta holka je výborná. Připouštím, že je tu plno naprostých hloupostí (žádná sociálka, otisky prstů na pytlích, motýl na ostřelovací pušce atd.), ale já si stejně seriál hlavně pro jeho atmosféru oblíbila.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Trefil a neminul :)

Tohle není jeden z těch nablýskaných seriálů, ve kterých je všechno fajn a ve kterých se všechno vyřeší lusknutím prstu. Ponurou realitu vám tu naservírují pěkně za syrova a bez obalu. A poperte se s tím, jak chcete.
V dílech se sice objevují i pomalejší, hluchá místa, která seriálu trochu škodí, ale i tak rozhodně stojí za vidění.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

She's not your typical dad.

Naprosto souhlasím s oběma názory, které se tu vyskytly přede mnou.

Hit and Miss není něco, na co kouká mainstream. Nejsou zde žádné kudrlinky, žádné barvičky, nevodí vás tu za ručičku. Tvůrci ukazují věci tak, jak opravdu ve skutečnosti jsou, neštítí se jich.

V první řadě musím ocenit originální nápad. O problematice transexuality se v seriálech příliš nemluví. A pokud, tak rozhodně nejsou všechny aspekty ukázány takto narovinu, bez jakýchkoliv přikrášlení.

Mia je holka, ale jen v poloholčičím těle. Během let transformace musela odložit své emoce stranou, proto se k ní role nájemného zabijáka hodí naprosto přesně. Nebojí se zmáčknout spoušť, pohled na mrtvé tělo ji nechává naprosto chladnou.

Přesto se něco stane. Něco, co jí donutí přehodnotit svůj život i své city. Začne jí na někom záležet. Ať už jsou to nové děti, její vlastní syn, nebo potenciální milenec.

Zpočátku jsem byla hodně vykolejená z upřímnosti, která se na mě z obrazovky drásala. Po několika minutách jsem si ale zvykla a nechala jsem se unášet na proudu šokujícího příběhu.

Správně, šokujícího. U Hit and Miss jste nikdy nevěděli, co se na vás vyvalí jako další. Seriál během svých šesti epizod stihl tolik událostí, tolik akce, že jste se rozhodně nezačali nudit. Už jen první minuty, kdy Mia bez mrknutí oka odstřelí svou oběť, jde domů do sprchy a cvičit, a potom za svým šéfem, musí upoutat každého fandu dramatu / trilleru.

Kromě příběhu oceňuji také herecké výkony. Cloë byla výborná už v Big Love a tady jen potvrdila, že hrát opravdu umí. Na roli transexuála se perfektně hodí, je zvláštně krásná, není to typická princezna. Všechny dětské role byly perfektně obsazené, nenašla jsem hluché místo. Až mě někdy zaráželo, s jakou jistotou a chladností se někdy tyto děti chovali, přemýšlela jsem, jestli je někdo opravdu nucený dospět v tak mladém věku... Asi je to tak, bohužel. Nikomu bych nepřála takto syrové dětství.

Přes všechu tu chválu ale nemůžu hodnotit zas tolik vysoko, a to z jednoho prostého důvodu. Já mám ráda ty barevné pohádkové seriály, kde každý září a usmívá se. Pomáhá mi to vypnout, nepřemýšlet a relaxovat. Hit and Miss je dílo pro fajnšmejkry. Pokud hledáte něco, co vás nenechá chladným, Hit and Miss je přesně pro vás.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak to mi sedlo

Tak tohle dílko mi vyloženě sedlo. Spíše komorní bez pozlátka a z pohledu laika bez velkého rozpočtu. Postavy kterým to docela věřím s vynikající Chloë Sevigny coby hlavní hrdinka a Karla Crome jako nevlastní dcera, super.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hit and miss

K této sérii mne přitáhla hlavně herečka Chloë Sevigny, kterou jsem obdivovala za její výkon v seriálu Those Who Kill. Ani zde nezklamala, její postava transsexuála, který se již od dětství potýká s nepochopením a hledá si své vlastní místo v životě, je zahrána velmi přesvědčivě a otevřeně. Ale je pravda, že přes první díl jsem se musela prokousávat, než jsem tomu přišla na chuť. Dost mne vytáčelo vkládání názvu seriálu do děje, to bylo jako studená sprcha. Nicméně, přes všechny chybky a občasné nelogičnosti je Hit and miss seriálem, který vás nenechá chladným.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí