plakát seriálu

Hledání

(Looking)

Názory uživatelů

Nemastné neslané

HBO už dlouho dokazuje, že se nebojí žádného tématu, takže už asi ani nepřekvapí, že v seriálu o gayich je těch gayů fakt hodně a při jejich nahotě, líbání a sexu se kamera neodvrací. Jenže taková (pro někoho) kontroverze dle mého seriál neutáhne, pokud chybí nějaký pořádný děj. U Looking to po třech dílech vypadá, že zůstane ve svém poklidném tempu, 3 kamarádi chodí do práce a na party, jezdí metrem, seznamují se s jinými gayi, ale to je vše. Není to vtipné, napínavé, dramtické, psychologické, nic...
Nápad udělat seriál o životě gay komunity v San Franciscu zněl super, ale pokud jedinou zajímavou věcí na gayích je podle tvůrcu pouze jejich orientace, tak pro mě je to ploché, nudné a ke gayům trochu neuctivé.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po Pittsburghu San Francisko...

Looking / Hledání je celkem příjemný seriál. Dávka romantiky, náhled do gay kultury, sympatické i nesympatické postavy... Líbilo se mi, že je seriál přirozený (jak HBO píše - naturalistický), nemusíte se bát žádných šíleností, trapných okamžiků, náhodiček, že ZROVNA někdo stojí za dveřmi, když se o něm ostatní baví... Postavy jsou normální, když má někdo problém, řeší ho, omluví se - to že člověk nemusí u sledování mlátit hlavou o stůl, se mi hrozně líbí.
Dvě série jsem zkoukla za víkend, obsah filmu jsem si omylem přečetla a koukat se na něj nebudu, protože to nedopadne... Připadá mi, že se konec zase začíná točit dokola (jako to v seriálech bývá, to nesnáším), a já si nechci zkazit dojmy: )

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kéž by bylo víc sérií

Další seriál z gay prostředí a další závislost na mém seznamu, Patrick a celá parta z Looking si mě naprosto získali, jsem věrná fanynka a myslím, že už navždy jí budu! Strašně mě mrzí, že seriál byl po dvou sériích zrušen, protože tohle si rozhodně nezasloužil, ale doufám, že se alespoň dočkáme toho slíbeného závěrečného filmu, protože jestli ne asi budu vraždit :D Po Queer as folk druhý nejoblíbenější seriál s gay tématikou!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Klidnější QaF

Asi se nikdo, kdy viděl oba seriály nedokáže natolik ovládat, aby je neporovnával. Já samozřejmě nejsem vyjímka. Ale už je to déle, co jsem Queer as Folk viděla, kdežto Looking mám v čerstvé paměti. Budu se snažit být objektivní.

Celkové se mi líbí realistické zpracování tématu. Vyobrazení gayů, jejich chování, problémy, vztahy a přátelé jsou zobrazeny normálně. Konečně. Nic vykroucenýho, přehnaně afektovaného. Párkrát jsem si tu přečetla, že je seriál plochý. To je tak trochu blbost. Akorát to není o tom, šokovat diváka. Podle mého si tvůrci snažili vyobrazit reálný život gayů a to se jim povedlo na jedničku. Bohužel v současném světě, tak nějak každý očekává nějakou senzaci, něco, co Vás udrží v sedačce. A v tom je tak trochu i problém. Fakt se jim to povedlo. Seriál je natolik realisticky vyobrazen, že pokud Vás nijak zvlášť nešokuje, že to je o homosexuálech, tak seriál nemá co nového nabídnout. Je to průměr, ale za to krásný průměr. Na druhou stranu, jsou tam fakt krásně vyobrazený emoce a vztahy. Složitě a dospěle. Skvělej seriál, je ho škoda.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Chci víc!

Nuže dobrá tedy. Tento počin jsem objevil zcela náhodou, zrovna když jsem žádný gay seriál nehledal. Na rovinu říkám, že já jsem gay, tudíž moje hodnocení může být trošku zavádějící a zabarvené. Navíc podotýkám, že jsem všech osm dílů sjel za jednu Sobotu, tak moc mě to chytilo.

Začnu recenzovat trošku oklikou. Pro mě jakožto člověka co je gay, je hrozně obtížné najít nějakou romantiku či solidní gay tématiku v seriálech či ve filmech. Seriály prakticky na toto téma nejsou a osobně si vybavuji jediný alias Queer as Folk. Co se pak týče filmů mám problém s tím, že většinou jsou točeny všechny na jedno brdo. A originál je tu jak diamant v prasečím korytě. Takže jsem opravdu rád za každý nový gay seriál či gay originální film. Protože jsem člověk a mám právo na svou dávku romantiky, i když se mi možná líbí něco jiného než většině heterosexuální společnosti.

Po třech dílech tohoto seriálu jsem byl ale zděšen. To co mi přistálo v hledáčku nebylo nic víc než plochá cesta, která šla v jasně vymezeném terénu. A ta prezentace. Osobně mám problém s prezentací gayů. Mám pocit, že televize nás vždy prezentuje jako bandu prostitutek, které nemají nic jiného na práci než brát drogy a pářit se kdykoliv a s kýmkoliv. A takhle je to pro mě i na začátku seriálu podáváno. Nepamatuji si snad žádný jiný seriál, který by mě takto v začátku strašně urážel. Přesto jsem vydržel a i dávám vysoké hodnocení 90%. Tak proč to?

Postavy seriálu. Máme tu tři hlavní postavy, z nichž všechny mi byli ze začátku nesympatické až hrůza. Ale pak se rozjel docela slušně Patrickův příběh, a i on nakonec dostal nejvíce prostoru z celého seriálu. Což je jedině dobře. A já, jakmile k někomu najdu tu cestu skrze houští a popadané stromy, už se jí těžko pouštím. Ten kluk mě hodně baví a když mě někdo baví, chci vidět jak to s ním půjde dál. Já mu budu ze všech sil držet palce. Ostatní dvě postavy sice rozvíjejí též svůj příběh a možná dostanou i více prostoru v příští sezóně, ale do té doby mě tak neoslovili. Dom ještě jakžtakž, i když za ten jeho knírek bych mu nejraději urval hlavu. Třetí postavou je tedy Augustín, kterého bych klidně od příští sezóny vidět nemusel. Dejte místo něj Kevina a budu spokojenější.

Čím však u mě seriál dostal asi nejvíc bodů byla ta prostá a jednoduchá sexuální otevřenost. Zůstal jsem s pusou dokořán opravdu s jakou otevřeností k tomu přistoupili. A já za to dávám jednoznačně všechny palce nahoru. Televize nám prezentuje sex mezi ženou a mužem jakožto normální obrázek. Tak proč by měl být sex mezi mužem a mužem další tabu?

Když si vzpomenu na svou rozpačitost po třetím díle a teď vidím, jak mě to chytilo, tak se musím pousmát. Samozřejmě tento seriál nepřináší nic nového a neotřelého. Je opravdu plochý, není ani tak dramatický a ani tak srandovní jak je líčen. Ale já prostě jsem asi hold věřící člověk, který věří v to, že se z tohohle seriálu dá ještě vymáčknout mnohem a mnohem víc. Proto budu s napětím očekávat druhou sérii. A pokud i vy nebudete očekávat zázraky a dokážete ocenit nebo alespoň překousnout nahá mužská těla, která to k sobě táhne jako magnet, věřím, že Vás seriál dokáže alespoň zabavit. S 30 minutovou stopáží a osmi díly se nemusíte bát, že se pouštíte na běh s dlouhou tratí.

Já jsem zkrátka gay, a můžete celý tenhle názor brát jako názor jednoho teplýho a zaujatýho kluka. Ale já tady vidím skrytý potencionál a věřím, že tvůrci seriál příští sezónou posunou na jiný level.


Aktualizováno 24/03/2015

Looking započal svou druhou sérii. Dočkal se rozšíření na celých deset dílů i když stopáž zůstala stejná. To je trestuhodná neúcta k fanouškům, protože třicet minut uteče až příliš rychle.

Patrick zůstal v hlavní roli. Tím stěžejním tématem druhé série tedy jest jeho láska k dvěma mužům. A on se v ní skutečně vymáchá. Bude padat na hubu a vy budete padat s ním. Budete mu to přát. Budete se dojímat, a budete nadávat, když to nepůjde podle vašich představ. Tvůrcům se skutečně podařilo rozdělit komunitu na dva tábory, která se nebojí svého oprávněného kandidáta řádně podpořit. Ale to jen tak bokem. Team Kevin!

Tvůrci také slibovali víc Kevina nebo Doris. Obě postavy zvládnuty na jedničku. Dokonce Augustín dostal nějaký větší prostor. Což už mi tolik nevadilo. To je ale určitě dáno tím, že se ostříhal, tak vypadá trochu zas jako člověk. S tím bohužel bohudík došlo k odsunutí Doma na druhou kolej. Jeho dějová linka je nezajímavá. Příběh ztroskotance, který jde za svým snem otevření restaurace a funguje jako příležitostná poradna pro přátele, už dneska nikoho na zadek nepoloží. Třeba s třetí sérií se konečně dočká nějaké zajímavého příběhu.

Looking v mých očích obstál i podruhé. Tahle série jde víc do hloubky a rozhodně je lepší než první. Zároveň mám strach z té třetí. Dokážou tvůrci navázat na úspěch? Nebudeme řešit stále Patrickův vztah mezi dvěma stejnými muži? To by se mohlo hodně rychle přejíst. Otázky na tvůrce pro třetí sezónu.

Tak či tak Looking prohloubil moji závislost. Skoro rok jsem si na něj nevzpomněl a pak mě přejel jak náklaďák. Moje neskutečné absťáky, kdy jsem týden musel čekat na nový díl. Můj neskutečný vztek, když čtrnáct dní nebyli k mání titulky. Jsem takovej fetišista závislej na Lookingu. A teď zas rok čekat? To mě asi zabije.


Aktualizováno 25/03/2015

Den po tomhle názoru začínají prosakovat informace, že HBO seriál neprodloužila do třetí série. Což vzápětí potvrzují i hlavní herci seriálu. Strašná škoda. Letošní seriálová sezona je prostě čím dál horší. Tak se těšme aspoň na film.

90 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

O něco realističtější Queer as Folk

Jako velký fanoušek seriálu Queer as Folk (US verze) jsem si říkala, že to musím vidět! A jsem ráda za svoje rozhodnutí.
Seriál sice není zatím (jsem na začátku 2. série) tak zábavný jako QaF, ale zase mi přijde přecejen o něco realističtější. Nepřijde mi úplně běžné ani v gay komunitě chodit každý den tančit do klubu, zdrogovat se a pořádat téměř orgie, jak to je v QaF občas prezentováno...
Dále souhlasím s Umbarosem, že postavu Augustina bych klidně vynechala, ale Patrick se svým příběhem s Kevinem se mi líbí moc a Dom se mi líbí i s tím knírkem :-)
Další zajímavou postavou je tu Lynn hraný Scottem Bakulou, kterému bych klidně dala také víc prostoru, protože ukazuje gaye zase z jiné, lidštější stránky - také nejsou věčně mladí křepčící modelové, jak bývají občas v televizi zobrazováni. Mám ale obavu, že toho se nedočkáme, když je teď zaměstnán NCIS: New Orleans...
Uvidím, jak se rozvine druhá série, jestli v ní bude o něco více humoru a poutavější zápletky, ale jinak celkově tento seriál hodnotím velmi kladně.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

looking

odvážna téma, ktorá v nedostáva toľko priestoru. hereckéi obsadenie bolo viac ako sympatické, chúlostivé scény boli znázornené tak ,že nikoho neurážali, ale občas to bola veľká nuda a mala som pocit, že sa nič zaujímavé nedialo

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nie zlé

Výborný začiatok, sklamanie na konci. Dobre spracovaná téma s nahliadnutím do komunity. Obe série mali zaujímavý dej, skvelé zápletky a hlavné postavy sa počas sérií vyvíjali. Jediné čo môžem vytknúť je záver s filmom, ktoré ma dosť sklamali. Podla mňa zvolili nesprávny záver, asi z viery, že sladký happy eding by nebol vhodný.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Find. Something. Real.

1. série - 80% - Tihle Boys ze San Francisca klamou tělem. Působí totiž jako sled převážně nenavazujících epizodek, ve kterých jasně hraje prim neodolatelný klukovský úsměv Jonathana Groffa, díky kterému Patrick své dva ústřední kolegy strká do kapsy. Agustín je totiž od první chvíle nesympatický a Dom překvapivě dlouho naprosto nevýrazný. Jenže v tu chvíli přijde ve vedlejších rolích nová krev v podobě mých oblíbených seriálových matadorů Scotta Bakuly a Russella Toveyho a všechno je jinak. Looking v tu chvíli získá hned několik nových nábojů, dějové linky se sympaticky doplňují a není epizoda, během které by nepadla nějaká nezpochybnitelná vztahová pravda. První sezóna tak kromě pomalejšího rozjezdu doplácí i na trochu rozvážnější závěr, když by daleko lépe pasovalo víc emocí, než nám celá parta nechala. Pokud se příště půjde ještě o něco dál pod pokličku všech zobrazených linek, usídlí se nová lekce z Hledání v mém žebříčku čistokrevných vztahovek zatraceně vysoko.

2. série - 90% - Realističnost a plastičnost všech postav dosahuje tentokrát na tak vysokou úroveň, že motto "Find something real" padne jako ulité. Looking definitivně naplňuje svůj potenciál vztahovky s dokonalým ansámblem (hlavně Groff a Tovey jsou u mě na Emmy), což je v kombinaci s rozhodnutím HBO nechat druhý rok rokem posledním zoufale hořkosladké. Ten potenciál, který v sobě seriál měl, se dal měřit na metráky. Bez několika příběhových malých domů, kvůli kterým by Patrick mohl působit zbytečně nerozhodně, jasně nejuvěřitelnější seriál poslední doby.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí