Hnutí mysli

Hnutí mysli (State of Mind) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Na půl cesty

Když terapeut Kalid přijde ráno do střediska New Haven, kde má stejně jako několik dalších kolegů ordinaci, najde tam dva teenagery z kroužku „Záře“ své kolegyně Cordelie Banksové, kteří souloží. Je tím rozhořčen a ihned si Cordelii stěžuje. Ta se mladých lidí – převážně těhotných dívek a problémových mládenců, kteří se tu dvakrát týdně scházejí – zastává. Kalid chce dokonce zkusit, jestli by advokát Barry White, nový nájemník, nemohl najít něco, co by mu umožnilo skupinku vyhodit.

Jeho klient Carson mu oznamuje, že s manželkou odlétá na dovolenou a nechávají tu syna Davida. Aspoň si bude moct dělat, co chce. Opak je ovšem pravdou. Silně depresivní patnáctiletý chlapec sedí celé dny zavřený doma a má sebevražedné myšlenky. To Kalida vyděsí natolik, že ho přiveze do střediska a seznámí s Cordeliinými teenagery. Přestože na nich ještě nedávno nenacházel nitku dobrou, usoudí, že nějaká společnost je vždycky lepší než žádná.

David od Cordelie po nějaké době odejde a vrátí se domů. Kalid o něj má ale starost, tím spíš, že se nemůže dovolat jeho rodičům. Rozbije okno a vnikne do domu.

Ann Bellowesová se dozvídá, že se ji chystá navštívit matka. Poněkud ji to zaskočí, protože jí zatím nesdělila, že se s Philem rozešla. Nakonec se ale přemůže a manželovi zavolá. Pozve ho na večeři, a Phil si samozřejmě začne ihned dělat naděje. Při večeři pak Ann čeká na vhodný okamžik, aby matce sdělila, že se s Philem rozešla.

Ann zároveň řeší případ mladé dívky, která je transsexuál a má potíže s tím, že ji rodiče na sestřinu svatbu chtějí obléct do nemožných růžových šatů. Má jít totiž za družičku. Ann ji s matkou Rosalind vezme na nákupy a Andrea, která si ale raději nechá říkat Andy, si zkusí nádherný smoking. V tom by šla nejraději...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon