plakát seriálu

Hnutí mysli

(State of Mind)

Epizoda 1×08 – Ztráty a nálezy (Lost & Found)
? %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ann má divný sen: v něm jí prodavač Fred dává podivnou mléčnou kouli. Ann netuší, co by to mohlo být. Když se probudí, je jí zle. A zjistí, že je těhotná. Ovšem možní otcové jsou hned dva: Phil a William.

James LeCroix musí urychleně odjet do chráněného domu, kde žije jeho starý otec, bývalý herec. Ten se tam nepohodl s místními nájemnicemi, které podepsaly petici za jeho vystěhování. James si ho tedy bere dočasně k sobě. Když se se starým pánem setká Taj, jehož manželka a dcery odjely do Káhiry, což ho velice trápí, zdá se mu, že se u starého pána projevují počáteční symptomy Alzheimerovy choroby. James ale soudí, že jeho otec byl potřeštěný a roztržitý vždycky. Svého otce svěří na hodinku Cordelii a členům jejího kroužku. Je tam momentálně i malá holčička Ladona, se kterou starý pán nepozorovaně odejde. James a Taj se je oba vydají hledat.

Zatímco Fred hodlá v čekárně o víkendech pořádat své taneční kurzy a žádá společníky o svolení, Barry White hovoří s Lolou, klientkou Cordeliina kroužku "Záře". Mladá žena se obává, že vzhledem k její momentálně neutěšené bytové situaci jí bude chtít tchyně odebrat malou dcerku Ladonu. Když James Lolu navštíví, zjistí, že skutečně žije v malém bytě s mnoha dalšími lidmi a paní Williamsová má naději, že její žádost o svěření dívenky do péče bude mít úspěch. S paní Williamsovou si promluví a zjistí, že životem těžce zkoušená žena má skutečně upřímnou starost o to, jak bude její vnučka vyrůstat.

Ann ke svému překvapení zjišťuje, že Phil otcem dítěte být nemůže. Je totiž neplodný, což jí po celých šest let manželství pečlivě tajil, zatímco ona brala antikoncepci. William, zdá se, na ni už pozapomněl a tráví čas v New Orleans s jinou ženou. Ann je zdrcená...

Hlavní postavy
Ann Bellowesová
James LeCroix
Taj Kalid
Cordelia Banksová
Barry White
Fred Smedresman
Vedlejší postavy
William Banks
Robert LeCroix
Administrator
Glenn Cheuse
Bonnie Cheuse
Mrs. Williams
Charisma
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZtráty a nálezy
Původní názevLost & Found
Rok natočení2007
Premiéra9. září 2007
Česká premiéra22. listopadu 2010
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka45 minut
Autoři profilu epizody