plakát seriálu

Hodinový manžel

(Bent)

Názory uživatelů

Bad boy vs. Good girl

Tohle že dostalo šanci v éteru? Jasně, bylo to jen šest episod ve třech týdnech, ale i tak.

Bent je sitcom, u kterého se nezasmějete. Stanice mají mezi sebou asi pravidlo, že tak dva tři takovéto kousky za sezónu vyrobí. Nevím, proč za to utrácejí peníze, ale to je jejich věc.

Dějově je Bent uvěřitelné asi jako Červená Karkulka. Povídejte mi, že si za tři týdny stihnete z najaté pracovní síly, kterou jen tak mimochodem potkáváte jen před cestou do práce a po příchodu z ní, vytvořit druhou rodinu. Protože přesně tak to v Bent bylo.

Pete je typický seriálový cool týpek. Má úroveň, obstojný vzhled, ženské se na něj lepí jak včely na med a on si je toho moc dobře vědom. Přesto se zakouká do své šéfky, mladé svobodné právničky. Ta sice má přítele, ale její dcera si mnohem více rozumí s Petem. A Pete se pro ni stane druhým otcem, hraje s ní hry, vozí ji na motorce, zachraňuje ze střechy... Jak říkám, úplně jak z reálného života..

Seriál postrádá jakékoliv známky vtipu. Jistě, nahrazuje je "Aaaach" romantickými scénami, ale to u sitcomu opravdu zdaleka nestačí. Herci jsou příjemní, ovšem v důsledku nedostatku kvalitního scénáře nemohou předvést vše, co se v nich ukrývá. A zprotivit nám Amandu Peet nebo Jeffreyho Tambora, to považuju skoro za hřích! Bent, styď se!

Bent asi posloužilo svému účelu. Byla to krátká vsuvka, která umožnila jiným NBC komediím chytnout druhý dech. Nic víc.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Doufám, že nechystají 2. řadu

Už dlouho jsem zase neviděl komediální seriál, který by byl tak strašně málo vtipný. Podle mě velice špatně napsaný seriál. Snad až na Garyho mě žádná postava nepřirostla k srdci a připadlo mě, že rádoby romantické scény byly tak přehnané, že to bylo až nechutné. V podstatě byl tenhle seriál úplně o ničem, nic nepřinesl. Upřímně doufám, že se nebude natáčet další řada.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bent

Moc vtipné to tedy není. Vlastně ani nedokážu tenhle seriál nějak popsat, je to dost nevýrazné. Prostě podprůměrný seriál, na který zapomenu už za pár hodin. Ani teď už moc nedokážu říct, o čem to vlastně bylo. To je špatně.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ten chlap má prostě smůlu

100 questions je moje srdcovka, takže jsem to prostě musela vidět, ale zklamali mě. Připadalo mi, že už při psaní scénáře k seriálu přistupovali stylem, že se stejně neuchytí, tak proč se snažit. A ve stejném stylu pokračovalo natáčení i propagace seriálu.
Spřátelení s rodinou mi nepřipadá tak zvláštní. U nás práce začnou za pár měsíců a naši už se stihli se stavitelem skamarádit a tohle je americký seriál, už se staly divnější věci. Ovšem Petův otec tam byl prostě podle mě navíc.
Nebylo by to špatné, kdyby to neodflákli.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bent

Zastavte mě, jestli už jste tohle někdy slyšeli: upjatá rozvedená matka se seznámí s nezodpovědným floutkem, který si rozumí s její dcerou víc, než si s ní kdy bude rozumět matčin nový přítel, bum přeskočí jiskra a je konec. Říkáte, že v každé druhé romantické komedii? Přesně takový je námět komediálního seriálu Bent.

Sice označit Bent za komedii, to chce hodně fantazie, protože v těch šesti dílech toho moc vtipného nebylo. Pokud máte ve zvyku u seriálů přemýšlet, tak tady to nedělejte. Jinak se začnou objevovat otázky typu: "Kdo si platí stavaře, který nepracuje?" nebo "Proč už tu bandu dávno nevyrazila?" nebo "Jak s nimi může probírat cokoliv, co se netýká přestavby kuchyně?"

Co je na Bent tak špatného? Bent se tváří jako romantická komedie, ale mě to přijde jako tři seriály v jednom. Je tu romantická zápletka mezi Alex a Petem, potom je tu banda řemeslníků, která opravuje dům a nakonec linka nezaměstnaného herce Walta. Dějové linky a postavy jsou propojeny naprosto ledabyle, občas jejich interakce nedává vůbec žádný smysl. Mezi Alex a Petem je stejná chemie jako mezi Alex a Benem – žádná. Vedlejší postavy sice můžou být občas zábavné, ale stejně vypadají jako výplň toho, na co se čeká, tedy až se Alex a Pete dají dohromady. Jestli se navíc otázka ne zda se dají dohromady, ale kdy se dají dohromady, stane středobodem seriálu, tak to párování prostě ztrácí svoje kouzlo.

Bent není nekoukatelný seriál, ale není v něm nic originálního, všechno už jsme viděli stokrát a líp.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk