Hop nebo trop

Hop nebo trop (Hop nebo trop) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
V jedné scéně druhé řady seriálu se Alice Bendová stejně jako v první řadě měla svléknout. Točila ale již šest týdnů po porodu, takže se zrovna necítila fit a hlavně se prý zařekla, že už nikdy svá prsa neukáže. Pro nahou scénu režisér použil dublérku.
Vložila: Mistin
Filmování probíhalo také na Vyšehradě, Rožmberku, v Kovářově u Českého Krumlova, Malšíně.
Vložila: Mistin
V roce 2005 byl seriál nominovám na televizní cenu ELSA. Pořad jako takový v kategorii původní televizní tvorba, v kategorii režie Jiří Chlumský, v kategorii scénář Eva a Ivo Pelantovi, v kategorii herečka Ivana Chýlková a v kategorii herec Pavel Řezníček.
Vložila: Mistin
V posledním dílu se parta zastaví v hospodě. Na hospodském štítu je nápis "Ležák Chlumského". Podobný fórek je i v díle druhém. Když jde Loser k Ivanovi a žádá ho o azyl, na zvonku Ivanova bytu je vizitka Chlumský.
Vložila: Mistin
Pro scénu sražení kánoí ze střechy Avie v druhém dílu se musel najít vhodný železniční podjezd, nakonec u obce Rybník. Kvůli natáčení jezdili místní objížďkou. Natočení scény si vyžádalo několik povolení, včetně statického. Při prvním "jetí" byly kánoe ze střechy Avie úspěšně sraženy, ale nerozbily se. V další scéně už byly naříznuté.
Vložila: Mistin
Ve čtvrtém díle se původně počítalo, že Ivana Chýlková bude coby Bára jezdit na koni s ostatními. Po prvním pokusu se ale herečka ujistila, že to opravdu nepůjde. Scénář se musel upravit.
Vložila: Mistin
Usedlost ve třetím dílu seriálu, Statek u dvou koček, slouží ve skutečnosti agroturistice.
Vložila: Mistin
Z pokojů v prvním patře horské boudy scházeli herci v podstatě rovnou do studia na Kavčích horách. Pokoje v chatě pro natáčení šly využít, ovšem menší jídelna na dlouho pronajmout nikoli.
Vložila: Mistin
Pro scénu na toaletách u vleku, kdy se Pavla pokouší probrat Losera z opilosti, musely být ony toalety dostavěny. Pod vlekem ve skutečnosti nic takového nebylo.
Vložila: Mistin
Než se v 2. dílu vydají Radek s Ivanem hledat Lenku, táboří všichni na tzv. Soumaráku. Tam se posléze všichni vrátí. Kvůli vzedmuté hladině povodní se scéna místo druhý den ráno točila až za rok.
Vložila: Mistin
Ve všech dílech seriálu se objevuje postava německého turisty. Je to architekt Jan Tobola. Tvůrci v prvním realizovaném dílu Na Vodě cítili, že by scéna, kdy se Andrea na voru opaluje "nahoře bez", potřebovala nějak ozvláštnit, a tak vymysleli onu bezejmenou postavu. Nakonec prolíná všemi epizodami.
Vložila: Mistin
Herec Tomáš Karger vystupuje se skupinou historického šermu a má za sebou řadu televizních pohádek. Na koni jezdí taky dobře a byl proto vybrán na roli "koňáka" George.
Vložila: Mistin
Něterá místa v blízkém okolí statku U dvou koček byla použita i ve čtvrtém díle při skocích koní přes překážky.
Vložila: Mistin
Oba přechody jezu, tedy do hospody a posléze i z hospody (ve scéně, kdy zahyne Ivan) nebyly točeny na Vltavě, ale na Lužnici.
Vložila: Mistin
Interiérové scény ve stanech se točily uvnitř stodoly ve vesnici Hruštice poblíž Lipna. Rekvizitáři kvůli počasí postavili stany zkrátka pod střechu.
Vložila: Mistin
První díl seriálu "Na horách" byl původně napsán jako nízkorozpočtový film.
Vložila: Mistin
Pro natáčení na horách (1. díl) měl štáb v lyžařském středisku Vítkovice pro sebe celý jeden vlek. Pouštěl se pouze pro potřeby natáčení. Řada scén se ale točila během normálního provozu.
Vložila: Mistin
Scénu, kdy Ivan s Radkem sjíždějí na kanoi rozvodněnou řeku, nechtěla produkce původně vůbec povolit. Všechny záběry kolem této scény pochází ze skutečné povodně (2002).
Vložila: Mistin
Ve scénách s malou Barunkou se vystřídalo zhruba 5 miminek a to i chlapečků. Jeden z chlapečků "zastupoval" Barunku i ve scéně ve druhém díle, kdy ji mají Ivan s Radkem koupat v Lipenské přehradě.
Vložila: Mistin
Tento serál byl pro Adriana Jastrabana, který hraje "Losera", premiérou.
Vložila: Mistin
Závěr dílu se odehrává na Příbramském letišti, kde Radek absolvuje svůj vysněný skok padákem.
Vložila: Mistin
Díky povodním bylo nutno měnit místa natáčení podle toho, kam se štáb mohl dostat a kde bylo také ještě štábu filmování povoleno. Ve scéně, kdy Mikuláš táhne Andreu i s kánoí sice ještě není patrno, že tato scéna už byla natáčena během povodní, ovšem další záběry, kdy se celá parta probudí do deštivého rána a zatopeného tábořiště, jsou opravdu z nefalšované potopy.
Vložila: Mistin
První díl "Na horách" se natáčel ve středisku Vítkovice v Krkonoších.
Vložila: Mistin
Kolik je Lence vlastně let by nemuselo být otázkou jen pro Ivana, ale vlastně pro každého, kdo letmo zahlédl její kartičku pojištěnce v záběru, kdy ji Ivan najde. Je tam totiž uvedeno Lenka Večeřová, ale rok narození 2000.
Vložila: Mistin
Lezení po skále absolvoval herec Marek Taclík sám. Při skoku z mostu ve druhém díle ho zastoupil kaskadér. Pro tuto akci ovšem musela být pod vodou vyhloubena jáma.
Vložila: Mistin
Předchozí

Filtr epizod