plakát seriálu

Hotel Babylon

(Hotel Babylon)

Názory uživatelů

Get a room.

U tohoto seriálu jsem konečně pochopila všechny britofily. No dobře, pořád mi ještě nesedí britský humor, takže britcomy budu vynechávat i nadále, ale dramata se postupně velmi pravděpodobně dostanou na můj watchlist.

Hotel Babylon má čtyři série a hned na úvod je nutno říci, že jejich kvalita dost kolísá. S přibývajícími lety, které provázely odchody hlavních postav, už se ze seriálu stávalo něco zcela jiného, co mi až tak úplně nesedělo. Což je trošku problém, když musíte přežít hodinové díly. Ale vydržela jsem.

První dvě série jsou bezkonkurenční. Možná jsem trošku ovlivněná tím, že jsem se i proti svému přesvědčení na seriál dívala s dabingem, takže jsem se nemusela soustředit na britský přízvuk a rychle ubíhající titulky (pokud vůbec existují). Když jste na dabing zvyklí od začátku, přijde vám, že se k postavám prostě hodí a zažijete si je s ním. Jaký to pak byl šok, když jsem u třetí a čtvrté řady musela přejít na originální znění. Postavy měly úplně jiný hlas, jinou výslovnost. Možná jsem se za celou dobu sledování nestihla z toho šoku vzpamatovat, proto poslední dvě řady nepovažuju za stejně kvalitní.

Každopádně seriál táhne příběh. Byl to perfektní nápad ukázat radosti a strasti luxusního londýnského hotelu. Každý pracovník je jedinečný, má svou úlohu, osobnost a každý z nich musí mít určitou hranici obětavosti, která je neustále využívána... Na Babylonu obdivuju ale hlavně scénáristy. Opravdu nepochopím, jak zdánlivě omezené téma (každodenní pracovní život v hotelu) mohli zpracovat tak skvěle, že vám ani jeden díl nepřijde stejný, ale přitom se u všech královsky bavíte. Rozmanitost samozřejmě přináší ubytovaní hosté, i tak se však děj soustředí především na zaměstnance. Scénáristům klobouk dolů!

Celkově je Hotel Babylon příjemná podívaná, u které se nenudíte. Jen bych si přála, aby se zde neprojevila ta britská jednoduchost, se kterou nechají bez problému odejít polovinu hlavních postav, které jste si během let zamilovali.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zákulisí luxusu

Pohled na zákulisí luxusního hotelu s nadledem a příjemným lehkým britským humorem. To povětšinou, několikrát seriál zabrousí na vážnějši notu, což tam úplně nepasuje, ale zase to ukazuje, že život není jenom sranda.

Každý den v hotelu je jiný, přináší nové hosty, nové průšvihy a nové způsoby, jak ty průšvihy řešit. A samozřejmě ještě každému splnit každé přání, protože 5 hvězd je 5 hvězd. Je pravda, že jsem nečekal, že budou úroveň držet tak dlouho, vždyť kolik unikátních a kvalitních příběhů se dá vymyslet na poměrně malém prostoru, ale scénáristé to zvládli bez problémů (předlohu jsem nečetl a po přečtení recenzí se ani nechystám, tak nevím, kolik je toho z předlohy a kolik je jen invence).

První dvě série mají docela ustálenou sestavu hlavních postav, kdy každý je nějak jedinečný a pospolu jim to skvěle šlape, rozhodně kolegialita povýšená na přátelství, často i na lásku. Bohužel se dvě hlavní postavy odporoučejí na konci druhé a uprostřed třetí série, ale seriál to docela slušně doválčí. Ikdyž teda konec druhé série byla klišoidní účelovost sama, ale co by spokojený divák neodpustil.

Čtvrtou - poslední řadu - jsem, bohužel, neviděl, jazykově na tom nejsem tak, abych dal originál a titulky jsou nesehnatelné, což je škoda.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Vítejte v hotelu Babylon :)

Luxusní prostředí hotelu a personál, který je placen za to, že si pokaždé umí poradit a každému hostu splní všechna přání.

Tenhle seriál mi v tom dobrém velice připomíná Podfukáře. V přísně vzato jde o tentýž žánr. V každém díle se řeší nějaký problém, protože klientela hotelu Babylon je velmi rozmanitá, náročná, a tak se zaměstnanci hotelu i jeho manažerka občas musejí umět pořádně ohánět.

Seriál je od kostýmů až po prostory hotelu moc pěkně vizuálně pojatý. Každý díl obsahuje zápletku, u které se dá směle tipovat, pro jaké řešení se zaměstnanci rozhodnou. A v neposlední řadě má taky pointu, která pobaví.

Ačkoli seriál může vyvolávat pocit, že jde o soap operu, tohle není ten případ. Vztahům mezi postavami je sice věnován určitá prostor, ale tato dějová linka se rozvíjí okrajově, pouze na doplnění.

Tenhle seriál zkrátka patří mezi živoucí příklady vysoké úrovně britských zábavných, odlehčených seriálů a Britové na něj mohou být právem hrdí.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Stojí za to

Nevím, jak ve skutečnosti fungují velké hotely, ale je mi to docela jedno :-). Hotel Babylon byl příjemný seriál, zábavný a originální, a i když nepatří do mého žebříčku nejlepších ani mu nedávám 100 %, jsem rád, že jsem ho viděl.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí