plakát seriálu

Pekelné hotely

(Hotel Hell)

Epizoda 1×01 – Juniper Hill Inn: Part One
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Gordon Ramsay jezdí po USA a navštěvuje hotely, které mají velké finanční problémy. Najde, co je v nich špatně, a pokusí se to změnit a opravit.

Jako první přichází na řadu Junniper Hill Inn ve Windsoru ve Vermontu.

Hotel byl založen v roce 1902, má 28 pokojů a dvě jídelny. Vlastní jej Robert a jeho přítel Ari.

Junniper Hill Inn je luxusní hotel, do kterého jeho snobský majitel vložil miliony dolarů a obestavěl ho starožitnostmi.

Robert si zde pořádá přátelské párty, jeho hosté nemusí platit ani za jídlo, ani za ubytování. Hotel ztrácí zhruba 200 000 dolarů ročně.

Ramsay se před příjezdem informuje u místních obyvatel, co na hotel říkají. Podle nich je velmi snobský, drahý a nikdo z nich si ho nemůže dovolit.

Po příjezdu hned vidí první zádrhely - sníh na cestě pro hosty a zamčené přední dveře - Gordon musí jít zadním vchodem.

Zaměstnanci hotelu se shodují, že nedostávají pravidelnou výplatu, musí o ní několik týdnů žadonit, aby se majitel rozhoupal a zaplatil.

Gordon zkouší kuchyni. Veškeré jídlo je téměř nepoživatelné. Jídelní lístek navíc nemá uvedené ceny, za maso jsou příplatky. Jediné, co mu chutnalo, byl dezert, který ovšem šéfkuchař nevytvořil, dezert byl kupovaný.

Gordon si jede promluvit s bývalou šéfkuchařkou o tom, proč po pěti letech skončila a nechce mít s hotelem už nikdy nic společného. Ta mu řekne, že musela nakupovat ingredinece za své peníze, které potom nedostala proplacené, musela si říkat o výplatu.

Manažer hotelu ukáže Ramsaymu všechna starožitnická skladiště, která hotel má.

Ramsay dohlíží na přípravu večeří. Vše je naprosto špatně, připálená jídla, žádná orientace v objednávkách a nespokojení hosté.

Gordon si majitele i zaměstnance pozve do jedné místnosti a donutí je konfrontovat své šéfy. Všichni se pohádají a Robert řekne, že pokud se jim nelíbí jeho způsoby, nemusí v hotelu pracovat. To Ramsayho naštve, seřve Roberta, obviní ho ze všeho, co je na hotelu špatně a naštvaně odchází pryč.

Pokračování příště...

Narážky na další seriályvložit další narážku

Sběrači

Když manažer hotelu ukazuje Gordonovi "kancelář", což je nepřehledná místnost plná krabicí a nepořádku, Gordon zmíní, že by to pro sběrače bylo úplné nebe. Při prohlídce skladových kontejnerů plných starožitností Gordon řekne, že si přijde, jako by byl ve speciální epizodě Sběračů.
Hlavní postavy
sám sebe
Informace k epizoděIMDb
Český názevJuniper Hill Inn: Part One
Původní názevJuniper Hill Inn: Part One
Rok natočení2012
Premiéra13. srpna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry5 120 000 diváků
Autoři profilu epizody