plakát seriálu

Pekelné hotely

(Hotel Hell)

Názory uživatelů

"I gonna be staying in the worst hotels, so you won't have to..."

Poznámka: Tento názor jsem psala po shlédnutí 4. dílu první řady. Kdyby se jednalo o klasický seriál, s psaním názoru bych počkala minimálně ještě pár dílů, ale protože se jedná o show, která nemá žádný postupně se rozvíjející děj, na epizody se můžete dívat nezávisle, aniž byste viděli předešlou a protože je velmi nepravděpodobné, že by se její obsah (a tím i kvalita) nějak výrazněji změnila, hodnotím teď, chci se totiž podělit o nadšení...

Když krátce před prvním vysíláním show Hotel Hell zmiňovala ragelly v jedné ze svých bleskovek (a tak mě na tuto show navedla), byla jsem docela zvědavá, po krátkém váhání show označila jako "Chci vidět". Poté jsem ale zaváhala znovu a říkala si: "Bude mi to za ten čas stát?" To bude asi něco jako to Pohlreichova česká show kde napravoval restaurace (kterou jsem nikdy neviděla, ale náhodou jsem kus jednoho dílu slyšela, když se díval někdo jiný z mé domácnosti a já neměla výhled na televizní obrazovku - a přestože dával docela rozumné rady, řekla jsem si, že mi to stačilo). Nakonec jsem si řekla: "Tak co, zkusím to a uvidím, vždycky to můžu vypnout. Na rozdíl od "Ano, šéfe!" si alespoň procvičím ájinu..." Hotel Hell tak v mém seznamu setrvalo a jsem za to ráda.

Musím říct, že první dva díly, které byly o tom samém hotelu, mě naprosto dostaly. Myslím, že show ani lepší pilot mít nemohla. "Zábavnosti" prvních dvou epizod a především té první (která se věnovala pouze problémům, které v hotelu Gordon objevil) se asi jen tak žádná jiná nevyrovná. Protože pokud by v nějakém hotelu byl byť jen jeden problém navíc, nebude fungovat. Tak zlé to bylo a já se pobavila jak už dlouho ne. Nechápejte mě zle, nikomu nic zlého nepřeju, ale oni si za to mohli majitelé hotelu sami a sami věděli, že mají problémy, proto se do show přihlásili... Ale samozřejmě jsem i byla zděšená a soucítila se zaměstnanci daného hotelu.

Co se mi líbí:

+ NÁMĚT, OBSAH SHOW - já osobně mám ráda změny, především tedy ty, co se nějak týkají bydlení, mám ráda celou tu ideu "zlepšování kvality něčeho", takže show, kde se pomáhá hotelům v troskách, to je něco pro mě...

+ nevěřila bych, že to řeknu (kdysi jsem totiž viděla kus dílu pořadu Hell's Kitchen, který jsem po chvíli vypla, protože jsem moc nepobrala pravidla, podle kterých se "soutěžilo", ale Gordon ve mě nezanechal moc dobré pocity - tehdy totiž jenom řval a když bylo něco dobře, tak jen řekl, že je to OK, ale nic a nikoho nepochválil), ale GORDON RAMSAY - buď se Gordon změnil anebo jsem ho tehdy špatně odhadla (což je asi pravděpodobnější, vždyť jsem na to koukala jen asi 10 minut, z čehož se Gordon objevil v maximálně 5), ale v Hotel Hell vidím i jeho kladné stránky - se zaměstnanci normálně mluví, i je utěšuje, stará se o jejich názor a o to, jak se cítí, dokonce i jednomu ze zaměstnanců sám zaplatil vysokou, aby mohl pokračovat ve svém snu. Ano, taky řve, ale opravdu jen oprávněně. A taky má dobrej přízvuk, který sledování ještě víc zlepšuje.

+ takové DETAILY, jako že například v první epizodě se ve městě poptal, co si o hotelu myslí místní ještě předtím, než do hotelu zavítal, zpovídal i bývalého šéfkuchaře apod. Zavolá si i současné hosty a narovinu se jich ptá. Ne vždy tedy Gordon trčí na jednom místě; neobchází, nekritizuje a neusuzuje, ale opravdu zkoumá ze všech úhlů a zdrojů. Zkoumá i třeba bezpečnost (viz díl 01x03). Líbí se mi i porovnání upravených místností před a po.

+ pro mě asi největší plus - na show SE vždy TĚŠÍM - popravdě se často ani nemůžu dočkat, až už bude úterý a kam s Gordonem asi zavítáme a co tam bude za problémy a jak si s nimi poradí...

+ fakt, že SPROSTÁ SLOVA JSOU ZAPÍPÁNA (oproti "Ano, šéfe!")


Co se mi nelíbí:

- bývala bych byla ráda, kdyby se ubralo na NADÁVKÁCH a hrubé mluvě - jsou sice zapípaná, ale v některých momentech neslyšíte nic jiného než dlouhé pípy, místo toho, abyste dostali nějaký logický comment. Ale chápu, že to patří ke Gordonově povaze a že je někdy tak rozčarovaný z toho, co vidí, že se prostě neovládá. Proto oceňuji to zapípání.

- to, že se zatím v každé epizodě GORDON SVLÉKL a my viděli jeho pozadí, i když tedy "zamlžené kostičkami", přičemž v prvních dvou hotelech byly tyto scény zbytečné, protože s vanou/sprchou nebylo nic v nepořádku, ve 4. to bylo docela podstatné, protože se jednalo o vířivku v ceně 20 000 dolarů, která byla ke všemu v obývací zóně, ale přesto by mohli vypustit tu část, ve které Gordon spouští osušku/župan na zem.

- docela bych ocenila nějakou ZPĚTNOU VAZBU - např. jak to s daným hotelem vypadalo čtvrt roku potom, co ho Gordon navštívil (myslím, že Pohlreich to tak dělá). Chápu, že v show Gordon objíždí celé Státy a k tomu má ještě více projektů, ale třeba nějaké fotečky či e-mail zprostředkovaný divákům přepsáním na obrazovku by neškodil. Zatím jsme jedinou zpětnou vazbu viděli ve třetím díle, kde nám oznámili, že hotel již nefunguje, ale mě by zajímalo, jak se vede i těm ostatním...


Toho, co se mi nelíbí, je opravdu málo, a to, co se mi líbí, to lehce převýší. Těším se na další díly a doufám, že jich bude ještě hodně. Pro mě osobně je toto skvělá odpočinková show, u které nemusím přemýšlet a jen se bavím. Poznám tak i kouty a místa (poznámka: čti "hotely") USA, která bych jinak nikdy neviděla ;-)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

"My gran could do better! And she is dead!"

Veľmi sa mi páči koncept tejto šou. Celkový proces, ako všetko skontroluje, opýta sa zamestnancov na názor, opýta sa majiteľa, čistota, poriadok, opýta sa zákazníkov na ich názory, ochutná jedlo a pod. Všetko to ohodnotí, urobí si vlastný názor, podľa toho ako sa k nemu majiteľ či ostatný správajú. Vidí problémy, poukáže na nich a snaží sa ich vyriešiť. Gordon je sarkastický, vtipný a drzý, čo absolútne milujem! Dodáva to tejto šou šmrc, aby to nebolo nudné či nezaujímavé.
Čo nechápem je napríklad, že tie hoteli dokonca vedia že Goron príde a ani sa nesnažia čo i len upratať mu izbu, alebo poupratovať v chladničke. Chápem, že sú ľudia a hlavne majitelia, niekedy alebo skôr často slepý a myslia si, že všetko je super. Ale už keď sa prihlásia do HL, alebo to pozerajú, neskontrolujú si aspoň dopredu, či náhodu nemajú rovnaké problémy? Aj keď priznávam, páči sa mi, ako rozmýšľajú. Prihlásia sa do šou, jeden z najlepších šéfkuchárov im ukáže ako na to, prerobí im MENU, prerobí im izbu, jedáleň, či iné priestory, urobí im reklamu zadarmo a im sa stačí strápniť sa, na medzinárodnej úrovni..WELL DONE! Čo samozrejme nie je chyba tejto tejto šou, ale nedalo mi to nenapísať.
Čo som si minule všimla, že Gordon poslal kameramana preč, aby sa mohli porozprávať v "súkromí". Druhá kamera natáča ako odchádza prvá, chvíľu ich kamerujú zozadu, s tým že ich je aj tak počuť. Prejde 20 sekúnd, a odrazu je kamera tri, ktorú mi nevidíme, otočená priamo na Gordonovú tvár a takto sa tie dve kamery striedajú. Úprimne som v tom nevidela zmysel a pripadalo mi to ako nahraté.
V niektorých situáciach mi to pripadá ako hrané, ale keďže poznám že ľudia si rôzni, verím že takých hlúpych ľudí, sa nájde dostatok.
V závere je to v podstate dobrá šou, zasmejem sa, neveriacky krútim hlavou ale najviac si užívam Gordonové výbuchy, či jeho "postupy ničenia vecí" a modernizovanie. Sú časti kedy je to nudnejšie a kedy je to zaujímavejšie. Hodnotím to celkom pozitívne, určite by som si pozrela aj ďalšiu sériu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nejzábavnější Gordon široko daleko

Pro uctívače Gordona, jeho legendárních hlášek, grimas a velkých gest, naprostá povinnost. Gordon pro mě osobně v největší a hlavně nejzábavnější formě.

V seriálu výčet opravdu všech možných i nemožných pošuků, které si ani v těch vašich nejdivočejších nočních můrách neumíte představit. Za sebe naprosto vřele doporučuji díl 2x03, kde narazíme na Hipisáky a jejich vlastní pojetí vedení hotelu. Nebude nouze o spoustu trávy nebo tančící muchomůrky. Lahůdka.

Navíc jestli jste chtěli někdy vidět Gordonův zadek nebo Gordona v plavkách, tady máte možnost. Tahle ta zbytečná vata v pořadu nakonec spíš zamrzí.

Přesto delikatesa, kterou byste neměli minout. Zvlášť v momentě, kdy namíří to ultrafialové světlo na postele a vy zrovna obědváte.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hotel Nightmares

Založeno na stejném principu jako jsou Kitchen Nightmares (přijdeme, najíme se, všechno prolezeme, seřveme majitele, majitelé se brání, seřveme majitele znovu, majitelům to konečně dojde, dosáhneme víceméně šťastného konce), ale naštěstí to neskrývají.
Problém je v tom, že se mi Kitchen Nighmares za ty roky už okoukaly, takže sledovat totéž, akorát v jiném kabátu, mi připadá nadbytečné. To se raději podívám na jiné Ramsayho pořady, ve kterých neukazuje své pozadíčko. :)

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé