plakát seriálu

Hra o trůny

(Game of Thrones)

Epizoda 3×01 – Každý musí sloužit (Valar Dohaeris)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jon je předveden před Manceho Nájezdníka, krále za Zdí. Přeživší bratři Noční hlídky se vracejí zpátky na jih. V Králově přístavišti žádá Tyrion svoji odměnu a Malíček Sanse nabízí, že ji dostane z Králova přístaviště. Daenerys připlouvá do Zálivu otrokářů.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sam je napaden nemrtvým, ale zachrání ho Jonův zlovlk Duch spolu s velitelem Mormontem. Ten zjišťuje, že Sam při útoku neodeslal na Zeď havrany se zprávou, že se blíží armáda a ihned nařizuje pochod zpět na jih.

Jon jako zajatec Divokých doráží do jejich tábora a zjišťuje, že za zdí jsou i obři. Je předveden před Manceho Nájezdníka a v jeho stanu si ho splete s Tormundem Obrozhoubu, před kterým poklekne. Mance chce zjistit, proč Jon opustil Noční hlídku. Jon nejdřív tvrdí, že chce být svobodný, ale to mu nevěří. Nakonec mu tedy řekne o Krasterovi a jak obětuje své syny Bílým chodcům a že o tom lord velitel Mormont věděl, ale nic neudělal. Mance mu uvěří a přijme ho mezi Divoké.

Tyrion byl ošklivě zraněn při bitvě o Černovodu a má jizvu přes obličej. Požádá Bronna, který byl pasován na rytíře, aby se vrátil zpět do jeho služeb. Jeho otec Tywin získal veškerá uznání za vítězství nad Stannisem a byl jmenován pobočníkem krále. Tyrion ho žádá, aby byl jmenován dědicem Casterlyovy skály. Tywin to ale odmítne a začne ho urážet. Viní ho ze smrti své ženy, která zemřela při jeho porodu a nazve ho znetvořenou zrůdou, kterou musí snášet. Také mu řekne, že další děvka, kterou u něj nade, bude viset.

Davos je vyplaven na skalním ostrůvku a je nalezen svým dávným přítelem Salladhorem Saanem. Od Salladhora se dozvídá, že se Stannis vrátil zpět na Dračí kámen, kde Melisandra upaluje lidi zaživa a Stannis s nikým jiným než s ní nemluví. Davos přesvědčí Salladhora, aby ho odvezl na Dračí kámen a má v plánu Melisandru zabít. Na Dračím kameni pak Melisandra přesvědčuje Davose, že všechno je jen jeho chyba, protože to byl právě on, kdo přesvědčil krále, že ji nemá brát do bitvy a ona tak nemohla ochránit armádu svou magií. Když zmíní jeho syna, tak se Davos přestane ovládat a zaútočí na ni. Ale je zadržen strážemi a Stannis ho nechá zavřít.

Malíček se setkává se Sansou, kterou doprovází Šae. Říká jí, že brzy dostane úkol, který ho dostane z Králova přístaviště a nabízí jí, že ji vezme se sebou. Ros radí Šae, aby dávala na Sansu pozor a nevěřila lordu Baelishovi.

Joffrey s Margaery putují skrz Bleší zadek v nosítkách. Margaery nechá zastavit a vejde do sirotčince, kde utěšuje malé děti a slibuje jejich pečovatelce, že se o ně postará. Při večeři pak Cersei varuje Margaery, že je to nebezpečné a že oni už jednou byli napadeni.

Robb přijíždí do Harrenova, kde doufá, že bude moci porazit zbytek Lannisterských sil. Po vstupu do hradu ale zjišťuje, že ser Gregor Clegane, známý také jako Hora, hrad opustil a zavraždil zajatce. Roose Bolton vyjadřuje svou soustrast lordu Karstarkovi, který je rozhněvaný z toho, že Catelyn Stark propustila Jaimeho a Robb je nucen svoji matku uvěznit v jejích komnatách. Roose Bolton pak Karstarka ujišťuje, že Jaimeho brzy dopadnou, protože na něj nasadil svého nejlepšího muže.

Daenerys připlouvá do Astaporu v Zálivu otrokářů, kde chce koupit Neposkvrněné, armádu otrockých vojáků. Otrokář jí a seru Jorahovi předvádí své Neposkvrněné a vysvětluje, jak byli cvičeni. Daenerys je metodami jejich výcviku zděšená, ale nutně potřebuje armádu. Po odchodu od otrokáře je Daenerys napadena čarodějem v podobě malé holčičky a je zachráněna starším mužem. Jorah v něm poznává sera Barristana, který Daenerys žádá, aby mohl vstoupit do její Královské gardy.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Bones (MS MR)

Hudba v traileru.

We Are the Watchers on the Wall (Ramin Djawadi)

Sam je nalezen svými bratry.

White Walkers (Ramin Djawadi)

Mance mluví s Jonem.

I Will Keep You Safe (Ramin Djawadi)

Tyrion si prohlíží jizvy.

The Night Is Dark (Ramin Djawadi)

Davos je zachráněn.

Warrior of Light (Ramin Djawadi)

Davos se vrací na Dračí kámen.

The Old Gods and the New (Ramin Djawadi)

Robb přijíždí na Harrenov.

Dracarys (Ramin Djawadi)

Daenerys mluví s Kraznysem.

Pyat Pree (Ramin Djawadi)

Daenerys je napadena.

Mother Of Dragons (Ramin Djawadi)

Barristan přísahá svoji věrnost.

Game of Thrones (Ramin Djawadi)

Závěrečné titulky.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
V knize Barristan Selmy své pravé jméno neprozradil. Představil se jako Arstan, panoš Silného Belwase. Oba byli vysláni Illyriem Mopatisem z Pentosu, aby Daenerys chránili.
Hlavní postavy
Stannis Baratheon
Jon Sníh
Daenerys Targaryen
Tyrion Lannister
Cersei Lannister
Sansa Stark
Davos Mořský
Jorah Mormont
Robb Stark
Joffrey Baratheon
Petyr 'Malíček' Baeliš
Catelyn Stark
Tywin Lannister
Samwell Tarly
Margaery Tyrell
Tormund Obrozhouba
Vedlejší postavy
Pán kostí
Roose Bolton
Mance Nájezdník
Kraznys mo Nakloz
Podrick Payne
Eddison Tollett
Neposkvrněný
čarodějka
Salladhor Saan
Talisa Maegyr
sirotek
Rickard Karstark
služebná Margaery
kapitán lodi
Jeor Mormont
Barristan Selmy
Loras Tyrell
Meryn Trant
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKaždý musí sloužit
Původní názevValar Dohaeris
Rok natočení2013
Premiéra31. března 2013
Česká premiéra1. dubna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka55 minut
Sledovanost premiéry4 370 000 diváků (2,40 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody