Hra o trůny

Hra o trůny (Game of Thrones) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Synové harpyje

Cersei kuje pikle s Nejvyšším vrabčákem. Melisandra se snaží přesvědčit Jona, aby s ní jel na Zimohrad. Malíček poodhaluje Sanse své plány. Jaime a Bronn se v Dorne dostávají do problémů. Synové harpyje zasazují Daenerys těžkou ránu.

Železná banka vyžaduje splacení desetiny dluhu, to si ale království nemůže dovolit, a tak Cersei posílá lorda Tyrella do Braavosu sjednat lepší podmínky se Železnou bankou.
Nejvyššímu vrabčákovi nabídne Cersei post Nejvyššího septona a jeho vrabčáky nechá ozbrojit a udělá z nich Obránce víry. Výměnou po něm chce, aby nechal zadržet Lorase Tyrella za jeho pletky s muži.
Margaery chce po Tommenovi, aby zajistil propuštění jejího bratra a z jeho uvěznění obviňuje Cersei. Tommen jde za Cersei a chce, aby Lorase propustila, ale ta mu odpoví, že ho nevězní ona, ale Obránci víry. Tommen se tedy vydává za Nejvyšším vrabčákem, ale Obránci víry jsou proti jeho královské stráži v přesile a nevpustí ho do septa. Když Margaery řekne, že neuspěl, tak ho obviní z neschopnosti a jde poslat zprávu babičce.

Melisandra chce po Jonovi, aby s nimi vyrazil na Zimohrad, protože ho zná nejlépe. On jí odpoví, že Noční hlídka se neúčastní válek v Sedmi královstvích. Pokusí se ho svést, ale on stále miluje Ygritte. Při odchodu mu Melisandra řekne: Nevíš nic, Jone Sněhu.
Shireen jde ke svému otci, protože se nudí a on jí vypráví, jak onemocněla šedým lupusem. Když byla malá, přistála na Dračím kameni dornská loď a Stannis od nich pro Shireen koupil dřevěnou panenku. Ona si ji přitiskla na tvář, ale ta panenka byla nakažená. Všichni mu tvrdili, že Shireen zemře, ale on svolal všechny mistry, léčitele a lékárníky, aby nemoc zastavili.

Ve sklepeních pod Zimohradem Malíček vypráví Sanse, jak se Rhaegar Targaryen zamiloval do její tety Lyanny Stark. Stalo se to při velkém turnaji na Harrenově. Lyanna tehdy byla přislíbena Robertovi Baratheonovi. V posledním kole spolu bojovali Barristan Selmy a Rhaegar Targaryen, který turnaj vyhrál. Projel kolem své manželky, Elii Martell a položil korunu zimních růži do Lyannina klína.
Malíček pak Sanse řekne, že musí odjet do Králova přístaviště, protože Cersei pro něho poslala. Ale uklidňuje ji, že s Boltony tu nezůstane dlouho, protože Stannis je s vojskem na Černém hradu a brzy vytáhne na jih do Králova přístaviště, ale nejdřív musí získat Zimohrad. Jakmile zemi osvobodí od Boltonů, získá vazaly jejího otce na svou stranu a se Severem za zády může Stannis získat Železný trůn. Když Stannis dobude Zimohrad, tak ji zachrání od Boltonů a prohlásí Sansu Strážkyní severu. Jelikož je poslední přeživší Stark, tak ji bude Stannis potřebovat.

Jaime a Bronn připlouvají do Dorne a vyloďují se na pláži nedaleko Slunečního oštěpu. Brzy je ale objeví čtyři muži z dornské hlídky. Bronn sám vyřídí tři a toho posledního nechá Jaimemu. Když ho porazí, tak se vydávají do Vodních zahrad pro Myrcellu.
Mezitím Ellaria Písek plánuje s dcerami Oberyna odplatu. Jedné z nich řekl kapitán lodi, že do Dorne propašoval Jaimeho Lannistera. Ellaria má obavy, že by se mohl k Myrcelle dostat dříve než ony a tím by ztratily svou šanci na pomstu.

Tyrion poznává ve svém vězniteli Joraha Mormonta, který doufá, že si přivedením Skřeta znovu získá přízeň Daenerys.
Hizdhar Zo Loraq opět po Daenerys žádá otevření bojových jam a argumentuje tím, že je to tradice a tradice jsou to jediné, co drží Meereen pohromadě. Mezitím jsou Šedý červ a jeho muži zavedeni do pasti, kde jsou napadeni Syny Harpyje, kteří jsou v přesile. Ser Barristan jde po ulici, slyší zvuky boje a jde jim pomoci. Scéna končí tak, že všichni Neposkvrnění i Synové harpyje jsou mrtví. Šedý červ i ser Barristan padají těžce zranění k zemi a možná jsou i mrtví.

HUDBA V EPIZODĚ

The Night Is Dark (Ramin Djawadi)

Jorah s Tyrionem vyplouvají z Volantisu.

The Old Gods and the New (Ramin Djawadi)

Jamie pluje kolem Tarthu.

Atonement (Ramin Djawadi)

Jamie mluví s Bronnem.

Chaos is a Ladder (Ramin Djawadi)

Cersei posílá lorda Tyrella do Braavosu.

High Sparrow (Ramin Djawadi)

Vrabčáci zatýkají. Tommen navštěvuje septum. Závěrečné titulky.

Warrior of Light (Ramin Djawadi)

Melisandra svádí Jona.

Take Charge of Your Life (Ramin Djawadi)

Malíček se loučí se Sansou.

Jaws of the Viper (Ramin Djawadi)

Jamie a Bronn bojují s muži z Dorne. Ellaria a její dcery touží po pomstě.

Son of the Harpy (Ramin Djawadi)

Synové Harpyje útočí v Mereenu.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Synové harpyje
 • The Sons of the Harpy
 • 5. série, 4. epizoda (celkově 44. díl)
 • 3. května 2015
 • 4. května 2015
 • 2015
 • 55 minut
 • 6 815 000 diváků (3,60 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt3866838/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
La.Volpe
LadyJ