Hra o trůny

Hra o trůny (Game of Thrones) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Východní hlídka

Lannisterské síly zaznamenávají velké ztráty při přepadení konvoje, pro Daenerys je to první velké vítězství v Západozemí. Na Dračí kámen se dostávají zprávy o armádě mrtvých pochodující k Východní hlídce u moře. Arya se na Zimohradu dostává do sporu se svojí sestrou Sansou. Mezitím ve Starém městě Fialka nevědomky poodkrývá tajemství o princi Rhaegarovi.

Bronn a Jamie se s velkým štěstím dostávají z bojiště, kde byla část lannisterských sil zcela zdecimována a mnoho mužů dračí oheň proměnil v prach. Jamie ví, že válka je předem prohraná, když má nepřítel v zádech tři draky. Jamie se vrací do hlavního města, aby Cersei informoval, že nepřítel se nedá porazit žádnou armádou na světě. Cersei se však Železného trůnu vzdát nehodlá.

Královna Daenerys promlouvá k přeživším vojákům nepřítele. Pokud ji zapřisáhnou věrnost, nechá je naživu. Ti, kteří tak neučiní, zemřou. Randyll Tarly, lord Parožnatého vrchu, a jeho syn Dickon odmítají pokleknout. I přes Tyrionův nesouhlas je Daenerys odsuzuje oba dva k smrti a Drogon je během pár sekund proměňuje v prach. Dany se poté vrací na Dračí kámen, kde se Jon blíže seznamuje s Drogonem, který se od něj nechává dokonce pohladit. Nedlouho po jejím návratu na ostrov přichází Jorah Mormont, aby se navrátil zpět do královniných služeb.

Bran pomocí svých schopností sleduje armádu mrtvých, než je přerušen mocí Nočního krále. O jejich pochodu píše Jonovi zprávu. Ta způsobí na Dračím kameni menší rozruch. Jon tuší, že je sám nezastaví, pokud překonají Zeď. Dany nechce opustit své pozice kvůli Cersei. Tyrion navrhuje, aby byl za Zdí zajat jeden mrtvý, který by Cersei přesvědčil o tom, že hrozba na severu je skutečná. Jon a Jorah se pomalu připravují na cestu k Východní hlídce, zatímco Tyrion a Davos tajně navštěvují Královo přístaviště. Tyrion se schází s Jaimem, aby ho varoval před armádou mrtvých a chce po něm, aby promluvil se Cersei o nepříteli, který přináší pro celé Západozemí zkázu. Současně Davos navštěvuje Bleší zadek, kde nachází Gendryho, levobočka krále Roberta. Gendry je již unaven pracovat pro rodinu, která mu zabila otce, a když mu Davos nabízí s ním odejít, ani na moment neváhá.

Na Zimohradu začíná menší rebelie proti Jonovi. Důvodem je jeho dlouhý pobyt na jihu. Severští lordi se netají tím, že by jej Sansa mohla nahradit. Ta prozatím nabídku odmítá a stále podporuje Jona. Arya tuší, že za vším by mohl stát lord Malíček, který pletichaří, kde může. Dokonce ho i sleduje, aby zjistila více informací. Když Malíček dostává od mistra Wolkana starý dopis, který ukryje ve svých komnatách, Arya vidí šanci. Zanedlouho dopis nachází. Je to zpráva od Sansy (nadiktovaná od Cersei), ve které je psáno, že lord Eddard je zrádce a Robb je povolán do hlavního města přísahat věrnost králi Joffreymu. Arya tak musí konfrontovat Sansu a to hraje do karet Malíčkovi.

Dopis o blížící se armádě mrtvých přišel i do Citadely, ale mistři jsou ke všemu podezřívaví a podobným zprávám nepřikládají větší váhu, i přes nátlak Sama. Ten je nyní zavalen přepisováním starých knih a svitků, proto nevěnuje ani chvíli pozornosti, když Fialka narazí na poznámky septona Maynarda, který podle svých zápisků provedl anulaci manželství korunního prince Rhaegara Targaryena a Elii Martell. Rhaegar si poté měl vzít někoho jiného při tajném rituálu v Dorne. Sam je na mistry tak rozhněvaný, že svoje studium přerušuje a s Fialkou a malým Samem míří na sever, aby pomohl ve válce o úsvit.

Jon, Gendry a Jorah opouštějí Dračí kámen a plaví se k Východní hlídce vstříc misi za Zdí. Tam již čeká Tormund, který prozrazuje, že nejsou jediní, kteří se chtějí vypravit na sever. Mluví o Bericovi, Thorosovi a Ohařovi. Všichni se tak společně vydávají do Země věčné zimy, kde na ně čeká smrt...

HUDBA V EPIZODĚ

The Long Night (Ramin Djawadi)

Závěrečné titulky.

Blood of My Blood (Ramin Djawadi)

Daenerys se vrací na Dračí kámen.

Dracarys (Ramin Djawadi)

Daenerys odsuzuje muže k smrti.

I Need You by My Side (Ramin Djawadi)

Jorah a Dany se opět setkávají.

Maester (Ramin Djawadi)

Sam a Fialka opouštějí Staré město.

House of Black and White (Ramin Djawadi)

Arya hledá u Malíčka dopis.

Gorgeous Beasts (Ramin Djawadi)

Jon se sbližuje s Drogonem.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Východní hlídka
 • Eastwatch
 • 7. série, 5. epizoda (celkově 65. díl)
 • 13. srpna 2017
 • 14. srpna 2017
 • 2017
 • 59 minut
 • 10 720 000 diváků (4,98 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt5775854/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

La.Volpe
La.Volpe