plakát seriálu

Hra o trůny

(Game of Thrones)

Názory uživatelů

Nedoporučuji slabším povahám.........

Pro mě osobně jeden z nejoriginálnějších seriálů vůbec s touto tématikou. Knižní podobu neznám, ale pokud se děj seriálu podobá knize, myslím, že se ke čtení dříve nebo později propracuji. Nyní jsem ale ráda, že nevím jak vše dopadne..... Fascinovala mě již první série, jak zpracováním, scenérií, ale i samotným dějem. O hereckých výkonech ani mluvit nebudu.....
K ději. Vše je velmi surové a úžasně zpracované, až se chvílemi člověku ježí kůže. A ty skvělé zápletky? ...Ve chvíli, kdy jsem si říkala, že tohle bude pravděpodobně jeden z kladných hrdinů, byl po smrti. :-( ...hmm, nestihla jsem ani zalapat po dechu, mazec.... :-) .. seriál mě nezklamal zatím dosud. Intriky, vraždy, brutální zákulisí královských rodin, překvapivá rozzuzlení, do toho nadpřirozené jevy, obři, draci, mysteriózní příšery a na druhou stranu neuvěřitelná síla, čest, odvaha a vůle přežít, obzvlášť u některých postav, no prostě paráda. Po shlédnutí zatím poslední série jsem moc ráda, že všichni mí oblíbenci přežili. A bitva bastardů o Zimohrad pro mě nemá nikde konkurenci, hltala jsem každý drobný detail a prožívala ji, jako bych tam s mečem stála sama a když se na obzoru objevila bílá vlajka a s ní posila, skoro mi štěstím vyhrkly slzy..... Jsem asi vážně cvok :-D....
Už nyní se nemohu dočkat série další.

a

Nesmím opomenout muziku. Hudba je nádherná a úvodní znělka přímo božská, nikdy ji nepřetáčím a vždy po shlédnutí nějakého dílu si ji broukám celý den....

Pro mě nej po všech stránkách, takže plných 100%

PS: osmá serie byla nejrychlejší ve všech ohledech, ale vše dopadlo, tak jak jsem tušila, za mě spokojenost, ale serial mi bude moc chybět.....na lepší jsem zatím nenarazila....

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Valar morghulis – Valar dohaeris

Hře o trůny jsem se kvůli všeobecnému „hypu“ snažila vyhýbat, co to jen šlo. A pak jsem si pustila pilot. Nesledovala jsem ho zrovna pečlivě a tak jsem se na konci zarazila při scéně Jamieho s Cersei a díl si pro jistotu pustila znovu. Pak jsem si pustila další. A další. A ze skeptického odstupu se vyklubala regulérní závislost a jen těžko si dnes dovedu představit, co bude, až Hra o trůny nebude.
Postavy nejsou černobílé, ale velmi pozvolna a přirozeně se vyvíjí (stejně jako divákův vztah k nim). Některé více, některé méně, ale vývojem projdou všechny (pokud je dřív někdo nezabije). Postav je zpočátku opravdu požehnaně, seriál tedy není rozhodně vhodné sledovat pouze jako kulisu. V několika dílech posledních sérií se navíc začínají objevovat velice dobře (a věrohodně) natočené bitvy a celkově se děj velmi zrychluje, aby se přiblížil k (snad) velkolepému finále. Jsem hodně zvědavá, jak si tvůrci poradí s vysvětlením všech nastolených otázek během posledních pár epizod (hodnocení je psáno po konci sedmé série).
Nakonec ale není ani tak důležité, kdo usedne na Železný trůn. Jde hlavně o to, užít si tu parádní, šílenou a krvavou jízdu, ve které si každý najde to své – propletené milostné vztahy, pletichaření a politické taktiky, nádherné kostýmy, scenérie i hudbu…a draky! CGI je v seriálu opravdu velice vydařené a působí tak přirozeně, jak to jen jde, obzvlášť s ohledem na to, že jde o televizní tvorbu a ne o hollywoodský blockbuster.

Pro mě jde i po sedmi sériích o jeden z nejlepších seriálů vůbec a vřele doporučuju

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Fantasy jak má být

Představte si svět, kde žili draci, ale už nežijí (nebo?). Představte si říši, kterou zakládaly velké a ušlechtilé rody, ale zbyl jen jejich pletichařící stín. A představte si, že daleko na Severu je Zlo, na které už všichni dávno odmítají věřit.
Tak nějak začíná vpravdě epická sága, kterou nám HBO předkládá.
Na rozdíl od dřívějšího pojetí, kdy jsou postavy zaškatulkovány v rovině dobro/zlo, tady jsou všichni mnohem živější. Víc živí, než by se zdálo milé, některé projevy života tak mnozí sledující nesnesou. A proto také mnohem více a mnohem častěji mrtví, než by divák průměrné fantasy až dosud měl možnost sledovat.
Není snad jediné postavy, která by se nevyvíjela v čase a není snad jediné, která měla jistotu, že se dočká konce.
Obojí dělá, kromě skvělého vizuálu, od rekvizit, přes kostýmy, po lokace, z GoT fenomén dnešní doby.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zase raz KONIEC zlý

A tak veľmi som tomu seriálu chcela dať 100% a tak veľmi nemôžem.

Prvý krát som si pustila seriál asi 3 roky späť, pretože sestra stále hovorila aké je to super, že to určite musím vidieť a potom ďalší ľudia ospevovali dej tohto seriálu a ja že tak dobre. Pozrela som prvé dve časti a teda na prvý x ma to naozaj moc nezaujalo.

Druhý krát som si pustila seriál asi o rok neskôr, že veď dám tomu ešte jednu šancu. A podarilo sa a obľúbila som si tento seriál.

Je síce pravda, že niektoré série boli slabšie, ale vždy sa tam našlo niečo čo ma zaujalo.

NEBUDEM hovoriť dej seriálu, určite by som ho odporučila vidieť najskôr, než si niekto prečíta niekoho názor.

Nie je to klasický seriál, nikdy neviete koho si obľúbite a hlavne nikdy neviete kedy tá daná postava zomrie a aký bude dej, čo dodáva čaro tomuto seriálu.

A aby som sa vyjadrila k mojim 90%. 10% dávam dole zo 100%, pretože za ten posledný diel by som im nedala ani 40% ! Nehnevajte sa na mňa, ale toto nemalo s veľkým finále nič spoločné. Nehovorím, s určitými vecami a udalosťami som bola spokojná ;) ale inak nie, nudný koniec, zle dokončené príbehy a osudy postáv.

Ten koniec si ten seriál naozaj nezaslúžil.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"When you play the game of thrones, you win or you die."

Napriek množstvu seriálov, ktoré sledujem, som si k jednému z najpopulárnejších vôbec hľadala cestu dlho. Nie preto, že by som si ho nechcela zapnúť, ale preto, že napriek jeho zjavnej kvalite mi osud jeho postáv bol viac menej ukradnutý. To sa zmenilo keď seriál bežal už istú chvíľu a mal viac dielov. Keď som videla postupný vývoj postáv a smerovanie celkového príbehu, postavy mi rozhodne ukradnuté neboli a nemohla som sa dočkať ako to celé skončí.
Jedným z najsilnejších článkov ktoré GoT tvoria sú práve jeho postavy a silné dialógy medzi nimi. Scény Tyriona,Varysa,Malíčka,Cersei alebo Tywina boli vždy to, načo som sa tešila najviac. Ich rozhovory boli geniálne napísané, každá veta mala svoj význam, žiadne naťahovanie a prázdne vypĺňanie deja. To mnohým seriálom chýba. Postavy samotné sú veľmi "silno" napísané. Ani jedna jediná nie je len záporná či kladná hoci sa tak môžu na prvý pohľad javiť. Práve to robí ich príbehy a seriál také silné. Brutalita a nepredvídavosť seriálu vás zase donúti s postavami súcitiť, či už patria medzi vaše obľúbené alebo nie. Vývoj niektorých z nich je tak isto veľmi zaujímavý. Najvýraznejšie vnímam asi Sansu ktorú by som k jej verzii v prvej sérii iba ťažko prirovnala. Takýchto postáv sa nájde mnoho, Jaime, Daenerys a kopu ďalších. Práve kvôli týmto postavám ma koniec zamrzel. Neodsudzujem ukončenie ich príbehu úplne, ale rozhodne mal ich ďalší vývoj ešte pokračovať. To sa týka deju celkovo. Môj názor je, že im 6 dielov na ukončenie nestačilo ani náhodou. Napriek názoru väčšiny bola pre mňa ešte skvelá aj 7 séria, kedy sa konečne všetko začalo spájať a mnohé postavy stretávať. Posledná scéna 7 série bola brutálna a položila očakávania naozaj vysoko. Dokonca aj prvé diely 8 série boli nad moje očakávania, vnímala som ich ako perfektnú voľbu pre postupnú gradáciu deja a bombu ktorú mala priniesť 3 epizóda. Čo sa stalo potom, bolo jedno veľké sklamanie. Som sklamaná čo urobili postavám a ich vývoju ako aj samotnému deju a jeho logike. Najväčším sklamaním bola pre mňa linka s Night Kingom a Branom, z ktorej mohli vyťažiť omnoho ,omnoho viac.

Napriek tomu koncu si seriál menej ako 100% nezaslúži, pretože 7 sérií kvality nemožno prehliadnuť.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

GoT

Jeden z nejlepších fantasy příběhů, který znám, zpracovaný do kvalitního seriálu, kde nikdo nemá nic jisté. Jedním z důvodů, proč je GoT tak úspěšná, je množství postav, u kterých je těžké říct, jestli jsou úplně kladné nebo záporné, vyvíjí se různým směrem a i ze záporáka se časem může stát miláček diváků a naopak. A i miláček může nečekaně umřít. To se ve většině seriálů nestává. Ta nejistota a momenty překvapení jsou cool. Navíc má GoT skvělé herecké obsazení, krásné kostýmy, natáčecí lokace, nádhernou hudbu a pokud vám někdo řekne, že je to jenom samé zabíjení a sex, nevěřte mu, má to i dobrý příběh! (Až na konec osmé série.)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Rytíři, draci a... svinstvo.

U tohoto seriálu jsem se za ty dvě řady bavila... no, královsky. Knihu jsem nečetla (a myslím, že ještě nějaký rok by se na mě v knihovně nedostalo), což mě mrzí, ale i nemrzí. Z toho, co vím, tak seriál předloze ostudu nedělá, snad ji i předčil, takže mě to až tak netrápí.
Místy jsem se v příběhu nebo postavách ztrácela, hlavně v první sérii, ale se sedmisetstránkovou předlohou to určitě mohlo dopadnout i hůř. Moc se mi líbilo, že snad nikdo není vyloženě čistokrevná sv*ně, i když se tak většina chová, ale i naopak - zpočátku zdánlivě duše nevinná je donucena vývojem událostí změnit postoj tak, že byste ji/ho nepoznali.
Druhá série se mi líbila ještě víc, výpravností mi připomněla Pána prstenů a konec mě neuvěřitelně namlsal na další.
Líbí se mi, že když někde má být zima, vidíte, že zima je. Bláto skutečně vypadá jako to nejhnusnější bláto, smrad téměř cítíte přes monitor, princezny nebo lady se neprochází po několika dnech v pustině stále bezchybně upravené, rytíři nemluví nijak vznešeně a nemilují jen čisté panny... nebo ženy obecně. Tohle prostě není pohádka (jé, když si teď vzpomenu na Legendu o Hledači...).
Nádherná je i hudba (úvodní sekvenci nikdy nepřetáčím). Herci jsou do jednoho úžasní, především jsem ráda za mého stále více oblíbeného Petera Dinklagea.

90 %
96 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 46 lidí

Hrátky o trůn

Zajímavý seriál jehož knižní předlohu neznám, tudíž nemohu soudit nakolik je to věrný přepis. Nicméně bavilo mě to, některé okamžiky jako Zlatá koruna, Zrada stráží nebo Baelor si rozhodně zapamatuju. Země, kde neexistují dobří, jen ti méně špatní. Moje oblíbený postavy jsou John Snow a Arrya, ale své kouzlo má určitým zvráceným způsobem i Tyrion. Je škoda, nebo možná je dobře, že na konci série zůstalo až mnoho otázek nezodpovězených, ale aspoň se bude ve druhé sérii něco dít.

Hlavně v prvních dílech druhé série jsem měl pocit, že se koukám na nějaký porno, protože sex je všudypřítomným, no ale teď vážně. Přesto, že uznávám, že je to kvalitní seriál a všechna ta ocenění a chvalozpěvy si zaslouží, tak ho na piedestal nestavím. Sice se na to podívám a docela i rád, ale mám několik problémů. Tím hlavním jsou mraky postav, to znamená, že chvilka nepozornosti může znamenat, že nevím co se děje. Druhá série mě jen utvrdila v tom, že favority jsem si vybral správně, teď už mezi ně naplno patří i Tyrion. A těším se na draky. Samozřejmě jsem zvědav na to, co se bude dít dál.

Třetí série pokračuje v nastoleném tempu a kvalitě, aby nám na závěr přinesla jeden z nejnečekanější seriálových zvratů (ano, čtenáři knih tady mají jistou výhodu). Stále se o Trůny uchází až příliš mnoho postav a chvilka nepozornosti se prostě nevyplácí, pokud se nechcete ztratit. Už se nedočkavě těším na to, až se draci dostanou přes moře.

Přestože se rozhodně nepočítám mezi pravověrné fanoušky, tak jsem se na čtvrtou sérii podíval s chutí, protože mě zajímalo, jak se to bude vyvíjet. I v této sérii je určitě pár momentů, které stojí za zapamatování, ať už je to Joffreyho svatba, Tyrionova závěrečná řeč nebo útok na Zeď. Určitě se budu dívat i dál, jen ta Khaleesi mě štve, protože pořád ještě nepodnikla s drakama nic zajímavýho.

V páté sérii se u mě naplno projevilo to, co jsem si říkal už dřív. Game of Thrones mě přestává bavit, asi zde funguje úměra, že čím víc lidí to celosvětově sleduje, tím míň mě to baví/ víc mě to nudí. V úvodu to bylo něco nového, neokoukané a tak člověk odpustil to, že se nic moc neděje. Jenže teď mi přišlo, že se prvních sedm až osm dílů vůbec nic neděje a pak přišlo trochu akce v závěru. Jenže tentokrát už na to nadšeně neskočím. Možná je na vině smrt i jednoho z mých favoritů. Pamatovat si jména nových postav už jsem dávno vzdal, vím, že to v tomhle světě nemá cenu. Nicméně pokračovat budu, protože jsem zvědavej, kdy umře Tyrion a seriál pro mě skončí.

Takže ta smrt nakonec nebyla tak definitivní, jak to chtělo vypadat. Kvalita a zajímavost seriálu pro mě má stále klesající tendenci. Sex je asi definitivně pryč, ale horší je, že díky této sérii zmizel i faktor šoku. A může za to právě oživování, teď když je ve hře, tak už není třeba se o postavy bát. Vážně si někdo myslel, že Jon Snow v Bitvě bastardů (mimochodem vrchol série) prohraje a umře? Že ho oživí jen kvůli tomu? A to všechno navzdory faktu, že i znalci předlohy nyní netuší, co se bude dít. Na druhou stranu mě potěšilo, že byly konečně využiti draci. Inu, máme před sebou poslední dvě série a jsem zvědav, jak to dopadne. Podívám se na ně, ale vlastně jen ze setrvačnosti.

Myslel jsem si, že seriál už dojedu jen tak ze setrvačnosti, ale musím říct, že sedmá série pro mě byla nejlepší. A zamlouvaly se mi hlavně věci, které ostatní kritizují a tudíž fakt, že se tam něco děje a všechno netrvá neskutečně dlouho. Vrcholem je pak výprava za zeď a snaha ulovit nemrtvého, což byla skvělá epizoda. Teď jsem opravdu zvědav na poslední řadu a to, jak to celé dopadne a kolik oblíbenců mi ještě zemře.

A závěrečná osmá řada, která si vysloužila spoustu odpůrců. Mě osobně jen přišlo, že byla trochu uspěchaná, hlavně v závěru. Čekal jsem sice větší jatka v bitvě o Winterfell, která byla jedním z vrcholu nejen série, ale celého seriálu, ale jinak jsem vcelku spokojen s výsledkem. Nepřekvapuje mě však, že je spousta lidí tolik nespokojená, hity jako tenhle se ukončují hodně těžko a to právě kvůli fanouškům.

70 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Samá krev, samý sex, ale ten příběh!

pozn.: Nečetl jsem knížku.

Musím se přiznat, že k tomuhle seriálu jsem si hledal cestu docela dlouho. Ze začátku jsem měl problém především se sexuální stránkou věci. Nejsem žádný puritán, pro nějž je sex hanlivé slovo. Ale v seriálu bylo toho sexu na mě zkrátka až moc. A přiznejme si, že seriál se s ničím nepáře a rovnou vás do toho mrskne. Sex mezi sourozenci, všude samé nevěstince s prostitutkami, prodávání žen kvůli sňatkům za účelem získání nějakého území, apod.

Druhá věc co mi vadila, bylo to množství tekoucí krve. Já prostě nesnáším krev. A tady se podřezávají hrdla, stínají hlavy, sekají ruce, apod. Tak jsem si říkal, že tohle asi nebude nic pro mě.

A pak asi u pátého dílu první série jsem nad tím začal nějak víc přemýšlet. Sakra, tohle je seriál ze středověku, přece. Takhle to v té době asi muselo nějak fungovat. Tehdy jsem tomu seriálu propadl.

V tento okamžik mě dostali i všechny postavy. To s jakou bravurností je ztvárňují jejich představitelé. To jak každá postava je jiná a sleduje svoje vlastní zájmy. Páni! Ten příběh!

A ta hudba!

Ještě jednou páni! Nenudil jsem se zatím ani u jediného dílu. Příběh se pro mě vyvíjí správnou rychlostí a deset dílů na sérii mi přijde jako správně zvolený rozsah. Nejúžasnější je, jak tvůrci stále drží kvalitativní laťku, kterou nastavili v první sérii. A leckdy ji ještě zvedají.

Jak říkám. Jednou za čas je natočený opravdový diamant mezi seriály, který strhne šílenství. Ten diamant je originální a jedinečný. A i když je toto seriál dle knižní předlohy, je to opravdový klenot, který byste neměli minout.

pozn.: Chyba! Musím si přečíst knížku. Protože jestli je kniha často lepší jak film, tak u téhle knížky patrně zažiji orgasmus.

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Season 5 - Blýská se na lepší časy?

Finále páté řady. Půl dekády. Mnoho seriálu se toho nedočká. Game of Thrones je ale fenomén jaký se nevídá často. Tvůrci by mohli natahovat klidně i do patnácté sezóny a myslím, že seriál by to vydržel. Sice naprosto zdegenerovaný, poplivaný hard fanoušky, ale nějak by to ukopal. Proč začínám tento prapodivný úvod? Chci jen ukázat, jak silná je značka GoT. V dnešní době se mu rovná pouze Walking Dead a to dává lidem, kteří stojí za těmito projekty strašnou moc. Ať udělají sebevětší přešlap, nějak se to ututlá a k napravení reputace pak stačí udělat nějakou šokující, nechutnou nebo nevídanou věc.

Do světa Ledu a Ohně jsem se od první epizody zamiloval, pak zhltl všechny knihy a čekal na druhou řadu. A přišlo zklamání. Příběh již nebyl tak poutavý, šoky nefungovaly tak dobře a přibývalo mnoho vaty a omáčky okolo. To samé následovalo i další dva roky. Myslím si, že seriál byl po celou dobu zachraňován pouze jeho největších pozitivem. Obrovským, filmovým rozpočtem. Tím se GoT liší od 95% konkurence. Vždy se může opřít o budget a ví, že pokud bude seriál vypadat pořad dobře, hodně věcí diváci dokážou odpustit. K pátému ročníku jsem přistupoval s maximální opatrností. Očekávaní už u mě téměř vymizelá a já si říkal, aspoň si užiju dráčky. Dočkal jsem se ale milého překvapení. Seriál již v současné chvíli sdílí velmi málo s knižní podobou a toto je poprvé, kde to beru jako klad. Proč? Přišly totiž příběhy, které dokázaly upoutat, i když překopaly tisíc věcí. V minulosti většina odbočení od originálu stálo za starou belu. Vyústilo to jen v hromadu scén, kde jsme si prohlíželi buď full frontaly nebo rádoby překvapující úmrtí či zmizení. Teď to ale poprvé začalo fungovat a trvalo to jen pět let. :)

Seriálu velmi pomohla nová jména na režisérské sesli. Čerstvý vítr za kamerou byl znát. Změnil se totiž malinko přístup k vyprávění a také vizuální stránka se dočkala jemně temnějšího zabarvení. Od úvodní epizody byl cítit správný přístup. Jednotlivý díl se neskládal z deseti minut boje a čtyřiceti minut tlachání a cestování. Vůbec samostatné vyprávění příběhu nebylo tak zmatečné jako doposud. Scény na sebe dokázaly plynulé navázat. Nepociťoval jsem žádné náhlé vytržení s kontinuity jednotlivé epizody. Herci se do tohoto také opřeli. I ten Kit Harington předvedl něco, co nepůsobí jako ukázka pohledu při neustálé zácpě. Dokázal prodat svou postavu. Věřil jsem mu, že se jedná o mladíka, který dokáže vést své lidi. Umí se poprat s nepřízní a vymyslet nějaký plán. Konečně.

Rozhodnutí poslat Tyriona za královnou všehomíru je také další ukázka správného a šťastného tahu. Peter Dinklage je seriálový žolík a byl využit na tom nejlepším místě. Dokázal oživit linku u Dany, kdy přivedl své herecké propozice na místo, kde to bylo setsakra potřeba. Vizuální stránka je stále na maximální úrovni, za tu se nemusí nikdo stydět. I Drogona jsme se dočkali v míře zatím nevídané. Zkrátka od začátku vše šlapalo tak, jak tomu bylo naposled u první řady. Někdy v půlce došlo k nepatrnému poklesu kvality. Příběh začal malinko nudit a nedokázal zaujímat po celou dobu. Naštěstí se tento neblahý syndrom projevil pouze u dvou dílů. Počínaje osmou epizodou se naskočilo na horskou dráhu, která trvalá až do poslední minuty letošní řady. Zde se konečné mohly používat superlativy, které se k seriálu pojily (neprávem) v minulých letech. Dočkali jsme se mnoho zajímavým překvapení, skvělých bojových scén a úmrtí, o kterých se bude mluvit minimálně do začátku šesté řady. Bylo to napěchované momenty, na něž budete vzpomínat dlouho. Jen tak se vám s hlavy nevypaří.

Tuto parádní jízdu hyzdila pouze nezvládnutá linka s Dorne. Ať už příběhově či herecky, tohle prostě byla tragédie. Písečná háďatka byla po celou dobu otravná a iritující. Jejich „bojová“ představení byla k smíchu, vrchol nastal při souboji s Jaimem a Bronnem. Chtěl bych je zakopat hluboko do písku a navěky na ně zapomenout. Bohužel ještě v příběhu odehrají nějakou roli a už teď vím, jak bolestivé to bude k sledování. I přes tuto neveselou kapitolu se pátá sezóna velmi vydařila. Rozhodně stojí za vaší pozornost a dokáže nalákat na následující události. Mrzí mě pouze fakt, že trvalo takovou dobu, než jsme se dočkali kvalitního zpracování příběhu z Westerosu.
Season 5 – 85%

80 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Game of thrones

Převedení prvního dílu ságy Píseň ledu a ohně spisovatele G. R. R. Martina do seriálové podoby mě nadchlo - ať už jde o vizuální stránku (oceňuji, že na severu se neprocházejí v letních šatičkách), hudbu nebo výborné herecké výkony převážně méně známých herců. Chtěla bych vyzdvihnout hlavně představitelku Aryi Maisie Williams, která je pro mě osobně velkým překvapením.
Děj přeskakuje mezi několika příběhovými liniemi – máme tu drsné Seveřany, intrikánské Jižany a divoké kmeny na Východě. Líbí se mi, že v Západozemí neexistuje jeden jediný hrdina, který sám bojuje proti zlu. Naopak dobro a zlo zde není jasně definováno, postavy se v průběhu děje vyvíjí a kladná postava nemusí být nutně na konci seriálu kladnou.
Co se týče postav, seriál má celou řadu silných ženských hrdinek (Arya, Daenerys, Cersei). Vypilované jsou i vedlejší postavy – baví mě rozhovory mezi Varysem a Petyrem Baelishem. Skřet Tyrion je jedna z nejzábavnějších postav a co by Jaime neudělal pro lásku, že? Jedinou pro mě hodně nesympatickou postavou je lady Catelyn. Ta na rozdíl od Cersei ve mně vzbuzuje čistokrevnou nenávist:-)
Seriál ukazuje, že ne všechny bitvy se odehrávají na bitevním poli a že ne všichni hrdinové se vždy musí dožít šťastného konce. Vždyť i Cersei řekla: "Když hraješ hru o trůny, buď zvítězíš nebo zemřeš. Žádná střední cesta neexistuje." A tady se to potvrzuje na 100 %. Martin zabíjí svoje postavy nemilosrdně (ať už jde o muže, ženy, děti nebo roztomilá zvířátka:-) a hlavně nečekaně.
Na seriálu je hodně patrný rukopis HBO – explicitní znázornění násilí, sexu, krve, vnitřností, což v tomhle seriálu vůbec není na škodu, a HBO si tak na své konto může připsat další vynikající seriál.
V seriálu mi trochu chyběli roztomilí zlovlci, které mají mít děti z rodu Starků pořád u sebe, a taky větší bitvy, ale ty vynahrazují menší souboje (skvělé jsou tréninky Syria Forela s Aryou).
Po přečtení prvního dílu a zhlédnutí seriálu můžu konstatovat, že pro mě je Game of thrones po dlouhé době seriál, u kterého se mi 10 dílů zdá opravdu hodně málo. Myslím, že se máme v Clash of Kings na co těšit, pokud budou tvůrci v takto vysoce nastavené laťce pokračovat.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 40 lidí

Winter...is coming

Seriál mě mile překvapil. HBO je tam hodně znát - žádná cenzura, spousta kvalitních, známých i méně známých herců.
Seriál se odehrává na kontinentu (vlastně jsou spíš dva), kde se léto a zima střídá po několika letech až desetiletích. O moc v království bojuje (nikoli však nezbytně na bitevním poli) sedm rodů, které se snaží získat Železný trůn. Seriál má proto několik hlavních příběhových linií. K bojům o trůn se navíc přidává přicházející zima a hrozba bílých chodců ze severu. Autor knižní předlohy se nebojí občas udělat nějakou změnu (není stanoveno 5 hlavních hrdinů kteří vždy přežijí), takže seriálu drasticky přibývá na dramatičnosti, protože málokdy se dá předpokládat, jak díl dopadne.
Série má 10 dílů, což se může zdát málo, ale osobně si myslím, že je lepší deset dílů zajímavých, než 20 vyplňovaček. Nějakou vyplňovačku tu opravdu nenajdete. Hodnotím 100%, v době psaní názoru jako u jediného hodnoceného seriálu.

100 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Boj o Západozemí- Mnoho povolaných, ale jen pár vyvolených.

Jakmile se někde objeví HBO, tak očekávám kvalitu a vždy jí dostanu. Tohle bylo opravdu velké sousto, ale nakonec se to vyplatilo.
Knihy i seriál jsou právem obrovský fenomén.

U tohoto tématu je nevyčerpatelný zdroj fantazie, proto bych ukončení nečekala nějak brzy.
Zápletky jsou tu tak lišácky vymyšlené, že ani nevím, na co dříve zpívat ody.
Seriál miluju hlavně z toho důvodů, že jsem neustále emociálně na drátkách. Umí mě šokovat, dojmout, naštvat, rozveselit. Nevadí mi se na jeden díl podívat i vícekrát, nevadí mi se dívat na mučící scény, které na surovosti nešetří. Zachycení drsného středověku bez servítek, to je něco, na co jsem dlouho čekala.
Opravdu obdivuji Martina, že dokázal vymyslet celý tento universe, protože je to promakané v každém detailu, až je to geniální.
Mám ráda i nerada fakt, že seriálový tvůrci i Martin se vůbec nebojí být svině a zabít nebo mučit postavu, kterou diváci milují. Takže člověk má adrenalin i z toho, že se neustále bojí o své oblíbené postavy.
V postavách je velice pestrý výběr, každý si najde své oblíbence.
Akční scény jsou ve většině případů krátké, ale za to splní účel. Štávu tomu všemu dodávají intriky, které ukazují, kdo je pravý hráč.


Co miluju nejvíce.

+ Opravdu si užívám scény s Aryou Stark a scény, kde jsou všichni Lannisteři pohromadě. Funguje mezi nimi úžasná dynamika, rodina-nerodina.
+Kamkoliv přijde Tyrion, tak to prostě žije. Je to unikátní postava, co všechno dokáže dokonale oživit a i po pěti sériích mě stále překvapuje.
+ kostými, interiéry, prostředí, rekvizity <---k nezaplacení. Tady se pozná, kam se hodně investuje.
+ znělku! To je prostě nejlepší znělka v historii znělek! Dokonalý výběr instrumentů, melodie a ještě se dívat na mapovaní Západozemí.
+ Efekty.

Mínusy
- Emilia Clarke. Na Daenerys se vůbec nehodí a její tupé výrazy jí mladistvější vizáž nedodají.Postavy.
Je tu opravdu mnoho hlavních postav a ještě mnohem víc vedlejších.
Z hlavních určitě miluju Tyriona Lannistera, Aryu Stark a Cersei Lannister. Ani Jon Snow a Littlefinger se neztratí. Na Tyrionovi se mi líbí především jeho inteligence, šarm, mazanost a důvtip. Peter Dinklage tuto postavu vyšvihl na nejvyšší level.
Co musím na seriálu pochválit je to, že většina postav jsou přesně takový, jaký jsou i v knihách, i když pár vyjímek se najde, ale většinou je změna jen ku prospěchu.
Arya je sympatická snad každému, ani jí nemusím popisovat.
Cersei je postava milovaná i nenáviděná, ale já si nemohu pomoci, já jí prostě miluju. Líbí se mi ten její lví charaktér- hrdá, nezlomná, oddaná matka a k tomu mám slabost pro mrchy. Jen ten incestní vztah je ugh.
Jon Snow je zkrátka sladouš, jediný hrdinský záchytný bod, který mi zbyl.

další oblíbenci- Tywin Lannister, Sansa Stark, Ned Stark, Robert Baratheon, Jorah Mormont, Brienne z Tarthu, Jaime Lannister, Ramsay Bolton.

Nesnáším.
Catelyn Stark. I v knize, i v seriálu naprosto příšerná. Ukvapená, blbá, zaujatá a vůbec mi nikdy nesedla. A její sestře jsem přála nejkrutější smrt už od prvního záběru.
Daenerys Targaryen. Naivnější a hloupější postavu jsem dlouho neviděla. Bez pomoci ostatních by byla v háji a vůbec to není osobnost, která by dokázala vládnout. Snad jí její dráčkové jednou sežerou.
Melisandru z Ašaje též nemůžu vystát.

Série.
Kvalitně hodnotím všechny tak nastejno, i když je pravda, že třetí série mi přišla trošku slabší.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

GoT

Bože, tohle se fakt povedlo. Knihy jsem bohužel nečetla, tak nemohu posoudit jak se to drží skutečného příběhu či nikoliv, také začínám teprve s 5 sérií, takže pak doplním, kdyby se názor změnil. Myslím, že HBO nikdy nepustilo žádný blaf, vždy pouštěli kvalitní lehce sledovatelný seriály, ale tentokrát mě šokovali ! Každým rokem jde kvalita furt nahoru a za to velké dík !

Co se prvních 4 sérií týče, musím říct, že mě moc bavily, kdy tedy opomenu asi 2 první díly v série 1. Musím říct že na seriál koukám po 2. Prvně jsem se k němu dostala v roce 2013. Shlédla jsem pár dílů, ale nic mi to neříkalo a tak to zkončilo. No po druhé jsem se k seriálu dostala asi před měsícem. No začalo mě to bavit už od začátku. No i 2 roky stačí k tomu, aby jste změnily svůj život a začli vyhledávat i něco jiného než obvykle. Takže pokud se Vám seriál nezdá dobrý, vypněte ho a vrat´te se za 2 roky :D

Koho obdivuji :
Rozhodně Ariu Stark - malá divoška,která si toho moc prožila a místo vyšívání volí meč. Tato mladá Lady má velký potencionál, doufám že to tvůrci také vidí a do budoucna si s její postavou pohrajou trochu víc

Koho ze srdce nesnáším :
Cersei Lannister - zvrácená králova matka, lačnící po moci a svým bratrovi. Jsem na začátku 5. série a vyloženě jsem měla radost u scény kdy si sedla do královo pobočníka židle a snažila se "vládnout".
z těch co už nejsou mezi námi - rozhodně Joffreyho. Už v prvních dílech jsem věděla že to bude krysa, která mi bude pít krev a měla jsem pravdu. Mimochodem gratuluju tvůrcům za výborně obsazenou roli. Nic proti Jackovi, ale do role padl jak kdyby mu byla ušitá na míru :)

U koho nevím co si myslet :
Malíček - už několikrát ukázal, že kvůli postavení je ochotný zajít daleko, je to mistr manipulátor (naštvalo mě to u Sansy když při návratu do zimohradu, že mu to odkejvala), jsem docela zvědavá co z něj vyleze.

Co mě nejvíce baví:
Scény s Daenerys Targaryen za bouře zrozenou, dceru šíleného krále. Vždy se moc na ní těším a když v dílu není, cítím mírné zklamání.

Jsem zvědavá :
Na Osud Tyriona Lannistera. Je to moc chytrý chlapík, má velký potenciál. I to že se vydal s pavoukem hledat Daenerys byl dobrý tah. Uvidíme čeho se dočkáme :)

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Game of Thrones

O Písni ledu a ohně jsem se dozvěděl chvíli předtím, než HBO koupilo práva. Knihy jsem do té doby nečetl, ale podle námětu jsem se nemohl dočkat pilotní epizody. Úžasný pilot odstartoval úžasnou první sérii. Cca od třetího dílu jsem byl pevně rozhodnut, že si musím přečíst knihy, abych věděl, co se stane s postavami dál. Na konci první série jsem byl přesvědčen, že se HBO (ve spolupráci s GRRM) povedlo vytvořit jeden z nejlepších seriálů v historii.
Abych si ukrátil pauzu před drouhou sérií, přečetl jsem do té doby vyšlé 4 knihy a to byla velká chyba. Píseň ledu a ohně je ohromné dílo a převést ho na seríál je nadlidský úkol. U první série se HBO překonalo, ale počínaje druhou sérií se pro mě vytratily ty momenty, kdy jsem měl obličej přilepen na obrazovce, čekal a nedýchal co se stane nebo naopak rozdýchával, co se právě stalo. Samozřejmě částečně je to mnou, protože už jsem ve většině případů věděl, co se stane, ale částečně je to vina scénáristů, protože upravily charaktery postav a ty se často chovají (pro znalce knih) idiotsky a proto mě už tolik nezajímá, co se jim stane.
Druhá řada je stále výborná, ale pro mě po ní zůstala jakási pachuť. Doufám, že v nadcházející třetí sérii nasměrují chování postav (Jon, Rob, Jaime, atd) více směrem, který pro ně vymyslel George Martin a budu spokojen opět na 100%

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Game of Thrones

Knihy jsem četla a už je to nějakou tu dobu zpátky, nebylo to špatné... O seriálu mi řekla kamarádka a já byla naprosto uchvácena - už dlouho se mi nestalo, že by příběh v seriálu (filmu) byl lépe ztvárněný než v literární předloze. U Game of Thrones se tomu tak stalo. Když jsem se ke knihám ze zvědavosti vrátila, překvapilo mě, jak moc mě čtení nebaví a musela jsem naprosto souhlasit s hodnocením v anotaci knihovny: "průměrná literatura, očekáváme zvýšený zájem z důvodu TV zpracování". Přesné, výstižné.
Nemůžu se dočkat druhé série a doufám, že se HBO podaří udržet nasazenou laťku - a že je sakra vysoko. :-)

100 %
84 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
74 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Než si k tomu najdete cestu zabere to čas...

Tenhle seriál vážně není pro každého... Sex v každém díle.. Nejsem nějak vyložené proti tomu byl to jen prostě nezvyk oproti ostatním seriálům které sleduji. Taky jsem věděla že tenhle seriál je známí tím že umírá každá 2. hlavní postava... Krev všude kam se podíváte.. No a tak nějak jsem na to koukala jen protože všichni kolem mě jak je to skvělý a úžasný a nejlepší a že si to taky zamiluji.. Dala jsem tomu čas a nakonec jsem se taky nechala unést. Vše do sebe začalo zapadat, začali se objevovat vlastnosti hlavních postav a začalo přituhovat. Prostě skvělý! Příběh se začal zaplétat. Vše na sebe skvěle navazuje a děj se pomalu ale jistě ukazuje. Můžete jen tipovat co se bude dít v dalším díle a vymýšlet bláznivé teorie... Říkat si že víte co se stane ale stejně vás tam něco překvapí a koukáte jen s otevřenou pusou. Další velký plus jsou nadpřirozené věci.. Oživování mrtvých, draci, lidé bez tváře a tak dále. Jak jsem už zmínila krev je tam na denním pořádku. Takže mučení, stínání hlav, podřezávání hrdel a stahování z kůže k tomuhle seriálu patří a dodává tomu tu atmosféru středověku. K hereckému výkonům? Má vůbec cenu se k tomu vyjadřovat? Každý kdo uvidí jeden díl hned zjistí že je to špičkový herecký výkon. :) A ta hudba je vynikající. <3 Takže nemám k tomu co vytknout. Nemůžu se dočkat finále.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Game of Thrones - jednoznačně nejlepší seriál, tedy alespoň dle mého názoru..

Dlouho jsem tento seriál odmítala. Narážela jsem na něj na každém rohu a moje facebooková stránka se snad jen hemžila názory mých přátel na tento seriál. Ale asi po půl roce (to tehdy nějak zrovna skončila 4. serie) přišel bod zlomu a já se rozhodla podívat se na první díl. Seriál jsem hltala už od první sekundy, minuty... Zbožňuji filmy a seriály s "historickou" tématikou, takže jsem okamžitě věděla, že tento seriál pro mne bude ten pravý! Ale při mojí smůle jsem trošičku větší strašpytel a na tento seriál jsem se poprvé dívala někdy kolem půlnoci, takže mne přepadl pocit strachu a běhal mi chvilkami i mráz po zádech. To, že se doteď bojím bílých chodců a při zimních procházkách v zasněžených lesech mám strach, že je někde potkám, je vedlejší, ale nikdy mne nepřešel z tohoto seriálu běhat mráz po zádech. Toť asi tak vše z toho, jak jsem se k seriálu dostala.

Co se mi na seriálu líbí absolutně nejvíc je to, že nikdy nevím, co mám čekat. V jednom díle, co díle, klidně i v jedné minutě, se stane to a v další zase to a přesně tohle je ta věc, co mne na tom seriálu baví! Nemám ráda seriály a filmy typu - na začátku jsou dva, co se nesnáší a na konci jsou spolu nejvíce šťastní, zaprvé je to šíleně ohrané a neoriginální a za druhé už od začátku vím, co se stane na konci a upřímně, koho tohle baví? No vlastně ještě upřímněji, baví to tak 99% lidí v mém okolí, což je podle mne docela škoda..

Žádná postava asi není vyloženě kladná a vyloženě záporná, u každé mne vždy něco překvapí a já mam pokaždé pocit, že to snad ani není ta postava, jakou jsem znala v minulém díle. Navíc je zde spousta intrik, které dělají seriál ještě zajímavější.

Co se týče mých asi nejoblíbenějších postav, tak je to jednoznačně Jon Snow, Arya Stark a Tyrion Lannister, ty neoblíbené jmenovat asi nebudu, ale už od začátku mi tam nějak nesedí Daenerys. No a jak už jsem zmiňovala, postavy, co mi nejvíce nahánějí strach, jsou bílí chodci. Myslím si, že ti v seriálu budou hrát ještě velkou roli.

Spoustu dílů jsem už viděla třeba třikrát a to je důkaz toho, že mne tento seriál opravdu nadchl! Stala jsem se na něm tak závislá, že nedočkavě vyhlížím duben a těším se na každou sérii, na každý díl. Začala jsem číst i knihy, ve kterých také hltám každičké slovo a musím říct, že je to jedna z nejkvalitnějších knih, co jsem kdy četla.

U seriálu jsem nespočetně krát brečela, nadávala a párkrát jsem měla i radost - to znamená, že mne neskutečně emočně vysiluje, ale většinou to je to, co potřebuji nejvíce, takže si vlastně ani nestěžuji. Po většině dílů jsem prohlásila větu "nesnáším tento seriál a už nikdy se na něj nebudu dívat", ale vážně... tohle jsem nikdy nemyslela vážně a za půl hodiny už jsem nedočkavě čekala na další díl, který měl vyjít o týden později, protože nikdy bych tento seriál nedokázala přestat sledovat. A také se musím přiznat, že se na tento seriál nejraději dívám sama a v soukromí a pokud se ptáte proč, tak ti, co ho už viděli jistě ví a ti, kteří se teprve chystají ho shlédnout, určitě pochopí. ;)

Možná je trošku troufalé, že tento seriál hodnotím 100%, ale opravdu neznám lepší a pokud někdy objevím lepší, určitě dám vědět. Já si ale myslím, že na tak skvělý a originální seriál už asi nikdy nenarazím...

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Winter is coming

HBO válí. Přiznám se, že jsem knižní předlohu nečetla předtím než jsem začala seriál sledovat, ale o to víc jsem ráda, že jsem jí díky tomuto seriálu objevila.
Hra o trůny potěší milovníky draků, intrik, bitev a mnohého dalšího.
Velkým plusem je skvělé herecké obsazení, dobře vykreslené postavy, které nejsou jen bílé nebo černé, ale jsou normálními lidmi, jako každý z nás. Některé postavy budete nenávidět až milovat. Zdravím Cersei.
S napětím očekávám třetí řadu a jsem si jistá, že seriál nepůjde s kvalitou dolů, protože má za sebou velice kvalitní předlohu.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

GoT

Z produkcie HBO vychádza v poslednej dobe čoraz viacej veľmi kvalitných titulov. Hodnotím tento seriál z pohľadu človeka ktorý nečítal ešte knihy ale napriek tomu ma tento seriál veľmi zaujal. Možno je to aj dobré že som tie knihy ešte nečítal môžem tento seriál teda ohodnotiť čisto ako seriál a neporovnávať to s knihou.

U takéhoto epického seriálu sú dôležité najmä herecké výkony a výprava. Pokiaľ seriál nezasadíte do vierohodného prostredia môžete mať skvelých hercov a herečky aké len chcete ale vyzneli by smiešne. U tohto seriálu kladú veľkú pozornosť všetkému. Od oblečenia cez nábytok až po krajinu v ktorej sa všetko odohráva. Preto aj pre skvelé herecké výkony ide podľa mňa o jeden z najlepších seriálov poslednej doby. Kiežby takýchto kvalitných seriálov vychádzalo čo najviacej.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Velkolepost a surovost

Ze začátku jsem měl asi jako spousta dalších lidí co dělat, abych se zorientoval v tom množství postav, o kterých se neustále hlavně jen mluvilo. Dokonce jsem trochu váhal, jestli se sledováním pokračovat. Nakonec jsem ale vydržel a vůbec nelituju. V tom, že to asi bude výjimečný seriál, mě utvrdila smrt jedné z hlavních postav v závěru první řady, kterou jsem vůbec nečekal.

K seriálu se asi nejvíc hodí označení velkolepý, což dokázal hned několikrát. Hlavně při bitvě na konci druhé série (podle mě zatím nejlepší finále ze všech čtyř řad) nebo v díle 4x09 - Strážci na Zdi (ten bych označil za jeden z úplně nejlepších dílů). Obě tyhle bitvy mi trochu připomněly Pána prstenů. Všechno navíc podtrhuje výborná znělka.

Jedním z dalších kladů je určitě také nečekanost jednotlivých zvratů a samozřejmě postavy. Mezi moje nejoblíbenější patří skvělý Tyrion Lannister a Jaime Lannister. Celkově mi pak dění okolo Lannisterů přijde nejzajímavější z celého seriálu. Naopak mezi to nejmíň zajímavé bych zařadil situace kolem Brandona Starka, který mi v poslední době už docela vadí.

Jinak si Hra o trůny už čtyři sezóny drží hodně kvalitní úroveň, která možná ještě stoupá.

80 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

You Win or You Die

1.série: Zopakuji co už jsem jednou psala - HBO = kvalita. Vyjímkou není ani Game of Thrones. Je to typicky HBOvské - žádný stud! Krev, sex a nahota. Mohly by si z toho udělat slogan :)
Ale zpět ke Game of Thrones. Je to jeden z nejpoutavějších seriálů současné tvorby. Má to návaznost - když nevidíte epizodu, unikají vám souvislosti. Mám ráda takovéto typy seriálů, kdy vždy ke konci je odhalena část zápletky a já se nemohu dočkat dalšího dílu a jeho rozuzlení.
Všechny epizody mají dle mého názoru stejnou, či velice podobnou kvalitu. Možná ta poslední je přeci jenom o fousek lepší, ale možná je to tím, že se zase těším na rozuzlování :)
Clash of Kings, příští rok nashledanou!

90 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

House Martell

Nejdříve jsem viděla první dvě řady seriálu, které mě nadchly, a pak jsem při čekání na další řadu přečetla všechny knihy. I když jsem tedy věděla, co se má stát, tak jsem stejně s napětím očekávala další díly. Nyní se v 5. řadě dostáváme dál, než kam byly prozatím napsané knihy a mé napětí se tak jen stupňuje.
Jen málokdy jsem ochotná říct, že film/seriál je stejně dobrý jako jeho knižní předloha. U GoT tomu tak je a některé části jsou dokonce zpracovány lépe než v knihách. V seriálu najdete vše, co od HBO očekáváte - sex, nahotu, násilí, krev i intriky a jelikož se jedná o středověkou fantasy, tak i rytíře a draky. Ale především HBO dokáže své seriály financovat a je to na tom znát. Výborná výprava, kostýmy i herci a naprosto skvělá podkresová hudba.
Navíc je GoT jediný seriál, ve kterém se skutečně bojím o své oblíbené postavy. Jak už můj profilový obrázek napovídá, tak jsem přívrženec rodu Martellů a spolu s Ellarií ještě truchlím nad smrtí Oberyna a jsem nadšená, že se příběh konečně posunul do Dorne.

Tento seriál nemohu hodnotit jinak než 100%.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Prostě bomba!

Znáte takové ty seriály, kdy stále víte co se stane? Tak GoT mezi ně rozhodně nepatří. U žádného dílu nemůžete zůstat klidní, jelikož nikdy nemůžete vědět, co přijde. Když už si říkáte, že to bude v klidu "BUM!" a přijde nečekaný zvrat.
Pokud jste četli knížky, možná budete trochu zklamaní, jelikož se tvůrci ne vždy drží přesně předlohy, ale i tak to je opravdu povedený seriál.
A pokud nemáte rádi krvavé a drsné erotické scény, asi vám nezbude nic jiného, než si zakrývat oči, neboť by byla vážně škoda si kvůli těmto scénám nechat ujít tak úžasný seriál.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš, nebo zvítězíš. Žádná střední cesta neexistuje.

Tento seriál jsem zhltla jedním dechem. Dlouho jsem se mu vyhýbala a říkala si, co s tím sakra Ti mí pošahaní přátelé pořád mají. A pak jsem jednoho krásného dne ochořela rýmečkou a říkala, že bych ten čas měla nějak zabít. A světe div se, on ten seriál vůbec nebyl špatný! Právě naopak. Bylo to báječné dobrodružství, které jsem zhltla během pár týdnů a úplně jsem mu propadla. Ano, není to zrovna nejjemnější seriál, jaký znám, protože neminul díl, kdy by netekly potoky krve, nebo alespoň neproběhl vášnivý sex, a občas jsem se opravdu naštvala. Například při většině scén s Joeffrym, kdy jsem se nepřestala udivovat nad tím, jak hrozná (a nutno říci brilantně zahraná) postava to je.
Tohle byl každopádně opravdu oku lahodící zážitek a jsem ráda, že jsem se k tomuto seriálu nakonec odhodlala.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

GoT šílenství

Musím přiznat, že jsem knihy nikdy nečetla a ani se k tomu v nejbližší době nechystám. Ráda budu v napětí čekat na novou sérii, bez žádných spoilerů.
Seriál sám o sobě je podle mě naprostá bomba! Hned po první u mě začalo naprosté GoT šílenství.
HBO se opět vyznamenalo. Úžasní herci, prostředí seriálu naprosto dokonalé a o postavách ani nemluvně. Spousta záporných i kladných postav, které si zamilujeme i znechutíme. Říkejte si co chcete, ale mojí oblíbenou postavou je Cersei, zpočátku jsem jí tak nenáviděla, až jsem ji začala milovat, podle mě je úžasná, každý příběh přeci potřebuje pořádnou mrchu. Však si nemyslete, že to mám stejně tak i s Joffrrym, toto nemůžu ani vidět, nesnáším ho až do morku kostí ! Největší záporák, kterého znám.
GoT je bez pochyb naprosto úžasný seriál, to prostředí a atmosféra, která nás přenese na těch cca 10 hodin ročně do jiného světa je prostě nezapomenutelná.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Krev, brutalita, sex, krev a zase sex...

Díky tomu, že si tvůrci dávají se seriálem takovou práci, nemůžu mu nic vytknout. Díky HBO se podíváme do nádherného, avšak krutého království Západozemí plného intrik, korupce a mocných rodů. Dostaneme se na nádherné lokace společně s postavami, které nenávidíme a milujeme, k žádnému z nich nemůžeme zůstat úplně nestranní. Děj svižně utíká, postavy nás překvapují, lokace, kostýmy, to všechno je špička mezi elitou. Game of Thrones pozvedli úroveň fantasy seriálů na takovou laťku, že v budoucích letech se ji podle mého nikomu nepodaří překonat ji. Chápu, dělali seriál Game of Thrones tak, aby vydělal a proto se tam musely nutně vyskytovat jisté věci, které moderního diváka přitáhnou - krev, brutalita, sex, krev a zase sex a možná ještě jednou ten sex. Několik dílů považuji za naprosto bezchybnou.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Game of Thrones - Zabij nebo budeš zabit!

Co napsat o seriálu, který už patří v dnešní době mezi legendy?? Nejspíš to, co jste už milionkrát slyšeli... Úžasný vizuál, úžasně pokreslené postavy, úžasný svět. To co GRRM vytvořil, je opravdu veledílo. Knihu, se musím přiznat, jsem sice nečetl. Ale seriál je podle knihy, ne? A když vidím ty postavy/města/prostě všechno. Vše má svou historii. A jde vidět, že si dal, spisovatel záležet.. Tohle je ale názor na seriál, ne na knihu. Takže co napsat, k seriálu? Tak třeba, hudební stránka, je výborná. A sountrack, je nejspíš nejpropracovanější v historii televizní tvorby :) Dále tu jsou, opravdu filmové okamžiky. Od úžasných bitev, monumentálních staveb, až po ty nejmenší detaily. Navíc v tom hrají, skutečné filmové hvězdy. Příkladem je Peter Dinklage, Lena Headey. No pak tu jsou herci, kteří se stali hvězdami, díky seriálu, hlavně Emilia Clarke. Která si zahrála v novém Terminátorovi, a její filmová kariéra, vypadá víc než nadějně :) K příběhu, není co napsat, protože ten je prostě dokonalý. No bodejť by ne, když je podle knihy :D No i když podle, kamarádky, to už neplatí... Ještě že jsem to nezačal číst :D (Tím nemyslím, že to musí být špatné, prostě jen mě nebaví číst :D)...

Na závěr, nějaké ty statistiky :) 1. Série 100%, 2. Série 95%, 3. Série 100%, 4. Série 95%, 5. Série 90% (Což je celkem paradoxní, když jsme v této sérii, mohli vidět zatím nejlepší bitvu :))

Rozhodně to je, nejpropracovanější, a nejspíš i nejpopulárnější, no asi i nejlepší :D seriál současnosti. Čistě podle mě, tomu ale pěkně šlape na paty, seriál Vikings :)

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Reálná fantasy sága

Tento seriál mne opravdu dostal, momentálně patří mezi mé top. Koupil jsem si dokonce i knihy a docela mne překvapilo, jak je seriál celkem plnohodnotně ztvárňuje.

Velkým plusem u tohoto seriálu je pro mne to, že žádná z postav nějak přehnaně nevybočuje z davu. Naopak, kdybych hledal nějakou výraznější postavu, bylo by jich tolik. Dalším milým překvapením je syrovost, kterou je celý seriál prodchnut. Na jedné straně si člověk uvědomuje, že příběh je smyšlený, ale někdy mi připadá vše tak nějak středověce reálné, prodchnuté intrikami a brutalitou, animální sexualitou, touhou po moci, což ve mne evokuje představu o době, která tu skutečně byla.

Viděl jsem všechny 4 série a nemohu se dočkat páté. Čekání si krátím samozřejmě jinými seriály, ale občas z nedočkavosti si pustím nějaký ten starší díl. To mě vždy donutí si pustit další a další...a další.

EDIT: po shlédnutí 5. řady

Tak ted nevím, jak zase zvládnu tu dobu plného očekávání, než se začne vysílat řada 6. Jsem nadšen...neskutečně. POslední řada mne zase překvapila. Opět byl zabit některý z mých oblíbenců...postavy s označením "ti špatní" naprosto excelují a táhnou celý seriál do vyšších úrovní. Ach jo, to bude zase doba.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Valar morghulis

Když jsem viděla první díl, myslela jsem, že už další díl nebude. Krutý středověk, spousta brutálně zavražděných, znásilněných, incesty- to vše je na denním pořádku. Nakonec jsem to ale zkousla a ponořila se do světa dokonale propracovaného fantasy, politiky a ovládání davů.
Ani v půli seriálu nedokážu odhadnout, kdo je hlavní postava- a jestli se autor něčím tak triviálním zabývá. Je jen na vás, komu budete fandit-mocným, ale rozhádaným Lannisterům, královským Baratheonům (absolutně rozhádaným), čestným Starkům, jediné z rodu Targaryenů (zato s drakama) nebo dalším bezvýznamným rodům, či samotným členům. Nezáleží na tom, koho si vyberete, protože Valar Morghulis- všichni musí zemřít!

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Game of Hearts

Bez prodlužování a mučení zde čestně prohlašuji, že se jedná o nejepičtější seriál za poslední 3 roky. Aby taky ne seriál vychází z knižní série, která má tisíc a několik stran. To samé se muže říct i o postavách. Trochu moc na seriál. Naštěstí zde čaruje HBO tak proč ne. Nutno říct že vcelku bravurně. Sice došlo k odstranění některých dějových linií a postav z knihy ale to vůbec nevadí. Právě naopak děj je díky tomu přehlednější. V postavách se tak rychlo neztratíte alespoň v první sérii. Příběh je klasicky, jde o souboj o velké ošklivé křeslo. Protože tohle křeslo je ze železa a je ukované samotným drakem má cenu celého království. Bojuje se však převážně slovy. A to je nejlepší výhra seriálu dialogy. Jsou správně peprné, bravurně napsaná nic takového ani v knížce nenajdete bravo. Je zde i nějaká akce není špatná ale převážně zkrácena a nechává většinu práce na fantazií diváka. Z penězi se přesto moc nešetřilo a to na obsazení, které je kvalitní. Herci umějí hrát, dokáží vystihnout charaktery z knižní předlohy a podobají se většinou svým postavám. Kostýmy jsou ušité z pečlivostí Santových skřítku. Samotný děj dokáže hodně překvapit a dokonale šokovat. Žádný hrdina, nehrdina ani slepice není v bezpečí a tak dojde ke zvratům epických rozměrů. Triky od HBO jsou zkratka na televizní tvorbu dokonale. Sledovat dračky v pohybu je působivé a uvěřitelné. Hudba je taky na jedničku dokáže, vystihnou tu správnou scénu a utočí na vaše emoce. Bohužel jako v životě nic není dokonalé. V seriálu se bohužel po první sérii začínáte ztrácet v ději i postavách. Některé dějové linie jsou až moc ukecané a děj se poměrně dost vleče. Na to trpí převážně 3 sezóna. Spoléhá na Daenerys, která celý serial postupně ze svými draky zachraňuje a její scény jsou ze seriálu nejlepší a to jak v dialozích tak v akcích. Přesto na tenhle seriál nezanevřu a počítám dny i sekundy na další sérii i knížky. S přáním krátké a mírné zimy…..

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pohádka s ne-šťastným koncem

Knižní sérii mám pročtenou skrz na skrz a přesto si seriál neskutečně užívám a bývám často (ne)mile překvapen. George R.R. Martin napsal a stále píše jeden z nejlepších příběhů historie od dob J.R.R. Tolkiena. Nejen svojí propojeností světa a všemožnými propletenci, ale hlavně tím, že popírá klasické vyprávění fantasy žánru. Zde nevítězí láska a pravda nad lží a nenávistí a hrdina vždy nedojde ke šťastnému konci. Zde je každý dobrý skutek po zásluze potrestán a vyhrává ten, kdo má lepší konexe, více peněz a méně svědomí.
Člověk si vybuduje k postavám sympatie a bum, už si můžeme hledat jinou postavu, kterou budeme milovat, abychom o ni mohli opět přijít. Jakékoli city se tu neodpoští.
Brečeli jste u Lvího krále? Tak tohle si rozhodně nepouštějte. Po tomhle si budete chtít podřezat žíly (v tom lepším případě). Jen pro opravdu silné povahy!

100 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Zima se blíží...

O Game of Thrones jsem slyšela už dřív, ale až teď jsem se do toho pustila. Sleduju seriály docela jiného zaměření (podobní tomuhle jsou z mého záběru snad jen Tudorovci), takže Game of Thrones není něco, co bych normálně sledovala, ale dostalo mě to. Nejvíc si mě získala blonďatá Daenerys. Po posledních dvou dílech první série, kdy děj nabral pořádné grády, ale kdy mi zabili mé dva oblíbené chlapy, musím zvýšit hodnocení a uznat, že to závislost přece jen bude...
Edit po 7. dílu 2. série - závislost to je. Každý týden doslova "čumím jak puk". Je to strhující, napínavé, překvapující, zábavné. Co víc od seriálu chtít?

90 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Winter is coming

HBO má úžasný potenciál vybrat si zajímavý literární námět, s nímž může udělat velké věci. Dle mého názoru je Game of Thrones přesně tímto výtvorem. Fantasy, při kterém vás mrazí. Intriky, láska, touha po moci a touha po klidu. Končí léto, které bylo poměrně dlouhé a jak již "nadpis" napovídá, blíží se zima. Bude dlouhá, bude krutá (asi nejkrutější) a ... věci se daly do pohybu. Bojíte se? Měli byste. Ti moudřejší z této výpravné fantasy ví, že odcházející léto může být dost dobře jejich posledním létem.
Pokud jste fanoušek takového žánru, pak je Hra o trůny dokonalým spřízněním vaší romantické duše a budete prožívat strach, radost i smutek společně s vašimi favority. Otázkou je, který z nich přežije. Pevně doufám, že moji favorité :)

100 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Mě to prostě nebaví

Tak nějak tuším, že budu jediná svého druhu, poněvadž kolem tohoto seriálu vzniklo snad celosvětové šílenství a všichni tím žijí, jenže já... Já to prostě neberu. Historickou tématiku umím ocenit a mám jí velmi ráda, ale tady mě to jednoduše nenadchlo, možná je to tím, že jsem viděla asi jen 4 díly, protože jsem zkrátka dál nemohla anebo tím, že tohle není mým šálkem kávy, ale pro mě je to prostě jen seriál plný násilí, krve a porna... Chápu, možná, že to je hlavním záměrem seriálu, ale mně tu jednoduše chybí něco víc, něco, co by mi oči přibilo k obrazovce a já bych se zatajeným dechem pomalu dostávala srdeční infarkt - to jsem totiž z prvu od tohoto seriálu očekávala, všichni mi říkali, jaká je to bomba a že se musím podívat, že to budu milovat... No zdá se, že jsem asi z jiné planety a nedokážu ocenit krásu tohoto díla, či co. Vážně jsem doufala, že mě to nějakým způsobem chytne, ale víc epizod jsem jednoduše nedala a ani se nechystám tomu dát druhou šanci, jednoznačně jsem zklamaná, měla jsem podle ohlasů obrovská očekávání, ale tohle je splnilo možná z těch 10% a to jsem ještě štědrá...

10 %
68 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
32 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Skvěle natočená pohádka

respektive fantasy stojící na pomezí skutečného dramatu a obvyklých klišé. Klasické a la středověk intriky jako hlavní náplň, kdy subjektivně jsem nadšený Dháky - koňským lidem, jedoucím dle 'přirozeného výběru'. Textové předlohy slibují i náhled do světa Chodců, takže - protože každý máme právo na vlastní přístup - rád budu ve sledování pokračovat právě pro ony momenty atavismu lidu z plání a pro možnost zhodnotit svět za Velkou zdí. Mocenská omáčka není moje krevní, takže díky bohu za jednoho z trpasličích představitelů hlavních hrdinů, který děj táhne. Bohužel, děj bude klišovatět ještě víc, protože na scénáře je tlačeno, autor pracuje pod rostoucím tlakem filmové produkce a už se nám i objevili ti, které děti pouštějí na podzim na dlouhé šňůře...a toho jsem se bál. Jako vizuelní uvolňovačka to ale za to stojí ;)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Game of Thrones

Po prvním dílu musím dát za 5*. Vzhledem k tomu, že v současnosti čtu i knížku, tak musím ocenit relativní věrnost scénáře. Jestli nepůjde kvalita výrazně dolů (což od HBO neočekávám), tak u tohoto hodnocení i zůstanu. P.S.: Nerozumím tomu, když si někdo stěžuje na to, že je ve filmu nahota a brutalita (té tam mimochodem zas tak moc není). V knize je to úplně stejné a pro zachování autentičnosti je to téměř nemožné vyhodit.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Jelen, vlk, lev, drak ....

Po shlédnutí první série a velké části té druhé již nemá cenu váhat se slovy jako úžasné, ohromující, spektakulární. Po dlouhé době seriál, který vyčnívá nad vším co v současné době na televizních obrazovkách můžeme vídat.
Největší předností seriálu je rozhodně množství postav, které si po chvilce buď zamilujete a fandíte jim více než hokejové reprezentaci, nebo jim přejete pád ze Zdi a sežrání zlovlkem. Na televizní tvorbu je i dosti příjemným zpestřením množství lokací, které můžeme potkat a přitom vědomí, že se nejedná o digitální výmysl ze studia.
Nezbývá, než popřát tvůrcům a hercům hodně štěstí a spoustu let produkce, pro nás té nejlepší televizní zábavy.

Po skončení 3. série bych nejradši nějaké to procento přidal. I když některé postavy nedostaly tolik prostoru, kolik by si zasloužily. Nové byly ztvárněny skvěle a předposlední epizoda u mě způsobila největší WTF v historii seriálové tvorby a to člověk musí ocenit.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

You know nothing...

Jsem jeden z mnoha, kdo nečet ani jednu knihu z univerza Písně ledu a ohně, takže jsem neměl vůbec představu o tom, jak bude seriál vypadat. První díl mě moc nepřesvědčil. zbytečné prvoplánové násilí a erotika, to nevypadalo na dobrý seroš. Také mě překvapio, že to není moc fantasy. A ani po všech zhlédnutých dílech se mi to nezdá moc jako fantasy. jako je tam pár draků a magie, ale ta magie spočívá jen v pár levných tricích. Bohužel je tady asi tolik fantasy jako v polských párcích masa. Pak se to zlepšilo. Pár postav se mi i zhnusilo méně než jiné a já jim začal fandit. Hlavně Danny a její draci se postarali o pár památných momentů. Teď běží 5. řada a mě už to zase nepřijde zajímavý. Vždyť za těch pět dílů se skoro nic nestalo. Nemusí hned umírat hlavní postavy, ale aspoň nějaký zvrat bych uvítal. No ještě je tu druhá půlka a dost času na nápravu. Po čtvrté sérii je to ale znatelný úpadek. I přesto dávám 100 %. Ale jsou lepší seriály. jen ta fantasy není moc zastoupená a GoT má troch monopol.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Nový fantasy hit

Když jsem se dozvěděla o seriálu Game of thrones, řekla jsem si, že se podívám na pár dílů jen tak pro zajímavost. Potom mě to ale vtáhlo a už nepustilo!
Každá série se mi zdá lepší a lepší, proto je tu ta úžasná výhoda, kdy si můžeme říct "Tohle vše jsme viděli, tak co přijde dál?" a ti, kteří o tomto seriálu..ehm..už "něco málo vědí", mohou s jistotou říct, že to bude super.
Překvapilo mne, jak moc jsou si kniha a seriál podobné. Ba i stejné. Zajímavé však je, že už dočítám asi 95 stranu knihy (což sice není moc na to, jak je tlustá) a pořád to má své kouzlo. Inu, jak píše autor v závěrečném poděkování "Ďábel je v detailech", což je asi důvod, proč mě kniha tak moc baví.
Jinak musím vychválit úvodní znělku! Opravdu jsem se dlouho neshledala s takovou chytlavou a přitom tak výstižnou znělkou, jako má právě Game of Thrones.
Jediné, co bych vytknula je to, že se tam děje spoustu věcí spousty lidem jejichž osudy se pomalu proplétají, což je skvělé, ale často se mi stávalo, že jsem si pustila jeden díl třeba po dvou týdnech a už jsem měla problémy, vybavit si některá jména, která padla při rozhovoru náhodných postav. Není to však úplně tragické.
Seriálu dávám 90%! :)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Hra o trůny

Škoda, že končí, hltal jsem ho potichu a po večerech, aby mě nic nerušilo. Těším se na poslední řadu. Draci, bitvy, nemrtví, nahotinky, zrady. Tento seriál mě dostal a dobrovolně jsem se stal jeho "otrokem".

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

When you play the game of thrones you win or you die

Tenhle seriál je podle mě jeden z nejlepších seriálů vůbec. Já osobně miluji fantasy, takže tohle je pro mě prostě dokonalý seriál, ale myslím že se to bude líbit i lidem co fantasy úplně nemusí. Já považuji tenhle seriál za základ, kdo tenhle seriál neviděl, tak nechápu jak s tím může žít.

Pro mě byl tohle úžasný seriál od první epizody. Zamilovala jsem se do Jona a Robba, obdivuji Aryu a závidím Deanerysiny draky. Myslím, že tenhle seriál je prostě nedílnou součástí mého života.

Samozřejmě jsem byla několikrát naštvaná a taky jsem i brečela, ale podle mě seriál bez emocí stojí za nic.

Dávám 100%, protože GOT prostě miluju.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hra o nervy

K fenoménu známému pod názvem Hra o trůny jsem se dostala nejprve přes knihy, které jsem začala číst, abych konečně věděla, co že má tahle populární sága být.Chytlo mě to.Výborně napsané, napínavé, poučné, donutí to člověka myslet, pamatovat si, rozvíjet fantazii, přemýšlet, jak by to asi mohlo být dál.. Tak jsem si řekla, že se podívám i na seriál, omrknu, jak toto skvělé literární dílo televize zpracovala.Nezklamalo mě to, dokonce mi to vyrazilo dech a to už jenom při titulní znělce, která patří k těm nejlepším, jaké jsem kdy slyšela.Obsazení, efekty, zápletky, všechno se mi velmi líbí, jediné, co s čím se pořád ještě nemohu smířit, asi jako spousta z nás, je umírání tolika postav a hlavně těch našich oblíbených.Z toho důvodu jsem si to přejmenovala jako Hru o nervy.Nikdy nevíte, kdo vám umře příště.Velmi se těším na pokračování a doufám, že mě stejně jako doposud nezklame a na Železný trůn usedne někdo, kdo si ho v tomto nestabilním, krutém a nejistém kontinentu dokáže vybojovat a také udržet.Někdo, koho budeme akceptovat i my.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zbytečný humbuk

Nechápu tu extrémní masírku a ten šílený humbuk. Přijde mi, že je seriál až moc přeceňován. Mám za sebou tři série a do čtvrtý se dokopat nemůžu, protože k výplnění nudných dnů je plno lepších seriálů. Ano, úplná katastrofa to není, dá se to přežít, i když některý díly jsou vyloženě o ničem. Ale žádná epická bomba, jak se všude píše, to není.

40 %
65 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
52 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

I do not have a gentle heart

Tak tento seriál je velice podařený. Sice se místy hodně odchyluje od předlohy. A v první sérii mi velice chyběla bitva, ke které se děj skoro celé série ubíral. A Blackwater Battle taky byla hodně zjednodušena. Ale jinak je to vážně parádní zpracování.
Možná bych uvítal více záběrů s "mazlíčky" Starků, ale těch se snad dočkáme v dalších sériích.
Chápu, že zpracování takto rozsáhlé předlohy je velice složité, proto vítám nové rozhodnutí rozdělit další knihy do dvou sérií.
Upřímně doufám, že si seriál udrží svou kvalitu a dočkáme se kompletního zpracování celého děje.
A ohledně castingu a exteriérů nemohu jinak než být přímo nadšen.

100 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nedávajte na první dojmy(když jsou špatné,ovšem.)

Nuda,říkám si v polovině prvního dílu.
Přemýšlím,že to vypnu,že to asi nebude nic pro mě,nebaví mě to.
No jo,to jsou ty mé první dojmy.A tak vypínám.
Zavírám dveře před jedním z nejlepších seriálů co znám.
Naštěstí né na dlouho.
Po roku mě kamarád přinutil znova tomu dát šanci,že prý musím změnit názor.
Tak si říkám,to bude zas otrava a dívám se.
A najednou se přistihnu, jak mě to úplne pohlcuje.
Nemůžu se toho nabažit a pouštím jeden díl za druhým (jó já vím,že se to nemá, kvůli zážitku,ale nemůžu si pomoct.)
Postavy jsou dokonale zahrané.A vyvolávají ve mě přesně ty dojmy,které mají.Z duše nenávidím Joffreyho,jsem unešená z Jona Snowa a Tyrion je prostě boží.
Děj je super a nečekané zvraty z tohoto seriálu taky dělají něco víc (i když by nemuselo tolik lidí umírat.)
Jediná nevýhoda pro mě jsou ty roky čekání na další sérii,protože už si ani nepamatuji,co bylo v minulé sérii.
No co na dobré se čekat musí,aspoň se můžu podívat taky na néco jiného a nebo skouknout GOT od začátku (první díl přeskočím,ten mě vážne nebavil :D nevím proč).

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Historické vítězství

První díl jsem si pustila třikrát, né že bych tím byla unešena, ale nějak jsem neměla sílu pokračovat dalším dílem. Na čas jsem to odložila a opět shlédla po čase. Stejný problém, pak jsem překonala tu nechuť a ejhle, po pár dalších dílech to bylo stále lepší a lepší. Víc mě to vtáhlo do děje, začalo to mít i děj a krvelačnější scény než na začátku. Už šlo o vládu, sílu moci a přežití toho nejsilnějšího. Kdo zvítězí bude panovat a já zvítězila, že jsem dokoukala celé série.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

The biggest game

Hra o trůny je opravdu skvělou "hrou", je to seriál, o kterém můžeme říct, že se dostává až na "kost" všemu, co k získání trůnu patří. Násilí a sex bez obalu, intriky všech a všude, nikdy nevíte komu můžete věřit, kdo, koho zradí, ukazuje světlé i stinné stránky moci, což pro někoho může znamenat politikaření a dlouhé dialogy, ale dostává nás to pod povrch věci. Skvělé herecké výkony,ze začátku ovšem trvá než se zorientujete ve velkém množství postav. Knihy jsem zatím nečetla, takže nemohu srovnávat, pouze mohu doporučit zařadit tento seriál do watchlistu každému fanoušku seriálů.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zima přichází

HBO je záruka kvality, o tom žádná. Mám slabost pro fantasy a historické seriály, takže pro mě byla GoT jasná volba. Skvěle propracovaná země, mytologie, historie klanů, exteriéry i interiéry...a ta hudba! To je paráda! A doporučení: Neoblibujte si postavy, nevíte, kdy o ně přijdete. :D

Oblíbené postavy: Starkovi, Tyrion a Jaime Lannisterovi, Daenerys, Jon Snow

Zlatá střední cesta: Malíček, Hodor :D, Sandor Clegane

Neoblíbené postavy: Joffrey, Cersei, Freyovic famílie

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Valar Morghulis

Všichni o tom mluví, internet je toho plný, kdo se nedívá na Game of Thrones jako by nebyl. Zdráhala jsem velice dlouho, než jsem se opravdu začala dívat. První díl dobrý, ale opravdu jsem se do toho dostala až někdy od čtvrtého dílu, kdy jsem se do seriálu plně ponořila a jedním velkým maratonem se podívala až na konec třetí série. Můj názor? No ty vole! Paráda. Jenže třetí série právě skončila a další bude za rok? Nemůžu přece čekat rok. Ale co když mě seriál, ze kterého jsem tak nadšená, po přečtení zklame? No way! Knihy mám ve své knihovně, všechny přečtené a prozkoumané a seriál si jen povýšil! Asi nejlepší zpracování knih jaké jsem viděla!
Přehršel postav, charakterů a příběhů vás donutí najít si své oblíbence i ty, které chcete mrtvé (a že to je docela pravděpodobné), pořád se něco děje, stále jsou zde dluhy, zrady, porážky a sem tam i výhry. Knihy jsou pro mne pokladem, seriál kultovním zážitkem, který všem doporučuji.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Fantasy tak trochu inak

Poznáte to... Jeden chlapec/dievča/ neskazení zlými ľuďmi a civilizáciou bojuje za dobro ríše. No a toto je úplne niečo iné!

Konečne seriál (a ak film by taký bodol), v ktorom nie sú postavy z nereálneho sveta čiernobiele. Ľudia nie sú dobrí ani zlí, sú to len ľudia, a majú svoje motívy, ktorých následky sa môže zdať dobré alebo zlé. A v Game of Thrones je teda dostatok postáv, ktoré môžte obdivovať či odsudzovať! Viac, ako v ktorom koľvek inom podobne ladenom.
Tudorovci majú priradené jedno heslo: "Sex, moc, intrigy." GoT je niečo podobné, len by som tam pridala "...intrigy a draky."
Na jednej strane je človek fascinovaný týmto svetom za obrazovkou, na druhej strane má pocit, že len pozerá historický film.
Krása!

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak to vidím já...

Trestuhodně odbytý seriál. Je to fantasy a hodně se tu vraždí, což v produkci HBO nemůže dopadnout špatně. Většina motivů je ale nedotažena, nebo jen naznačena. Je to strašná škoda, ale ve všem, co tenhle seriál dělá, nedojde dál než na půl cesty.
Intriky jsou umělé a hloupé (kam se to hrabe na Řím a Tudory), fantasy prvky zcela do počtu, postavy nemají šanci se předvést a jejich vývoj by šel shrnout v minutovém klipu. Lidé si tu hodně povídají, ale většinou zcela o ničem, co by posunovalo děj. Zvraty nebo celé dějové linie jsou nakonec odkopnuty jako podřadné.

Nepůsobí to životně (Beanova postava je neuvěřitelně nerozhodný idiot, který by u moci nevydržel ani rok), nemá to žádnou energii. Vše v tomhle světě existuje jakoby z donucení, jako sázka na jistotu v tradiční HBO kvalitě. Tedy kvalita to je, rozhodně jsem u oněch deseti dílů vydržel, ale čekal jsem po tolika nadšených výkřicích daleko víc. Opět se potvrzuje, že uspokojit fantasy fanoušky je ze všech žánrů nejlehčí. Bez urážky, spíš můžu závidět.

50 %
61 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 51 lidí

Pieseň ľadu a ohňa...

Game of Thrones ma zaujali svojou jedinečnosťou, ktorá sa u každého seriálu len tak neprejavuje.
Prvý diel ma až tak nezaujal, ale ten druhý úplne naplnil moje očakávani a doslova som sa "zažral" do prvej série. S druhou séiou to bolo rovnako a ohodnotil by som ju lepšie, ako prvú sériu. Postavy sa v nej vyvíjali lepšie, ako v prvej a aj príbeh bol lepšie spracovaný. Tretia séria má jedno veľké plus, a to, že sa príbeh netočí len okolo jednej postavy ( v prvej sérii to bol Ned a v druhej Tyrion) ale je vyrovnanejší a venuje sa rovnomerne všetkým postavám. Celkovo by som tretiu sériu hodnotil ako ako zatiaľ najlepšiu a dúfam, ze kvalita bude len a len stúpať.
Ako veľký kladný bod seriálu by som uviedol to, že doslova nevieme, čo sa stane v ďalšej epizóde. Ja osobne som si predlohu prečítal, takže viem, čo sa stane, ale to mi zážitok zo seriálu rozhodne nepokazí, pretože ja si ho užívam hlavne, kvôli maličkostiam, v ktorých herci excelujú a dokážu ich zahrať perfektne.
Možno zo začiatku mi vadila prílišná nahota, možno som viac puritánsky :-) , ale nakoniec sa na to dá zvyknúť a zistíte, že milostné scény celkom slušne dopĺňajú dej.
Na záver by som poznamenal, že seriál má zaistenú slušnú budúcnosť, pretože nás čakajú ešte dalšie série, ktoré, ako ja dúfam, budú rovnako kvalitné ako predošlé.

P.S.: moje obľúbené postavy sú Tyrion Lannister a Jon Snow :-)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Krev, krev, krev...

Ano, je to známý seriál tím, že zde umírá spousty hlavních i vedlejších postav, ale rozhodně se tím nenechte odradit. První série mě zaujala a i přestože jsem věčně jen naštvaná, že mi opět zabili někoho, koho jsem si zrovna oblíbila, musím seriál sledovat dál a dál a to proto že KARMA je tady pravidlem. Všechno zlé se každému vrací a i proto čekám na další sérii. Co se týče erotických scén. Ano ze začátku jich tam je až příliš, né že by mi to vadilo, ale čeho je moc...Erotické scény během seriálu zvolňují, ale i přes to se objeví erotická scéna na kterou čeká každý z nás nebo aspoň většina. Nejde přímo o tu scénu, ale hlavně o to mezi kým proběhne. Koncem sedmé série se dozvídáme spousty události a také přijde jedno velké zklamání pro toho kdo si oblíbil draky, ale věřím, že nakonec to dopadne dobře..Jen je opravdu velká škoda, že za celý rok 2018 nám fanouškům nevyjde další díl. Nezbývá tedy než jen čekat..

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Valar morghulis

(knihu jsem nečetl)
O seriálu jsem se dozvěděl od mé kamarádky, proto jsem se rozhodl dát na její doporučení a shlédnout první díl. Ale kupodivu mě vůbec nezaujal a po 20-ti minutách jsem ho "odhodil." Jenže se ukázalo,že má tento seriál něco do sebe. Děj seriálu se stává postupně čím dál více napínavý. Jediné,co se mi moc nelíbilo,bylo množství krve prolité v seriálu.
Když pominu hodně krve a dlouhé strategické rozhovory,tak je seriál super. Nejlepší se mi na seriálu zdála nepředvídatelnost,což znamená,že nebylo z ničeho jasné,jak bude děj pokračovat,děj byl totiž plný zvratů a nečekaná smrt některých postav mě docela udivila. Jde vidět,že se tvůrci snažili přizpůsobit prostředí středověku. Ani hodně sexuálních záležitostí nechybělo. Doporučuji a těším se na další řadu,která nás brzo čeká...

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Winter is coming in the north, but HBO can stay calm in warm

HBO objevila skvost seriálové produkce. Série Píseň ledu a ohně splňuje všechny požadavky pro masmédii lehce konzumovatelnou podívanou, kombinuje totiž prvky přehnáného televizního násilí a středověkého soft porna s propracovanou backstory, politickým pletichaření a působivou historickou výpravou. Koktejl schopný vymít mozek i inteligentnějšímu divákovi. Přes to opiem nasáklé pozlátko pak tento konzum už nikdo nevidí, jako to, čím ve skutečnosti je; a to nevycamraná koláž mexické telenovely střižené s filmy pro pány a střihnutá závěrečnou řezačkou z Underworldu. Dominující faktory: rádoby dotažená psychologie postav, dějová nedějovost, nižádná pointa, zkreslený pohled na středověk a chybějící edukativní funkce.
Srovnání s Tolkienem mě zaráží skoro stejně jako vyholené klíny Baelišových šlapek.
40% za úvodní vymakanou mapu, soundtrack a kameru. Dále prosím beze mě.

40 %
59 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

tak trochu něco jiného než čekáte

Přiznám se, že až do uvedení seriálu jsem o žádné knize G. R. R. Martina neslyšel. A to jsem knihkupectví procházel velice pravidelně, sekci fantasy zvlášť. Když jsem potom viděl obnovené vydání, posbíral jsem čelist, zubní protézu a jiný ústní kompletář z podlahy, protože takovou bichli... a natřikrát (má tři díly, každý kolem 1200 stran)... no to je fakt síla.

O seriálu samotném jsem slýchával věci, jako že je "fakt dobrej" a že "je to jediný, na co se dá koukat". Měl jsem být skeptický. Protože by se vyplatilo.

Jedná se o čistou produkci HBO. Typický HBO styl. Kdybych vzal Tudorovce a vrazil tam fantasy nádech, cizí kmen na severu a více mezinárodní politiky, vyšlo by mi toto.

Spousta postav, málo děje (nebo spíš jen věčné přípravy na děj), interakce mezi postavami, ale jejich malý vývoj. Čekal jsem více. Čekal jsem válečnou ságu, čekal jsem hrdinství na úrovni Zaklínače, čekal jsem... prostě víc.

I když vzniklo deset dílů, sledovat je všechny bylo... únavné. Možná, že bez knižní předlohy jsem ne vše úplně správně zaznamenal. Přitom nejsilnější momenty pro mne bylo sígrovství mladého Joffreyho Baratheona a potom poprava Eddarda Starka. Jenže to je málo. Naštěstí závěr posledního dílu první řady dává velkou naději, že ta druhá bude od té první výrazně odlišná. A bude akčnější. Epičtější (jakkoli to slovo nenávidím, dosavadní činnost v seriálu se tak určitě označit nedá). Prozatím to ale nestačí na více než na 60 %. Snad se nechám druhou řadou překvapit a pokud mne nezklame, hodnocení zvýším.

60 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
39 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 33 lidí

Winter is coming....

Zatím nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděla. I když jsou díly hodinové a odehrává se v nic mnoho lidských příběhů, což někdy diváka odradí, jelikož se mu příběhy pletou, tak tento seriál z produkce HBO diváka naprosto pohltí. Těšila jsem se na každý nový díl a s nadšením očekávala, jak se příběhy postav vyvinou. Obsazeni herců je výborné, děj napinavý. Můžu všem jen doporučit. :-)

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Hra o trůny

HBO opět vytáhlo eso z rukávu. Mistrně odvyprávěný příběh, se skvělou výpravou, propracovanými dialogy a s vynikající hudební složkou. Díl od dílu lepší, a ač některé dějově trošku chudší, udržují stálé napětí díky již zmiňovaným dialogům. Přiznám se, že toto fantasy na mě tak zapůsobilo, že už bude hodně těžké sledovat podobné filmy a nesrovnávat. Laťka v tomto žánru posunuta zase o něco výše.

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Fantasy ako ma byť

Konečne fantasy na aké sa čaká dlho. Geniálna predloha spracovaná stanicou HBO do seriálovej podoby, Výborne herecké výkony, dostatok akcie a nádherná výprava. Realisticke stvárnenie svojej doby. Zatiaľ čo prvá séria sa drží predlohy vernem, druhá už začína isť svojou cestou a to je najväčší kameň úrazu, Dej, a hlavne logika začínaju totiž dostávať vážne trhliny. Súhlasim s vynechávanim scien, zhusťovaním deja a rôznymi pomocnými mostíkmi ale tu sa z pomocných mostíkov stávaju oslie. Druhá séria zvyšuje sexualitu a počet erotických scén na úkor deja a pôsobi to až prehnane. Napriek týmto nedostatkom sa však nedá uprieť kvalita seriálu a po odpozeraní dvoch séria ohromná nedočkavosť na sériu tretiu.EDIT: Po dopozernaí celého seriálu sťahujem hodnotenie dole. O dosť. To čo predviedli tvorcovia nielen v poslednej sérii ale aj v predošlých dvoch je za trest. Stále ide o nadpriemerný seriál ale len do určitej časti. Potom to ide do priemeru až nebotyčnej stupidity.

70 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Seriálový orgazmus

A to do slova. Seriál plný intríg, zvratov, nečakaných odhalení, skvelých postáv, tvorov a prepracovaného sveta vás do seba tak stiahne, že si želáte v ňom ostať až pokým vám Lannisterovci nezotnú hlavu, ak sa však dovtedy nezaľúbite do matky drakov. Žiadny iný seriál si ma tak nezískal, GoT je u mňa zaslúžená jednotka a ja som rád, že po zatiaľ bezchybnej 4.sérii tvorcovia nezaháľajú a pripravia nám aj 5. a 6.

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

trůn

Počkala jsem si až budu mít v počítači celé dvě série a začala sledovat,wau...tohle jsem opravdu nečekala,chvilku mi trvalo zorientovat se v postavách,ale ted už vím kdo je kdo,nejvíc se mi líbí Robb Stark a dračí máma,no nic,já udělám tečku za větou a půjdu na další díl,se těším

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Game of Thrones

Nejdřív jsem si myslel že to bude seriál obvyklého ražení. A tak jsem dlouho odolával, ale nakonec jsem po tolika pěkných recenzích nevydržel a podíval jsem se na první díl a zjistil jsem že je to velice dobře natočený seriál. Zaujal mě tím že tam je mnoho dějových linií, intriky, zrady, které se proplétají všemi liniemi. A hlavně i když si vyberete postavu, tak si stejně nemůžete být jistí, jestli přežije a to je na tomto seriálu něco co vytváří jedinečnou tajemnou atmosféru, která se moc nevidí.

100 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Zima se mi vyhnula obloukem

Dlouho jsem odolával ódám opěvujícím tenhle seriál. Nicméně jednou na něj došlo.
Dvě epizody, ke shlédnutí další mě bude muset donutit jen má drahá polovička, nebo nátlak přátel.
Na rovinu říkám, že knihy jsem nečetl a beru to čistě jako seriál.
Efektně natočený, úžasné kostýmy a zpracování. Ale přehršel nicneříkajících umělých postav, nezajímavý příběh; nevtáhlo mě to a dlouho se mi nestalo, že bych si během sledování seriálu říkal, kdy už bude konec.
Srovnatelné s Tudorovci.

A teď kameny, vlky, draky a ostré meče na mě!

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

neexistuje nic lepsie

Knihy som necitala.. popravde.. prvu serku som doma mala uz davnejsie ale normalne som sa nemohla dostat cez prvu cast.. hanba mi :-)
isty cas dozadu som za jedno vianocne obdobie pozrela vsetky serie co boli k dispozicii a riadne pozmenila svoj nazor - nic lepsie jednoducho nie je:-))) kedze som knihy necitala = nepredvidatelne... Zboznujem Tyriona ako charakter. A po poslednej serii som naramne zvedava ako sa mu bude darit dalej. Je skvely a herec mal podla mna ziskat nejake ocenenie. Ale kompletne osadenstvo je jednoducho super. Odporucam absolutne kazdemu! Opakujem - nic lepsie nie je :-)))

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Fire and blood.

Moje slabina. Seriál, na který nedám dopustit. Je to něco tak neskutečného, že bych jen těžce hledala lepší fantasy seriál, ve kterém je tolik vražd, intrik a sexuálního harašení. A draci, mají draky!

U každé epizody tajím dech a čekám, čím mě překvapí tentokrát. U knížek vysedávám do noci a občas tajně čtu ve škole pod lavicí, jelikož mě dej stáhne a nedovolí mi vylézt do reálného světa.

Horší je, že v takových seriálech člověk nemůže mít oblíbenou postavu, jelikož.. No, však vy víte :)

Osobně opravdu nechápu, jak si někdo dokáže takto dopodrobna vytvořit svůj svět, své rody, svá pravidla, prostě všechno a přesto vždy přijde s další a další věcí, kterou nečekáte. Opravdu, NEČEKÁTE! Ruku na srdce, kolikrát jste koukali s otevřenou pusou ještě půl hodiny po skončení seriálu?

Osobně jsem velice zvědavá, jak to všechno dopadne, na druhou stranu se ale bojím toho, kdy tento legendární seriál skončí a můj život ztratí smysl.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

King on the Iron throne

Asi nejkvalitnější seriál současnosti, alespoň podle mého mínění. Trefil se mi do vkusu. Ale není to jenom tím. V seriálovém zpracování se krásně prolíná schopnost G.R.R.Marina přinést do děje dokonalý zvrat a smylsl pro detail od HBO. Atmosféra celé ságy je strhující a jednotlivý herci jsou vybráni přesně pro své role a to včetně rolí které jsou pouze epizodní. Největšími klady série jsou naturalistické pojetí, skvělé zpracování záporáků (každému může jako záporák příjít někdo jiný) a nejistota, zda můj oblíbenec přežije. To vše jsou ostatně i důvody proč Písně ledu a ohně získali tolik příznivců.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Vysoce návykové.

Takhle jednou na střední škole...sledovala jsem plno seriálů (mimo jiné i TWD) a kámoška mi jednou řekla, nechceš sledovat Hra o trůny? A já, no já když nevím, ale uvidím (jsem si říkala, co mají všichni s tím seriálem)...asi o 14 dní později jsem zhlédla všechny série, které byly a jenom jsem koukala. Ten seriál mě totálně dostal a upřímně, vůbec nepustil. Teď je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zima se blíží...

Nejprve jsem četl knihy a pak jsem se díval na seriál. Knihy mi trvaly přečíst dvě a půl měsíce (hodně dlouho jsem nezažil, že bych se do nějaké knihy tak zažral.)a u seriálu jsem téměř u čtvrté řady. Nejoblíbenější rod jsou pro mě samozřejmě Starkové a z nich hlavně "bastard" John Sníh. (i když mou úplně nejoblíbenější postavou je Tyrion, protože ty jeho neustálé narážky mě vždy rozesmějí.) A nejhorší? Těch je víc- Joffrey,všichni z rodu Freyů a všichni Boltonové. Těším se jak na šestou knihu, tak na šestou řadu seriálu. Tento seriál se se mi dostal pod kůži.
Valar Morghulis.
EDIT 23.5.2019 Dávám 10% dolů za finále seriálu. Některé věci mě tak naštvaly, že jinak to nejde.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hlavně si nikoho neoblibovat

Tento seriál jsem si pustila vlastně jen ze zvědavosti. Abych pravdu řekla taky mě na první pohled nijak moc neoslovil. Nemám ráda moc krvavé a drastické scény, kterých je tu více než dost. Tenhle seriál je ale (alespoň u mě) výjimka, která potvrzuje pravidlo. I když mě z počátku nenadchl, pořád jsem myslela na to jak to dopadne. Nakonec už jsem dohnala aktuální řadu a už se nemohu dočkat pokračování. Jen je škoda, že moje oblíbené postavy nějak často umírají. :-(
Na tomhle seriálu se mi nejvíce líbí vývoj postav. Postavy, které v jednu chvíli nemáte rádi, se mohou vyvíjet a nakonec to třeba budou vaši oblíbenci.
Přiznám se, že knihu jsem nečetla, ale určitě se na ni chystám alespoň pro srovnání. Zatím čekám jak to dopadne s dopsáním a vydáním posledních dílů ať pak nemusím čekat moc dlouho :-D
Každopádně si myslím, že seriál stojí za to vidět a hlavně se nenechejte odradit prvním špatným dojmem.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

jeden z nejlepších seriálů ever...

Ano, jak nadpis napovídá, tak si myslím, že GoT je jeden z nejlepších seriálů, který jsem kdy viděla. Každý díl mě vždycky překvapil a ani jeden díl mě nikdy nenudil a tak to má být! Celý ten příběh je super (ikdyž s postava sem to měla ze začátku horší..je jich totiž fakt moc), ale zvykla jsem si! Je to vážně pecka!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Really impressive...

Dlouho jsem věděl, že tento seriál je a všichni v mém okolí se o něm bavili a chválili ho. Ale sám jsem ho objevil teprve nedávno. A musím říct, že něco takového jsem dlouho neviděl. Po konci výborného prologu jsem byl trochu zmaten a dezorientován, ale během pár dílů jsem se zcela vžil do skvělé atmosféry fantasy světa. Nikdy mě nepřestalo bavit prostředí ani postavy, už jen kvůli tomu, že se často mění a seriál vás neomrzí. Myslím, že každý si zde najde něco, ale slova, která seriál nejlépe vystihují jsou - podvody, intriky, lež, krev a sex. Další skvělou věcí je, že to není žádná pohádka, kde vždycky dobro vyhraje nad zlem, ale zde nikdo nezobrazuje zlo, ani dobro, ale musíte si o každé postavě udělat vlastní obrázek. Na závěr bych jen dodal, že jsem nikdy moc nečetl knihy, ale díky tomuto seriálu jsem začal a první dva díly jsem přečetl během tří týdnů, určitě budu pokračovat ve čtení, i ve sledování dalších sérií.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Draci ,pomsta a láska

Zase jedna bomba podle knižní předlohy. To nikdy nezklame. Poprvé jsem Game of Thrones viděla asi před dvěma lety a vůbec mě nenatchl. Před několika měsíci jsem se k seriálu vrátia a rozhodně jsem neprohloupila. Český dabing a moje maximální soustředění na děj seriálu se vyplatily. Historický nádech ,dobové šaty a účesy ,až do morku kostí zlí záporáci a na druhou stranu vždy odvážní hrdinové ,dávají tomuto dílu ten správný nádeech. Nejlepší history výpravné scifi na současné seriálové scéně. Jen škoda ,že jedna řada má jen deset dílů.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Mother of Dragon

HBO se tedy parádně předvedlo. To co dokázali vymačkat z té tlusté bychle je obdivuhodné ;) Opravdu každou sérií zvyšují svoje hranice, no necháme se překvapit, jak to vše dopadne a jestli si budou u HBO držet standart :) za mě určitě palec nahoru

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Very epic fantasy

Knihy jsem nečetl a jelikož jsem začal sledovat seriál, tak je ještě asi nějakou dobu číst nebudu. Ovšem seriálová adaptace je natolik dokonalá, že se mi do toho ani zas tolik nechce :D. Já jsem byl naprosto a zcela okouzlen, jako už dlouho žádným seriálem ne. Jako první mě dostala úvodní znělka, jedna z nejúžasnějších a nejmelodičtějších, jakou jsem kdy slyšel. První epizoda byla napínavá, šokující, výpravná, v tom nejlepším stylu Pána prstenů a také zatraceně sexy.Jako mnozí jsem si oblíbil Petera Dinklagea a čekal jsem na moment, až Sean Bean umře. Neustále jsem si pobrukoval znělku a byl jsem zcela na větvi z příběhu, atmosféry a velmi filmové, kouzelné a ohromující výpravy podtržené skvělou dramatickou zápletkou. Asi nejlepší seriál z produkce HBO a jedno z nejlepších středověkých fantasy posledních let, kterým jsem naprosto okouzlen. Opravdu, pro milovníky žánru není nic lepšího (ani Pán prstenů ani nic), TOHLE jsou totiž orgie (obrazně i doslova).Hereckému obsazení ani dabingu nemám také co vytknout, takže absolutní spokojenost. 100% plus ještě něco málo za tu znělku....

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hra o moc a bezmoc

Jako většina tady i já jsem nejdřív shlédla první 2 série a až pak se pustlila do kníh.Což nebyl tedy moc dobrý nápad, protože jsem se samozřejmě ukrátila o pár hodně emotívnych dějových zvratů. Ale zpátky k seriálu, první série byl excelentní nástup seriálu ve kterém musíte počítat se vším a hlavně nepočítat s nikým, protože tady se umíra skoro světelnou rychlostí.Rady od známych, že si nemám nikoho oblíbit vzali za své, protože jak už to u seriálů býva, nějaký ten oblíbenec se vždy objeví.No nic, rychle se otřesu a hledám oblíbence dál a dál a dál ( sakra, nějak ubývají). Takže změním taktiku, zaměřím se na zloduchy, zkažence a přímo od srdce nenáviděné osoby a hned je radost sledovat křivku přeživších.Druhé série byla dá se říct trošku ve stínu té první, ale to se u kvalitních seriálu stáva. No a jak jsem na začátku naznačila, třetí sérii jsem si trochu přidusila sama čtením knih a tím pádem jsem přišla o pár skvělých ( no dobře krvavých) momentů. Každopádně seriál mě nadchnul (knihy samozřejmě taky) a určitě doporučuji jeho zhlédnutí.
Oblíbené postavy: hm, jak to napsat-přeživší :-))

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hra teprve začíná ..

Když jsem slyšela o natáčení Game of Thrones , tak jsem byla opravdu napjatá , co z toho vznikne ..

Nicméně HBO se toho chytla opravdu bravurně a tento seriál řadím pro mě hned na první příčku mezi oblíbenými . Nádech fantazie , dramatu a spletitých příběhů potencionálních králů a královen , kteří se snaží dobýt jedno pomyslné křeslo a přesto každý s trochu jiným cílem a odlišnou cestou za dobytí . Výběr hlavní postavy je takřka na Vás , koho si zamilujete , ale jak už to George R . R . Martina bývá , nepočítejte s tím , že se zrovna ta Vámi oblíbená postava na trůnu " ohřeje " :) . Aneb jsem zvědavá jak moc se bude seriál ubírat směrem knižní předlohy , protože první dvě série , to byl teprve jen začátek ... . Líbí se mi i humor a sexualita , která je zachovaná i v knize v detailních popiscích , takže se tvůrci opravdu měli čeho chytat , jelikož u některých pasážích se opravdu můžete začít i červenat .

Seriál je slušně našláplý , teď už jen zbývá doufat , že třetí série bude stejně triumfální jako předchozí dvě .

Za mě 100 % za obě série .

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Seriál pripomínajúci knihu (a tým nemyslím len predlohu)

Tu, myslím, nie je čo komentovať. Kto nevidel i tak nepochopí, kto videl, chápe bez slov. Seriál, ktorý po všetkých stránkach ukazuje, ako by mala vyzerať televízna zábava. Samozrejme si najväčší potlesk zaslúži scenár, no hneď v závese sú charaktery a ich obsadenie a výprava, no a potom... je všetko ostatné. Pretože je len málo vecí (a mňa nenapadá žiadna), ktoré je tomuto kúsku možné vytknúť. Tvorcovia, herci i diváci doň dávajú 100% a to je presne to, čo robí seriál tak zapamätateľným.

Je len málo filmov či seriálov, pri ktorých pozeraní mám pocit, že čítam knihu- v ktorej je množstvo detailov, úžasných postáv, prepracovaný dej a atmosféra sršiaca z každého písmenka.

Dialógy tomuto seriálu každopádne kraľujú a u mňa ide o seriál z TOP 5. HBO opäť raz ukázalo, že na poli seriálovej produkcie nemá konkurenciu.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dlouho jsem váhala,

jestli, po zhlédnutí několika dílů, mám vůbec pokračovat. Trvalo několik let, než jsem se k tomuto seriálu vrátila. Asi jsem musela absolvovat "přípravný kurz" ve formě jiných seriálů, kde se vyskytovala brutalita a úchylnosti, aby se ze mne stal náležitě otrlý divák.
A dobře jsem udělala. A užila si opravdu dobrého díla.
Rozvětvený a bohatý příběh, překvapivé zápletky a rozuzlení (která jsou zároveň novými zápletkami), moudra ze života(i když se to na první pohled moc nezdá), vizuální obžerství, herecké výkony na jedničku, hudba - nemám slov, znělka úžasná.
Plný počet bodů a A+++.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriálový fenomén

Stručne zhrnuté: úplne bombová historická fantasy dráma. Keďže GoT vychádza z knižnej predlohy, ktorú G.R.R.Martin nestihol dopísať, tvorcovia seriálu sa stretli po vyčerpaní knižného materiálu s problémom, ako to zmysluplne ukončiť. No, keďže na duo D&D čakali nové projekty, rozhodli sa seriál ukončiť čiastočne urýchleným štýlom, čo sa vernej fanúšikovskej základni nejako extra nepáčilo (viď hodnotenia 8. série). Každopádne ja som so seriálom od začiatku až do konca v podstate spokojný, G.R.R.Martin sľúbil, že sa dočkáme horkosladkého konca, a aj sme sa ho dočkali (aj keď trošku inak horkosladkého, než boli očakávania). Game of Thrones napriek neveľmi prijatému záveru tak skoro nič neprekoná, ide o jedno z najlepších diel televíznej obrazovky. Či už ide o dej, v ktorom sme si nikdy nemohli byť istí ničím osudom, o herecké výkony, lokácie, kostýmy... GoT navždy zostane v mojom srdci. Ďakujem všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na vzniku tohto fenoménu. Moje hodnotenie: 90%.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Netuším co více napsat

a neopisovat. Tento seriál je naprosto profláknutý a není moc co dodávat. Politický thriller zasazený do fantasy světa. Knižní předloha je nádherná, seriál o něco málo horší. Takže? 90% je myslím naprosto v pořádku.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lannisteři vždy splácí své dluhy.

Tento seriál byl pro mě jednou velkou výzvou, při které jsem bádala, zda mi má tenhle novodobý hit co nabídnout. Jasně, vždyť jsem posedlá seriály s historickou tématikou, ale opravdu bych dokázala strávit ty natahující se erotické scény a brutální až sadistické pasáže? Na tuhle otázku jsem si musela odpovědět, až co jsem měla komplekt zkouklou první sérii a jedna moje část prahla po dalším dílu a ta druhá část mě nabádala k tomu, abych v tom nepokračovala.

Hra o Trůny jsou pro mě pořád takovým výstředním, nezapadajícím seriálem, který se řadí mezi mé srdcovky. Nemůžu přesně říct, zda mě v sledování víc poháněl ten fakt, že je to nejúspěšnější seriál na světě, mezi jehož diváky patří nespočet slavných osobností, a nebo to, že jsem si oblíbila některé charaktery tak, jak se to povedlo jen v dalším fenoménu, zvaném Harry Potter.

O spustě postav jsem slýchala už předtím, než jsem se do seriálu pustila a přesně jsem věděla, které si oblíbím a které bude nezištně nenávidět. Jsem u páté série a svědomitě prohlašuji:
... že se nemůžu nabažit scénami s Deanerys, za bouře zrozené
... že žasnu nad inteligencí Tyriona Lannistera
... že nedokážu strávit nakyslí obličejík zvrácené Cersei Lannister
... že naprosto zbožňuji Aryu Stark

Abych to shrnula... seriál bych rozhodně nedopuručovala všem, ale jen těm, kteří už několik seriálů viděli a vědí, co je pro ně to pravé. Já sama ovšem sledovala ptákoviny typu Upíří deníky, ale pravda je taková, že čím člověk starší je, tím vyhledává úplně něco jiného. GoT zboňuji nejen díky tomu, že nikdy nevím, co se bude dít, ale hlavně kvůli tomu, že umí člověka přenést přes všechno, co ho trápí. A proto dokáží snést vše, co mě v něm odpuzuje... :D

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Game of thrones is coming

Tento seriál vždycky byl, je a bude moje srdcovka. Než jsem se k němu dostala, do rukou mi jako první přišla knižní sága, takže jsem už věděla, do čeho v seriálu jdu. To, že jsem ale znala příběh mi ale zážitek z něho vůbec nezkazilo. První série se sice na můj vkus držela až moc knižní předlohy (naprosto stejné dialogy...), ale jinak jí nemůžu vůbec nic vytknout a dovoluji i říct, že seriál knížku možná nakonec vážně předčil...

Na seriál už se dívám už pár roků, takže si dopodrobna nevzpomenu co se přesně stalo v jaké sérii, ale až do třetí bych seriál hodnotila jako vážně velmi velmi dobrý. Děj odsýpal, každý si určitě zamiluje alespoň jednu nebo dvě postavy, kterých je tam vážně požehnaně a každá je něčím úplně jiná a jinak zajímavá.

Bohužel někdy ve čtvrté sérii nastal jakýsi zlom. Pro mě jako čtenáře to bylo znát obzvlášť, děj se totiž začal obírat úplně jiným směrem než v knížce (to je pochopitelné, protože Martin se rozhodl knížky vydávat tak jednu po 20 letech ) a většinou bohužel pro mě nesmyslnou cestou. Tomu, kdo nečetl knížky to vadit nebude, ale mně vážně připadá jak kdyby tvůrci prostě bez knižní předlohy nevěděli, kam se vlastně ubrat. Naštěstí zvraty neubývají a napětí tam také pořád je, takže seriál se i po letech pořád ještě drží.

P.S. Jsem vážně zvědavé kdo nám do budoucích sérií z postav zůstane , protože jestli nám všechny postavy Martin a tvůrci budou vraždit jako na běžícím pásu, za chvíli tam vážně zůstanou jenom ti Chodci :D

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tu nikto nič negarantuje.

Asi jediný seriál kde nikto nič negarantuje. Prekvapenie sa mení na šok, šok na prekvapenie. Hlavný "klaďas" zomrie, "záporák" víťazí. Neskutočne prekvapujúce zvraty, dospievanie postáv, proste dokonale vykreslený príbeh. Aj napriek veľkému množstvu postáv je seriál prehľadný aj keď pravdu poviem zprvu som mal chaos v postavách kým sa mi v hlave ustálili mená. Poklona pred scénaristami za dokonale vykreslené prostredie, postavy, hrady, hranicu zvanú "ZEĎ". Proste dokonalosť a z môjho pohľadu má seriál len jednu jedinú chybu, nemá zatiaľ pokračovanie, aj keď viem, že HBO zadalo natočíť ďalšie dve série. Neskutočne sa teším.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hra o trůny

Seriál má své silné i slabé momenty skrze všechny série, ale vypíchl bych jako pozitiva hlavně skvěle zahrané postavy a děj, který je naprosto nepředvídatelný.

Ve Westerosu se vraždí jako o život, takže není úplně vhodné oblíbit si nějakou postavu, protože s největší pravděpodobností brzo zemře, což člověka docela naštve, ale i z tohoto pohledu bych rád vyzvedl ten fakt, že nikdo není v bezpečí, což dodává seriálu potřebné napětí.

Z postav jsem si velice oblíbil Catelyn Stark, kterou perfektně ztvárnila Michelle Fairley.

Vytkl bych akorát někdy až příliš dlouhé scény a naproti tomu uspěchanou poslední řadu, ale na rozdíl od velkého množství lidí jsem byl docela spokojen s koncem, takže rozhodně mohu seriál vřele doporučit.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

GoT

Nebýt toho, že moji kamarádi víkend co víkend už několik let neřešili nic jiného než to, co přinesla poslední epizoda a předvídali, co by mohlo být v té další, k seriálu bych se asi sama od sebe nikdy nedostala. A to i přes to, že byl po celou dobu vysílání kolem něj takový "povyk".

Nebudu tu hodnotit sérii po sérii, stejně jako jiné seriály měl i tento své silné i slabší stránky. Nicméně co musím zmínit jsou lokace kde se natáčelo a kostýmy. Za mě velmi, velmi povedené. A musím zmínit i draky, jejich podoba se mi líbila.

Nejsem skalní fanynka, která by hltala každou sebemenší informaci o seriálu nebo si je cíleně vyhledávala, natož abych před každou novou sérií nutně musela vidět všechny předchozí. V průběhu sérií moje hodnocení kolísalo, až se zastavilo na 70%.

Doporučila bych seriál? Určitě, série jsou krátké, časově se ve většině dílů vejdete do hodiny, poslední série má díly lehce nad hodinu.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriál ktorý má prinútil čitať

Seriálu som podlahla ešte v roku 2012 a odvtedy ma to stále drží. Doslova mi prirástol k srdu. Čítam i knižnú predlohu, ale seriál je seriál. Keď som si po skončení poslednej série pustila znovu prvú, prišlo mi strašne do plaču. Vidieť ako boli všetci na začiatku úplne iný a potom postupne sledovať ich cestu ako sa menili a vyvíjali. O veľa z nich sme prišli, ale to k tomu patrí. Síce teraz tá posledná séria mi prišla trošku komerčnejšia, ale v podstate autorovi tam už nezostalo veľa postáv ktoré by mohol obetovať.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dragons...

Musím se přiznat, že seriál jsem začala sledovat na popud mé kamarádky, ale až od druhé série, neboť první mě tak nějak nudila a chtěla jsem už vidět draky. Moc mě nezajímalo, jak se k nim dostala a jaké jsou vztahy mezi jednotlivými postavami. Očividně jsem udělala chybu.

Dělalo mi problém si k jednotlivým jménům přiřadit obličeje, pochopit kdo je kdo, kdo je špatný, kdo dobrý, o co tam jde, koho mám nesnášet, koho mám mít ráda a tak dále.

Abych tak pravdu řekla, tak tento seriál rozhodně není pro každého. Knížku jsem nečetla a docela váhám, jestli jí někde mám najít nebo ne. Proč? Protože některé scény... No, nemusely by tu být.

Mojí nejoblíbenější postavou se stala Matka draků, jejíž jméno mi dělá problém vyslovit. Docela mě ale dostalo, že o ní její nejvěrnější sluha tvrdil, že má dobré srdce. Já jsem jí viděla jenom nemilosrdně zabíjet. Ale je fakt, že občas někomu zachránila život nebo odmítala velet otrokům - čímž si mě asi získala. Nebo osvobodila město plné otroků od navlády hnusných lidí. Kdo jí ale zradí, ten si rovnou může vykopat hrob, protože ona zradu netoleruje. Pravá královna.

Každopádně je tu spoustu složitých jmen, složitá zápletka a v každém díle někdo umře nebo se o něčí smrti baví. U žádného z dílů jsem ale nebrečela ani jsem sebou netrhla, že by mě něco až tak překvapilo. Docela se to dalo předvídat.

Seriál má dobré efekty (například draky) a slušnou zápletku, ale na druhou stranu je příběh docela složitý a člověku chvíli trvá než se ve všem zorientuje. Propracované kostýmy, zajímavé charaktery postav, všude samá krev a krutost proti které nikdo nic neudělá, protože se bojí těch silných, kteří tyto krutosti dělají. Hodně částí je plných sexu, bolesti, krve a křiku. Smrt v každém díle. Nepřístupné dětem!

Mám tento seriál docela ráda, ale že bych ho milovala se říct nedá. Mám mnohem oblíbenější seriály, ale na druhou stranu i Game of Thrones má svoje klady. Například zlovlky, draky a Jona Sněha - jehož postava není až tak důležitá, ale řekla bych, že je docela zajímavá. Nebo Matku draků a Ariu - krutou, připomínající kluka, smělou, drzou a nelítostnou. Myslím, že každý si tu najde oblíbenou postavu.

Takže jestli váháte, jestli si seriál pustit nebo ne, tak jděte do toho. Podle mě by si na tento seriál měl udělat názor každý sám.

EDIT: Děláte si srandu? Co to má být?
Čtvrtá série je naprosto... Ještě teď to rozdýchávám. JAKO TO MĚL BÝT KONEC?! PÁTÁ SÉRIE AŽ ZA ROK?! JÁ CHCI DALŠÍ DÍL!
Ne, vážně, co to mělo znamenat? Jedna polovina mých oblíbených postav chcípla, druhá je vykázána od svých blízkých... To si ze mě někdo střílí. Dobrá rada pro ty, kteří neviděli ještě ani jeden z dílů: Nikdy, nikdy, nezačněte mít rádi žádnou z postav. Pokud začnete, pravděpodobně chcípne.
Sice se to děje už před čtvrtou sérií, ale... tenkrát se nejednalo o mí oblíbence!

Jinak seriál se pořádně vyhoupl nahoru, jak efekty, tak dějem. Je to úžasný, jak se stává stále akčnějším a jsem zvědavá, co se stane v páté sérii, protože... no, je nejoblíbenější seriál HBO, což o něčem vypovídá.
Jenom, kdyby tam tolik neumírali...

80 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Game of Thrones

Když jsem zjistila, že se bude natáčet Hra o trůny, nevěřila jsem, že to dopadne dobře, ale můj omyl mi byl vyvrácen hned prvním dílem.
Je pravda, že tvůrci si některé události a postavy poupravili, ale rozhodně to seriálu neubírá na kráse, spíš naopak. Některé postavy, které jsou v knížce nesmírně nudné, jako například Daenerys, která mě v knize vůbec nezaujala, se podařilo příjemně oživit.
Tento seriál splňuje všechno, co si dnešní publikum žádá. Ať už to je skvělá hudba, výprava, kostýmy nebo herecké výkony. Nemůžu hodnotit jinak než 100%. Jen tak dál.

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Hra o trůny

Geniální dílo George R.R. Martina bylo geniálním způsobem převedeno na televizní obrazovky. Smekám klobouk, vestoje tleskám, uznale kývám hlavou. Hru o trůny považuji za jeden z vrcholů seriálové tvorby, který klidně může konkurovat jakémukoliv fantasy filmu.

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

no nevím

Asi budu jediný s negativním názorem, ale obvykle se musím vypsat z pocitů z nějakého dílka. Zatím jsem viděl první sérii tohoto seriálu a hned u prvního dílu jsem poznal co mě čeká. Fejkový sníh, hradby a podivné chování herců jakoby se snažili zahrát něco o čem nikdy neslyšeli. Ano argumentem je že jde o fantasy, ale proboha to co se tváří jako historické vyprávění mají točit lidé z Evropy ikdyž se jedná o fantasy s nadpřirozenými prvky a vymyšlenými zeměmi. Hned po prvním dílu jsem si řekl a jejda máme tu další "hobití šmakuládu" s tím rozdílem, že hobity američanům odpustím, ale hrát si na historické fantasy mi připomíná podobný průšvih jako v českém podání Chandlera Mazaný Filip. Hlavní chybou bude kromě americké nabubřelosti ve stylu -natočíme vše- samozřejmě předloha. Američani mně baví Dexterem, Breaking bad, ale tímhle mě vždycky dokáží rozpálit. Oni za to nemůžou, o Notre-Damu si myslí, že byl postaven po 2.svět.válce a když jim řeknete, že je cca 800let starý tak začnou mluvit o Capitolu. Lezou po Orloji, rvou meče ze soch na Karlově mostu, nemají ani páru. Prostě amík s mečem a erby na koni je směšnej jako Lábus s tomahawkem za pasem nebo Holubová jako miss střední školy v Utahu. Mimochodem ty "krásné" herečky z ještě krásnějších Států to je kapitola sama pro sebe, v Evropě by maximálně zařizovali catering. Kdyby to natočili angličani nebo francouzi s pravým sněhem, pravými hrady, s herci co mají povědomí jak to tady vypadalo před Kolumbem a s krásnými herečkami tak dám desítku. Takhle zero, absolutní propadák, kterýmu opět podlehne 99% diváků.

0 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 39 lidí

Náročné

Po zhliadnutí úvodných troch častí som nevedela, čo si o tomto seriály mám myslieť. Nechápala som, čo je to za krajinu, aké vzťahy tam sú, pripadalo mi to celé ako jeden veľký miš-maš. Keďže som seriálu nerozumela, zdal si mi zdĺhavý a nezáživný.

Na veľké presviedčanie som dala na radu kamaráta, že mám vydržať do šiestej časti a ak tomu stále nebudem rozumieť, pozrieť si to odznova. A tak sa stalo, že som začala chápať, kto je s kým ako prepletený a na tento megaseriál som sa začala namotávať. Na konci prvej série som sa nevedela dočkať, kedy vyjde druhá, našťastie, seriál som objavila chvíľu pred jej spustením. A teraz som v radostnom očakávaní tretej. :)

Mimochodom, obdivujem všetkých, ktorí si prečítali knihu, pretože tá musí byť ešte komplikovanejšia.

A ešte veľká poklona hlawounovi za skvelé titulky, pretože toto je jeden z mála seriálov, v ktorom majú aj angličtinári problém rozumieť všetkému.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Zima...

Zima tenhle seriál opravdu vystihuje, u některých scén opravdu mrazí, i když máme doma vytopeno :)
Když jsem si pustila tento seriál poprvé, tak jsem shlédla polovinu prvního dílu a musela jsem to vypnout, jelikož jsem měla silný pocit, že tohle není nic pro mě. Nakonec, šťastnou náhodou, o půl roku později, jsem neměla co dělat, tak jsem si řekla, že to zkusím znovu. Ještě, že jsem to zkusila. U tohoto seriálu je i hodnocení 100% málo. Z počáteční nechuti, se vytvořila závislost. V seriálu jsou ukázány osobnosti všech druhů a hlavně ty negativní. Samozřejmě se tu setkává dobro se zlem, ale je zlo zlo a dobro, dobro? Úžasné intriky a musím říci i silné odvážné ženské role. No už aby tu byla další série.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Velky potencial nebyl naplňen

ano dívat se na to da ale serial sraží s.h.i.t kulisy ktere se porad opakují. Chtělo by to nasypat víc peněz do scen aspoň o par 100milionů USD do každé serky.
Sex ....ok nic proti tomu . To že jsme mohli nakouknout skoro každe herečce až do kuchyně je super ...uvítal bych to i v jiných seriálech ale GoT není žádný porno takže šoustáním to nezachrání.
Bitvy jsou největší propadák. Asi 50 trotlů přehazuje kostymi a mlatise pořad dokola jako v díle s02e09 ...tragédie. Solidní efekty rozsekaných těl už sme měli možnost vidět v mnohem starších seriálech takže nic nového převratného se neděje.
Jsem celkem kriticky ale to kvůli tomu že sem čekal víc o hodně víc ...80% kvůli některým hereckým výkonům a relativně dobrému ději který sráží provedení scénaristu a režisérů kteří očividně maj hluboko do kapsy.
Budoucnost je jako vzdy na sledovanosti a vynosech a tady vetsinou narazi serialy (ikdyz maji potencial ) na drzku kvuli stryckom skrblikom kteri nedavají ale chtějí jenom brát.

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Nejlepší seriál!

You win or you die. Už jakmile začne hrát ta velkolepá znělka, chvěju se nedočkáním, co dalšího díl přinese. Protože tohle je jeden z mála seriálů, u kterého to nevíte (ano, pokud jste nečetli knihy) a když už si myslíte, že víte co přijde, tak vám obratem vyrazí dech něčím nečekaným (třeba úmrtím jedné z hlavních postav). Game Of Thrones představuje to, co jsem v seriálech opravdu hodně let postrádala; spojení úžasné dobové atmosféry, která na vás dýchne přes obrazovku již při znělce, nekýčovitých fantasy prvků, nepředvídatelnosti, nejvyhrocenějších cliffhangerů, inteligentních dialogů a takového množství postav, že si nejde někoho nezamilovat. Troufám si tvrdit, že od dob Pána prstenů je to nejlepší fantasy podívaná, která navíc směle vyšoupla z mojí topky Dextera. Klaním se tvůrci, Emilii Clarke za její perfektní ztvárnění mé nejoblíbenější postavy a taky břitké postavě Tyriona. A mimochodem, vůbec nelituji toho, že jsem (ZATÍM) nečetla knihy, protože ten pocit, že nevíte, co bude dál je prostě nenahraditelný.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zabíjení oblíbených postav

Určitě již mnoho z Vás přemýšlelo o tom, že když si někoho v seriálu oblíbíte, tak ještě v téže sérii zemře.
V 1. řadě to byl Ned. Řekněte mi, kdo by to čekal? V 2. Khal Drogoa ve 3.? To byl snad největší masakr Starkovy rodiny. a 4.? Ta aféra s Oberynem a jeho heslem: ,,Vždycky nosit helmu" je taky skličující.

By the way se moc těším na 5. řadu a na další knihu. Jestli se potvrdí teorie lady Stoneh. tak to bude krutý!

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

seriál, z ktorého sa tvorcovia našich musia veľa učiť

Má to strhujúci dej,nechýbajú prekvapivé odhalenia, stále je tam skryté, utajené, šokujúce a lákajúce tajomstvá.Seriál, ktorý nepustí diváka ani na minutu od obrazovky.Perfektné spracovanie,vynikajúce zápletky, neskutočná dekorácia.Prajem tvorcom a aktérom seriálu veľa cien a aj tu najväčšiu Oskara.Myslím, že zaslúžene.Teším sa na tretiu sériu a verím, že nebude posledná.Ďakujem, nikdy v živote som sa tak netešil na pondelok.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nezabudnuteľný seriál

Som skôr človek, ktorý si najskôr prečíta knihu ako pozrie film alebo seriál. No pri Game of Thrones to bolo naopak. Trochu som to aj oľutovala, pretože teraz mám pocit že seriál je lepší. Určite ho všetkým odporúčam a prajem príjemné pozeranie.

100 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

po druhej sezone...

musím upraviť hodnotenie z 90% na 100% proste grandiozne!!!! Seriál si stále zachováva kvalitu priam by som povedal že sa zlepšuje dej nie je veľmi uponáhľaný ako vo väčšine terajších noviniek je to proste KVALITA ktoru sa oplatí pozriet. 3. sezóna začala taže som veľmi zvedavý....

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

G O T

Už od začátku dramatem napěchovaný příběh. Krásně ztvárněné myšlení postav, jako kdybych věděl co od nich očekávat. Ve Hře o trůny je velké množství lidí, až v tom pomalu začíná být zmatek. Pro hlavní dějovou linii si ale stačí zapamatovat pár obličejů a je vystaráno. Od nějakého pátého dílu už ale postavy začínají promlouvat do duše. Zapamatoval jsem si každou. Ke konci první série pár zvratů. A začalo to být ještě zajímavější. Otevřel se nový příběh, hrdinové se od sebe oddělili a zažívali každý něco jiného. Až to vyvrcholilo k epicky seriálové bitvě na konci. Vidím, že Hra o trůny není nízkorozpočtová kravina, tenhle seriál je vyladěný do posledního detailu. Po vizuální stránce je práce taky odvedená dobře. A herci odvádějí skvělou práci, Peter Dinklage a jeho postava spolu splynuli, postava Tyriona Lannistera je bezkonkurenčně nejlepší z celého seriálu. Scénáristi, maskéři, kameramani také odvádějí výbornou práci.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Je to dobrý, ale to už asi všichni vědí, takže...

jsem se rozhodl napsat co se mi na GOTu nelíbí:
1. Strašně moc postav a dějových linek (v knize ještě o dva řády horší než v seriálu), takže člověk do příští sezony zapomene kdo je kdo
2. Občas moc rozvleklý děj
3. Když si někoho oblíbím, tak záhy zemře

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zima se blíží

U tohoto seriálu jsem viděla pouze dvě a půl série. Ano, vím, že to je málo, zvlášť když přichází další sezóny.

Seriál je úžasný. Zajímavá místa, každá postava má svůj vlastní jedinečný příběh.

I když to mám ráda, dávám přednost knížkám, po kterých jsem sáhla po druhé sérii. Myslím, že jsou lepší a doporučuji si je přečíst.Knihy se staly důvodem, proč to moc nesleduji. Něco úplně vynechalo, změnili tak brutálně, že to bije do očí.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fire and blood

Podľa mňa je to veľmi zaujímavý seriál. Veľmi som si ho obľúbila a vždy nedočkavo čakám na novú epizódu. Mám rada fantasy draci sú úžasný ale v štvrtej sérii je ich málo vidieť. Keď ich bolo vidieť nesprávali sa veľmi priateľsky no Daenerys to vyrieši. Je to moja obľúbená postava. Mám rada aj Tyriona alebo Neda. Postava, ktorú neznášam je určite Joffrey a asi preto, že sa stal kráľom aj keď nemal a zabil Neda. Ak vás baví fantasy, vojny, vraždy a intrigy je to seriál, ktorý vás bude baviť a zamilujete si ho ako ja.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The North Remembers

Opäť raz dielo v ktorom Sean Bean zomrie a fanúšikom ostanú len oči pre plač. Jeho prítomnosť, aj keď len v 9. epizódach stojí zato.
Incest, zrada, vojny, vraždy, trocha mystéria, všetko toto spolu naozaj dobre funguje a na dôvažok toto všetko podložené skvelými hereckými výkonmi. Postavy sú vykreslené zaujímavo, jediné čo mi vadí je dejová linka Daenerys, pre mňa po prvej sérii veľmi nudná a zbytočná. Najradšej nenávidená postava je samozrejme Joffrey Baratheon a človek sa nemôže čudovať vzhľadom na všetko čo povyvádzal.
Seriál ako celok šliape veľmi dobre, skvelé kostými, prostredie a už spomínané herecké výkony, to všetko podčiarknuté skvelou hudbou a otváracou sekvenciou ktorá je po hudobnej aj vizuálnej stránke majstrovským dielom.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fantázia

Seriál som pozeral, keď som sa mal učiť na skúšky. Bohužiaľ! Vďaka nemu, som zo skúšky vyletel, ale odvtedy v srdci nosím Aryu a Daenerys. Najšokujúcejší a (k počudovaniu) najreálnejší seriál aký som videl. Tou reálnosťou narážam na zobrazenie bojov, konfliktov a najmä charakterov. Spisovateľ sa s postavami v knihách nemazná a seriál rovnako. Chcel by som sa tu rozpísať o všetkom čo mám na srdci, ale čo z toho, keď čo veta to spolier. Jednoducho si seriál pozrite (musíte) a potom si spolu môžeme vyplakať oči a ponadávať nad jednotlivými epizódami. Zaslúžených 100% za jeden z najlepších seriálov EVER.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

vyčerpávající záležitost

Viděla jsem první sérii. Právem je tento seriál stavěn na první příčky žebříčků oblíbenosti. Je prostě skvělej. Přiznám se, že jsem další série (zatím) vzdala. Celý děj je poměrně komlikovaný, dost mě unavovalo se v tom orientovat. Některé scény jsou brutální, možná jsem prostě moc veliká citlivka, ale po seriálu jsem se necítila relaxovaná, spíš jsem měla hlavu jak pátrací balon.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

“There is only one god and his name is Death.

Dlouho jsem váhal, jestli se do tohoto seriálu pustit. Ne tak kvůli kvalitě, ale spíš kvůli tomu, že jsem neměl načtenou knižní předlohu a bál jsem se toho, abych to pak nesrovnával mezi sebou. Nedávno jsem se ale kamarádem nechal přemluvit ke spoluúčasti na "maratonu", kdy postupně o volném víkendu sjedeme vždy celou řadu. Sice stále knihy nemám přečtené, ale jedno vím jistě, u tohohle díla se kvalita seriálu knížce jistě vyrovná. Sice dle mě vždy první polovina každé série poněkud pokulhává v památných momentech, ale vždy v následující polovině je to dostatečně vynahrazeno.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

čo ďalej?

viem, že kníh je 7, čiže ešte nás čaká 5 dúfam úchvatných sérií. Je mi záhada ako sa tvorcom také hrubé knižky podarilo vtesnať do 20 častí a pritom pomaly nič nevynechať a veľmi ani nemeniť, hoci boj o Harrenov či Zimohrad viac zmeniť ani nemohli. Osobne ma najviac zajal Jon, Tyrion a Arya, a teším sa na ich ďalšie osudy. A samozrejme sa teším na Daenerys a jej drakov.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kniha nebo seriál

Po shlédnutí obou řad mám jen 2 problémy a to -seriál se trochu odchyluje od předlohy, která se u mne řadí mezi nejlepší fantasy knihu všech dob, a za druhé to, že na třetí sérii budeme muset čekat tak dlouho. ps.pokud někdo přečetl ty knihy a nelíbily se mu tak je to pro mě záhada, ale akceptuji jiný vkus. Na druhou stranu bych nechápal člověka, který je nepřečetl a pak se o nich posměšně vyjadřoval.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Očekávání

Mnou nejočekávanější seriál všech dob. Pokud to bude jen s půly tak dobrý jako předloha, tak i tak to bude bomba. Jsem rád, že si to vzala na starost HBO u které je velká šance, že naplní očekávání fanoušků. Hodnocení se v tomto případě týká stupně očekávání takže u mě 100.

Seriál shlédnut a musím říct, že má očekávání se naplnila více než vrchovatě. HBO odvedlo skvělou práci a převedlo knihu na televizní obrazovky pomalu lépe než bych čekal. Ultimátní hodnocení tak trvá.

100 %
39 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
61 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Lannisters

Výkřiky typu: "Super seriál.", "Nejlepší seriál na světě." a jiné jim podobné, budou nemilosrdně mazány.

Bohužel tyto výše uvedené "výkřiky" jsou pro tento seriál to pravé. Už od prvního dílu jsem se do GoT zamiloval. (A to je přitom 1 série ze všech "nejnudnější")

No abych to zjednodušil. Všechna herecká obsazení jsou perfektní např.: Peter Dinklage - ten se pro postavu Tyriona narodil.

Asi takovou nejzajímavější věcí co se v seriálu děje je to, že si člověk snad ani nesmí oblíbit žádnou postavu protože mu stejně dříve nebo později zemře. ps.: mě ta moje ještě žije.

Divák si může vybrat i svůj oblíbený rod atd...
kdo neviděl neví. (HEAR ME ROAR)

Za mě je to určitě 100%.

Takže kdo neviděl tak ať se koukne

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

uvedení v úžas...

Seriál mě naprosto uchvátil... Dlouho se mi nestalo že bych do rána valila jeden díl za druhým a s očekáváním nemohla usnout...
Seriál je, oproti většině, předem nečitelný a pokud člověk nečte knihy a nebo nekouká po ději dopředu, bude stejně vyšokovaný jako já a s údivem sledovat některé činy a osudy hlavních postav...Nemluvě o nádherném prostředí... Takže za mě -> šup s další serií

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

War was easier than dauhters

Seriál o kterém se v poslední době hodně mluví a povětšinou v dobrém slova smyslu. To byl pro mne rozhodující impulz začít jej sledovat a musím říct, že již po prvním díle jsem mu propadla. Velice se mi líbí pestrost postav. Ať už jde o záporáka, hrdinu, krásnou sličnou pannu, rebelující děvče, odvážné, či zbabělé hezounky... snad každý si zde najde svou oblíbenou postavu. Sympatičnost seriálu ovšem tkví nejen v postavách, ale i v samotném ději. Knihu jsem bohužel nečetla, ovšem vzhledem k tomu, že se říká, že knihy jsou mnohem lepší než filmy, tato musí být naprosto dokonalá.
Ještě se mi nestalo, že bych se u nějakého dílu nudila, nebo že by mi dokonce přišel špatný a úpřímně pochybuju o tom, že se takového dílu dočkám.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Takže..

Dobře, po shlédnutí jednoho dílu asi těžko můžu říkat, jestli je to dobrý nebo špatný seriál, ale mě osobně to nijak nevzalo. Proklikala jsem i několik dílů následujících a jediné, co mě napadalo bylo - líbí se to lidem, co nejsou zvyklí na True Blood. Hambatostí se to totiž vyrovná.
A ještě taková drobnost - lidi, co těch 3000 nebo kolik stran přelouskali, upřímně obdivuju. :)

50 %
37 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 30 lidí

Když hraješ hru o trůny buď zemřeš,anebo zvítězíš.Žádná střední cesta neexistuje.

Boží seriál,u kterého jsem se po celé tři série královsky bavil, i když jsem knihy nečetl(už to doháním).Hudba od Ramina Djawadiho je nádherná,výprava a kostýmy jakbysmet a herci hrají skvěle,především Peter Dinklage opravdu válí(své ceny si opravdu zasloužil).100% a nedočkavé vyhlížení čtvrté série je samozřejmostí.
E: Po páté sérii snižuji hodnocení, se seriálu se pomalu stává spíše fanfiction, oproti první sérii kvalita upadá... :/

70 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Game Of Thrones

Popravdě... nelíbí se mi to. Asi se mnou 99% lidí nebude souhlasit, ale mě to prostě nebaví. Díval jsem se první, na druhý, třetí, čtvrtý díl a neoslovilo mě to. Možná je to tím, že nemusím britské seriály (mimo Sherlocka a Top Gearu). Asi mi vadí i prostředí ve kterém se děj odehrává a nemluvě o docela násilných a krvavých scénách. Ano je pravda, že seriál je kvalitní (ostatně jako většina HBO seriálů), ale mě takové tipy seriálů nebaví.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 27 lidí

Paráda!

Velkolepá podívaná! Draci, šmejdi, prostitutky.. :D A navíc středověk! Knihu neznam, ale do budoucna, až dokončí seriál, mám v jí v plánu. Postavy, je jich někdy až moc, to má Pajky pravdu, ale oni postupem času buď zmizí, nebo jim prostě setnou hlavu! Po 2 seriích se hodnocení nemění 100% Škoda jen malého počtu epizod na serii, vím že musí dát zabrat natáčení, ale je jich málo!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Who wins, who dies ?

že někdo nečte ? nevadí ! HBO vyhoví každému.
První co musím pochválit na seriálů je casting, protože, tam jde vidět, že si tvůrci opravdu vybrali kvalitně - Emilia Clarke, Lena Headey a hlavně Peter Dinklage.
Druhá věc jsou prostředí ve kterých se natáčí ať už jsou to interiéry nebo exteriéry, které jsou vždy připraveny ruku v ruce s hudebním doprovodem.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Styl

Game of Thrones je pro mě jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděla. Když jsem koukala na první díl (možná druhý nebo třetí) a někoho popravovali čekala jsem zase takový ten záběr na něj a pak jen couvnutí aby nic nebylo vidět, v moment když mu tu hlavu usekli a bylo to perfektně vidět jsem otevřela pusu a tak dvakrát si to pustila znovu, protože jsem tomu nevěřila. Skvělý je jak ukazují i to co se děje v ostatních království a ne jen u Stark nebo Lannister (nechci skloňovat :D). Ale nejvíc se mi líbí to že ten seriál v podstatě říká "Je mi jedno kterou postavu máš rád/a stejně jí zabijeme".

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

GRRM je zvrhlý magor..

George Martin musí být šílený. Prostě musí. To nejde jinak vysvětlit. A zároveň je geniální. Ačkoli, kde je hranice mezi genialitou a šílenstvím? Možná právě v tomhle seriálu..
Když jsem poprvé viděl první díl, ke kterému jsem se dostal v podstatě úplně náhodou a víceméně omylem a vzpomínám si na to jako by se to stalo včera, okamžitě jsem věděl, že jsem v háji. Věděl jsem, že od kompu jen tak neodejdu, dokud bude na co koukat. Dokud neuvidím všechny dostupné epizody a trailery a teasery a upoutávky a perličky z natáčení. A že budu trpět jako zvíře při čekání na novou řadu. A ejhle, přesně jak jsem si to uvědomoval, tak se také stalo.
Nejvíc mě zpočátku zničilo a zároveň navnadilo, když jsem si jako největšího klaďase a oblíbence vybral Seana Beana jako lorda Starka ze Zimohradu a oni ho setnuli. Přiznám se, že do poslední vteřiny jsem si myslel, že se to prostě nemůže stát. Vždyť je to hergot hlavní postava, ty přece neumírají. Ale on fakt umřel! Z toho jsem byl úplně hotový. Vzpomínám si, že jsem musel odejít ven a asi hodinu jsem chodil po okolí a rozdýchával jsem to.
Ale abych jen nebrečel kvůli Starkům, právě ta nejistota, právě ta možnost, že kdokoli kdykoli může zemřít, je podle mě hranicí geniality, která seriál Hra o trůny tak dramaticky odlišuje od zbytku. Nemluvě o stovkách postav, o rozsáhlém světě, o magii a tajemstvích. Žádný jiný seriál prostě nemá tak propracovaný příběh plný zvratů a tak rozmanité prostředí, které se navíc může kdykoli dost zásadně změnit. Abych to zkrátil, do GoT (čili do Hry o trůny) jsem se totálně zamiloval a propadl jsem jejímu kouzlu. Do premiéry páté řady zbývá asi měsíc a mám pocit, že už to nemůžu vydržet. Nejde to. A to se raději vůbec nezmiňuji o další Martinově knize Vichry zimy. Protože to bych už zešílel kompletně. :D

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

super

mam rad fantasy serialy a tenhle patri jednoznacne medzi moje oblibeny serialy s tematikou fantasy..

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Štěstí, že žiji tady a právě teď....

Tento seriál z mého amatérského pohledu má jednoznačné hodnocení. A pokud si najdete k němu cestu, tak se prostě nedá říci nic jiného, než že prostě nemá chybu. Dál nemá cenu něco více psát, musí se vidět. A buď přiroste nebo ne...ale jak už jsem někde psal..jsem mooc rád, že žiji v této době, v tomto čase a že mne je tolik kolik je...fakt že jooo!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Knihy na obrazovnách...

Zpracování tohoto seriálu podle knižní předlohy je jedno z nejvíce zdařilých jaké jsem kdy vyděl, místy je seriál podle mě lepší než kniha samotná. Výběr herců byl a je bezchybný (Lord Stark jako Sean Bean - lepší jsme si snad nemohly přát). Tento výpravný, napínavý a dech beroucí seriál bych doporučil všem kteří mají rádi fantasy a tajemno a dobu onoho "temného středověku". Prozatím máme za sebou dvě série z nichž ani jeden díl nebyl špatný ani nudný. Prostě natočit knihy jako seriál byla brilantní volba HBO a v současné době je to pořád více v kurzu. A jelikož všechny knihy ještě nejsou dopsány, myslím, že se máme na co těšit.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

the best..

Pro mě je to nejlepší seriál vůbec. Sice kniha je samozřejmě lepší, protože jako do každého seriálu, tak ani sem se nevejde vše, co je obsaženo v knize. Jen to děsné čekání na další serii je ukrutné :) Všem co mají rádi fantasy doporučuji Hru o trůny shlédnout a i přečíst knihu. Naše malá skupinka nadšenců se jí nechala inspirovat a letos jsme pro děti udělali tábor zaměřený na hru o trůny, bojovalo se, získávalo území, kostýmy jsme měli a děti byli nadšené. Dokonce jsme si vymysleli i různé výhody do her,podle jednotlivých rodů. Někdo mohl využít draky,jiný vlky, bohatství Lannisterů či výhodu síly moře..celý tábor se opravdu vyvedl.A směle se vyrovnal loňskému táboru inspirovanému seriálem Spartakus:krev a písek..

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Masterpiece

Středověké prostředí, intriky, sex, vraždy, draci, magie, špína, války, nemrtví, děvky, rody, tituly, bastardi, bohatství, moc a víra... dejte tohle všechno dohromady a máte zaručený recept na úspěch. Kdo zná, ten ví, kdo nezná, pozná, kdo nepozná, neví... pro mě osobně určitě jeden z TOP seriálů, který si zaslouží pozornost... protože tak rozsáhlé projekty nevznikají každý den, smekám před tvůrci. Valar morghulis

100 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Srdcovka

Vizuální stránka je naprosto úchvatná, herecké výkony skvělé a úvodní titulky nepřekonatelné!! Myslím, že na to, jak je celá sága složitá a kolik tam vystupuje postav, je seriál zatím docela srozumitelný.

100 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Seriál jen pro někoho...

Upřímně - mám pocit, že tenhle "seroš" ocení především Ti, kteří dokázali přelouskat knížky.
Dívám se na to v češtině, dabing OK, znělka úžasná, výprava super, ALE .. prostě u některých dílů si připadám jako v parlamentu - diskuze, diskuze a zase diskuze a pro změnu - diskuze...

60 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 30 lidí

Hra o trůny VI: Meče, nahota, draci a boj

I v šesté sezóně fenomenální Hry o trůny teče krev proudem, takže se není co divit, že také tato nová řada láme rekordy. Na první epizodu se jen v Americe, včetně legálních streamerů, dívalo víc než deset milionů lidí, což je samozřejmě pro Západozemí pokoření dalšího diváckého milníku.

Pirátské publikum by pak bez problémů přihodilo pár dalších milionů navíc. Přesto ale raketový start letošní Hry kalí i pár negativních zpráv. Bleskové tempo, které tvůrci nasadili, aniž se mohli opírat o knižní předlohu, totiž zdaleka nevyhovuje všem.

První epizoda šesté sezóny má například na profesním publicistickém serveru Metacritics nejnižší rating v dějinách seriálu. Zatímco druhá až pátá řada v hodnocení profesionálů neklesly pod 90% ze sta, šestá řada se momentálně pohybuje na třiasedmdesáti procentech.

Nikdo neví, co se bude v Západozemí dít. Všichni ale tušíme, že to zase bude skvělé. Pošesté se otevírá kronika Hry o trůny, jejíž stránky jsou nasáklé krví a ožehnuté dračím dechem. Nejlepší fantasy seriál všech dob je zpět.

Už je to tak a především diváky České televize to možná mohlo naštvat. HBO se už před nějakým časem rozhodlo „chránit“ investice, přestalo plošně prodávat své pořady ostatními stanicím, a tím pádem nebyla Hra o trůny legálně k vidění nikde jinde než právě na HBO. Sebevědomé rozhodnutí sebevědomého majitele, který ví, že nabízí světu unikátní kvalitu. A Hra o trůny kvalitou bezesporu je. Počet diváků této fantasy série, vytvářené podle velebené knižní ságy George R.R. Martina „Píseň ledu a ohně“, neustále stoupá, stejně jako roste počet cen pro její tvůrce. A zájem o seriálový cyklus, který především v páté sezoně i přes svou předchozí krvavost nabral poměrně drsné obrátky, poroste bezesporu i do budoucna. Právě v nové, šesté sérii se totiž diváci poprvé vydají zcela do neznáma. Zatímco dřív měli čtenáři šanci trápit ostatní kolegy před obrazovkou napovídáním, co se bude dít, nyní už všichni stojí na stejné startovní čáře. Spisovatel Martin měl román „Vichry zimy“, který je svým způsobem podkladem k šesté seriálové řadě, dokončit již v minulém roce. Autor známý značnou nedisciplinovaností při práci se k tomu ke zděšení všech fanoušků doznal na svém internetovém blogu. Vzápětí pak v lednu dodal, že je se psaním zhruba v polovině. Nikdo proto momentálně neví, jak má vlastně příběh pokračovat. Tedy nikdo kromě scénáristů. I s nimi je však jistá potíž. Ti totiž dostali pouze základní dějová vodítka, a proto bude seriál stejně dost odlišný od knihy, pokud ji Martin vůbec kdy dopíše. A diváci jsou po celý rok pouze drženi v nejistotě. Přežil Jon Sníh vražedný útok svých bratrů z Noční hlídky? Uvidí ještě někdy Arya Starková? A opravdu má Západozemí šanci odhodit mocenské spory a postavit se plíživému nebezpečí magických nemrtvých, přicházejících zpoza Zdi? Nyní se diváci mohou sami přesvědčit.

Nové hvězdy v Západozemí

V tomto seriálu, který se proslavil i nepřeberným množstvím přítomných postav, nebude o nové tváře nikdy nouze. Zatím se v něm neobjevovaly výrazné herecké hvězdy, ale to se nyní změní. Sice přibudou další hrdinové v podání méně známých Freddieho Stroma nebo dánského herce Piloua Asbaeka, ale společně s nimi se dostaví i dvě velké celebrity, které není třeba příliš představovat. Sedmaosmdesátiletý Max von Sydow, legendární vymítač ďábla a znalec sedmé pečeti, v seriálu ztvární Tříokou vránu, tajemného mentora Brana Starka, který naučí ochrnutého chlapce nahlížet do minulosti i budoucnosti. A druhou hvězdou nebude nikdo menší než charismatický Ian McShane, kterého proslavily například Pilíře Země nebo westernový seriál Deadwood. Jeho postava je ovšem dosud zahalena tajemstvím. On sám tvrdí, že bude „mrzutým bývalým vojákem, který našel boha… a nyní slouží coby kněz chudým venkovanům“. A dodává: „Budu zodpovědný za navrácení někoho, s kým už jste počítali!“

Po Chorvatsku Španělsko

HBO tentokrát natolik tajnůstkaří, že poprvé odmítlo předem poskytnou novinářům jakékoli klíčové informace. Amerika si svůj poklad střeží bedlivým okem. Něco málo ale přece jen víme, a to hlavně zásluhou všetečných fanoušků. Tak například o Hře o trůny momentálně neradi slyší v Chorvatsku. Překrásné město Dubrovník, jež bylo ještě donedávna jedním z center natáčení, totiž muselo ustoupit štědřejšímu Španělsku. Bílé zdi Králova přístaviště se nyní nacházejí v čarokrásném městě Girona, jedné z perel Katalánska. Stejní slídilové, „pracující“ se zarputilostí profesionálních paparazziů, pak přinesli další zajímavý fakt, a to, že oplakávaný Jon Sníh přežil. Načapali totiž jeho představitele Kita Haringtona přímo v Belfastu, kde jsou centrální seriálové ateliéry. A jelikož se před kamerou procházel v kostýmu a zjevně bojoval s rodem Boltonů, je dost jasné, že si do Irska nezajel pouze na přátelskou návštěvu. Mimochodem vytrvalé a k dokonalosti dovedené mlžení kolem osudu Jona Sněha patří k nejlépe zvládnutým marketingovým akcím v dějinách televizních seriálů.


Armády chudoby i lesku

Nyní ale dojde na lámání chleba, ať už to Jon přežije nebo ne. Příznivci Západozemí jsou hladoví po nových příbězích. A dle kusých informací vše nasvědčuje tomu, že David Benioff a D.B. Weiss, hlavní lodivodi seriálu, hodlají vynést hodně silné trumfy. Jedním z nich by měla být například dosud největší válečná scéna, jakou Hra o trůny kdy zažila. A kdo si pamatuje bitvu u Tvrdodomov z minulé série, musí uznat, že něco podobného lze překonat jen těžko. Noční hlídka a Divocí v ní svedli se zmrzlými zombiemi takový boj, že jim ho museli závidět i Živí mrtví. A bitev bude v šesté sezóně bezesporu víc. V Králově přístavišti totiž vrcholí rebelie fundamentalis­tických Vrabčáků, vedených Jonathanem Prycem, k městu se pomalu blíží Jamie Lannister, připravený pomstít svoji sestru, a po cestách už klapou podkovy armády rodu Tyrellů. Navíc připlouvá rod mořských válečníků Greyjoyů, připravených nárokovat si trůn. A to nemluvíme o magických Jiných. A zatímco krásná dračí paní Daenerys Targaryen bude nucena zcela od píky začít shromažďovat vojska mezi divokými Dothraky, do akce promluví i mladička Arya Stark jež se v dalekém Braavosu učí být elitní vražedkyní. Nakonec se ale vrátí také Bran, před nímž stojí mystická cesta proměny v poloboha. A to všechno jsou také důvody, proč Hra o trůny dlouhodobě patří mezi nejpopulárnější seriály světa. Její košatost a pestrost jsou totiž fascinující, může se v ní stát úplně cokoli. Západozemí je totiž takové. Je to svět nepřeberných možností, které seriál rád a dobře využívá.

Následující odstavce odhalují spoustu inforamcí z letošní řady.

R + L = J

Jedno z největších tajemství Západozemí bylo v poslední epizodě prozrazeno se vší pompou. Až dosud se obecně předpokládalo, že otcem kučeravého Jona byl Ned Stark, který si nelegitimního potomka přivezl odněkud z vojenských výprav. Nyní ale víme, že je vše jinak. Jon je totiž syn Nedovy sestry Lyanny, snoubenky budoucího krále Roberta Baratheona. Nutno pak dodat, že nemanželský, respektive „nesnoubenecký“ syn. I z toho důvodu Ned vždy tajil identitu svého synovce. Nejen že by Robert z jeleního rodu kukaččí dítě zabil, ale dost pravděpodobně by se začal tázat po identitě skutečného otce. Jonovým rodičem přitom není nikdo menší než soudobý kralevic Rhaegar Targaryen. A co to znamená? Jon Sníh má v sobě jak vlčí, tak dračí krev, což z něj dělá spolu s Daenerys jediného legitimního uchazeče o Železný trůn.

„Po nemastném začátku potvrdila šestá sezóna Hry o trůny absolutní suverenitu tohoto fantasy seriálu. Vše je zase jinak, nastala zima a společně s ní přichází válka. Ale aby se mohli postavit nemrtvým, budou se živí nejprve muset poprat mezi sebou.“

Draci přinášejí válku

Ne že by se Hra o trůny musela před začátkem letošní šesté sezony bát o diváky. To rozhodně ne. Už jen neustálé mlžení kolem smrti/nesmrti jednoho z nejsympatič­tějších hrdinů, Jona Sněha, drželo pozornost fandů seriálu spolehlivě celý rok. A oněch centrálních postav, k nimž se snadno přilne, jsou v tomto seriálu desítky. Ne náhodou je Game of Thrones nejstahovanějším pořadem v dějinách internetu. Bylo zkrátka víceméně nemožné, aby Hra o trůny opět nepřilákala své diváky. A přesto i v řadách nejzarytějších fandů panovaly jisté obavy, které pak úvodní díly ještě znásobily. Společně s odklonem od předlohových knih, které Martin dosud nestačil dopsat, totiž přišla i jistá změna stylu. Děj jako by ještě více zhoustl. Zmizely jedněmi zatracované a jinými vítané konverzační pasáže vytvářející vztahy mezi postavami. Vše bylo v této řadě od počátku jiné. Nakonec se ale ukázalo, že se tvůrci Benioff a Weiss vydali správnou cestou. A na jejich straně stojí jak nezpochybnitelná čísla, tak nadšení milionů diváků všude po planetě, kteří letos dostali ještě víc, než čekali.

Seriál číslo jedna

Sama Hra, adaptující rozsáhlý fantaskní středověký svět Západozemí spisovatele George R.R. Martina, už dříve patřila mezi nejoblíbenější seriály světa. A letos usedla na pomyslný trůn. Na portálu IMDb.com se o pozici seriálové jedničky skrze průměrnou známku 9,4 z 10 dělí společně se seriály Perníkový táta a The Wire: Špína Baltimoru. Jen s tím rozdílem, že pro krvavou fantasy hlasovalo o nějakých 140 tisíc diváků víc než v případě Perníkového táty. A pozoruhodné přitom je, že z kraje poslední řady se žádný výrazný úspěch nekonal. Jak už ale u tohoto pořadu bývá zvykem, počáteční ostych se v druhé polovině proměnil ve velkolepé námluvy.

Valar Morghulis

Už v minulosti se ve Hře nechodilo pro krev daleko a v tomto ohledu šestá sezona rozhodně nezklamala. Rozloučili jsem se s mnoha oblíbenými i nepopulárními postavami v čele s Hodorem, královnou Margaery, princem Doranem Martellem, Rickonem Starkem či boltonským rabiátem Ramsaym. Prostě zase jednou proběhl bohapustý seriálový masakr. Počet obětí se nicméně rozhodně nesoustředí pouze na celebrity – třebaže nejde kvůli válečné vřavě před kamerami a kvůli činům královny Cersei zcela přesně spočítat oběti, odhaduje se, že jen v seriálu a před očima diváků během šesté řady zahynulo kolem tří set až čtyř set dvaceti lidí. A pokud by se fiktivní děje z šesté Hry udály doopravdy, znamenaly by smrt až deseti tisíc lidí, možná i víc. Příliš mírumilovnosti tento seriál opravdu nepobral.


Oči dokořán, čelist na podlaze

Především v posledních dvou epizodách se tvůrci doslova překonali a opět o něco dál posunuli hranice toho, co všechno je v seriálové tvorbě možné. Mnohdy navzdory logice – divák si zkrátka musí zvyknout, že zde si plyne čas po svém a nelineárně – předvedli absolutní vizuální i dějové hody, které ostatně zhlédl rekordní počet diváků. Na všech platformách HBO včetně on-demand služeb sledovalo poslední epizody kolem 23,3 milionu lidí, což už je závratné číslo. A také si publikum přišlo na své. Po loňské epické řežbě o Tvrdodomov se dočkalo jak zatím největší televizní bitvy o Zimohrad, tak enormně nečekaných zvratů na mocenském poli, které i letos dokázaly překvapit. Ty ale hlavně ledacos napovídají o budoucnosti v Západozemí a dělají tak razantněji než kdykoli dřív. Překvapivé události z posledních dílů totiž konečně zformovaly koalice, které se spolu utkají v následujících sezonách. Proti Lannisterům se řítí ohromná námořní flotila dračí královny Daenerys, podpořená rody Martellů a Tyrellů, zatímco lvům se postaví starkovští vlci. Anebo se nový král Severu bude muset začít soustředit na nemrtvou hrozbu, proti níž nakonec jednoho dne vyrazí všichni živí bok po boku? A jak do tohoto boje zasáhnou navrátivší se a po pomstě prahnoucí Ohař, dokonalá vražedkyně Arya? A kam zavede osud chromého chlapce Brana, jenž skrze své schopnosti procházet časem i prostorem aspiruje na existenci poloboha? Anebo právě jeho vinou nakonec projdou Chodci za magickou Zeď? Otázek zůstává ve Hře o trůny stále mnoho a jisté je pouze jedno. Seriáloví tvůrci udělají vše pro to, aby znovu odvedli perfektní práci. Už nyní, po šedesáti epizodách, má totiž jejich „dítko“ nakročeno k tomu, aby se stalo legendou. Pokud už jí dávno není.

Bitva bastardů v číslech

Jednou z nejepičtějších událostí šesté sezóny Hry byla bezesporu „bitva bastardů“, v níž se utkala vojska Jona Sněha a krvelačného Ramseyho Boltona. Nutno pak dodat, že devátá epizoda, v níž střet zabral dlouhých třicet minut, také dokonale uspěla u diváků. Na filmovém serveru IMDb.com má tento díl od téměř sto patnácti tisíc diváků hodnocení deset hvězdiček z deseti, což z něj činí nejúspěšnější epizodu ze všech seriálů. Tento díl pak byl zároveň nejdražším v dějinách samotné Hry o trůny. Právě jeho zásluhou se průměrná cena jedné epizody v šesté sezoně vyšplhala z šesti milionů dolarů na deset. A za co padlo v Bitvě bastardů tolik peněz? Napovím čísly. Natáčení se zúčastnilo 600 členů štábu, 500 komparsistů, bylo při ní použito 160 tun štěrku, po něm jezdilo 70 koní, nechybělo 25 kaskadérů, a to všechno kamerami snímaly hned čtyři oddělené štáby, přičemž natáčení a digitální postprodukce tohoto jediného dílu trvalo pětadvacet dní! Nic podobného televizní svět nezažil.

Nové seriály inspirované Hrou

Úspěch Hry o trůny je značnou inspirací pro celý seriálový svět, a to v několika rovinách. Došlo už na první nástupce v rámci žánru. Fantasy seriál The Shannara Chronicles podle knih Terryho Brookse je sice určen o něco mladším divákům, nicméně i tak se stal jedním z nejpříjemnějších překvapení letošního televizního roku. Stejně tak se ale začínají objevovat i seriály plus minus historické, které po vzoru Her vsázejí hlavně na košilatost, krvavost a dvorní pletichy, a mnohé z těchto titulů pocházejí z pozoruhodných míst. Značný potenciál měl kupříkladu projekt Of Kings and Prophets, adaptace příběhů Davida a Saula ze starozákonních knih Samuelových. Z ne zcela pochopitelných důvodů ale stanice ABC stopla seriál, u nějž dokonale zazdila propagaci, po odvysílání pouhých dvou dílů. O poznání větší ambice má Alexej Petruchin, šéf Russian Film Group, s plánovaným seriálem Éra prosperity o životě dynastie Romanovců. A pozor, zprávy z Kazachstánu! U příležitosti 550. výročí vzniku kazašského chanátu zde byl západozemským střihem natočen stejnojmenný seriál Kazašský chanát, popisující vítězné tažení chánů Janybeka a Kereya.

Kit a Rose se mají rádi

Ve Hře o trůny vykvetla láska. A dokonce se tak děje v souladu se scénářem! Zatímco dříve mlžili slovy o nejlepších kamarádech pod sluncem, dnes už se Jon Sníh a rusovlasá Ygritte tulí na veřejnosti, v ulicích Los Angeles. Kit Harington a Rose Leslie, kteří spolu měli jisté milostné pletky již v roce 2013, jsou zase pár. Na běh seriálu to ale pochopitelně nemá vliv. Divoženka už je po smrti a Jon také, alespoň prozatím. O vzkříšení jedné z nejpopulárnějších postav seriálu nicméně nepochybuje téměř nikdo.

Co bude dál?

Bohužel se děje to, co si žádný z příznivců Hry o trůny nikdy nechtěl připustit. I tento seriál jednou skončí, a my dokonce víme kdy. A bude to brzy. Téměř od počátku seriálu tvůrci David Benioff a D.B. Weiss předpokládali, že pokud se jejich televizní dítko ujme, mohlo by vyrůst do věku 70 až 75 hodin vysílacího času. Nyní jsme pak zhruba na šedesátce. A jak oba producenti a scénáristé prozradili, hodlají zbylý čas rozprostřít do dvou posledních seriálových řad. Ty tak nebudou mít klasických deset dílů, ale pravděpodobně šest a sedm. Poslední dva díly šesté sezony ostatně trvaly hodinu, zatímco „normální míra“ byla dříve čtyřicet minut. Benioff a Weiss jen naznačili, že zatím lze hovořit o třinácti dílech. Stejně tak stále visí ve vzduchu možnost, že úplné finále bude mít podobu celovečerního filmu. Zkrátka a dobře – uvidíme.


Můj názor je velmi subjektivní, protože doposud jsem Hry nezačal sledovat. Všeobecný extrémní zájem jsem samozřejmě zaregistroval, nicméně stále to jde víceméně mimo můj hledáček.

50 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Středověké fantasy

Nejlepší fantasy seriál všech dob, to bezesporu. Moc se mi líbí výpravnost i odlišnost jednotlivých království. A úvodní titulková sekvence, to je prostě paráda. První díl mě do dění vtáhnul bez nejmenšího zaškobrtnutí. Sice jsem nečetla knižní předlohu, ale jen co to bude možné, určitě si přečtu.

90 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Game of Thrones

Drsné, zajímavé, neskutečně poutavé a naprosto bez servítek. Tak bych asi popsala tento seriál, ke kterému mě přivedla kamarádka (knižní předlohu neznám) a já jsem jí za to vděčná. Po trochu pro mě zmateném začátku (hlavně, protože se mi pletly postavy i jejich jména) jsem se od toho nemohla odtrhnout. Všude plno intrik, bojů (nejenom fyzických) a nejspíš i trocha magie. Jediné, co mě na tomhle štvalo, je že jde hodnotit pouze do 100% :D, jinak bych dala, alespoň 150%. Chci víc takových seriálů!

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Díky

ti HBO, tvoje seriály jsou většinou velmi kvalitní. Hra o trůny je fantastická a výpravná podívaná. Herci jsou skvěle vybraní a věřím jim, všechno vypadá skutečně. Druhá řada - ještě lepší! Vřele doporučuji.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

2aaime

Pro uživatelku aaime: Tohle taky není žádný dějepisný seriál. Kdybys dávala pozor, tak se dozvíš, že zima netrvá pár měsíců, ale klidně i 30 let, jak kdy. Tohle je FANTASY svět. Svět, který nemá s reálnou historií společné jen určité prvky.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Krvavá hra o moc

Hodně povedený a zároveň hodně krvavý fantasy seriál. Skvěle zvládnutý výběr herců, který podporují skvělé akční scény. Jedinou výtku bych zatím (po shlédnutí první řady) měl k občas trochu zbytečným a výplňovým scénám. Série 1 - 80 %

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jsem asi jeden z nemnoha,

kdo má přečteny všechny dosud vydané knihy. Teď vzhledem ke svému věku, napjatě čekám, jestli se dočkám vydání posledních dvou dílů.
Proto se zájmem sleduji, jak se tvůrci serálu vyrovnávají s předlohou a musím uznat, že se jim to, až na několik detailů, docela daří. Zatím se mi serál líbí téměř stejně jako kniha.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zatím nemá chybu

Prozatím jsem viděl 2 díly.
Musím říct, že pro mne je tento seriál opravdu skvělý zážitek. Nádherné středověké prostředí, velmi zajímavé postavy (a odpovídající intriky), mystično. Jsem skutečně okouzlen. Teď jen doufat, že se kvalita nadále udrží. Nemám však důvod myslet si něco jiného.

100 %
26 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Atmosféra

Slyšet lidi okolo sebe, jak neustále tento seriál vychvalují, že nemá konkurenci apod. mne přesvědčilo, at' se zkusím podívat na jeden díl a třeba mne to chytne také. No, už chápu, co na tom všichni, ta atmosféra je prostě dech beroucí! Děkuji spolužákům za to, že o tomto seriálu mluvili. :)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

GoT

Skvělej serial prostě nema chybu !!

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Každý chválí...

Já se k nim zatím nemůžu přidat. Chvílemi drastické až brutální, chvílemi sexistické zpracování nepatří mezi mé oblíbené. Ačkoli prostředí hradů mám ráda (ne sice tolik jako prostředí zámků a 18.století), tohle tak nějak splnilo má chmurná očekávání, i když jsem čekala víc fantasy. Jsem ve čtvrtém díle a zatím mě to moc nezaujalo. EDIT: Jsem na konci první série a nezdá se to být tak špatné, i když krve bych pořád měla radši míň. Shrnuto: Zvyšuji o deset procent. EDIT: Konec druhé série, už to aspoň není tak drastické, ovšem stále ne až tak úžasné.
Oblíbené postavy, kvůli kterým to sleduji: Arya a Tyrion

60 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Zima se blíží?

Ne a ne a ne. Nelíbilo se mě to (viděno asi 5 dílů). Je to intrikářský moloch a s fantasy to má společného dost málo (s fantasy klasického pojetí). Spousta souloží, spousta intrik, krev kam se člověk jen mrkne a to je asi tak vše. Je mě líto, ale to mě nestačí abych se bavil.

60 %
21 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 33 lidí

Wau

Přesně tohle tady chybělo.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Fantasy

Hra o trůny je hodně drsný seriál, knihu jsem nikdy nečetl, ale začínám o tom přemýšlet.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Zima ...ne LED

Perfektně zpracovaná fantasy.Někdy musí člověk litovat herce co všechno jsou ochotni vydržet.Teď ještě půjčit knihu abych mohl srovnat(po uvedení v TV je na ni v knihovně skoro pořadník)

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Ach jo.

Taková rádoby středověká telenovela. Chápu, že se tento seriál líbí více ženám, než mužum. Navíc je něm spousta fyzikálních nejasností. Jak je možné, že roční období (zima a léto) jsou různě dlouhá, někdy i několik let

Příběh je zajímavý a zaujal mě, tak jej dokoukám, ale jak jsem řekl dříve... telenovela, trošku jinak.

50 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

knížka a seriál

Seriál se mi hlavně líbí kvůli tomu že je přesně (až na pár detailu které jsou úplně nepodstatné)podle knih. Kdo kouká na seriál nemusí číst knihu protože je to jedno a to samá a kvůli tomu má u mě obrovský plus.

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nic moc

viděl jsem pár dílu a vůbec nechápu co na tom lidi vidí. Existuje tolik lepších seriálu, tak proč ztrácet čas takovou blbosti jako je toto.

0 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
28 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Hodnocení

Viděla jsem jen 3 série takže hodnotím jen ty
Něco mě bavilo něco ne ,ale určitě dokoukám
Zatím ,ale dám 50% a pak uvidíme

50 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Podlehla jsem...

Ještě nikdy mne snad žádný seriál tak nedostal jako právě tento. A to fantasy nemusím.
První a druhá série naprosto úchvatná.
Nejvíce jsem si oblíbila Tyriona a Daenerys.
Sakra, už aby bylo pondělí večer. :-)

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Meh..

Seriál jsem začal sledovat už před třemi roky a stále jsem ve třetí sérii. Upřímně.. nechápu ten povyk kolem, na seriálu nic extra nevidím. Možná to někdy zkusím znovu ale opravdu se mi nechce.

50 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

GoT

Dlouho jsem se přemlouval, abych shlédl první díl seriálu. A už jsem od něj neodešel a teď slintám, aby už byla třetí série, ale to si musím ještě počkat :-(

100 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

To jsem zvědavá

Tak na tenhle seriál jsem hodně zvědavá, předlohu miluju, tak uvidíme, co mi s ní udělají...

50 %
4 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 46 lidí

Tak to bych nečekal

To jsem teda opravdu zvědav, jak se povede převod spletitých dějů na televizní obrazovky. Knihy jsou na hodně dlouhé čtení. Doufám, že i seriál vydrží na hodně dlouho :-) Jdu kuknout na 1. díl

100 %
4 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Zvědavost veliká :)

Já jsem tedy knižní předlohu nečetl, ale po shlédnutí trailerů jsem velice zvědaví, co z toho vyleze :) Herecké obsazení vypadá skvěle. Takže já se moc teším na další díly.

90 %
4 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
52 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 25 lidí

got

není to špatný seriál, ale pro ty co četli knihy je to aspoň dle mého názoru celkem nuda a zklamání

80 %
4 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Game of Thrones

Nejlepší seriál který znám, už ať je další série

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ne

No tak tenhle seriál mě moc nezaujal, viděla jsem celou první sérii a kus druhé a sama se divím, že jsem vydržela tak dlouho. Každý máme jiný vkus, takže chápu, že se někomu seriál líbí. Ale já bych se na něj už rozhodně nikdy nedívala. Omlouvám se všem fanouškům, ale za mě ne.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Dracarys

Největší televizní fenomén desátých let. Od nenápadné šeptandy zvěstující podívanou pro všechny milovníky fantasy, kterým přišel Pán Prstenů jako moc velká pohádka, přes sílící hype vítající každý nový díl jako smilování - až po osmou sezónu, před níž snad nemohli uniknout ani ti nejzavilejší odpůrci. Trůny byly všude a i po jejich poslední epizodě, která dle očekávání rozdělila diváky hned na několik táborů, rád přiznávám, že jejich sláva přišla zaslouženě. Propracovaný svět Západozemí mě upoutal od úvodní scény, od finále první sezóny jsem chtěl o sedmi královstvích vědět snad úplně všechno a i přes nejrůznější klopýtání mě tahle cesta fascinovala až do samého hořkosladkého konce. Stejně jako má svá slabá místa Martinova knižní předloha, má je logicky i adaptace. V ranných letech se drží knih křečovitě zuby nehty, sází na komornost a šetří s velkolepými momenty, později dává důraz na linky, které se v knihách dočkaly značného prostoru, ale nikdy k nim nedodá pointy a posléze je začne trochu necitlivě osekávat. V sedmé a osmé sérii, tedy v prostoru, kam se předloha ani po dlouhých letech čekání dosud nevydala (a podle mě se na tom vzhledem ke stoupající ješitnosti marnivého autora už nic nezmění), přeřazuje o tři rychlostní stupně nahoru a za jednu epizodu se stihne odehrát hned několik zvratů, na které bychom jindy čekali třeba několik let. Je mi ale až trochu k smíchu, jak je rozmazlená divácká veřejnost, v současnosti s nabídkou snad desítek nových počinů měsíčně, nespokojena takřka pokaždé. Ať se jede rozvláčně nebo unáhleně, pokaždé jsou slyšet záplavy reptalů, kterým ani jedna varianta nevoní. Ani mně sice dokonale nevyhovuje za každou cenu odvážná kulisa hlavních událostí, od začátku očividný důraz na možnosti divácké nepřístupnosti na HBO nebo kruté a náhlé osudy postav, jejichž motivace se důkladně rýsovaly mnoho let. Jenže tenhle svět mě ani o slušných pár let později nepřestal fascinovat a jeho seriálovou mutaci mám dokonce ještě raději než tu knižní. Není sice ani zpola tak propracovaná a na literatuře v samém závěru už téměř jen parazituje, ale na rozdíl od takové Hostiny pro vrány nebo Tance s draky u ní nemám pocit, že mě její autoři chtějí ve druhém (a chvílemi snad i v prvním) plánu jen škádlit lavinou vedlejších postav a donekonečna natahovaných linek (viz Dorne - prubířský to kámen obou verzí). A těch nezapomenutelných postav, které jsem si oblíbil a které se navždy staly součástí popkultury (u mě vítězí Daenerys, Missandei, Jon a Robb). Svět mocenských pletich, který čím dál vydatněji kořenily boje, lásky, sváry, draci, nemrtví a odhalení ze světů ledu i ohně mi sice nenabídl konec, který jsem si vysnil, dokonce ani jeho střídmou verzi, kterou jsem očekával. A na rozdíl od ostatních se těchto konců dokážu vzdát a přijmout ten, který mi Weiss s Benioffem nabídli, jakkoli i oni jsou lišky podšité a nedělám si iluze, že by se nám divákům s blížícím se koncem několikrát při psaní nevysmáli právě tím, jak očividný fan service střídají s podtrháváním veškerých očekávání. Každá sezóna měla spoustu nezapomenutelných momentů, střetů, setkání či zvratů, takže i přes nejedno rozčarování zůstávám i na samém konci na nejvyšším hodnocení. Valar Morghulis a na shledanou.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí