plakát seriálu

Hranice nemožného

(Fringe)

Epizoda 5×01 – Přenosový slučovač myšlenek vzor 11 (Transilience Thought Unifier Model-11)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Děj začíná tam, kde skončil v epizodě Letters of Transit. Jsme tedy v budoucnosti, kdy pozorovatelé okupují celou planetu a využívají kolaborantů k tomu, aby potlačili veškerý odpor obyvatelstva...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jednou ze členů odboje proti pozorovatelům je také Henrietta (zkráceně Etta), dcera Olivie a Petera. Svého otce dokázala zachránit a spolu s ním osvobodila z jantaru také Waltera a Astrid. Teď před nimi leží další úkol. Je potřeba najít Olivii, která se ztratila když byla na cestě za Walterem s věcí, která by jim měla pomoci okupanty porazit. Skupina zjistí, že Olivia sama sebe uvěznila v jantaru, když byla na útěku před pronásledovateli. Podaří se jim vypátrat místo, kde skončila a následně je pátrání dovede k překupníkům, kteří věci z jantaru vyřezávají a pak prodávají. Díky tomu zjistí, že blok s Olivií koupil jeden z jejich starých známých, majitel knihkupectví. Ten jim následně ne příliš dobrovolně blok jantaru s Olivií uvnitř vydá. Během útěku jsou však překvapeni pozorovateli a jejich lidskými poskoky. Všem se podaří uniknout, jen Walter je bohužel zajat.

Olivia je z jantaru vysvobozena a dozvídá se, že mladá žena před ní je její dcera. Zjišťuje také, že Waltera zajali pozorovatelé. Vybavení, pro které ji kdysi poslal, však u sebe stále má a naděje na získání plánu k poražení nepřátel tedy stále žije. Dalším důležitým krokem je tedy vypátrat co se stalo s Walterem a následně se jej pokusit zachránit. Díky kontaktům Etty na odboj se jim místo uvěznění podaří získat a vydávají se na záchrannou výpravu.

Walter si zatím užívá pohostinnosti svých věznitelů a je mučivě vyslýchán Windmarkem, který pozorovatele vede. Tomu se podaří proniknout do Walterovy mysli, kde uvidí i přes Walterův odpor malou dívku. Tým při pokusu o Walterovo osvobození později spouští alarm, Windmark odchází a Walter je zachráněn. Později si pozorovatel při přehrání záznamu z kamer uvědomí, kdo byla mladá dívka z Walterových vzpomínek. Její samozřejmě Etta, která je členkou Fringe divize.

Po návratu do úkrytu vyjde najevo, že Windmark během výslechu zřejmě zlikvidoval Walterovy roztříštěné vzpomínky, které obsahovaly plán na poražení pozorovatelů. Walter je nešťastný a ostatní neví, jak bude vše pokračovat...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Only You (Yazoo)

Walter najde v autě neporušené CD s názvem TRIPMIX 6.
Hlavní postavy
Olivia Dunham / Alternate Olivia Dunham
Dr. Walter Bishop / Alternate Walter
Peter Bishop
Astrid Farnsworth / Alternate Astrid Farnsworth
Henrietta Bishop
Vedlejší postavy
Neo-Observer
Anon-Observer
Amber Gypsy
Captain Windmark
Klopinski
Consoling Man
Crying Woman
Loyaltist
Triage Nurse
Edward Markham
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPřenosový slučovač myšlenek vzor 11
Původní názevTransilience Thought Unifier Model-11
Rok natočení2012
Premiéra28. září 2012
Česká premiéra3. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry3 176 000 diváků
Autoři profilu epizody