Hranice nemožného

Hranice nemožného (Fringe) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Schopnosti

Olivia, Peter a Dr. Bishop mají opět co do činění se strojem času. Dr. Bishop kdysi takový přístroj vymyslel a zkonstruoval, aby mohl změnit minulost. Do konce však svůj projekt nedovedl. Části stroje uložil ve čtyřech bezpečnostních schránkách v různých bankách. Někdo se všech částí zmocnil a uskutečnil přesun Davida Roberta Jonese v prostoru z německého vězení do Bostonu.

Zároveň vyšetřují záhadné případy úmrtí lidí, u kterých se záhadně během několika málo minut uzavřely všechny tělesné otvory (oči, nosní dirky, ústa a jiné), doslova jako by je někdo hermeticky zašil.

Oba případy, jak se později zjistí, spolu souvisí.

Jones se sám dostaví na centrálu policie, kde pracuje Olivia a požaduje, že chce hovořit pouze s ní. Olivia postupně zjišťuje, že ona sama je součástí obrovského plánu, který připravuje Jones. Chce jí podrobit testu. Úkolem je pouhou myšlenkou zhasnout několik malých žároviček. Ovšem tyto jsou umístěny na bombě, která pokud by vybouchla rozprášila by do okolí virus, který by způsobil lidem krutou smrt uzavřením všech tělesných otvorů.

Má Olivia schopnost pouhou myšlenkou zhasnout žárovičky?

Peter objeví rukopis Manifest Z.F.T. psaný na psacím stroji před více než 30 lety, který by měl mít souvislost s Jonesovým plánem. Je to něco mezi anti-vědeckým manifestem a militantní příručkou. Mimo jiné se v něm hovoří o možnosti cestování mezi naším světem a druhým světem blíže nespecifikovaným. Autor rukopisu není znám. Rukopis se dostane do rukou Dr. Bishopa, kterému se líbí. Upoutá ho však to, že v celém rukopisu je písmeno "y" ve slovech vždy posunuto o něco výše než ostatní písmena. Bylo to způsobeno vadným psacím strojem. To by však neznamenalo nic zásadního až na to, že oním vadným psacím strojem je ten, který vlastní on sám a tudíž z hrůzou zjistí, že autorem rukopisu je někdo s kým kdysi úzce spolupracoval a měl přístup k jeho věcem...

Zajímavosti

Pozorovatel více z této kategorie

- výskyt (ulice)
- čas výskytu (5:59)
- obtížnost jeho nalezení (je zřetelně vidět)

Narážky na další seriály

Star Trek

(Ohledně útěku Jonese.) Olivie: Ten muž byl natolik chytrý, aby se odteleportoval z maximálně zabezpečeného vězení v Německu. (The man was clever enough to star trek himself out of a maximum security German prison.)

Hlavní postavy
  • Anna Torv
  • Olivia Dunham / Alternate Olivia Dunham
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon