plakát seriálu

Hrdinové: Znovuzrození

(Heroes Reborn)

Názory uživatelů

Heroes Reborn

Noví Hrdinové jsou jiní a myslím, že to není na škodu. Na tenhle seriál jsem se strašně těšila, protože původní Hrdiny jsem milovala, i přes tu hroznou čtvrtou sérii. Tudíž, když se začalo mluvit o nové sérii, novém zrození, nemohla jsem si to nechat ujít. A nelituju. Mě se seriál líbí, ale zase se mi nelíbí všechno. Co mi vadí, tak to je ta japonská linka a musím říct, že ta mi už vadila v původních Hrdinech, jak by to nemohli prostě vynechat, na druhou stranu nám japonská linka přinesla nejoblíbenějšího Hrdinu - Hira! Vadí mi Erica a Pheobe a Jo - ty, když vidím, tak chci schopnost toho japonského tatíka a přenét se do televize a profackovat je, nebo ještě líp hned jim dát kulku do hlavy. A na facku je nově i Matt.
Na druhou stranu jsem velmi ráda za Noaha a jeho pojítko se starými Hrdiny. Pak jsem ráda za Zachary Leviho - musím říct, že od Chucka se kluk změnil na kus chlapa, což mi připomíná, že bych se měla konečně podívat na Chucka. Pak jsem ráda za děj, ten se mi dost líbí, ale trošku mi to přípomíná děj X-Men - Budoucí minulost, které jsem viděla včera.
Jsem teď dost zvědavá, jak se to bude v lednu vyvíjet. Už teď nemůžu dospat...:D

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

A new phenomenon begins

Keď sa ohlásilo, že Heroes chystajú návrat, tak sa potešil asi každý. Po rozpačitom konci štvrtej série už naň asi prestal každý čakať. A bolo to tu. Jeden zo seriálov, ktoré mali obrovskú fanúšikovskú základňu aj po jeho konci. Je jasné, že očakávania ne jeho pokračovanie budú veľké. Pôjde o niečo úplne nového či sa dočkáme konečne nejakého uzavretia? Plánov bolo asi mnoho. Potenciálu tiež. No žiaľ to ostalo stáť niekde na pol ceste.

Heroes Reborn mali pre mnohých zodpovedať množstvo otázok, ktoré vystali po konci štvrtej série. Tak ako jeho predchodcovia má podobnú štruktúru dejovej linky. Jeden ústredný príbeh, ktorý sa tiahne celou sériou a k nemu pridaných množstvo malých príbehov, ktoré sú navzájom poprepájané a ako ukáže len čas. Menej je niekedy lepšie ako viac. A to platí aj pri HR. Množstvo malých, zbytočných príbehov a zápletiek. Zápletiek, ktoré pôsobili skôr ako epizódne príbehy než ako súčasť niečoho väčšieho. Zápletky, ktoré zbytočne veci len motali a komplikovali a v konečnom dôsledku pôsobili viac než zbytočne. Je jasné, že tvorcovia mali určitú predstavu a chceli toho vypovedať veľa, no menej je niekedy viac. Stačilo by to trochu preškrtať, niečo povyhadzovať a viola mali by sme tu dokonalý príbeh hodný fenoménu Heroes. Takto sme ostali žiaľ len niekde na polceste. Na druhej strane príbehu sa nedá až toľko krivdiť. Hlavná dejová linka je vymyslená zaujímavo. Svojím spôsobom odpovedá na mnohé otázky, aj keď nie priamo. Spočiatku zmysel moc nemusí dávať, ale postupne ako sa odhaľujú jednotlivé súvislostí dáva čoraz väčší a väčší zmysel. Zo samotného finále mám však rozpačité dojmy a doteraz neviem čo si o ňom mám myslieť. Na jednej strane bolo celkom fajn, hlavná linka sa kvázi uzavrela, postavy dostali viac menej happy-end. To, že niektoré veci neboli až tak úplne zodpovedaná? Čert zober. Len nebyť poslednej scény, ktorá to zase všetko otvorila. Je jasné, že tvorcovia si chceli nechať priestor pre potenciálnu druhú sériu, len tá žiaľ nebude. A tak tu zase máme Heroes s otvoreným koncom. Ktovie možno sa pokračovania zase niekedy raz dočkáme.

Tak ako tu máme množstvo zápletiek, tak tu máme aj veľké množstvo postáv. Niektoré zohrávajú väčšiu rolu, iné zase menšiu. Niektoré sú pre príbeh dôležité, iné zase nie. Rovnako ako pri zápletkách aj tu platí, že postáva je až príliš veľa. Niektoré sa mihnú v seriáli len na okamih či pár minút a potom už ich viacej neuvidíme. Objavili sa aj mnohé známe tváre, čo určite potešilo. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak to bolo veľmi príjemné. Možnosť zažiariť dostali známe ale aj neznáme tváre.

Na Heroes Reborn sme čakali asi všetci. Očakávania sme mali veľké. U niektorých sa naplnili, u iných zase nie. HR sa chceli odtrhnúť z tieňa svojich predchodcov, chceli byť niečím iným. U mňa prevládajú skôr rozpačité pocity, chvíľu som z nich nadšená, potom na okamih zase sklamaná a po celý čas balansujem medzi týmito protichodnými pocitmi. Odporúčať odporúčam. Keď už len ako oddychovku. Potom je už len na Vás na ktorú stranu sa prikloníte.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Forget what you know, protect who you love, avenge what you lost, save who you can.

Když jsem se dozvěděla, že Heroes Reborn nebudou pokračovat, tak jsem byla velice zklamaná.

Příběh byl pojat zcela realisticky, jak to u Heroes bývá. První díly si mě chytily a už nepustily.
Je sice pravda, že kdybych měla srovnat kvalitu původních Heroes a Rebornu, tak bych určitě tvrdila, že původní Heroes tohle pokračování o hodně převyšují, přesto mi to nezkazilo zábavu.

Kámen úrazu jsou tu postavy. Některé se i mě líbí, nicméně některé postavy neměly vůbec co nabídnout, neuměly ani správně sekundovat a nestály ani za to, aby byly na promo fotkách.
Taková Molly Walker tam měla jen jednu zápletku, takže se to boro okolo její postavy dělalo asi jen proto, že herečka je dcera Eastwooda.
Nejpovedenější novou postavou z Rebornu je podle všeho Luke a to asi jen díky Zacharymu Levi.
Návrat původních hrdinů by byla krásná představa, nicméně jen Noah, Haitan, Angela a Hiro měli nějaký smysl. Matt, Mohinder, Molly, ti byli na vedlejší koleji absolutně bez štávy a to prosím pěkně byly moje oblíbené postavy ve starých sériích.
Opravdu velký mínus má za mě Carlos, jelikož ten dohnal bezvýznamnost na ten nejvyšší level a vzhledem k tomu, že jeho linka neměla pro příběh žádný přínos, opravdu jsem netušila, proč ho tam Kring drží, když né jako ovečku na odstřel, aby měl koho pro vzrůšo zabíjet.
Nicméně jsem našla i pozitivní postavy, krom Luka se mi líbil i Tommy, pak Malina, Taylor a Casper. A samozřejmě Noah, který byl v podstatě hlavním hrdinou téhle série a celou show táhl on!

Zápletka se záchranou světa, s tím jsem počítala, to je součást Heroes, ale co mi chybělo byl záporák typu Syler. Nestranný sociopat, co si jde sobecky za svým. Erica Kravid byla čistě ženská verze Darka. Jako zaporačka byla fajn pro tu megalomanskou ideu, ale takový ten "Syler effect" mi tam prostě chyběl.
Taky se mi nelíbilo, co provedli s Mattem Parkmanem.

Co se mi ale moc líbilo byl samotný příběh, u kterého nemůžu kvůli riziku spoilerů moc psát, nicméně se mi líbilo, jak byly některé osudy ukončeny nebo započaty a ta krásná návaznost na každý detail ve mě vyvolala pocit nostalgie. Hrdinové zde byli opravdu hrdinové, každý udělal co musel a neztrácel se tu čas zbytečným moralizováním(pokud zapomeneme na Carlose--ugh).
Celkově mi Reborn S1 přišel spíše víc emotivní, než akční a v samotném finále jsem se dočkala obojího.
Ale nebyl by to Kring, aby to neskončilo cliffhangerem, který mě zajímal celou dobu a doufala jsem, že se to konečně dozvím.

Pokud Kring nekecá a sága bude opravdu nějakým způsobem pokračovat, tak si to nenechám ujít, protože ač Rebornu chybělo hodně do dokonalosti, tak u mě zvědavost přicházela každým dílem a na oddych to bylo ideální.

Postavy

+ Luke, Noah, Malina, Hiro, Tommy, Taylor, Casper

- Joanna, Phoebe, Carlos, Farah, Emily, Quentin

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jako tribut dobrý.

Myslím, že jako tribut je seriál dobrý. Je to takové zvláštní, ale jak říkám, dobrý.
Od spin-offu se asi ale dá čekat víc, čekala bych větší hloubku děje, víc emocí.
Pro mě velkým plusem je Zachary Levi, protože je to prostě skvělý herec a člověk, navíc se na něj i pěkně kouká.
Jako ano, ale jen 60%.
xoxo.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hrdinovia sú späť

Hrdinovia z prvej série sú späť (niektorí doslovne). Kvalita tejto minisérie sa veľmi približuje prvej sérii Hrdinov. Osudy Hrdinov sa postupne začínajú pretínať, objavujú svoje schopnosti a zároveň poodhaľujú, čo hrozí svetu tentokrát. Trochu mi chýba výraznejší záporný hrdina, niečo ako Sylar. Ale netreba zabúdať, že Sylar sa osobne objavil(naplno prejavil) v hrdinoch až v polke prvej série. Verím, že Pheobe pohltí temnota a Hrdinom bude poriadne strpčovať život (Nakoniec sa tak nestalo, škoda).

Pomalšie tempo a vývoj postáv mi vyhovuje. Seriál nenudí ani neuráža fanúšika pôvodného seriálu. A vôbec by som sa nenahneval ak z toho nakoniec nebude len miniséria.

Po šiestej časti hodnotím na 70%

Po konci série. Ostávam na pôvodnom hodnotení. Keby to zostalo u minisérie a urobili tomu poriadny uzavretý koniec, možno by som hodnotenie zvýšil. Ale keďže urobili cliffhanger, ktorého vysvetlenie nikdy neuvidíme tak nechávam ako je.
Čo sa týka postáv som spokojný, žiadna tam nebola, ktorú by som znenávidel pre debilné reči, čo sa mi ako prekladateľovi dosť často stáva, keďže epizódu vidím aj trikrát.

Na záver som spokojný, bolo super vidieť znovu Hrdinov.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Návrat po šesti letech

Planeta se zase začíná hemžit lidmi se zcela nelidskými schopnostmi. Fyzika a zaběhnuté zvyky budou opět hrát jen druhé housle. Hrdinové prošli znovuzrozením a zas je čeká záchrana světa.

Hrdinové, známí taktéž jako Heroes, patřili k těm vzácným seriálům, jejichž zásluhou se nyní zámořská seriálová tvorba dá postavit co do popularity na roveň celovečerním filmům. Tomu Kringovi, dnes osmapadesátiletému scénáristovi a producentovi, se v roce 2006 podařilo nemyslitelné - s pomocí originálního konceptu využil soudobé poptávky po komiksových superhrdinech, dal jim zcela novou fazónu a svět mu za to mohl utrhat ruce nadšením. A přitom jen stačilo obdařit nadlidskými schopnostmi, jež známe hlavně od Supermana a dalších herojů, obyčejné lidi.

První dvě sezóny Hrdinů byly fenomenální, epickou, velmi pohlednou a výpravnou podívanou, jež posunula dějiny televizních seriálů zase o krok dál. A stejně tak je fér dodat, že zbylé dvě řady už zaznamenaly pokles jak co do kvality, tak obliby, takže nakonec nákladní Heroes zašli víceméně na nezájem publika. Přesto se ale nejen nostalgici od roku 2010 ozývali, že by se ohýbač času Hiro Nakamura, nezničitelná roztleskávačka Claire Bennetová, létající Nathan Petrelli, děsivý hodinář Sylar a ostatní nadpřirození kolegové mohli jednou vrátit. A právě to se nyní... nestane. Alespoň ne zcela. Na jejich místo ovšem přicházejí noví Hrdinové. Jiní. A přicházejí do světa, který se změnil a začal být zlý.

Nová krev v ohrožení

Opět pod vedením Tima Kringa loni legendární Hrdinové zaveleli k návratu, byť jen na pouhých třináct epizod. Sledovanost bohužel nebyla dostatečná, aby dokázala utáhnout náročný projekt stavějící do značné míry na vizuálních efektech a počítačových tricích. A pravdou je, že svým způsobem se změnila i nálada celého seriálu. Ještě výrazněji se posunula do fantaskní roviny a potemněla. V rámci Kringovy vize dnů příštích totiž sehraje významnou roli drtivá katastrofa, která změní chod celého světa.

Noví Hrdinové přímo nenavazují na své slavnější předchůdce. Sám Kring se ostatně nechal slyšet, že ač v seriálovém světě neuteklo tolik času, namísto aby tato seriálová řada byla řadou pátou, je spíše řadou desátou a možná ještě vzdálenější. Kromě Noaha Benneta v podání Jacka Colemana, brýlatého a příliš opatrovnického otce se schopnostmi číst myšlenky, proto do seriálu jen občas zavítají Mohinder Suresh a sympatický Hiro. Ale jinak Znovuzrození stojí na dosud neviděných postavách. A jejich situace bude od počátku kritická. Takzvaní evos, "vyspělí", ti, kteří prošli evolucí, totiž už nežijí před většinovou společností ve skrytu. Snaží se naopak splynout s normálními lidmi a žít obyčejný život. Ničivá exploze na mírovém setkání v městě Odessa ve státě Texas ale všechno změní. A rok po ní je realita naprosto děsivá. Na vyspělé jsou pořádané hony, probíhající pogromy a navíc jim jdou ve stopách i nájemní zabijáci a lovci, kteří jsou nějakým způsobem provázáni s tajemnou společností Primatech. A přesto to budou právě Noah Bennet, dospívající chlapec Tommy, schopný přemísťovat předměty, plavovlasá a mocná dívka Malina, maskovaný hrdina El Vengador, asijská bojovnice Miko z počítačové hry a mnozí další uprchlíci, kteří se nyní pokusí zabránit děsivé zkáze. Ačkoli Noah momentálně netuší, co se děje, protože mu kdosi vymazal paměť, postupně se blíží k odhalení spiknutí, které souvisí se zničením celého světa. A proto bude třeba cestovat časem i prostorem a hlavně nepřestávat hledat pravdu, byť může být pro některé sebehořčí. Když je někdo jediný, kdo něco udělat může, tak to udělat musí.

A o záchraně lidstva to platí dvojnásob.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pomalu, ale jiste...

a po prvnim dvoudilu kdy jsem byl skepticky u me HR stoupa, rekl bych ze takhle nejak me bavily zezacatku i Heroes.
A jeste kdyz na konci posledniho dilu (E05) zaspojlerovali, tesim se na dalsi dily, casting po odchodu osklive manzelky Leviho taky nijak nevadi...zvysuju hodnoceni.

EDIT1: zase tam bylo neco co se zrovna nepovedlo, ale jestli vymenej toho uknouranyho japoncika a jeho lasku za Hira, odpustim jim to.

EDIT: averze k japoncikovi furt trva, ale po deseti dilech me to porad jeste bavi...

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Měli Je nechat odpočívat v pokoji...

Po prvním dvoudíle špatné. Velice špatné. Nudné, zbytečné a překombinované aneb historie se třetí a čtvrtou sérií se opakuje...

Máme tu pokus o Sylara (jestli bude sólo záporáka představovat pouze on + jeho žena, která pravděpodobně propadla časem z céčkového osmdesátkového sci-fíčka, tak to bude hodně špatné), Hira v ženské verzi (typická "cute & sexy" Japonka, z níž budou úchyláci všeho druhu jistě nadšení, a která tráví dny tím, že sedí doma a nedělá zhola nic), dvojitého Petera (mamlas ve škole + maskovaný hrdina) apod. Když už mají problém vymyslet schopnosti, které by za něco stály, mohli by se zaměřit aspoň na postavy - tyhle jsou kýčovité až hanba.

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Zklamání

Strašně jsem se na to těšila, protože staré Hrdiny jsem milovala a tehdy mě dost naštvalo, že seriál skončil tak, jak skončil.

Heroes Reborn pro mě ale od začátku byli zklamáním a sledovala jsem je jen z nostalgie. Něco tomu prostě chybělo. Ten příběh, to všechno... To celé bylo špatně. Od začátku do konce. Zatímco u původních Heroes jsem s napětím čekala na každý další díl, tady jsem se do sledování musela nutit. Bylo to takové mdlé, bez šťávy. Je dobře, že je konec.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Chýba mi iskra..

Pôvodných Heroes som nevidela, ale povedala som si že ak ten seriál priamo nenadväzuje na starú sériu tak si to môžem pozrieť.
Viem o čom je reč, viem čo sa tam deje ale nejak mi tam chýba iskra. Je to totálna zlátanina a určite to úplne zneuctieva pôvodných Heroes. Napríklad taká Miko, jej príbeh mi vôbec nesadol, ako ja chápem jej príbeh ale celá jej časová línia je zlá. Myslela som si že po pár častiach sa mi seriál zapáči, ale mýlila som sa. Seriál ma nezaujal a jediné postavy ktoré boli zaujímavé a sympatické boli Tommy a Hiro..

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Heroes ?

Som strašne zvedavá ake to bude :D Heroes som mala veľmi rada.. a teraz spin-off :D po 5-tich rokoch :D wow... no dufam že sa tam vyskytnú (aspon sem-tam) i hlavne postavy z Heroes (Claire, Peter...) Teším sa :D

60 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
19 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Pokračování ságy

Jakožto fanoušek původního seriálu jsem se velmi těšil na pokračování. Samozřejmě ve mně klíčili obavy, že už to nebude jako dřív. Přeci jenom spousty nových herců, příběh se odehrává po dost dlouhé době od původního konce, žádný Zachary Quinto, minimální počet navrátilců, obavy z nových schopností a samozřejmě obavy z japonské linky (jako v každé sérii).
Tak popořadě... příběh seriálu opravdu nepřímo navazuje a odkazuje na původní seriál. Místo reborn bych ho spíš pojmenoval - Legacy. Jde o to, že spíš sledujeme nové hrdiny, kteří žijí ve světě, který ovlivnili hrdinové původní. Ta změna ve světě a odkaz původních hrdinů je opravdu cítit v každém nádechu a v každé scéně.
Výborného Zacharyho vystřídal Výborný Zachary Levi - podle mě nejzajímavějši a nejlépe zahraná postava.
Navrátilců je opravdu poskromnu (možná spočítám na jedné ruce), ale nové postavy nejsou špatné. Jsou prostě jen jiné, pohání je jiné motory. Jediný kdo mi vysloveně vadí je Robbie Kay, ale ten mi vadí ve všech serálech.
Japonská linka je zase nudná a sráží celý seriál, jako tomu podle mě bylo v každé řadě, ale momentálně je nejhorší.
Na závěr: Seriál příjemně plyne, baví, hezky vypadá, odkazuje na původ a je z něho cítit změna daného světa. Škoda jen Japonské linky, která mohla být vynechána. Oni si nedají říct s těmi ne úplně uzavřenými konci?

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí