plakát seriálu

Hrdinové

(Heroes)

Epizoda 2×02 – Ještěři (Lizards)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Členové irského gangu drží Petera Petrelliho. Viní ho z krádeže iPodů. Peter si znovu uvědomí svou schopnost odrážet útoky elektrickými výboji. Když mu Caitlin, sestra šéfa gangu Rickyho, omyje krev z obličeje, Peter nemá žádná zranění. Osvobodí se z pout a zachrání Caitlin před násilím ze strany gangu. Ricky chce, aby jim pomohl při další loupeži. Za to mu vrátí etuji, kterou u něho našel.

Mrtvola muže, který srazil Kaita Nakamuru ze střechy, se nenajde. Mark Parkman se účastní vyšetřování a pozná na fotografii symbol, který znamená "dar z nebes". Tento symbol je znakem Takeza Kenseie. Na fotografii je otisk Angelina prstu. Když Parkman Angelu vyslýchá, vypoví, že symbol je logem právnické firmy jejího muže. Parker díky svým schopnostech uhodne, co si Angela myslí. Nathan přijde matku vyzvednout, když na ni někdo zaútočí v zavřené místnosti. Když tam policie vtrhne, Angela je naživu.

Bob Bishop ze Společnosti vyšle doktora Mohindera Sureshe na Haiti, kde jeden muž nemocněl nebezpečným virem, který se šíří. Suresh zjistí, že pacient je známá tvář. Vstříkne mu lék vyrobený ze své krve a pacient se uzdraví...

Hlavní postavy
Claire Bennet
Hiro Nakamura
Peter Petrelli
Noah Bennet
Nathan Petrelli
Angela Petrelli
Mohinder Suresh
Ando Masahashi
Matt Parkman
Maya Herrera
Vedlejší postavy
Sandra Bennet
Molly Walker
Debbie Marshall
Alejandro Herrera
Takezo Kensei
Det. Bryan Fuller
Caitlin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJeštěři
Původní názevLizards
Rok natočení2007
Premiéra1. října 2007
Česká premiéra18. září 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry11 960 000 diváků
Autoři profilu epizody