Plakát

Hry bez hranic

(Jeux sans frontieres)

Hry bez hranic byla ve své době velmi populární televizní soutěž. S myšlenkou sjednotit země Evropy zábavnou formou přišel francouzský prezident Charles de Gaulle. Ta se zalíbila francouzské televizi, která od roku 1965 začala tuto soutěž vysílat, a to ve spolupráci s ostatními... [více]

1965–1999 | Belgie / Československo / Francie / Maďarsko / Malta / Německo / Nizozemsko / Portugalsko / Španělsko | 70 minut | ORTF | RealityShow | 91 epizod | status: očekávaný konec v roce 1999
Poslední odvysílaná

7×09 – Turnier 1970 Teil 2 in Solothurn

(premiéra 9. 6. 1971 – před 52 lety)
závěr série

Hry bez hranic – O čem to je

Hry bez hranic byla ve své době velmi populární televizní soutěž.

S myšlenkou sjednotit země Evropy zábavnou formou přišel francouzský prezident Charles de Gaulle. Ta se zalíbila francouzské televizi, která od roku 1965 začala tuto soutěž vysílat, a to ve spolupráci s ostatními stanicemi.

Původně, od začátku her v 60. letech 20. století, se jich účastnily čtyři evropské země: Francie, Belgie, Německo a Itálie. Belgie s Německem (západním – SRN) se her neúčastní již od druhé sezóny, která začala v roce 1982. V té se do soutěže zařadila například i Jugoslávie (po jejím rozpadu pak Slovinsko), či Československo a Maďarsko.

Česko (dříve i Československo) se soutěže účastnilo v letech 1991 – 1995, 3x vyhrálo. Počet soupeřících zemí se vyhoupl na osm, pak kolísal kolem tohoto čísla sezónu od sezóny. Natáčení soutěže skončilo v roce 1999.

Každá země byla vyznačena zcela unikátní barvou (kromě Švýcarska a Řecka), Česku například patřila vždy barva oranžová.

moderátorka české verze
moderátor české verze
moderátorka české verze
moderátorka české verze
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

ORTF

Délka

70 minut

Žánr

RealityShow

Země původu

Belgie
Československo
Francie
Maďarsko
Malta
Německo
Nizozemsko
Portugalsko
Španělsko

Roky vysílání

1965–1999

První vysílání

26. května 1965

Ukončení seriálu

v roce 1999

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Wikipedia (česká)

Související