plakát seriálu

Na velikosti záleží

(Hung)

Názory uživatelů

Kolotoč

Celé tři série se opakovaly pořád dokola. Jednou se jim vedlo dobře a pak Tanya něco pos*ala. Hung se mi líbil, ale bylo příliš stereotypní. Tanya mi v poslední sérii lezla na nervy svým neurotickým chováním tak moc, že jsem byl ráda, že to skončilo. Dávám plus za pěkný vzhled hlavního hrdiny :)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriálová perlička

Šokující námět? Ale kdeže! Příjemná ničím nepohoršující oddechovka. Nejste-li puritán, zcela určitě si přijdete na své.

Někde jsem četla, že "Hung není žádný Sex ve městě", s čímž naprosto souhlasím, ale narozdíl od autora tohoto výroku to nevidím jako seriálovou slabinu. Kdo z nás by chtěl taky poslouchat, jak si chlap v každé epizodě ustavičně stěžuje na ženy, že? (což byl tak trochu kámen úrazu seriálu Druhá míza)

Ray Drecker je v podstatě normální fajn chlap se spoustou více či méně úsměvných životních trablů, a s přívalem dalších epizod se stává pro publikum čím dál atraktivnější postavou. Jeho povolání v sobě skýtá nástrahy a vyžaduje určitou zodpovědnost, ruku v ruce s profesionalitou - a ze zastydlého puberťáka se tak stává dokonalý gigolo s puncem opravdovosti. Kdo by odolal?

Thomas Jane je sympaťák každým coulem a společně s Jane Adams bez problému utáhnou celý seriál.

Scénáristicky je to vyvedené, nicméně ve třetí sérii už to pomalu (za to dost citelně) začíná ztrácet dech, což nakonec i zapříčinilo předčasné ukončení seriálu.
Škoda, jednu sezónu bych ještě přivítala (nebo alespoň nějaké smysluplné zakončení) :(

Poznámka: Jenom dost dobře nechápu proč HBO zrušilo HUNG, když značně ztrátovému Enlightened dalo zelenou pro další sezonu? Sledovanost těchto dvou seriálů se vůbec nedá srovnat.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

It's hard to make an indecent living.

Zajímavý seriál. Osobně mám ráda takováto pikantnější témata, o čemž svědčí i mé nadšené hodncení Sex and the City nebo Secret Diary of a Call Girl. Hung se řad přesně do stejné kategorie, pouze s tím rozdílem, že hlavní postavou je muž. Čímž se z Hung náhle stává něco, co jsme dosud na obrazovkách neviděli.

Na první pohled se může toto téma zdát poněkud méněcenné. Když se řekne gigolo, osobně si hned představím ten šílený film s Robem Schneiderem v hlavní roli (trošku alarmující, že?). Ale Hung se ničemu nevysmívá ani se nesnaží hrát si na něco, co není. Showtime námět podala z druhé - dramatické stránky, a to je dobře, zvyšuje to seriálu úroveň. Tím neříkám, že kdyby byl Hung podaný jako komedie, bylo by to něco horšího. Možná by se to taky povedlo, ale o tom teď nemá smysl spekulovat, Hung je prostě drama. Drama, u kterého se nebudete nudit.

Hodně se mi líbilo, že Ray nezačal s mužskou prostitucí jen proto, že by byl velké egoistické prase toužící po sexu a penězích. To, že do příběhu byla vměstnána jeho rodina, jeho starost o své děti a exmanželku, staví seriál úplně do jiné roviny. Rayův dům shoří a on z platu učitele nemá na to, aby ho opravil. Žije proto ve stanu před domem, jeho děti se musely přestěhovat k exmanželce a jejímu novému manželovi, a Ray přemýšlí, jak získat peníze na opravy domu, aby se děti mohly co nejdříve vrátit zpátky. Shodou několika až neuvěřitelných náhod přijde na to, že by se mohl prodávat. A dostane se mu i pomoci ze strany bývalé jednorázovky Tanyi. Ze spočátku neohrabaného Raye se brzy stává profesionál, který s dámami různého věku a vzhledu zažívá spoustu dobrodružství.

Opravdu, některé dámy, ktey spíše požadavky některých dam, jsou velmi úsměvné. "Happy birthday girl" mě dostala do kolen :D Ale objevovaly se i ženy, které jste si museli oblíbit na první pohled, a museli jste si s nimi poplakat. Jeden příklad za všechny je třeba Molly a její příběh o tom, jak ji manžel nedokáže dopřát to, co potřebuje.

Nedá se úplně říct, že by u Hung proběhl nějaký extra úžasný happy ending. Je to jeden ze seriálů, u kterého zrušení přišlo až dlouho po odvysílání posledního dílu, nikdo nemohl tušit, že se tak stane. Alespoň jsme se dočkali toho, že podnik Tanyi a Raye byl zachráněn, i když Hung by si zasloužil úplně jiný konec. Takový, kde by Ray s touto profesí seknul, nebo by se dostal na jinou pozici, to je jedno, prostě něco jiného. Trošku mě mrzí, že se tak nestalo, ale naštěstí nemám moc čas nad tím dumat. Co ale příjemně překvapilo, byla poslední scéna s .. To jsem opravdu nečekala, i když je pravda, že si o to holka dost koledovala.

Výkon Thomase Jane byl výborný. Zaslouženě za roli získal Golden Globe (nebo Emmy). Jeho Ray byl přesně takový, jak si amerického gigola představuju. To, jak dokázal zahrát v podstatě dvě různé osoby - na jedné straně sexy kance, který okouzlí každou ženu, na straně druhé zakřiknutého středoškolského učitele s dvěma dětmi - opravdu lahodilo oku. Trošku asi pomohlo, že na něj mám malý crush už pár let, od doby, kdy jsem viděla The Sweetest Thing (i když, chlapec, zestárl). Pro mě jednoznačně nejlepší ale byla .. Jak báječná a krásná herečka, tak bezchybná postava. Mrchám většinou moc neholduju, pokud jsou ale takovéto, tak nemám námitek. Doufám, že .. brzy uvidím v nové roli. Ta mi na celém seriálu bude chybět nejvíc. Bohužel ne všichni na mě zanechali pozitivní dojem. Bez Rayových potomků bych se bez problémů obešla. Je asi pravidlo, že v každém seriálu od HBO nebo Showtime musí být někdo takový, kdo prostě vůbec nezapadá do obrázku typického Američana, ale sem se podle mě zrovna dvakrát moc nehodili. Sám D. to vystihl v jednom díle: "Lidé se na nás dívají, pak se podívají na tebe s mámou a diví se, odkud jsme se vzali." Naprostá pravda, jak může dvojice jen vzdáleně podobná Thomasovi a Anne Hetche (Jessica) vyplodit takováto dvojčata? To snad prostě opravdu nemůže být v zákonech přírody. Nejvíc na pěst ale byla Tanya, která se může pyšnit vysokým umístěním v mém žebříčku nejhorších televizních postav (měla bych si ho začít psát, už se mi ta jména začínají hromadit). Tanya je na pěst. Není chvíle, kdy by si ji nezasloužila. Nejvíc tomu nasadila korunu ve scéně, kdy do poslední chvíle lhala Rayovi o tom, že neukradla peníze, a pak ho navíc seřvala, že je to jeho vina, a poslala ho někam. No tak tohle teda ne.. Nejraději bych byla, aby Sandee vykonala svou pomstu na ní, to bych pak hodnocení zvýšila alespoň o 20% :D

Hung pro mě není tak zábavný, jako výše zmíněné Sex and the City a SDOACG. Přes to ho řadím mezi povedené kabelové kousky, které si svůj screen time rozhodně zasloužily. Hung bavil tři roky, a určitě na něj více lidí v nejbližší době nezapomene. Pokud jste fanoušky rodinného, ovšem reálného rodinného dramatu, pikantně okořeněného sexuální dějovou linkou, zde nešlápnete vedle. Doporučuju.

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Thomas Jane

Miluju Thomase Janea (patřím mezi ty, kteří ho berou jako zatím nejlepšího Punishera;) a tenhle seriál mu byl ušit na míru. Nedokážu si představit lepšího herce, který by vykouzlil takové charisma úspěšného gigola a zároveň byl ničím nevybočujícím obyčejným učitelem. Tento seriál je o Thomasu Janeovi pro fanoušky Thomase Janea :) Pokud chcete detailnější rozbor, doporučuji rozsáhlý názor Ragelly níže/výše ;)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé