Hvězdná brána: Atlantida

Hvězdná brána: Atlantida (Stargate: Atlantis) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Podezření

Tým majora Shepparda se vrací zpět na Atlantidu - byl opět přepaden Wraithy. Je to již popáté, co byli napadeni a dr. Weirová se domnívá, že na Atlantis je špeh, který Wraithy informuje...
Tým majora Shepparda (Teyla, Ford, McKay a Sheppard) se vrací pod palbou. Wraithové po nich střílí stunnery (wraithská zbraň - paralyzátor). Po průchodu bránou dostane Rodney zásah. Je dočasně paralyzován a nemůže mluvit.

(Obsah epizody převzat ze StarGate-Atlantis.sff.cz)

Weirová konstatuje, že v Atlantis je špion. Johnův tým totiž narazil na Wraithy v pěti případech z celkových devíti misí.

Následuje porada, na které je uzdravený Rodney, Ford, Sheppard, Weirová a také seržant Bates, který má za úkol starat se o bezpečnost základny a personálu v Atlantis. Teyla není přítomná, protože Bates a Weirová dojdou k závěru: Špion je někdo z řad Athiosanů a Teyla je také Athosianka.

Všechny mise jsou odloženy a Weirová vyžaduje osobní pohovor s každým Athosianem. Také je až do odvolání zamezen Athosianům přístup ke generátorům, do kontrolní místnosti a dalších klíčových lokalit.

John vysvětlí situaci Teyle. Ta jakékoli podezřívání Athosianů absolutně odmítá ale slíbí Johnovi spolupráci.

Halling je u pohovoru s Weirovou. Také je přítomen Bates, který udělá z rozhovoru výslech. Halling byl na třech misích jako průvodce. Při dvou misích se objevili Wraithové. Bates ho nepřímo obviní, což Hallinga naštve. Každému Athosianovi zabili Wraithové někoho blízkého! Je znechucen obviněním a odchází.

Mezitím zkoumá Rodney spolu se Zelenkou puddle jumper a přitom se baví o jídle. Široko daleko není žádná restaurace, kde by mohl Rodney ukojit své chutě. (Nejbližší je cca 300 miliónů světelných let)

Rodney najde v programu jumperu neznámý příkaz, který se aktivuje. Tento příkaz otevírá střechu hangáru jumperů.

Halling svolá Athosiany a společně diskutují o svojí situaci. V tom přijde Teyla a je překvapená, že nebyla pozvána. Halling a ostatní Athosiané se považují spíše za vězně než za hosty. Teyla vkládá důvěru v Elizabeth, ale ostatní jí moc nevěří.

Weirová s Batesem pokračují v pohovorech a přijde Teyla, která si přeje být také vyslechnuta. Rozumí starostem dr. Weirové a upozorňuje na to, že mezi Athosiany se mluví o opuštění Atlantis.

John jede s Fordem na průzkum planety. Otevřou střechu a letí. Planeta má velmi rozsáhlou pevninu, která se zdá být neosídlená. Vrátí se a hned sdělují novinku ostatním.

Každý má pro pevninu jiné využití. John chce jít surfovat, Rodney vidí zdroj potravin a Bates tam chce přemístit Athosiany. Sheppard nesouhlasí s přemístěním a Weirová celou diskuzi zmrazí.

Halling najde Elizabeth a žádá ji o povolení prozkoumat pevninu. Athosiané by tam chtěli dobrovolně odejít. Teyla se ale rozhodla připojit k pozemšťanům, a tak se loučí s Hallingem. Athosiané odlétají na pevninu.

Sheppardův tým vyráží na další průzkumnou misi. Doprovází je ještě další tým. Na cílové planetě začnou s průzkumem ruin a Teyla spolu s Fordem jde pokusit se navázat kontakt s místními velmi plachými domorodci. Domorodci jsou ale ukrytí a Teyla přesvědčí Forda, aby na ni počkal.

Mezitím se objeví Wraithové a začnou útočit na zbytek týmů. Ti se stáhnou k bráně a John dostane zásah stunnerem. Ostatní ho vezmou a vrátí se na Atlantis. Teyla s Fordem zůstali na planetě.

Rodney se chce okamžitě vrátit pro Teylu a Forda, ale situace za bránou může být nebezpečná. Sheppard nedostal plný zásah a tak je už v pořádku. Dostane se s Batesem do hádky. Bates obviňuje Teylu, protože je jediná Athosianka která věděla o misi.

Náhle se aktivuje brána a Teyla prosí o sklopení štítu. Bates je proti a poručík Ford je omráčený. Weirová nakonec sklopí štít a Teyla projde i se zraněným Fordem.

Seržant Bates a major Sheppard pokračují v hádce, která vyústí v batesův odchod. Bates vezme Teyliny osobní věci a zanese je Rodneymu do laboratoře. Ten udělá ač neochotně analýzu všech věcí.

Zavolá Shepparda a ukáže mu náhrdelník, který je ve skutečnosti vysílač(je to náhrdelník, který našel John v jeskyni na Athosu v díle Rising). Tento náhrdelník byl aktivován Johnem, protože John má antický gen. Na planetách, kde byli napadeni Wraithy jsou pravděpodobně umístěny wraithské přijímače, které zachycují signál náramku a kontaktují Wraithy.

Situace se tedy vysvětlila. Teyla nevědomky nosila wraithský vysílač, který přivolával Wraithy. John toho chce ale využít a chystá past. Chce chytit živého Wraitha. Týmy se vyzbrojí omračujícími granáty a tasery(pistole, které zasáhnou oběť proudem elektřiny a tak znehybní oběť).

Nalíčí past a po chvíli přichází čtyři Wraithové. Past sklapne a dva Wraithové jsou mrtví. Na třetího použijí tasery a omráčí ho. Ten v poslední chvíli spustí autodestrukci a vybouchne.

Poslední Wraith - velitel skupiny je stíhán Teylou. Ta do něj vypálí zásobník z pistole ale to Wraitha nezastaví. Teyla to zkouší pomocí dvou kolíků ale taky bez úspěchu. V poslední chvíli přijde Sheppard, Wraitha omráčí stunnerem a zabrání mu v autodestrukci.

Zpátky v Atlantidě vidíme Weirovou, jak se udobřuje s Teylou. A John Sheppard se snaží vyslýchat zajatého Wraitha. Wraith nejprve mlčí a potom Johnovi vyhrožuje. Je si jistý svou záchranou a porážkou Atlantidy.

(Obsah epizody převzat ze StarGate-Atlantis.sff.cz)

HUDBA V EPIZODĚ

Weir Speaks (Joel Goldsmith)

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Furiant