plakát seriálu

Hvězdná brána: Atlantida

(Stargate Atlantis)

Názory uživatelů

Dobrodružství v Pegasu

Atlantida je pro mě úplně něčím jiným než SG-1. Najednou se ocitáme v jiné galaxii ve starém antickém městě a s neprozkoumaným vesmírem a novými přáteli a nepřáteli. Dle mého názoru obsahuje tento příběh mnohem více zvratů a je takový . . . zajímavější a napínavější. Víc mě to zaujalo, asi i tím stylem. SG-1 se točilo kolem SG-C a většina se děla tam, ale tady je najednou plovoucí město, které je současně i schopné vzlétnout. Také bych povznesl Radka Zelenku a jeho geniální české nadávky v originálním znění.

Proto hodnotím SGA lépe než SG-1, protože seriál je takový . . . sice temnější, ale napínavější a poutavější.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Potopené město vyplouvá na povrch

Spinoff klasického seriálu Stargate se prostě povedl. Už od prvního pilotu to má ten správný říz a koule jako Stargate SG-1. Známé postavy jako McKay nebo Weirová tady dostávají prostor a přidávají se k nim postavy nové. Sestava se trochu podobá SG-1 týmu, ale porovnávat je není vhodné. Jsou prostě sví a mají svou nezastupitelnou roli. Sheppard jako alternativa k O'neillovi hláškuje kudy chodí, dokáže se nepříteli vysmát do obličeje. McKay je prostě borec, kterého musíte milovat. Je tak roztržitý, egoistický a zbabělý, že někdy způsoví problémy sám o sobě. Teyla dokáže vycítit Wraity a to v pozdějších dílech vyústí v zajímavé zápletky. Později se přidává Ronon Dex. Alternativa Teal'ca, který nejde pro ránu daleko Seriál je plný nových technologií, světů, odhalování města je paráda. Každý díl nás čeká něco nového. Hlavní záporáci Wraithi působí někdy i děsivě. Znělka je naprosto skvostná, nejlepší ze všech seriálů, co znám. Uvidíme také mnoho epických momentů, např. vynoření Atlantidy, vzlet města nebo jeho závěrečný souboj s hlavní nepřátelsou lodí. I když je finální epizoda docela zakončena, hodil by se ještě závěrečný film jako v případě SG.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zelenka a McKay válí!

Tohle je přesně ten typ seriálu, který vás donutí nesnášet český dabing. Zabije totiž spoustu vtipů, které jsou...v češtině. Kolikrát se vám stane, že v anglickém filmu/seriálu začne postava nadávat krásnou češtinou bez jakéhokoli přízvuku? Hláška "I'm trying, do pr***!" budiž vzorovým příkladem. Ať žije Dr. Zelenka! Mám tenhle seriál radši než klasickou Hvězdnou bránu z více důvodů než jen kvůli přítomnosti české postavy. Dalším důvodem je McKay, hypochondrický a víceméně egocentrický génius, kterého musíte milovat pro jeho lidskost mezi samými neohroženými hrdiny. Navíc se v seriálu téměř nevyskytuje okatá propaganda americké armády, která mi pila krev v SG-1. Tady mi občas lezli na nervy Wraithové, ale to už je problém osobních preferencí.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

SG-A

Já opravdu nemám ráda, když se vysílá seriál, je úspěšný a aby z něj teda ještě vytřískali víc, někdo "vymyslí" to samé, s jinými postavami.

To je SG-A. Pořád brána, pořád vesmír, pořád nějací nepřátelé (tady to nejsou Goaul´di, ale Wrightové).

Podívala jsem se na to ze zvědavosti, protože se tam občas mihla některá z postav původní SG. Jediným překvapením tady pro mě byla postava Richarda Voolseyho, který byl (oproti SG-1) snesitelný a dokonce se mi v roli vůdce Atlantis, kde nahradil po jedné sezoně Carterovou, líbil.

Rodney je sice fajn a jeho debaty se Zelenkou jsou vtipné, ale tam to končí. Jako Češka pociťuji hrdost, že se v tomhle seriálu chytil český herec. :)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

spin-off

Veľmi podarený spin-off slávnejšieho Stragate Sg-1, ktorý sa venuje pre mňa zaujímavejšiej a neprebádanej rase Antikov. Skvelý, život sajúci wraithovia si ma ako záporáci hneď podmanili a každý diel som sledoval s ešte väčším záujmom ako predchádzajúci. Najmä ma uchvátili obrovské materské úly a antické krásky triedy Aurora. Možno by sa našla podobnosť medzi Sheppardovým týmom a Sg-1 (tých podobností je tam viac :-)), ale to divák zistí po hlbšom skúmaní. Ja osobne som seriál začal pozerať od druhej sezóny, pvú som musel zhliadnuť on-line, ale môžem vyjadriť spokojnosť. Prvá séria bola od začiatku hneď super, okamžité boje s wraithami a to všetko vyvrcholením famóznej bitky o Atlantídu. Druhá séria priniesla trošku sklamania, tretia ma zaujala hlavne objavením replikátorov. Štvrtá a piata to rozbalili naplno. prefektný diel so zničením replikátorskej planéty a posledné diely pitaej série vo mne zanechali dojem. Najmä epizóda Vegas (soundtrack) a posledná epizóda Nepriateľ pred bránami.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

SGA

Naprosto fantastická podívaná s parádní znělkou, vynikajícími postavami, luxusními záporáky a scénáři, které jsou v drtivé většině případů mnohem lepší, než v SG Jedničce. I když jsou oba seriály na zhruba stejné úrovni, Atlantida mě baví o něco víc a celkově je mnohem propracovanější a překvapila mě i co se týče efektů. Spoustu epizod je sice slabých, ale převládají luxusní podívané, které dost často jsou na Stargate celkem nevídané (to se mi to rýmuje), minimálně za pilot, naprosto vynikající finále čtvrté série a téměř celou první a druhou sérii si to zaslouží velké uznání. Navíc je tam Momoa, Carterová, Jewel Staite, Conor Trineer jako Michael, spousta dalších herců ze Star Treku včetně většího prostoru pro "Holodoktora" Woolseyho a v pár dílech se zastavili i Landry, Teal'c a O'Neill. Ze všeho nejvíc mě ale bavila asi první polovina série třetí a konec čtvrté, po které jsem hned najel na tu poslední. Atlantida je za mě rozhodně o něco lepší, než původní seriál (teď myslím samozřejmě co do zápletek a kvality scénářů, jinak na něj nic nemá) a rozhodně jde o jeden z těch vůbec nejlepších a nejúžasnějších sci-fi seriálů, který mý všechno, co má spráný seriál mít a ke kterému se rozhodně budu rád vracet. A málem bych zapomněl - ať žije Radek Zelenka, do prdele! 90 velmi silných a zasloužených %.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

pokračujeme

Za tuto spïn-off SG-1 jsem velice vděčná. Seriál se mnohem více rozvinul. Přibyli nové postavy ničím menší než hlavní postavy v SG-1.
Zatímco v SG-1 byl hlavním humorem a charismatem velitel Jack O'Neill v tomto pokračování to vyhrává Rodney McCay. Vědec,strašpytel co se bojí citrónů. Zbytek prvního týmu také pro mě dobrý výběr. Ronon, Shapperd, Teyla nezklamali mé očekávání. Nový druh mimozemšťanů. Tak s tím jsem nadmíru spokojená. Velice dobrý nápad vizáž a celkově jejich krmící způsob a nezdolnost. Za to mají také další plusy. Celé antické město je poseté technickými otazníky, které byli mnohdy velice zajímavé. Celá nová neprozkoumaná galaxie. Rozhodně mě mrzí, že seriál skončil u 5. řady. Nevadilo by mi pokračování. Stejně jako u SG-1.
Oba seriály skvěle splynuli do sebe a mohli by jet dál. Škoda.
Marně přemýšlím jaký mínus bych k seriálu připsala, ale nic mě nenapadá.
Za mě 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lepší než SG-1

Na seriál jsem dlouho čekal než ho Nova začala vysílat, ale to čekání se vyplatilo. Nikdy mi Spin-offy nevadily, ale tenhle pro mě jako jediný překonal originál. Ano Richard Dean Anderson byl jen ve čtyřech dílech, ale to je stejný počet jako v posledních dvou řad SG-1. Ale tady je mnohem větší množství postavm které člověk musí mít rád (Sheppard, Rodney, Ronon, Carson, Kellerová, Tod a samotřejmě Zelenka, který je jako komediální postava ve sci-fi prostě perfektní). K tomu hostování postav z původního seriálu vždy příjemně oživí děj. Asi nejlepším příkladem je Teal´c. Proč je proboha s Rononem nenechali se rvát dýl? Oblíbené postavy: Shepard, Rodney, Kellerová, Carson, Ronon, Todd. Série 1 - 85% Série 2 - 90% Série 3 - 95% Série 4 - 100% Série 5 - 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

přepracovaná SG-1

Poměrně úspěšný spin-off jeho staršího bratříčka SG-1, který se snažil vytěžit z antické minulosti a antického města Atlantida, života v nové galaxii.

Osobně si myslím, že tento seriál mohl být klidně seškrtán na tři řady. V první to není ani tak moc vidět, ale v dalších je tolik vatových dílů, které snad mají evokovat duševní pohnutky a důvody konání hlavních hrdinů, ale veskrze jsou zbytečné. Oproti tomu ty "hlavní" díly jsou doopravdy monstrózní a velice elegantní.

Stará známá sestava týmu Amík-hláškař, žena, vědec a silák se uplatňuje i tady. S tím rozdílem, že jde jen o kopie hrdinů z SG-1. Většina z nich, snad s výjimkou plukovníka Shepherda postrádá potřebné charizma.

S velícími důstojníky ale byla potíž. I když se doktorka Weirová snažila tvářit uvědoměle a mocensky, ve skutečnosti vypadá dost nedůstojně a kdyby mi měl velet takový manažer, asi by brzy ztratil veškerou autoritu. Oproti tomu Woolsey je důstojnější, na druhou stranu dost arogantní. Tady byla chyba.

Jinak byl seriál po grafické stránce dost propracovaný, ale ne tak temný jako SG-1. Samozřejmě srovnání se se svým bratříčkem nevyhne.

Nejde o špatný seriál. Pro fandy Hvězdné brány jde o jeden ze základních kamenů, i když se celý děj odehrává v jiné galaxii. Kvalit SG-1 ale nedosahuje.

80 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

SGA

Když jsem chodila na základní školu, nechápala jsem, jak můžou být spolužáci tak unešení z SG-1. Až do nedávna pro mě byla Hvězdná brána strašná blbost, která nemá hlavu ani patu a ještě navíc tam běhá nějakej chlapík s razítkem na čele. Pak jsem ale jednou náhodou viděla jeden díl Atlantidy a naprosto mě to chytlo. Každý díl nepostrádá vtip, napětí nebo přestřelky. Po několika dílech jsem se stala na SGA závislá a i přesto, že jsem všechny díly viděla snad desetkrát, si je prostě musím pustit.
Až na Weirovou, která mi tam prostě nějak nesedla, miluju všechny postavy. Nejvíc asi Ronona, Shepparda a McKaye. Sestava Sheppardova týmu je podle mě prostě dokonalá a nedokážu si představit, že by hlavní hrdiny hráli nějací jiní herci.
Hlavní nepřátelé- wraiti, kteří prostupují téměř všemi díly až do závěru, jsou vypracovaní velmi povedeně. I po grafické stránce je seriál podle mého názoru dosti vydařený. Úvodní znělku jsem si musela nastavit jako budík, protože ta hudba je naprosto bezchybná.
Podle mě je SGA mnohem zábavnější a tak nějak i zajímavější než SG-1, ale je to jen můj názor.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pomalu dolu...

U mě se názor na tento seriál vyvíjí v čase (jako ostatně na většinu podobných věcí)..Pamatuju si, že při u první sezóny jsem byl nadšený a při znělce mi skoro běham mráz po zádech.. Díky pozdějšímu vývoji, vyplňovacím dílům a slabé hlavní linii jsem své celkové hodnocení snížil. Blíží se pátá sezóna, tak uvidíme. Každopádně pro mě momentálně SGA už mezi špičku nepatří, nicméně se na ni podívám rád.. Zasloužených 70%.
(samozřejmě nikdo nemá na Zelenku a Davida Nykla, který ho hraje výborně, minulý rok (2007) na Festivalu Fantazie byl skvělý)

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pro mne opět skvělé - jen jiná galaxie.

Velmi vydařený spin-off. Tvůrci Hvězdné brány nezklamali to až trochu na potřetí. Osobně totiž nemusím Stargate Universe, ale to už je na každém, jak to posoudí. Stejně jako, že každý má jiný žebříček hodnocení. Já to prostě cítím na sto. :D

Nejenom, že je tu opět skvělý tým, ale i skvěle vymyšlení nepřátelé. Moc jsem , ale milovala wraitha Todda a vůbec jednání plukovníka Shepparda.

Pokud si některá děvčata myslí, že je seriál jen pro kluky šíleně se mýlí. Vždyť kdo by nezbožňoval Johnův účes aneb vrabčí hnízdo. Plukovník k nakousnutí. :D

Navíc expedici 4 sézony vede žena. Nejprve je to Elisabeth Weirová a pak Sam z SG-1.

Čili není nouze o staré známé.

Nádherné prostředí, interiéry a pro nás z ČR požitek a přínos humoru ze strany vědce doktora Zelenky , kterého skvěle český herec David Nykl.
Pro požitek z jeho českých hlášek, doporučuji se dívat v originálním znění.

Nadchla mne i hudba seriálu, ale nejvíce mne šokovala postava pana Woolsyho. Změna o 180 stupňů.

Pro mne opět skvělé - jen jiná galaxie.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Promarněná změna

Tento seriál promarnil od druhé série vše, co se dalo. První série přitom vše rozjela ve velkém stylu, a především s vynikající atmosférou. Právě ta atmosféra odříznutí, nedostatku zásob, ohrožení od mnohem silnějšího nepřítele a pátrání po tajemství Atlantidy docílily toho, že se děj prakticky nezastavil, a vše gradovalo velkým finále první série. A pak se vše pokazilo!!!!!! Každým následujícím dílem, kdy se jim více a více dařilo obnovovat kontakty se zemí, tak se čím dál tím více vytrácela ta atmosféra, která povyšovala tento seriál. Pak se k tomu přidaly herecké změny, a i to, že z Wraitů udělaly pomalu pitomce. Pak pro mě ztratil seriál svoji poslední atraktivitu.


S01 - 90%
S02 - 70%
S03 - 55%
S04 - 45% (během této série jsem tento serál vzdal)

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nad očekávání !

Už je to nějaký ten pátek co jsem se k Atlantis dostal. SG-1 jsem měl moc rád a byl jsem příjemně překvapen když jsem dokoukal první díly Atlantis. Je tu poznat obrovský skok od SG-1, s nástupem nových technologií a taky nejspíše naditější šraitoflí tvůrci dokázali že má Hvězdná brána ještě co nabídnout. Herci kteří tvoří nový hlavní tým - jsou velice, až nadmíru podobní SG-1, což byl brilantní krok tvůrců seriálu. Seriál sem tam obohacují svou přítomností staré známé tváře z SGC a to nemluvím o dobře vymyšleném hlavním protivníkovy. Pro mě, je myslím Atlantis dokonce v některých ohledech lepší než SG-1, možná je to tím že tady nemá armáda až takovou pravomoc. No nebudu to natahovat, seriál se prostě povedl a jsem rád že ho nenatahovaly více než na natočených pět sérií, tím si seriál udržel originalitu a kvalitu dílů na dobré úrovni.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Škoda

Pokud bych Stargate Atlantis charakterizovat jedním slovem, tak by to bylo ...škoda. Tento spin-off Hvězdné brány měl zajistě na mnohem více, než co ukázal. Vždyť už samotný koncept, objevení opuštěného města vyspělých antiků zněl velmi dobře, jenom je škoda, že toho nedokázali scénaristé dostatečně využít. Kde jinde by se mohli vyřádit, než zde?

První série ještě šla, ale pak tento seriál šel pomalu do kytek. Nevím, jestli to byla snaha uštřit, či co, ale srdce fandy scifi rozhodně nezaujmou různé variace lesních misí s lidmi, co sotva vynalezli střelnou zbraň. Vesmírně lodě, vyspělé civilizace, bitvy ve vesmíru, technologické celky... toto je to, co dělá scifi scifi. Jenže tohoto se nám v SGA dostávalo pomálu, takže nebylo ani potřeba se divit klesajícím číslům sledovanosti.

Prostě jedním slovem, škoda. Tento koncept spin-offu měl na mnohem více... takhle ten seriál byl jenom pro věrné SG fandy a nikoho více.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

8 symbol zadán...

Musím říct, že atutoři mě příjemně překvapili. Nové prostředí je skvělé a postavy zajímavé. Sice se sem tam objeví nějaká ta slabší chvilka, ale to snad u každého seriálu.
Myslím si, že je dobře, že SGA ukončili po pěti sériích. Na jednu stranu je to škoda, ale na stranu druhou - lepší dřív než pozdě. Stává se, že seriáloví tvůrci pro peníze udělají cokoli - a to i neúměrné prodlužování seriálu až do bodu, kde docházejí nápady a kvalita upadá...
SGA naštěstí neupadla v žádném směru.

A ted' se budu opakovat, ale nedá mi to: Radek Zelenka je skvělá postava (škoda jen, že českým dubingem zaniknou jeho výborné české hlášky). Také je dobře, že původní postavy SG úplně neodřízli. Samantha jako Rodneyho nadřízená... Super :)

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dobrý či špatný?

Jak je to u všech seriálů, některé díly jsou dobré i v pozdějších sériích, některé díly se mi prostě líbit nebudou. Jde tu vyloženě o můj soukromý pohled, ale (jak už jsem někde psala) je nejspíš dobře, že seriál skončil pátou řadou. Možná se tak zabránilo pokažení celkového dojmu, jak se to u dlouhých seriálů někdy stává.
Seriál má dobré tempo, vtip a obsazení také není špatné.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super sci-fi

K Atlantisu jsem se dostal asi před půl rokem, když jsem zjistil, že SGC má spin-off. Od té doby mě chytl a je čím dál lepší, dokazuje to i výhra v People´s Choice Award, kde porazila BSG(nic proti ní). Vesmírné bitvy jsou fakt dobré, jen trochu nereálné zvukem ve vakuu, ale je to sci-fi. A taky potěší Zelenka a jeho české nadávky :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SGA názor

Myslím si, že SGA si zaslouží stejnou úctu jako SG1. Když SGC asi bude vždy tim nejlepším podle mě. Tak SGA má taky dobrý děj v galaxii Pegas se toho děje spousta má to dobrý lineární přiběh. Super zápletka s "Wraithy". Dříve jsem si říkal, že SGA už nikdy nebude dobré jako SGC. Byl jsem na omylu po 2 dílech jsem si postavy oblíbil jak u jedničky. Doporučuji stojí to za zkouknutí.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Celkem dobrá změna..

Atlantis je podle mě o trochu jinde než klasické SG. Samozřejmě, obojí je svým způsobem celkem přitažené, nicméně po celkem dosti odpudivé první sezoně se seriál rozjel a třetí a čtvrtá řada patří mezi to nejpovedenější. Pátá na to jen navázala.

Škodou je, že seriál skončil, nicméně když pominu Archu pravdy a zaměřím se na Návrat, tj filmové pokračování původního seriálu, možná je to dobře. Pokud se jim povede podobně pokračovat i v atlantisu, máme se ještě naco těšit.

No a o českém dabingu se radši zmiňovat nebudu, jelikož volba některých dabérů podle mě nedopadla zrovna nejlépe.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Váháte?

Pro fanouška sci-fi je Stargate: Atlantis nejlepší seriálový zážitek. Svojí propracovaností a prostředím předčí svého předchůdce aspoň o hlavu. Český fanoušek navíc najde v seriálu svého velvyslance - Davida Nykla, jehož hlášky skvěle odlehčují vážnější atmosféru. Seriál se může pochlubit kvalitními herci, režií i jednotlivými příběhy. Wraiti jsou větší záporáci než Goauldi a lord Voldemort dohromady, takže o napětí tu není nouze. Je velmi těžké tomuto seriálu nepropadnout. Jediné, co můžu vytknout je pouhých 5 řad. Každopádně vřele doporučuji!

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Parádní

Stargate: Atlantis a SGC jsou si hodně podobné, ale nevím na SGA mi příjde něco o hodně lepšího než na SGC. Je to prostě parádní seriál. Jeho herecké obsazení je výborné. Je skvělé, že na Atlantidě má své zastoupení naše malá zemička. Doktor Zelenka je prostě skvělý, když uvažuje nahlas je skvělé slyšet češtinu, jako originál :-)

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Můj názor je můj názor ;)

Myslím si, že Atlantida má doopravdy něco do sebe! Vtipné hlášky, co pobaví, výborné obsazení herců (nejraději mám McKaye, Dr. Kellerovou a Dr. Weirovou), kvalitní efekty (souboje mezi dvěma loděma a zároveň jejich vzhled) apod. Velmi se mi líbí model Atlantidy, ten je opravdu nádherný. A také by se nám všem měla líbit postava Radka Zelenky (čecha), který si tam i párkrát v originálním znění česky zanadává a v díle 01x17 dokonce 1 minutu česky vypráví příběh, jak se Atlantida vynořila z moře po jejich příchodu. Je mi ale líto, že natočili pouze 5 sérii, chtělo by to více.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

SGA a já

Můj názor je mírně ovlivněn faktem, že když ho pustím, veškerá objektivita jde stranou. První tři řady byly skvělé, splňovaly scifi podmínky, nějaký humor by tam taky byl... Čtvrtá a pátá série už byly horší, ze všeho nejvíce mě naštval... řekněme děj kolem postav na konci třetí a na začátku čtvrté série.
David Nykl alias Zelenka a jeho české hlášky, to je něco úžasného. :) Chvála scénaristům, že konečně někde dali čecha.
Dám 90%

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Super

Úplně skvělý seriál, samozřejmě ho ocení jenom fandové sci-fi a především série SG. Ale myslím si že by tento seriál mohl zaujmout každého. I když původní StarGate SG1 je asi zábavnější.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Co dodat

jeste lepsi nez Stargate SG1. jak dejove, tak i postavove. Rodney tam proste nema chybu:-)
John ma skvele hlasky, je tak trochu mirne arogantni, Ronon - :-) jj ten je pekny, Sam jako nova velitelka Atlantis si myslim, ze celkem dobre zapadla. Kdybych mohla dam vic nez 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Opravdu dobré!

Tento seriál je podle mě velmi kvalitní spin-off seriálu Hvězdná brána. Musím říct, že tam je vše co mi u klasické hvězdné brány chybí... Hodně prostoru (dokonce seriálu není Atlantida prozkomána), Vyspělé technologie (ostantně Atlantidu přece postavily Antikové...)a hlavně Kvalitní Herci..( mezi mé oblíbené patří: David Hewlett as. Dr. McKay) Co se týče řad tak podle mě je to vyrovnané sice některé díly nejsou nejlepší ale ostatními díly se to dorovnává... Proto bych řekl, že 100% je objektivní...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lepší než SG1?

Jako asi několik dalších nadšenců sci-fi jsem měla období, kdy jsem se zažrala do koukání na SG1. Zkoukla jsem každý díl a všechny série. Po dokoukání posledního dílu jsem časem nevěděla co by. Na co se teď budu dívat (protože SG1 mi na nějakou dobu tohle trápení úplně vymazalo).

Navzdory tomu, že mě SG-Atlantis v televizi nikdy nebavilo, jsem si stáhla první sérii. A byla jsem naprosto nadšená! Úplně mě to dostalo a tenhle spin-off jsem si hrozně oblíbila. Brzy se mi začaly líbit charaktery hlavních postav. Mají své úplně jiné kouzlo, než ty v SG1.

Je pravda, že v dalších sériích byly poněkud nudnější díly. Nicméně i na nějakou změnu postav jsem si vždy zvykla a převládají kladné pocity. Musím říci, že tento spin-off mám radši než samotnou původní SG1.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Co dodat?

Jelikož jsem fanoušek všeho dobrého scifi, tak jak jsem z počátku tento seriál papkal co to jen šlo a co se do mne vešlo.Přesto vše tak u mne nějak časem to nadšení vyprchalo...proč??Víte že ani nevím, prostě mne přestal bavit a to je co říci...nicméně ho ale nezatracuji, jelikož přeci je to o světech, které bych taky rád navštívil...

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

...

Ne že by to nebyl dobrý seriál, ale myslím, že tady opět platí, že první verze seriálu nebo filmu bývá většinou nejlepší. Prostě na hlášky O´Neila a nechápavé poznámky Teal´ca už nic nemá. Ale vlastenecky za dr. Zelenku zvedám procenta.

50 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jo, proč ne?

Myslela jsem si, že půjde jen o odnoš SG-1 ale byla jsem upřímně překvapená originalitou. Zejména se mi líbila 4. řada, kdy se v seriálu objevila a pozdržela Amanda Tapping. :)

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Podobné názory...

Úplně souhlasím s autorkou: barbwire mám stejný názor...

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nemá chybu.

Tenhle seriál sleduji už odmala a nemůžu si ho vynachválit.
Většina lidí si stojí za tím, že SGA je pouze okopírovaná SG 1 a že originál je lepší.
Každý má svůj názor a i když jistá podobnost tu opravdu je, já tedy dávám velkou přednost právě Atlantidě.
Možná proto, že jsme skoro stejně staří :)
SG je sice taky fajn, ale pro mě je tenhle seriál prostě nejlepší.
Už první díl mě chytil a čím více jsem jich viděla, tím více jsem se na další těšila.
Je tam výborná zápletka, vynikající mezinárodní obsazení, o akci tam není nouze, velkou poklonu scénáristům, i když je fakt, že 4 série by klidně stačily, ale co už.
Já mám tenhle seriál velice ráda a myslím,že nejsem jediná, kdo by se na ztracené město antiků rád podíval osobně.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Paráda

MUsim uznat , že SGA je velice povedený seriál.Řekla bych , že je díky Wraithům je děsivější než SG.
Obsazení hlavních postav je hodně dobré - a hlavně je to opět báječný mix povah. Samozřejmě hlášky Zelenky pokaždé potěší, když doangličtiny zazní jeho české nadávky :)))

JInak mám tu jedne alternativní web k SG a SGA s popisem epizod a všeho okolo : http://www.sg1archive.com/

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fajn

Na původní Hvězdnou bránu to nemá, ale přesto seriál stojí za shlédnutí. Celkem sympatická skvadra herců ( až na Rachel Lutrell), kterým vévodí skvělý David Hewlett v roli Rodneyho.

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zábavné, vtipné...

Ten to seriál sleduji už po druhé a pořád se u něj bavím. Nejlepší je Rodney! Je parádní, vtipný a vždycky překvapí a i přez \"předstíranou\" zbabělost zachrání situaci a udělá něco odvážného. :) Samozdřejmě nemůžu zapomenout na Zelenku - paráda a ta česká vlaječka mi fakt dělá radost. A když už se najde díl, který je nudnější - tak při sledování Ronana je to stejně zážitek. Zajímavé postavy a skvělí herci!

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Názor

Mně se nelíbí,protože já mám ráda když zůstanou všichni jak byli a nedávají se další díly.. ale to je jen můj názor.....

10 %
24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
6 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Spokojenost

Když jsem si Atlantis pustil poprvé, uchvátilo mě to tak jako klasická Hvězdná brána. Hltal jsem to plnými doušky.
I když místy s pancem McKejem :-) to je až neskutečný co všechno s tabletem dokáže. A Zelenka je super. No jo ale je to sci-fi. Ale i tak mám Atlanstis rád

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nic moc bych řekl

U tohoto seriálu asi záleži na jedné věci: Oblíbili jste si O´Neila v první verzi tohoto seriálu? Pak vám bude podobný humor tady citelně chybět(i když se ostatní herci snaží, tak to není ono). Postavy jsou vcelku dobré a některé scény si pamatuju i ted(Zelenka samozřejmě:), ale celkově bych řekl, že nápad byl využit opravdu málo, hlavní záporáci mě moc nesedli a hlavně jsem se až moc často díl od dílu nudil. Prostě průměr.

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Atlantis :)

Vynikající pokračování SGC,super hlášky,ale staří fanouškové SGC zůstanou u kořenů.Obsazení se jim podařilo málo známý herci teda kromě (Jason Momoa),ale prostě SUPER.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SG-A

Důstojný nástupce který se vyrovná původní Hvězdné bráně a v některých ohledech ji možná i předčí.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Už jsou tady?

Velmi dobré rozvinutí od SG 1.Ukecaný vědec kterému sekunduje (světe div se)další ale o trochu méně ukecaný a ještě je to ČECH.Dle vlajek na rukávech jde o celosvětovu spolupráci(alespoň v seriálu to jde).

80 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Atlantida

No na SG-1 nemá je to dobrý sriál ale SG-1 je lepší.Ale musím řict že kdyby nebyla Atlantida tak nebyli nějaké scény z SG-1 dokonalé.Když točili SG-1 v prostorech Atlantidy tak občas vznikly dobré scény.Taky ale musím říct že Zelenka má dobré scény.

50 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

nejlepší

podle me je to nejlepší seriál s Atlantis i SG1

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

...

viděla jsem sice jen kousek, ale byla tam zrovna česká hláška, působilo to trochu nepatřičně, ale rozhodně to bylo super

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

špatná kopie dobrého seriálu

Tenhle seriál jsem sledoval tak napůl z úcty k SG - SG1. Měl jsem moc rád Rodneyho, Johna a dokonce i Weriovou (a samozřejmě česky nadávajícího Zelenku), ale Teylu a Ronona si měli odpustit. I kdyby je prostě jen vystříhali, bylo by to pořát lepší, než je tam nechat. Škoda, že vykopli Forda a že John se musí potýkat se s rovnáváním s O'Neillem, z čehož nemůže nikdy vyjít jako vítěz

60 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Atlantis

Nemůžu napsat nic víc než že je to velmi dobrý spin off pro originál.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

hodně dobrý seriál...

Nejvíc se mi líbilo to prostředí a samotná hvězdná brána... Příběhy se mi taky líbily, ale vadilo mi, jak tam "odcházely" hlavní postavy a na seriál se celkem často měnily a také mi vadily díly na pokračování... Kdyby byl díl a na něho pokračoval jen 1 díl, bylo by to lepší. Celkově ale seriál stál za to a některé hlášky taky...

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Modernější Brána

Ahoj musím se přiznat jsem fakt veliký fanda brány ale budu ji hodnotit objektivně.Tohle ta brána je úplně jiná v tom že už jsme se konečně dočkali skvělých grafických efektů a trochu těch vyspělejších měst a zbraní než které kdy byli v první části SG1 jediné co mě mrzí že se této doby nedočkali původní hrdinové.Na nové jsem si sice rychle zvykl (zelenka ),ale jako nejlepší část seriálu rozhodně uznačuju 4.serii(těm co viděli dojde).Seriálu vážně kolísají kvality dílů a souhlasím s tím že by mohl být ořezán. 90%

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

StarGate podruhé

Máme tady další sestřičku populárního seriálu. Povedla se nebo jde o pokus jak z krávy vyždímat co nejvíce. Je zde povedena partička, jeden hlavní nepřítel a vesmírné cestovaní na neznámé planety. Vše tedy stejné jen z menšími obměnami prostředí a kulis. Seriál sice nabral na temnější atmosféře ale přesto je divák v bezpečí pod štítem Atlantidy. Vcelku zábavné tak proč ne.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

....

Atlantis. Když tohle slovo zaslechnu tak se mi vybaví právě tento seriál, na kterém jsem se stala závislou a málem jsem brečela, když skončil. Zamilovala jsem si v něm všechny postavy (hlavně Johna) a nebyla bych naštvaná, kdybych se dočkala dalšího pokračování.

V podstatě to byl první seriál, na který jsem se dívala. Moje máma sledovala SG-1 a když se objevil spin-off, tak se samozřejmě musela začít dívat. Při SG-1 jsem pravidelně odcházela do svého pokoje - nezaujali mě hlášky, postavy, masky, efekty ani nic jiného -, ale při Atlantis jsem zůstala.

Zaujal mě John, který mi nejdřív přišel docela krotký, ale časem se mi zalíbil díky jeho hláškám, sebevědomí a týmovému duchu. Samozřejmě jsem měla ráda i jiné postavy, ale vzhledem k tomu, že jsem ten seriál sledovala před půlrokem, tak si moc jmen nevybavuji.

Pokud chcete romantiku, tak bych po Atlantis rozhodně nesáhla, protože ta je na romantiku celkem chudá (ne, že bych si stěžovala). Jak už to u dobrých sci-fi bývá, tak se vše většinou točí okolo mimozemšťanů, kteří útočí na obyčejné lidi a ne okolo těch obyčejných lidí, kteří se zamilovávají a zase odmilovávají.

Každopádně se mi zdál dost zajímavý vztah mezi McKayem a doktorkou - jeden z mála déle trvajících vztahů. McKay byl osobnost, namyšlený a takový ten chlap, kterého nechcete mít doma. Ale s doktorkou byli zajímavý pár.

Samozřejmě mnoho lidí bude přirovnávat Atlantis k SG-1 a je pravda, že jsou si celkem podobné, ale proboha! Vždyť je to spin-off, tak co čekáte? Na světě není tolik možností, aby každý seriál, každý spin-off byl úplně jiný! A co se týče rozložení týmů - tak každý tým musí mít šéfa, géniuse, siláka, vojáka a doktora. Mě teda přijde naprosto logický, že zvolili tuto sestavu, vám ne?

Nemůžu říct nakolik si jsou tyto dva seriály podobné, protože jsem SG-1 nesledovala, ale řekla bych, že se tu jedná o celkem dobrý seriál, který si nezaslouží být přirovnáván ke svému staršímu bráchovi. Není nudný, občas se při něm zasmějete, občas budete napjatě - nebo nevěřícně - sledovat obrazovku, ale myslím, že je to seriál, který mnohé zaujme.
To ale budete muset posoudit sami.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí