plakát seriálu

Hvězdná brána: Atlantida

(Stargate Atlantis)

Zajímavosti ze seriálu
Plk. Johna Shepparda měl původně hrát Ben Browder, který však kvůli natáčení filmu Farscape: The Peacekeeper Wars roli nemohl vzít. Proto Johna nakonec hraje Joe Flanigan, Ben byl však později obsazen do role pplk. Camerona Mitchella v Stargate SG-1.
Herečka Kate Hewlett, která v SGA ztvárňuje Rodneyho sestru Jeanie Millerovou, je skutečnou sestrou Davida Hewletta alias Rodneyho McKaye.
V seriálu se také objevuje herec, který pravidelně ztvárňuje dvě role. Je jím Christopher Heyerdahl jako athosian Halling a wraith Todd.
Model hvězdné brány na Atlantis je vyroben z gumy, v SG-1 byl použit plast.
Herečka Andee Frizzell ztvárnila všechny wraithské královny, které se v seriálu doposud objevily.
V SGA hraje dr. Elizabeth Weirovou herečka Torri Higginson, v dvojdíle The Lost City na konci sedmé série StarGate: SG-1 však Elizabeth ztvárnila Jessica Steen.
Skutečné jméno dr. McKaye je Meredith, jméno Rodney je až druhé. Dozvíme se to v epizodě McKay and Mrs. Miller ve třetí sérii.
David Nykl, představitel doktora Zelenky, je původem z České republiky. Žije však trvale v Kanadě, stejně jako jeho rodiče.
Jelikož v seriálu hraje Čech David Nykl, který mluví v seriálu anglicky dokonce i česky, je český jazyk uveden společně s angličtinou jako řeč, ve které byl seriál nafilmován.
Představitel Ronona Dexe (Jason Momoa) byl havajský model.