plakát seriálu

Hvězdná brána: Hluboký vesmír

(Stargate Universe)

Epizoda 2×16 – Lov (The Hunt)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Během průzkumu planety se tým ocitá pod útokem a desátník Reynolds a TJ jsou zajati mimozemským tvorem. Varr a zbytek lidí z Luciánské aliance nabídnou pomoc při stopování tohoto cizího tvora.

Mezitím Eli a pan Brody už mají dost toho, jak o všem rozhoduje Rush, a tak se rozhodnou ho neuposlechnout. Přes jeho zákaz začnou prozkoumávat místnost se stázovými komorami, což se neobejde bez následků...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Během průzkumu planety se tým ocitá pod útokem a desátník Reynolds a TJ jsou zajati mimozemským tvorem. Varr a zbytek lidí z Luciánské aliance nabídnou pomoc při stopování tohoto cizího tvora. Ten je ale inteligentnější než si mysleli a místo aby utíkal a zavedl je k doupěti, zaútočí na své pronásledovatele. Varr a seržant Greer na něj proto nastraží past, ale ukáže se, že tvor není sám. Má několik mláďat, která pozabíjejí zbytek týmu. TJ se podaří zprovoznit rozbitou vysílačku a navede Greera s Varrem do hnízda, kam je odnesl mimozemský tvor. Ten se v poslední chvíli objeví, ale zdá se že považoval lidi jen za hrozbu pro své mladé. Takže když uvidí že jsou to inteligentní bytosti (TJ totiž rozdělala v chladné jeskyni oheň) a seržant Greer skloní zbraň, nechá je tvor odejít.

Mezitím Eli a pan Brody už mají dost toho, jak o všem rozhoduje Rush, a tak se rozhodnou ho neuposlechnout. Přes jeho zákaz začnou prozkoumávat místnost se stázovými komorami. Rush v řídící místnosti zjistí že zkoumají co by neměli, a tak uzavře a aktivuje jednu ze stázových komor v okamžiku, kdy je v ní pan Brody. Eli se ze všech sil snaží Brodyho znovu oživit, ale když mu to pořád nejde, přivede si na pomoc Chloe, kterou prosí, aby nic neříkala Rushovi. Ten nakonec komoru vypne a stále dělá jakoby nic, jen si vychutnává vzniklou situaci.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Nicholas Rush
Everett Young
Matthew 'Matt' Scott
Chloe Armstrongová
Eli Wallace
Tamara 'T.J.' Johansenová
Ronald Greer
Vedlejší postavy
Adam Brody
Dale Volker
Vanessa Jamesová
Lisa Parková
desátník Marsden
desátník Reynolds
Morrison
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevLov
Původní názevThe Hunt
Rok natočení2011
Premiéra11. dubna 2011
Česká premiéra12. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Sledovanost premiéry1 020 000 diváků
Autoři profilu epizody