plakát seriálu

Hvězdná brána: Hluboký vesmír

(Stargate Universe)

Názory uživatelů

Nejslabší SG seriál

Nejslabší Stargate seriál, který bych pravděpodobně při vyšším počtu epizod asi i nechtěl sledovat. Proč? SG-1 i SGA jsou oba naprosto fantastické seriály, se skvělými postavami, humorem a vlastně i dějem. Všechno to sice bylo jako přes kopírák, ale vůbec to nevadilo, naopak. Zato SGU je výrazně vážnější a temnější. Nic proti tomu nemám, to bych i uvítal, ale muselo by to být dobré. Jenže Universe je podivné drama plné osobních problémů a tragédií, které nikam nevedou a s postavami, které si nepamatuju. A přesně tohle mě nebaví. Přesně z toho důvodu mě někde ve třetí řadě přestala bavit BSG, kterou jsem ale rád dokoukal, která byla dobrá a taky mnohem lepší. Neříkám, že SGU je špatný seriál, není. Temnější tón by tomu prospěl, ale už od začátku se k ní přistoupilo špatně. A jak nad tím tak přemýšlím, kdyby jsme dostali potřetí to samé, nejspíš by to stejně skončilo taky. V SGU se těším vlastně jen na hostovačky. O'Neill tam je ale naprosto viditelně do počtu a už ne takový jako dřív (nudný) a podivně nadabovaní Carterová a Jackson (Bohdan Tůma) jsou na tom ještě hůř. Ale abych taky napsal něco vyloženě pozitivního - Robert Carlyle, Louis Ferreira i Ming-Na jsou výborní, efekty jsou perfektní, kamera celkem taky. A první epizoda osmé série (Čas) je jednou z vůbec nejlepších epizod napříč všemi SG seriály, od té doby, ačkoliv jsou všechny na zhruba stejné, přijatelné úrovni, se ovšem neobjevila žádná, kterou bych si aspoň trochu pamatoval (jsem deset dílů před koncem seriálu). Takže abych to shrnul - ať je to jakékoliv, je SGU koukatelný a rozhodně nadprůměrný seriál, který je velice dobře obsazený a kterému asi moc neprospělo. že je pod SG značkou. Za mě 70%. Ne víc, ne míň. Přesně takhle.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Škoda, že jen dvě řady...

Pro většinu původních Stargate fanoušků velké zklamaní - málo akce, absence klasického týmu (sarkastický velitel, sexy žena s ruznými schopnostmi, mimozemšťan a génius) a hlavně více psychologie a řešení vztahů. To fanda SG nečekal a mnoho z nich to odradilo - mě ne.

Musím uznat, že SGU je opravdu jiné, ale rozhdoně to není v mých očích propadák. Strašně moc musím pochválit skladbu posádky. Nevím kde začít, jestli u dr. Rushe, který si jde tvrdě za svým anebo u pravověrného vojáka sgt. Greera (který je asi nejlepší vojenskou postavou ze všech stargate (nepočítam RDA, ten je ve vlastní kategorii))...

Je mi líto, že seriál byl ukončen po dvou sériich, protože nevysvětluje mnoho otázek :/. Kdo očekává klasickou stargate založenou na akci a humoru bude možná zklamán, ale každý fanda scifi by měl určitě SGU vidět. Za mě (možná trošku i z lásky ke kultu SG) 90%, objektivně spíš 75-80% :)


EDIT 2014 - po opětovným shlednutí snižuju, minimálně 12 dílů druhé řady sem koukal s donucením. Nicméně pořád platí, že mě štve ukončení seriálu...

70 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Prostě můj názor...

Někde jsem četla, že SGU má spíše ukazovat na minulost antiků, což je tu z velké části splněno. Ale přijde mi, že je seriál točen spíše komerčně a objevuje se tu také "okecávání", což se mi moc nelíbí. Například mě odrazovala hned u prvního dílu souložící scéna, to by se v SG-1 nebo SGA nikdy neobjevilo. Nakonec mě seriál celkem překvapil, zejména efekty (souboje mezi dvěma vesmírnými plavidly apod.) Objevují se tu i vtipné scénky, zejména hlášky, což dost tento seriál oživuje. Škoda jen, že má pouze 2 série. Každopádně budu dál sledovat. :)

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Je to škoda...

Při sledování prvních dílů jsem si také myslel, že to nebude nic moc extra - jiný přístup k vyprávění, jiná práce s kamerou a hlavně ze začátku ty vztahové roviny, které se mi příliš nezdály.

Po shlédnutí obou sérií mohu říci, že i když to je jinak pojaté, je to dobrý seriál, který se pořádně rozběhl v druhé sérii a je škoda, že touto sérií také skončil. Diváci a v návaznosti na jejich reakci producenti neviděli v SGU příliš dobrý seriál a je to škoda. Svou odlišností od předchozích dvou SG seriálů byla zajímavá.

Nevím, zda to byl záměr nebo jen náhoda, ale skoro to vypadá, jako by poslední díl vystihoval osud seriálu v reálném světě.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tak to vidím já...

Nevím, jak jinak už čtvrtý seriál z rodiny SG nazvat jinak než jako "překvapení". Původní SG-1 byla šance promarněná hamižností producentů, kdy další a další řady pohřbily kvalitu. Kreslená verze byla moc pro děti a Atlantis doplatila na slabší obsazení a scénář už po pár dílech. Od Universe jsem tedy nic nečekal... a musím říct, že je dobře, že jsem mu šanci přeci jen dal.

Prvních několik dílů nabízí podívanou plnou dospělé a temné atmosféry a uvěřitelných postav, což je něco, co zatím žádný seriál SG nenabízel. Příběh, který není z nejoriginálnějších, je ale dost zajímavý na to, aby seriál utáhl a nadějně vypadá i herecké obsazení. I když i tady je typické černobílé členění postav, zároveň jsou tu vidět náznaky originality.

Pokud nebudou tvůrci opakovat své staré chyby, mohla by být Stargate Universe první skutečne kvalitní seriál z rodiny a ne jen vesmírná telenovela pro největnější a zaslepené fanoušky... doufám, že to opravdu vyjde. Zatím má Universe duši, styl a atmosféru... nečekaná změna!

80 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Stargate: Universe

Když jsem poprvé viděl trailer v televizi na SG-U, řekl jsem si, paráda! SG-1 bylo super a SG-A taky. Jenže po prvních pár dílech se mi to znechutilo, a když už jsem se k tomu dokopal a dokoukal to, tak jsem dospěl k závěru že je to absolutní ztráta času. Ze SG sérií byl Universe nejslabší.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vykradačka?

Souhlasím s tím, že Universe je rozhodně vykradačka jiných sci-fi seriálů (Star Trek, BSG) - a že to už v teaserech bilo do očí. Narozdíl od BSG je tady ale omezený počet lidí na 1 vesmírné lodi - což je lepší, páč ty postavy (snad) nebudou hromadně vymírat v každém díle. Takže zatím dávám 80% - díly prozatím nejsou nabité akcí (a za to bohu díky!), ale zabývají se psychikou postav a jejich minulostí/budoucností.

A taková maličká perlička - oblíbenou postavou pro mě je Dr. Rush, jako jediný mi přijde jako skutečný člověk, který dělá chyby a má své vlastní Nemesis, podle kterých jedná - a navíc mi, nevím proč, tak trošku připadá jako Baltar v BSG.

Každopádně SG-U stojí za shlédnutí a dokáže zaujmout. Jen tak dál!

80 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí
Kopy
19. listopadu 2009

Můj pohled...

Tento názor není konečný, protože jsem neměl šanci vidět víc než 9 epizod, ale zatím můžu říct, že to vypadá slibně.

Universe oproti SG-1 a SG Atlantis je o něčem jiném. Podle mě je daleko zajímavější, protože to není jen o samotném vesmíru, mimozemšťanech a získávání nejrůznějších technologii, ale je to o osudech hrdínu, jejich chování v těžkých situací, kdy jde o život, na lodi, kterou nedokáží ovládat a jsou odkázáni jen na to co přijde v budoucnu.

Je vidět, jak s postupem času si lidé na lodi začínaji jeden na druhého zvykat. Originální postava Dr. Rushe, která je vykreslována jako člověk, který se dokáže dělat chyby a dokáže se i mýlit. Není to ten klasický kladný hrdina, jako byly členové týmu SG-1 nebo postavy z SGA.

Sázka na dobrou kartu ze strany producentů SG projektu. Takový je můj pohled na Stargate Universe.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Universe...

Vzhledem k tomu že na SG-1 jsem vyrostla a Atlantida mi přišla nezajímavá byla jsem k Universe velmi skeptická. Dlouho jsem jej opomíjela, až jednou jsem na něj narazila v televizi. A naprosto mně uchvátil.

Jiný, mnohem dospělejší. Ukázal nám zajímavé postavy, na kterých mi, na rozdíl od Atlantidy, opravdu záleželo, epizodní příběhy se kvalitou odlišovaly, nicméně nemůže být každý den posvícení, že. Hlavní linka se netočila pouze kolem vrácení se na Zemi, ale přidal se i fakt, že dostat se k hlavním ovládacím panelům Destiny nebylo vůbec jednoduché, což sebou přineslo spoustu komplikací a nemálo výborných epizod. Ve druhé sérii se ještě přidali né zrovna přátelští mimozemšťané.

Vzhledem k posledním dílům druhé řady opravdu truchlím nad nenarozeným filmem. Chtělo by to rozhodně zodpovědět spoustu otázek.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Atmosféra a promarněná příležitost

SG svět miluji už od SG1, Atlantis do teď považuji za jeden z nejlepších sci-fi seriálů a očekávání pro SGU bylo velké. Ovšem bylo naplněno jen z části. Výborná atmosféra, až na výjimky (Young, Eli, Wray, Chloe) kvalitní postavy a antická loď miliony km od Země, co se může pokazit? Odpovědí je, že hodně. Dle mého názoru zaměření na pocity a vztahy posádky až příliš potlačilo sci-fi prvky, které se začaly objevovat až ve druhé polovině první série a sérii druhé, kde i vztahy šli do pozadí a kvalita stoupla. Ale mám pocit, že právě tyto vážné vztahy, řešení otázek boha apod. prostě do SG nepatří a to dle mě seriál zabilo. Takže jednoznačně nejlepší SG, co se týče atmosféry a potenciálu, ale nejhorší SG, co se týče vyváženosti příběhu. Škoda, 70% za druhou sérii.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Vesmírna loď = Vykradačka?

Podle čeho usuzujete, že je to vykradačka? Podle toho, že se to odehrává na vesmírné lodi někde hluboko, daleko? :) Ono souhlasím, že to může připomínat Star Trek apod. obohacený o hvězdnou bránu. Nicméně si nemyslím, že by se to nutně mělo porovnávat vůči SG-1, tohle je prostě něco jiného, nový koncept pojetí Stargate. Po 5. dílu dávám 80% ať už autoři chtěli vykrádat ostatní scifi seriály nebo ne. První díly na rozběh byly pěkně natočené, měly spád, vykreslili psychiku lidí, co víc si přát. SG-1 bylo super, SG-U je jiné a doufám, že i zůstane :) Kdoví třeba nebudou pořád na lodi, ale někde "zakotví" :D Necháme se překvapit

80 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

SG-U

To, co jsem napsala o SG-A, platí i u SG-U.
Jen další spin-off.
Jediná postava, kterou jsem tady měla ráda, byla doktorka T.J. a no, možná trochu Elli, ale ti ostatní mi nějak k srdci nepřirostli.

Dokoukala jsem to jen z donucení, víceméně.

První díly, které by měly diváka nalákat, mě spíš nudily. Nemáme vodu, nemáme vzduch, nemáme jídlo, nemáme energii, ale zato máme hodně času se o tom všem mezi sebou pohádat, házet vinu jeden na druhého a ono to zase nějak dopadne, že jo?

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bohužel bez konce

K SGU jsem byl původně skeptický, proto jsem se k ní dostal až letos. Zpočátku jsem si mysle, že moje skepse byla oprávněná, protože první polovina první série skutečně za moc nestála. Ale pak se to začalo zlepšovat a hlavně druhá série byla výborná. Hlavní devizou téhle série není odlehčená atmosféra a nahláškovaný O'Neill (SG-1), ani parádní prostředí (Atlantida), ale perfektně napsané a komplikované postavy. Komplikované je asi to správné slovo, protože, snad s výjimkou Chloe, nikdo není opravdový klaďas. Hned u dvou hlavních "hrdinů" Younga a Rushe budete přemýšlet, kdo je vlastně větší parchant. A neztratí se ani další postavy. Jedinou zásadní výtkou je otevřený konec, který mě tady opravdu zamrzel. 1. série - 70 % 2. série - 90 %

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Postrádám humor

SGU jsem dlouho přicházela na chuť. Od SG a SGA se hodně liší, především zde postrádám humor. Já prostě milovala Jacka O´Neilla a snad ještě víc Rodneyho McKaye, spousta ironie a sarkasmu. SGU je vážnější, přijde mi, že se snaží hrát na city, což na mě teda moc neplatilo - nejspíš proto, že jen málo která postava mi přirostla k srdci. Oblíbila jsem si jen Nicolase Ruse, který byl prostě originální - trochu génius a trochu zloduch :) Spíš naopak, některé postavy mě dost rozčilovaly (Chloe, Ronald a občas i Camil) Loď samotná, technika a už vůbec ne mimozemšťani se prostě nemůžou rovnat Atlantidě. A navíc mě naštval český dabing, který dabuje původní postavy (Samantu, Rodneyho...) jinými hlasy, což po stovkách hodin sledování hvězdné brány prostě nerozdýchám.

60 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Škoda, že je to SG.

Když jsem s tímto seriálem začínal, tak jsem byl zklamaný, neboť jsem čekal další SG klasiku. Je to bezpochyby kvalitní seriál, který si určitě zasloužil více jak 2 serie.
Nejvíce tento seriál utrpěl nálepkou "spin-off SG", protože se od SG1 a Atlantidy dost liší. Tvůrci si mysleli, že když tomuhle serialu dají tuhle značku, že bude mít úspěch. Bohužel tato nálepka nové fanoušky nepřilákala a seriál jako takový ty staré fanoušky odradil.
A přitom by stačilo to jinak pojmenovat a trošku změnit příběh.
Jsem fanoušek SG a musím říct, že jsem byl zklamán. Ale na druhou stranu, jako fanoušek BSG jsem nadšen.

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Premrhaný potenciál

Tento seriál je iný ako jeho prechodcovia. S pôvodnými SG seriálmi ho spájaju asi len hlavne rasy a používanie brány. Tvorcovia sa snažili vytvoriť seriál v duchu nie nepodobnom BSG a s prvkami SG sveta. Postavy zväčša zaujímave, herci tiež. Efekty na úrovni a príbeh takisto. Čo tento seriál zabilo je nuda. Napriek potenciálu a príbehu sa tvorcovia sústredia len a len na situáciu na lodi, vzťahy medzi ľudmi a vzťahmi medzi nimi a ľuďmi doma. Toto by bolo fajn ale chcel som sledovať sci-fi a nie Rodinné putá vo vesmíre. Prvú sériu sa prakticky nič nedeje len su všetci nešťastný a riešia svoje osobné problémy, ktoré neporiešili doma. Tomu je venovaných 99% času väčšiny dielov. Na hlavný príbeh, resp. niečo čo by dodalo seriálu náboj už neostáva čas. Jeden diel zo štyroch, ktorý je trochu napínavejší nestačí. Nehovorím o prestrelkách a vesmirných bitkách ale o riešení problému ako sa dostať domov a ako prežiť na lodi. Druhá séria sa trochu zlepší ale v konečnom dôsledku ta nezáživna vata znamená koniec seriálu. Škoda.

60 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

smutek

Jako fanoušek SG jsem se těšil po ukončení Atlantis na nový seriál z tématem SG. Ale dnes, zhruba v půlce druhé série, uvažuju že přestanu sledovat. Je vidět že se to točí pro kabelovku, omezený rozpočet, skoro žádná výprava a efekty. Návštěvy planet typu: všude písek, pak skály, pak není vidět na krok jak prší, dále jsme v lese a pak, světe div se opět písek. Kdyby nebylo komunikačních kamenů ( to mě hodně drtí jak se producírují doma v cizím těle a všechno ok, partneři si to spolu rozdávají a nikomu to není divný, že má jiný tělo), copak by asi dělali? Je to škoda, pro mě zabité SG téma. Dvacet procent za mimozemšťany a za Julii (Gin), která si odskočila ze Supernaturals do SGU. Bohužel ani T-Bag mě tam moc nepřesvědčuje. Celkově tam chybí osobnosti, škoda tématu.

20 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

PŘEDČASNÁ HODNOCENÍ

Co je to za nesmysl hodnotit seriál před jeho odvysíláním, v době, kdy ještě není venku ani preair verze???

Kdyby to byl index natěšenosti, tak se přidám k těm 100%, ale v této situaci lze jen napsat - buďte soudní a stáhněte hlasy, než uvidíte alespoň S01E01. (18.7.2009)

Protože mě systém nutí hodnocení vybrat, abych mohl "přidat názor", tak dávám 0% (prozatím).

EDIT: K mé lítosti tak trochu zklamání, příliš mnoho klišé, příliš ladění do soap produkce. Připadá mi, že takto pojatý seriál zapadne v záplavě ostatních - člověk jej zhlédne a druhý den marně loví v paměti, o čem že to vlastně včera bylo. Po SGA jsem čekal důstojnějšího následovníka...

60 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Nový kabát jí moc nesluší...

Dle mého názoru tento seriál už s originální Stargate má jen pramálo společného. Jak jsem zde četla, mnohým se to líbí, já říkám, že se z tohoto seriálu stává telenovela. Příliš osobních zápletek, příliš rozvláčné řešení situací a málo vědy. A na můj vkus příliš moc sexu. Vzpomenu-li na SG-1, Carterová s O'Neillem po sobě pokukovali deset let a za tu dobu se asi 5x políbili a tady hned v pilotním díle scéna jako z erotického filmu. Přišlo mi to docela nepatřičné, vzhledem k původu seriálu.
Ale naprosto nejvíc mi chybí ony hlášky, které prostě dělaly Hvězdnou bránu Hvězdnou bránou. Velitel je dokonalý suchar a celková atmosféra je příliš pochmurná. Ano, uvíznout na neznámé vesmírné lodi bez možnosti návratu je určitě neveselé, leč bez humoru by se dotyční určitě brzy zbláznili. Místo toho se přespříliš pitvají v postavách, takže mi to spíš připomíná mýdlovou operu uprostřed vesmíru...

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Way to go..

Osobně jsem se na tenhle seriál těšil, jako fanda SG1 a hlavně atlantisu. Už ale od prvních dílů ale bylo jasné, že tenhle seriál některé skalní fanoušky naprosto otráví. Nicméně za mě, po shlédnutí prvních 5ti dílů musím konstatovat takto : Uvěřitelná atmosféra, opravdu solidní herecké výkony a celkově je ten seriál až nadmíru koukatelnej i když tam jde v podstě jen o přežití.

Je celekem jasný, že seriál dříve či později sklouzne do stereotypu a kvalitativně se dá čekat celkem propad. I když kdo ví, u atlantisu považuju první řadu za naprosto nejhorší tak uvidíme.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zpět do vesmíru

Koncept Hvězdné brány mě uchvátil od samotného začátku. Vše začalo SG1 , kde byli neskutečně charismatičtí herci a každý díl něco nového (technologie,zápletka,atd),takže se bylo stále na co těšit.

V pořadí pak následovala SG Atlantis , ta pro mne byla zajímavá hlavně proto,že jsem se chtěl dozvědět něco víc o "bájné rase" , která vymyslela většinu technologii a co se s ní stalo.I přes kompletní výměnu herců (což někomu velmi vadí) jsem se díval dál a Atlantis splnil mé očekávání , i když už pozorujete ,že se autorům ve scénáři občas zrodí chyba (něco neodpovídá daným závěrům z SG1 např...)

A teď konečně důvod proč to tak protahuji. Předchozí díla (SG1 a SGA) byly úžasné a neznám snad žádný Sci-Fy seriál , který by měl 10+5+2 série.

Co se týče SG Universe , tak ze začátku to šlo ,ale později jsem měl pocit ,že se stal seriál nízkorozpočtovým (málo nových věcí,ras,technologii) a poněkud více zaměřen na vztahy (Jedni chtějí zůstat tady a druzí jinde-toto téma řešené asi tak v 10 epizodách).

SG1 a SGA to nesahá ani po kotníky , samozřejmě se tu najdou slušné díly , ale oproti minulosti slabota. Takový potenciál v podobě "bájné lodi" a tak nevyužitý (čekal jsem spoustu nových technologii a poznatků + další nové věci).

Zajímalo by mě , proč seriál skončil?! Zda díváky omrzelo sledovat podobný žánr Sci-Fy už 17 sérii (10+5+2) ,nebo kvůli tomu ,že režie SGU totálně zazdila kvalitní seriál s obrovským potenciálem a místo již výše zmíněných věcí se zaměřila více na vztahy a uměle ho prodlužovala.

Omlouvám se za "referát",ale tento seriál (SG1+SGA+ něco z SGU) jsem měl a mám velmi rád a je mi líto ,že už skončil. Dle mého názoru by si zasloužil prodloužení např. na stejný motiv jako Atlantis :).

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zatím nerozhodné

To, že tvůrci přišli s novým pojetím, je určitě dobré a souhlasím, že to může minimálně atmosférou a kamerou připomínat BSG. Přesto mi, ale připadá, že se od původního konceptu stále nemohou plně odpoutat. Kromě Rushe stále postavy vypadají příliš dokonale, né tolik co v původních seriálech, ale stejně. Zatím žádná těžká rozhodnutí, po kterých by všichni vyšilovali, žádné převratné zvraty či nečekané konce. Připadá mi,že tvůrci nemají nebo alespoň neukázali, žádné nové nápady. I sex se vyskytuje dost nemístně až zbytečně. Přesto po 10 dílech, které jsem viděl má Universe našlápnuto na slušné pokračování a doufejme, že ve zbytku série se dočkáme opravdu něčěho nového a neokoukaného.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SGU

Mě se seriál velmi líbil a to mnohem víc než Stargate Atlantis. Viděla sem celou první řadu tedy prvních 20 dílů začínám koukat i na druhou.
Hlavní hrdinové se ocitnou na Antické lodi Destiny, ze začátku mi nebyl sympatický skoro nikdo. Potom se to vybarvilo.
Mám moc ráda Camile a Rushe. Zde je vidět má slabost pro ty neúplně populární hrdiny. Rush je totiž vždy terčem nevole celé posádky, něco je potřeba udělat a nevyjde to , kdo za to může ? Hm Rush. Jenže to nemění nic na mé slabosti pro něj. Jeho rozhodnutí jsou většinou správná.
Nebudu spoilerovat. Podívejte se sami.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

BSG x SG

Tento seriál nelze srovnávat s jeho předchůdci SG-1 a SGA. Zdá se totiž, že si jde svou vlastní cestou, alespoň, co se odlišného syžetového vzorce týče. Mám rád seriály, jejichž epizody jsou provázány nějakým ústředním dějem a to SGU je. Obdivuhodná je také nová práce s kamerou ve stylu BSG. Vlastně se celý seriál hodně podobá BSG, nicméně nedosahuje takových kvalit ani myšlenkové hloubky. Oproti svým SG předchůdcům nemá tento seriál žádný spád, v podstatě ani žádnou akci. Řekl bych, že se o něm právem říká, že jde o "Melrose place ve vesmíru". Zdá se, že celý seriál stojí někde na pomezí mezi SG seriály a BSG, ale nechce se přiklonit ani na jednu z těchto stran, což celému seriálu dodává poněkud rozpačitý charakter - a to rozhodně ubírá seriálu na kvalitě.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Škoda potenciálu

No čím začít, SGU je jedno velký neštěstí. Fanoušci universa SG dostali seriál, které se sotva dá považovat za ucházející. Už od začátku je tu všechno špatně. Postavy jsou nesympatické, protivné, loď a zápletka by měly navnadit na zajímavou podívanou plnou nových objevů a napětí, jenže vás ani ta loď ani osudy posádky nezajímají. Někdy mi přijde, že se SGU jen přiživuje na slavném jméně, samo o sobě by to byl propadák. Holt se tvůrci rozhodli být mainstream a to je vždycky špatně. Pryč je originalita, humor, nové světy, chytré zápletky epizod. Nakonec se tam přeci jen pár prvků a postav s Hvězdné brány objeví, bohužel nudu odvrátit nedokáží. Vlastně jsem docela rád, že byl seriál ukončen, nevěřím, že by se to časem zlepšilo.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

a do třetice všeho dobrého....

Nejmladší bratříček povedené sci-fi serie je na světě. Sice je nejmladší ale nejvyspělejší. Cíli na nyní dospěle fandy původní série a tak je seriál o něco reálnější a temnější. Vyprávění děje se změnilo a máme tady linie, které se táhnou 2 a více epizody. Tvůrci si hlavni i vedlejší postavy cení a proto je s láskou vykresluji. Ukazuji jejich kladné i temné stránky. Seriálu to prospělo a působí uvěřitelnějším a svěžejším dojmem než kdy dřív. Vše ale působí troch nedotaženým dojmem. Buď se někdo příliš bal změn, nebo už došla fantazie. Osobně si myslím, že oboje. Konec seriálu ukázal zábavné a smysluplné poučení, že i z břichatého povaleče muže byt hrdina v zářivé zbroji. S odvahou na velké změny……

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SGU

Tolik jsem se těšila na nové Stargate. Ale tohle není stargate. Tvůrci se snažili pozměnit starý model hrdinského týmu, a to mi nyní chybí. Je tu loď plná lidí, kteří řeší jen problémy a vztahy mezi sebou a za celou epizodu se tak nic pořádně nestane. Do konce první řady chybí tři díly a já stále marně čekám na změnu, na nějaký příběh, akci, cokoli...Jednotlivé díly jsou tak provázané, že konec jednoho vlastně není koncem. Alespoň v druhé polovině série konečně ustaly neustálé návraty na Zem. Kdo chce sledovat minulost a život postav na Zemi, když dotyční se nachází na neznámé lodi v neprozkoumaném vesmíru? Základní příběh je více než výborný, ale styl, jakým je vyprávěn mě prostě nebaví.

20 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

SGU

Můžete mě kamenovat, ale podle mě je to nejlepší sci-fi seriál, přinejmenším druhá série určitě. Vyrůstal jsem na hvězdné bráně a stále si pamatuju na sprinty ze školy domů, abych stíhal začátek na Nově. Posedlost u Univers vystoupala do výše, kdy jsem vstával v noci, abych mohl vidět díly živě. Sice jsem rozuměl tak polovině, ale to mi bylo fuk.
Bohužel diváci v USA rychle ztratili trpělivost, pokud v díle nevybuchla alespoň půlka kulis a akčnější druhá série je zpátky k televizím nepřivedla.

Můžu jen doufat, že se u MGM někdo smiluje a dá zelenou třetímu filmu SG-1 a ten vydělá tolik peněz, že se dostane i na ukončovací film SGU a třeba i na další seriál z prostředí Stargate.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Geniální Rush!

Patřím mezi fanoušky Stargate už hodně dlouho. Na SGU jsem se strašně moc těšil a s výsledkem jsem nemohl být spokojen více. Bohužel sledovanost nebyla taková jakou by si SGU zasloužila. Stěhování vysílání také nepomohlo a SGU skončila po 2. řadě. Navíc v takovém stavu, že se klidně za pár let mohou rozhodnout pokračovat. Těžko bych měl seřadit seriály Stargate podle toho jak je mám rád. Každý splňuje něco jiného a SGU je jiná a v tom čem je jiná je právě skvělá!

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

SG: Galactica

Souhlasím, že to hodně připomíná BSG... Na druhou stranu, BSG byla hodně o politice a náboženství, tohle bude víc o lidech a jen co najdou nějaké nepřátele, i o bojích - i když si je tak úplně nedokážu představit. Celá BSG se v podstatě odehrávala na Galactice popř. na cyloncské Basestar, tady bude hodně času i na povrchu... Nejvíc BSG připomíná kamera. Ale myslím, že SGU má hodně velkou šanci. Pro fanoušky SG to bude něco nového a pro fanoušky BSG to může být náhrada za jejich oblíbený seriál. Pro mě je to obojí

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí
M.K
18. července 2013

SGU

Když jsem se na tento seriál začala koukat poprvé, skončila jsem asi po šesti dílech, byla to strašná nuda. Po nějaké době jsem se rozhodla, že se na to zkusím podívat znova. Prokousala jsem se začátkem a seriál mě začal bavit.Druhá série byla super. Trochu mě mrzí ten otevřený konec.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

krok vpřed

Pro mnohé fanoušky předchozích dvou seriálů zklamání, podle mě se stargate konečně posunula dopředu od jednoho týmu, který poráží všechny nepřátele, což je podle mě dobře. Seriál není nejlepší a často v něm je vidět, že je inspirovaný jinými (Lost, BSG…) ale i přes to je to pro značku stargate posun vpřed.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Destiny

Po první polovině série jsem si říkala: Kape jim na maják? Kromě dramatického úvodu byly díly až k ukousání nudné. Naprosto žádný děj, jen nekonečné rozpitvávání postav a jejich osudů. Sci-fi telenovela hadr.

Závěr první poloviny a zatím celá druhá polovina vysílaná po novém roce však víc než mile překvapily. Konečně se něco děje a napětí doprovází takřka každý díl. Nevím jestli vyměnili scénárisu, nebo se ten původní prostě vzpamatoval, ale je to jen dobře.

Zajímavý námět, originální postavy a temná atmosféra. Jen mi chybí hlášky typické pro předešlé série SG...

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

pohodovka

tento seriál sice nepatří mezi ty nejlepší (určitá naivita a v některých případech naprostá jistota, jak bude kdo reagovat a kdo bude zraněn (Chloe;)), mu u mě ubírá body), ale na druhé straně jako scifi seriál není přeplněn děsivými mimozemšťany a krvavými boji, což hodnotím pozitivně. a je škoda, že nebude mít další pokračování.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Příšerný

Neskutečná kravina. Hodně jsem se těšil, ale že udělají z takovéto látky telenovelu, to mě nenapadlo.
Pitvání postav do naprosto neskutečné podrobnosti, žádný či velmi nudný děj, opravdu nic neříkající postavy z níchž mě nezaujala ani jedna. Nevím, na co si tvůrci hrajou, ale tohle teda pěkně zmršili.

0 %
24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
41 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Styl Serialu

Nevim jestli stargate ve stylu BSG je dobry napad, na jednu stranu je to stargate kterou jste nikdy nevidely a na stranu druhou je to desna vykradacka...

70 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Je to můj názor

Seriál jsem si zamilovala, když se liší od původní SG i Atlantis, které také zbožňuju. Moje nejoblíbenější postava je asi Elie. Nejdřív je to jen líný kluk, co jen hraje počítačové hry, ale za ten rok ukáže, že je v něm něco více. Strašně mě mrzelo, že seriál skončil po dvou sériích. Ráda bych se dozvěděla, jestli někdy dokončí svou cestu a co se s nimi stane. Podle mě 100%, ale myslete si co chcete.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

SG ne SG

SGU není typický stargate seriál. Na první pohled to není ani stargate seriál, kamera daleko více připomíná BSG, což mi nesedí, tenhle styl kamer nemám rád na seriál je příliš dokumentaristická, dávám přednost klasické seriálové kameře. Seriál jsem rozkoukával 2x v originále, ale vždycky jsem skončil u dílu "time", paradoxně u dílu který je nejvíc Stargate v první polovině serie. Seriál byl prostě příliš nudný a zdlouhavý a já u něj usínal což při kombinace čtení titulků není ideální, takže teď se na něj dívám potřetí v dabingu což už není tolik unavující ubýjející.

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Krátké, ale dobré

tento seriál mě velmi překvapil a to především diametrální odlišností od SG1 Rush je ten pravý vědec který je kvůli vědě a poznání zajít až...tady je to hodně neurčitě ale je to vážně hodně daleko. Young je velitel par excelans, konečně někdo kdo není neporazitelný , nebo nedotknutelný, konečně člověk. Zbytek posádky mě ani moc nevzal...škoda že to nemohli uzavřát aspoň tím filmem. Za mě paráda:)

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nevim jak Vy, já bych tam chtěl...

Podle toho se zaměřím na hodnocení.Nejsem žádný filmový kritik. No a i když se to bude zdát prdloušské..ale prostě já, já bych tam chtěl být.A protože bych tam chtěl být, tak pro mne seriál tohoto zaměření a i stylu je jednička. Mé hodnocení je tedy více jak jasné.Škoda,že nic takového nikdy nezažiju a velká škoda, že diváci mají jiný názor. Není to žádný akčňák, ale prostě mne ti zaujalo. Jen mne zklamal jak už to bývá standardem lidský faktor...Lidská rasa je prostě na přezdržku.Teče jim všem do bot, ale musí jeden druhýho podrážet....hrozný.Jen škoda,že poslední dobou žádný seriál podobného tématu,stylu není.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nevyužitý potenciál

Když jsem zjistila že bude další SG, tak si říkám Jupí! Ale teď..No nic moc.. s SG-1 a SGA to má společné asi jen bránu a to že se v prvním díle objeví Sam a Jack :) To byl taky jediný díl který se mi opravdu líbil. Podle mě to mělo daleko větší potenciál a je škoda že ho nevyužili. Koukala jsem na to hlavne kvůli lásce k SG, protože to k ní prostě patří a hlavně protože jsem fanoušek scifi. Když jsem čekala klasickej SG humor a akci tak jsem se hodně sekla.
Ale i přez všechny zápory se na to dá koukat.

50 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

nejlepší

podle me je to nejlepší seriál s Atlantis i SG1

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Špatný odhad ze začátku ...

Když Universe začli vysílat, tak jsem hned seděla u PC a koukala jsem. Ale byla jsem zklamaná, tak jsem toho po pěti dílech nechala. Nebylo to ono, asi jsem čekala něco obdobného, co bylo v SGC a SGA. Pak mi kámoš řekl, že to bylo skvělý, že tomu mám dát šanci. Tak jsem si to pustila znovu, po překonání těch cca 5 dílů, jsem byla uchvácená atmosférou a jinou dějovou linií. A druhá serie mě pak naprosto dostala, nechtělo se mi odcházet od PC než to celé zkouknu. Jen mě opravdu mrzí, že jsou jen 2 serie, určitě by pokračování nebylo k zahození.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Stargate Universe

Ze začátku se to zdálo být jako zajímavý spin-off SG-1, ale postupem času se to proměnilo v cosi nudného, co nebylo vůbec hodno svého jména. Nakonec teda 40%, ale pouze s odřenýma ušima a spíš z úcty k původnímu seriálu.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Co si vybrat....

cestovat vesmírnou lodí a nebo z planety na planetu skrz bránu?Velka škoda že to skončily,perfektně udělané prostředí a velmi zajímavý vývoj postav.Když něco chybí nebo dojde hned někdo vymyslí jak to v relativně prázdném vesmíru sehnat.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SGU

Universe som začal pozerať na naliehanie kamráta. Po zhliadnutí prvých dielov som zostal celkom milo prekvapený. Výrazné odklonenie od charakteru sg1 sa mi celkom páčilo. Prvým je zameranie sa na vývoj postáv a ich city, čo zo seriálu robí akúsi sci-fi drámu. Taktiež miesto, kde sa dej odohráva je samo o sebe zauijímavé. Opustená antická loď, neskúsená posádka na druhej strane vesmíru + výborný Robert Carlyle v hlavnej úlohe. Najlepšia epizóda - Time (Čas)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

SGU můj názor

Chtěl bych říci, SG1,SGA bylo hodně úspěšné. U SGU to má jenom jeden zádrhel. To je, že ten příběh není prostě dokonalý oni neví kam dříve skočit je sice dobré, že mají hodně promyšlené např. když se něco rozbije na lodi a hledaj tam krystal tak to je i v dalším díle. Herce jsem si také oblíbil jak u SG1 a SGA, ale po skončení 2 serie jsem byl teda hodně rozhořčený jak dopadl ten konec. Doufám jen že se někdy naskytne pokračování. Myslím si, že hodně fanoušků má, nebo mělo Stargate.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SGU

Jak jen začít? Seriál jsem začla sledovat jen kvůli Carlylovi. SG mě nikdy nelákal ani v TV. Čekala jsem extrémní kvalitu? Vůbec. Ale čekala jsem něco,co by mě mohlo bavit. 1. řadu jsem sjela za pár dní. To docela šlo. Ani jsem se nijak extrémě nenudila. Ale pak přišla 2.řada a to jsem fakt nedávala. Jestli se někdy vrátím k SG série? Určitě ne,by se muselo stát něco faakt velkýho,aby se tak stalo. Chtěla jsem trochu rozepsat,ale newím co víc bych k tomu dodala.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Nenaplněný potenciál

Stargate Universe chtěl být mnohem jinou - dospělejší - verzí předchozích seriálů. Zaměřenou spíše na postavy a jejich reakci na skutečnost než objevování nových světů. Jenže tady se nachází hlavní zádrhel celé show. K tomu, aby seriál mohl tímto způsobem fungovat, by musely fungovat i ony postavy. Bohužel mi přišlo, že většina těch "skutečných " postav v podstatě jen šustila papírem. A namísto skvěle prokreslených charakterů jsme dostali jen bandu vážně se tvářících panáků, chovajících se absolutně nesmyslně. Během druhé série se začala situace nepatrně měnit, ale teprve až dvojepizoda Common Descent/Epilogue dává konečně postavám aspoň nějakou hloubku a dokonce i přidává nějaké sympatie k nim. Do té doby jsem měl ale pocit, že sleduji jen jednu dlouhou expozici, která netuší, jakým směrem se vlastně chce vydat. Občas je to až zkouška toho, co divák snese. Netvrdím, že v dílčích scénách je seriál úplně špatný. Některé nápady nejsou zlé a ten vesmír dokáže občas ohromit. Jenže ta dlouhá absence funkčních postav a zajímavého příběhu brání tomu, abych se jako divák naplno do seriálu ponořil. A v momentě, kdy se tohle všechno nepatrně mění, už běží závěrečná epizoda, která jen umocňuje ten pocit z promarněného potenciálu.

nejzajímavější díly: 1x08 - Time, 2x07 - The Greater Good, 2x18 - Epilogue, 2x19 - Blockade

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí