plakát seriálu

Hvězdná brána

(Stargate SG-1)

Epizoda 4×19 – Zázračné dítě (Prodigy)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jack dostává za úkol posoudit možnosti zřízení výzkumné stanice na M4C-862, měsíci plynného obra, kam byl vyslán vědecký tým společně s vojáky pod vedením majora Griffa, kteří mají vědecké členy výpravy ochraňovat. Jack s Teal’cem se vydávají na M4C-862 majora Griffa vystřídat. Jack není úkolem vůbec nadšen a totéž lze říci i o Griffovi, který se se svými muži zjevně nudí a je rád, že ho Jack vystřídá. Navíc neustále propukají konflikty mezi vědci, kteří by rádi prozkoumávali široké okolí tábora, a vojáky, kteří jim v tom brání, protože se obávají o jejich bezpečnost a chtějí vše nejprve sami prověřit, aby vyloučili možná rizika.
Mezitím Daniel je na misi mimo Zemi s týmem SG-11 a Sam má na letecké akademii přednášku z astrofyziky. Sam se seznamuje s mladou, velmi nadanou kadetkou Jennifer Haileyovou, která je s ní neustále srovnávána. Ovšem má problémy s dodržováním disciplíny a hrozí jí vyloučení z akademie. Na přímluvu Sam se tak nestane. Haileyová by byla výbornou kandidátkou pro SGC. Ale to znamená naučit se dodržovat disciplínu a dostudovat. Sam jí chce ukázat možnosti, které by ji čekaly, a bere ji do SGC. S Hammondovým svolením obě procházejí hvězdnou bránou na M4C-862.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Griff: Plukovníku.
O’Neill: Majore, podejte hlášení!
Griff: Ah, byl to dost vzrušující týden. Před dvěma dny doktor Thompson ztratil brýle a dnes ráno se porouchal elektronový mikroskop!
O’Neill: Fakt?
Griff: Jo. Vzrůšo od rána do večera...
Hlavní postavy
Jonathan J. 'Jack' O'Neill
Samantha Carterová
Daniel Jackson
George S. Hammond
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
major Griff
kadet Jennifer Hailey
doktor Hamilton
generál Kerrigan
profesor Monroe
Dr. Thompsone
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevZázračné dítě
Původní názevProdigy
Rok natočení2001
Premiéra2. února 2001
Česká premiéra26. července 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka50 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody