Hvězdná brána

Hvězdná brána (Stargate SG-1) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Narážky na jiné seriály

Star Trek

Major Ferretti zdraví na Abydosu doktora Jacksona vulkánským pozdravem.
Vložila: aaaja

Star Trek

Když vyslýchají O'Neilla, řekne, že se jmenuje kapitán James T. Kirk z hvězdné lodi Enterprise.
V epizodě: S02E21 - Rok 1969
Vložila: aaaja

Simpsonovi

O'Neiil říká že si vzpomíná na muže, který je plešatý, nosí košile s krátkým rukávem a je pro něj nějak důležitý. Myslí si, že se jmenuje Homer. (v originále "There was a man. He's bald and wears a short-sleeve shirt, and somehow he's very important to me. I think his name is Homer.")
Vložila: aaaja

Star Trek

Daniel říká Jacobobovi, že doufali, že by mohl O'Neilla a Teal'ca z X-301 přenést paprskem. Jacob odpovídá, jestli si snad myslí, že je Scotty.
Vložila: aaaja

Starsky a Hutch

O'Neill a Maybourne jdou ke Kinseymu domů, protože potřebují získat jisté informace. Manželka senátora: "Kdo je to drahý?" Kinsey: "Staří přátelé." O'Neill: "Dobré odpoledne. Já jsem Starsky a tohle je Hutch."

Star Trek

O'Neill se ptá Carterové, jestli X-302 má phasery.
V epizodě: S06E01 - Spása I.
Vložila: aaaja

Simpsonovi

O'Neill si najednou vzpomene, že si zapomněl nahrát Simpsonovi.
Vložila: aaaja

Star Trek

Felger obhajuje svůj obdiv pro SG-1. Felger: Mí hrdinové aspoň žijí, já se nemusím převlékat za Klingona. Coombs: Vulkánce, Felgere, vulkánce. Jak si můžeš říkat vědec a neklanět se před oltářem Star Treku?
V epizodě: S06E08 - Hrdinové
Vložila: Odyssea

Star Trek

(Během rozhovoru Sam a Jacka na palubě Promethea. Mluvili o pojmenování lodě.) Sam: "Víte, pane, nemůžeme jí pojmenovat Enterprise." (Yeah, sir, we can't call it the Enterprise.) Jack: "Proč ne?" (Why not?)

ALF

Jack řekne Vernonovi, že tvorové které vidí pochází z planety Malmac. Z této planety pochází Alf, mimozemšťan ze stejnojmenného seriálu.
Vložila: Monique

Star Trek

Jack a Sam přijdou na ukázku nové zbraně. Jack se snaží pochopit, na jakém principu zbraň funguje a ptá se, jestli je to něco jako phaser (zbraň ze Star Treku), na což Chloe odpoví, že spíše jako fotonové torpédo (opět ze Star Treku).
V epizodě: S07E09 - Mstitel
Vložila: Monique

Simpsonovi

Jack u piva spekuluje, že Monty Burns (postava ze seriálu Simpsonovi) je goa'uld.

Simpsonovi

Jack a Joe viděli útržky ze života toho druhého. Joe je právě na ošetřovně a baví se s Jackem ve věci Burns jako Goa´uld. Joe: "Mezi námi, také tu analogii vidím. Burns jako Goa´uld." Jack: "Díky!"
Vložila: Odyssea

Mrtví jako já

Bistro, kde se Daniel nachází po svém povznesení, je "Der Waffle Haus", kde se scházejí smrťáci v seriálu Mrtví jako já. Aby toho nebylo málo, Daniel si sedne ke stejnému stolu jako oni a objedná si jak jinak, než vafle.

Simpsonovi

V této epizodě měl Jack O'Neill loď jménem Homer.

Star Trek

Když Jolan probudí Camerona z umělě navozeného hlubokého spánku, Cameron mu řekne: "Dobrá práce, Kostro."
V epizodě: S09E08 - Babylon
Vložila: aaaja

Farscape

V této speciální epizodě je jeden z příběhů natočen ve stylu seriálu Farscape. Postavy jsou převlečeny tak, aby vypadali jako ty z Farscape a i tak jednají. Navíc, dva hlavní hrdinové z SG-1 hráli také hlavní postavy ve Farscape.
V epizodě: S10E06 - Dvoustá
Vložil: zipacna

Star Trek: Nová generace

V této epizodě SG-1 pomáhala s výrobou filmu. Producent si ho v jedné chvíli představoval jako Star Trek. Daniel: "Zaprvé, je to Star Trek a zadruhé, je to absurdní!"
V epizodě: S10E06 - Dvoustá
Vložila: Odyssea

Star Trek

Když šel jeden mimozemšťan po Mitchellovi a začal s ním konverzaci jeho domnělý spolužák, byl paralyzován způsobem jakým likvidovali nepřítele Vulkánci. Až na ten žbleptající záchvat.
V epizodě: S10E15 - Odměna
Vložila: Idlady

Narážky na Hvězdná brána v jiných seriálech

Ve službách FBI

Mozzie řekne: "Naše vláda v hojné míře podporovala pochybné programy - Hvězdnou bránu, MK-Ultra, vesmírné raketoplány." (v originále "Our government has endorsed a cornucopia of questionable programs - Stargate, MK-Ultra, the space shuttle.") Představitel Mozzieho (Willie Garson) ve třech dílech seriálu Hvězdná brána ztvárnil postavu Martina Lloyda, podivína a producenta seriálu "Wormhole X-Treme" založeného na programu Hvězdné brány.
Vložil: Furiant

Teorie velkého třesku

Sheldon se při paintballu snaží ostatním vysvětlit strategii taktického ústupu na příkladu jedné epizody Hvězdné brány.

Simpsonovi

Ve Springfieldu se koná sraz fanoušků Hvězdné brány.

Lovci duchů

Když Osiris (egyptský bůh) zemře, rozsvítí se mu oči jako goa'uldům.
Vložila: Mummy

Hvězdná brána: Hluboký vesmír

Hra, kterou hrál Eli doma se jmenuje Prometheus, podle třídy lodí v Hvězdné bráně.

Zpátky do školy

Když Abed žekne, že je Farscape opravdu dobrá show, týpek, se kterým se bavil, řekne "Hvězdná brána je lepší." ("Stargate's better.")

Lovci duchů

V úvodu přicházejí Sam a Dean na místo činu k první oběti, kde jim strážník řekne, že oběť se jmenuje "Jacob Carter" o pár sekund později to řekne i Kate.
V epizodě: S08E04 - Bitten
Vložila: Moreene

Král šprtů

Jedna z otázek se týká Hvězdné brány.

Supergirl

Winn nazve portál na jinou planetu Hvězdnou branou.