plakát seriálu

Hvězdná brána

(Stargate SG-1)

Narážky na jiné seriály
Major Ferretti zdraví na Abydosu doktora Jacksona vulkánským pozdravem.
O'Neill imitací Rickyho Ricarda dává Teal'covi najevo, že se již vyléčil z nákazy.
Když vyslýchají O'Neilla, řekne, že se jmenuje kapitán James T. Kirk z hvězdné lodi Enterprise.
O'Neiil říká že si vzpomíná na muže, který je plešatý, nosí košile s krátkým rukávem a je pro něj nějak důležitý. Myslí si, že se jmenuje Homer. (v originále "There was a man. He's bald and wears a short-sleeve shirt, and somehow he's very important to me. I think his name is Homer.")
Daniel říká Jacobobovi, že doufali, že by mohl O'Neilla a Teal'ca z X-301 přenést paprskem. Jacob odpovídá, jestli si snad myslí, že je Scotty.
O'Neill a Maybourne jdou ke Kinseymu domů, protože potřebují získat jisté informace. Manželka senátora: "Kdo je to drahý?" Kinsey: "Staří přátelé." O'Neill: "Dobré odpoledne. Já jsem Starsky a tohle je Hutch."
O'Neill se ptá Carterové, jestli X-302 má phasery.
O'Neill si najednou vzpomene, že si zapomněl nahrát Simpsonovi.
Felger obhajuje svůj obdiv pro SG-1. Felger: Mí hrdinové aspoň žijí, já se nemusím převlékat za Klingona. Coombs: Vulkánce, Felgere, vulkánce. Jak si můžeš říkat vědec a neklanět se před oltářem Star Treku?
(Během rozhovoru Sam a Jacka na palubě Promethea. Mluvili o pojmenování lodě.)
Sam: "Víte, pane, nemůžeme jí pojmenovat Enterprise." (Yeah, sir, we can't call it the Enterprise.)
Jack: "Proč ne?" (Why not?)
Jack řekne Vernonovi, že tvorové které vidí pochází z planety Malmac. Z této planety pochází Alf, mimozemšťan ze stejnojmenného seriálu.
Jack a Sam přijdou na ukázku nové zbraně. Jack se snaží pochopit, na jakém principu zbraň funguje a ptá se, jestli je to něco jako phaser (zbraň ze Star Treku), na což Chloe odpoví, že spíše jako fotonové torpédo (opět ze Star Treku).
Jack u piva spekuluje, že Monty Burns (postava ze seriálu Simpsonovi) je goa'uld.
Jack a Joe viděli útržky ze života toho druhého. Joe je právě na ošetřovně a baví se s Jackem ve věci Burns jako Goa´uld. Joe: "Mezi námi, také tu analogii vidím. Burns jako Goa´uld." Jack: "Díky!"
Bistro, kde se Daniel nachází po svém povznesení, je "Der Waffle Haus", kde se scházejí smrťáci v seriálu Mrtví jako já. Aby toho nebylo málo, Daniel si sedne ke stejnému stolu jako oni a objedná si jak jinak, než vafle.
V této epizodě měl Jack O'Neill loď jménem Homer.
Když Jolan probudí Camerona z umělě navozeného hlubokého spánku, Cameron mu řekne: "Dobrá práce, Kostro."
V této speciální epizodě je jeden z příběhů natočen ve stylu seriálu Farscape. Postavy jsou převlečeny tak, aby vypadali jako ty z Farscape a i tak jednají. Navíc, dva hlavní hrdinové z SG-1 hráli také hlavní postavy ve Farscape.
V této epizodě SG-1 pomáhala s výrobou filmu. Producent si ho v jedné chvíli představoval jako Star Trek. Daniel: "Zaprvé, je to Star Trek a zadruhé, je to absurdní!"
Když šel jeden mimozemšťan po Mitchellovi a začal s ním konverzaci jeho domnělý spolužák, byl paralyzován způsobem jakým likvidovali nepřítele Vulkánci. Až na ten žbleptající záchvat.
Narážky na Hvězdná brána v jiných seriálech
Mozzie řekne: "Naše vláda v hojné míře podporovala pochybné programy - Hvězdnou bránu, MK-Ultra, vesmírné raketoplány." (v originále "Our government has endorsed a cornucopia of questionable programs - Stargate, MK-Ultra, the space shuttle.") Představitel Mozzieho (Willie Garson) ve třech dílech seriálu Hvězdná brána ztvárnil postavu Martina Lloyda, podivína a producenta seriálu "Wormhole X-Treme" založeného na programu Hvězdné brány.
Sheldon se při paintballu snaží ostatním vysvětlit strategii taktického ústupu na příkladu jedné epizody Hvězdné brány.
Ve Springfieldu se koná sraz fanoušků Hvězdné brány.
Když Osiris (egyptský bůh) zemře, rozsvítí se mu oči jako goa'uldům.
Hra, kterou hrál Eli doma se jmenuje Prometheus, podle třídy lodí v Hvězdné bráně.
Když Abed žekne, že je Farscape opravdu dobrá show, týpek, se kterým se bavil, řekne "Hvězdná brána je lepší." ("Stargate's better.")
V úvodu přicházejí Sam a Dean na místo činu k první oběti, kde jim strážník řekne, že oběť se jmenuje "Jacob Carter" o pár sekund později to řekne i Kate.
Jedna z otázek se týká Hvězdné brány.
Winn nazve portál na jinou planetu Hvězdnou branou.