plakát seriálu

Hvězdná brána

(Stargate SG-1)

Názory uživatelů

brána

Můj nejoblíbenější seriál. Anderson si mě získal již MacGyverem, ale tady je nepřekonatelnej. Některé epizody a vůbec celý seriál je na tak neuvěřitelně vysoké technické kvalitě, že se mu nevyrovná ani mnohdy nákladnější a novější akční film. Vesmírné lodě, přestřelky, obyčejné souboje muž proti muži, speciální efekty, dobrá kamera a propracované scénáře, hlášky, napětí, herci. Ten seriál se vyvíjí, hrozba narůstá a vy jen fandíte, ať se jim podaří ochránit planetu, získat nějakou účinnou mimozemskou zbraň, obdivujete technickou úroveň jiných ras. Sledujeme i mnohdy zajímavé politické dění na Zemi, snahu utajit SG. Asi nejlepší jsou replikátoři. To je nepřítel, jehož vymyšlení si zaslouží velkou pochvalu a díly s tímto nepřítelem jsou vždy super. Takto se dá samozřejmě psát donekonečna.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 28 lidí

At the edge of the universe lies a gateway to adventure.

Hvězdná brána je u nás fenomén, který nemůže chybět ve watchlistu žádného pravého seriálového fanouška. Je zvláštní, že tento seriál se stále těší popularitě v našich končinách, ale jeho cesta v USA nebyla zdaleka tak růžová. Docela mě překvapilo, když jsem se dozvěděla, že byl po páté sérii zrušen, pak ho převzala jiná stanice a hrozilo zrušení s nasazením spin-offu Atlantidy, ratingy klesaly a oznámení o zrušení přišlo až po odvysílání 200. epizody.

U nás je Stargate něco úplně jiného. Televize ji opakují pořád dokola, fanoušci se stále se stejným nadšením dívají na epizody pořád dokola. Z počátku jsem si nebyla jistá, jak 10 sérií zvládnu, přece jen sci-fi není úplně můj šálek kávy. Nakonec jsem ale byla velmi příjemně překvapená.

K seriálu jsem přistupovala odevzdaně. Byla jsem rozhodnutá nedívat se kriticky na technickou stránku věci. Dnes už jsou speciální efekty a možnosti televize přece jen někde jinde, než jak tomu bylo před 17 lety, kdy seriál začínal. Jakmile jsem si to uvědomila a navykla si na ten styl herectví ze seriálů z 90. let, začala jsem se vézt na vlně SG1.

Seriál mě bavil od začátku do konce. Mnozí říkají, že postupem času upadal a mohl skončit někde po šesté nebo sedmé sérii. Podobně jako u Smallville jsem ale i tady ráda, že jsme se deseti řad dočkali. Líbily se mi první série, kdy se lidé ze Země seznamují s jinými planetami, jinými kulturami a technologiemi. Ovšem nejvíce jsem si dějovou linku užívala u deváté série, kdy se představili Oriové a Převorové. Působilo to na mě magicky, byla jsem do toho zažraná, nešlo o neustálé střílečky a války, a přesto to byli velcí nepřátelé. Příběh byl moc poutavý a já byla v sedmém nebi :) V desáté sérii už se přešlo zpět k bojům, ale pořád jsem u toho byla jak přikovaná.

K hercům už asi nemá ani smysl se vyjadřovat. Původní čtverka je jedním z nejznámějších seriálových týmů vůbec, nedá se ani uvažovat, že by tyto postavy mohl ztvárnit kdokoliv jiný. Po odchodu Andersona ze seriálu jsem měla trošku obavy, jak se chytne jeho náhrada. Celou dobu jsem nesetřásla pocit, že Cam Mitchell je jen mladší kopií O'Neila, ať už vzhledem, tak i chováním a svým sarkastickým humorem. Na druhou stranu mi to ale ani moc nevadilo, rychle jsem si na něj zvykla. Příchod Valy byl skvělým ozvláštněním, její počátky v seriálu (spojení s Danielem) patří k mým nejoblíbenějším scénám. I na nového generála jsem si zvykla, i když Hammonda nedokázal nahradit nikdo (a rozhodně ne O'Neil).

Mytologie seriálu je neuvěřitelně propracovaná. Moc se mi líbilo, jak do sebe jednotlivé části příběhu zapadaly, jak se dějové linie vracely k příběhům, které započaly třeba dva roky zpátky. Koncepce čtyř nadřazených ras byla hodně zajímavá a jsem ráda, že s tímto pracovali tvůrci tak dlouho. Kdo by si byl pomyslel ve druhé řadě, že se Asgardi objeví i v závěrečné epizodě :)

Finálový díl byl zvládnutý na výbornou. Neměla jsem sebemenší tušení, jak by seriál mohl po deseti letech ve vysílání dopadnout, a tento konec podle mě nemohl být lepší. Dokázal ve mně vyvolat celou škálu emocí, od smíchu přes radost až po smutek a zoufalství. Jediná věc, která mi přišla trošku zvláštní, jak na konci mohl Teal'c po všech těch desítkách let v lodi zůstat s týmem a vydat se na další misi. Člověk by řekl, že když už je konečně svobodný, dá si od nich pořádně dlouhý odpočinek.

Jsem ráda, že jsem se do toho desetisériového maratonu pustila. Stargate je ikonickým zástupcem svého žánru, který přispěl k formování současné televizní tvorby. A když to všechno pomineme... tak je to prostě neskutečná závislost vzbuzující bžunda! :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Srdcovka

Seriál mě provází polovinou mého života a i po tolika letech má své čestné místečko v srdíčku. Myslím si, že i tolik let po vzniku může bezevšeho konkurovat některým dnešním, moderním sci-fi seriálům a dokonce je i předčit. Seriál má skvělé herecké obsazení, postavy jsou promyšlené, příběh se neustále vyvájí a hraje si s naší fantazií, že by to tak vlastně mohlo i být. Skvělé technické zpracování i efekty. Najdeme zde odevšeho trochu - napětí, romantika, morální dilema, souboje i humor. Postavy se staly téměř legendárními - Jack a jeho hlášky, Teal´c a jeho "Vskutku", Deniel a jeho naivita, Sam a její genialita a pohledy na Jacka. Oni všichni včetně generála, doktorky, Thora, goaldů a dalších tvoří skládanku, která je dohromady naprosto úžasná.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

SG1 - nejlepsi

Kdyz jsem uplne poprve videla serial pres rameno svoji starsi sestry, rikala jsem si: to snad nemysli vazne. Pak jsem se jednoho dne nudila a pustila si prvni dil. A pak uz to se mnou slo z kopce. Jack hyril hlaskami a sarkasmem, Daniel byl naprosto uzasny, Sam okouzlujici a Teal´c byl proste Teal´c se svym vskutku. Zacala jsem hltat dil po dilu, milovala vsechny postavy. Pak prisla Danielova smrt a ode me naval sprostych slov. Ne ze by Jonas nebyl taky uzasny, ale proste Daniel byl Daniel. Nakonec serial opousti Richard Dean Anderson, coz je hodne velka ztrata. I kdyz se Cameron neskutecne snazi nahradit Jacka svym scenarem, uz to neni ono. Postava Cama mi ovsem nevadila, ale jedine, co drzelo posledni dve rady byla pro me Vala s Danielem. A lhala bych, kdybych tvrdila, ze jsem pri poslednim dile serialu a pri poslednim Vskutku, neronila slzy.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Kultovní seriál

Tenhle seriál vás chytne u první epizody a pustí až u té úplně poslední. Nebál bych se označit ho za jeden z nejlepších sci-fi seriálů, který nechává za sebou i mnohé novější sci-fi.

Seriálu nechybí vtip, většinou v podání O´Neilla, ale ani tajemné nebo děsivé scény, boje vesmírných lodí, přestřelky s mimozemšťany ani neznámé technologie, spojenci a nepřátelé z jiných planet.

Jediné, co bych vytkl, jsou některé zvláštně pojaté epizody, které jsou občas matoucí a ne zas tak zajímavé.

SG-1 je klasika, která nepřestává být skvělá ani po letech.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

SG

Moje srdcovka, nejmilovanější seriál. Strávila jsem s tímhle seriálem víc jak půlku života a jako fanda jsem to dotáhla až k naprosté dokonalosti (myslím tím setkání s herci, ale to sem nepatří). Chvíli jsem uvažovala, že dám 100 %, ale i seriál, který naprosto miluju, má bohužel své mouchy.

O tom, jak moc se mi Brána a její hlavní hrdinové dostali pod kůži, asi netřeba psát. Zamilovala jsem si je okamžitě, všechny. Jako malá jsem sledovala MacGyvera a tak je jasné, kdo si mě svým humorem a hláškami okamžitě získal. :)

Co se děje týče, těch 90% je za 1.-8. řadu (i když podle mě to mohli utnout už na konci 7.). Jednou z věcí, které mohli v seriálu klidně vynechat, byla ta krátká "romance" Sam a Peta (sorry, ale ze Shanahana mi vždycky trnou zuby, a díly s ním jsou jedny z mála, ke kterým se moc nevracím). A pak jsou tu poslední dvě řady s Cameronem Mitchellem. Mohly být klidně dalším spin-offem. Jiné postavy, jiný nepřítel...
Když odejde jedna ze stěžejních postav (myslím RDA), seriál tím vždycky trpí a ani při nejlepší snaze všech to už nikdy není stejné. A v tomhle případě to ani Cameron dohromady s Valou, nezachránili.

Když mám chuť se dneska na nějaký díl podívat, vracím se obvykle k prvním řadám, protože byly nejlepší! Ukažte mi jednoho člověka, který nemá rád třeba Časovou smyčku, to je prostě klasika.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Osobní kult SG1

SG1 je pro mě kultovní seriál. Přesto si myslím, že poslední dvě série jsou nějakým trapným omylem a další díly jsou někdy nedomyšlené, polopatické nebo zkratkovité. Trpí různými klišé typickými pro sci-fi ale i americké seriály vůbec. Např. všichni v galaxii včetně jiných ras se bez problémů domluví: - "Myslíte, že mimozemšťani jedí jablka?" - "Proč ne, vždyť mluví anglicky."
Nepřátelé zde snadno umírají, zatímco celý tým SG1 má cheat na nesmrtelnost: To je samá sebevražedná mise nebo záchrana planety. Nikdo se už nestaví říct jen ahoj." Sem tam to vypadá jako vojenská agitka, kde USA jsou jako hodný ochránce a Rusové jako zlí cizinci: - „Jestli tím chcete říct, že všechno ruské je nekvalitní, tak tahle ponorka je švýcarská.“ "Občas začne hořet, ale čas odměřuje přesně..."
Ale jsou tu také dobrodružné mise, fascinující protivníci, všudypřítomný humor a nadsázka a hlavně výborně poskládaný tým hrdinů. Vážný a hrdý Teal'c, chápající všechno doslova: „Nic jsme nechytili, rybaříme.“ * Geniální vědkyně Carterová: „Budou-li potřeba další hloupé nápady, víte, kde mě hledat.“
Naivní, idealistický a upřímný Daniel: „Je to jenom rádio. Je na to, aby mě mí přátelé našli... a zastřelili tě.“ * A nakonec to nejlepší, sarkastický plukovník O'Neill: „Výborně! Takže jsme mrtví a máme tady Goa’ulda na útěku. V tom vidím problém. Ještě někdo v tom vidí problém?“
Z vedlejších postav tým kadetů a vlastně celá epizoda Proving Ground: „Dobře, tak fajn. Jsou nadějí letectva, programu i celé planety. Potěš Pánbůh!“ * Mimoň Martin: „Jen proto, že jsem z jiné planety, nemám žádná práva?! Copak Ženevská dohoda nezahrnuje mimozemšťany?! Musím se na to podívat na internetu.“
A také vědci Felger a Coombs: - „Trhni si, Coombsi! Mí hrdinové aspoň žijí. Já se nemusím převlékat za Klingona!“ - „Vulkánce, Felgere! Vulkánce!! Jak si můžeš říkat vědec a neklanět se před oltářem Star Treku?“ - „Á, jak se z toho dostaneme?! Má to co dělat s emitorem tachyonů?“

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší sci-fi seriál

Přestože sci-fi moc nemusím, Hvězdná brána je výjimkou a patří do mé TOP 10.
Nejdřív bych vyzdvihl zpracování. Všechny triky a speciální efekty jsou na seriál neuvěřitelně kvalitní, někdy jeho kvalit nedosahují ani filmy.

Také jednotlivé světy, rasy, kultury, technologie a nepřátelé jsou originální a zajímavé. Nejvíc mě bavily díly s Goa'uldy - především s Apophisem (můj nejoblíbenější záporák) a později s Anubisem. Skvělým oživením byli také Oriové, kteří byli možná ještě mocnější a děsivější.

Na závěr jsem si nechal postavy, bez kterých by seriál nebyl tak výjimečný. Nejradši mám Jacka O'Neilla (a jeho hlášky) a charismatického Daniela Jacksona. Líbily se mi taky věčné spory mezi nimi. Zatímco Jack byl se vším hned hotový a všechno by řešil jednoduše, Daniel zkoumal hlubší podstatu a často se na věci díval z pohledu cizích ras. I když pozdější díly bez Jacka nebyly špatné, bez něj už to nebylo úplně ono.
Pak bych ještě zmínil asi nejchytřejší postavu seriálu - Samantu Carterovou a Teal'ca (jeho hlášky rovněž nemají chybu).

Musím ale napsat i pár záporů. Všechny epizody nejsou tak dobré (některé i průměrné) a ne všechny světy jsou tak zajímavé.
Na druhou stranu má ale Hvězdná brána přes 200 dílů a celých 10 řad si dokázala udržet vysokou úroveň.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Na můj vkus tam bylo málo Replikátorů

Seriál, který v mém dětském seriálovém žebříčku dlouho držel první pozici. Důkazem jeho kvality budiž další seriály, které byli natočeny po originální Hvězdné bráně.

Z hlediska děje ucházející sci-fi, které dokáže zaujmout i dnes. Ve skrze jednoduchá zápletka my versus škaredí mimozemšťané, co nás chtějí všechny zotročit nebo zabít a nebo nám chtějí provést jinou ohavnou věc. Cestou potkáme pár přátel, získáme nějakou tu technologii a samozřejmě se dostaneme do hrozného průseru, který za nás vyřeší Samantha. Protože beze srandy, ještě že tu Samanthu máme. Po čase mi už potom opravdu vadil ten stále zavedený a opakující se koncept dílu. Někam jdeme - je to průšvih - vyřešíme ho na poslední chvíli - všichni jsou šťastní. Tuhle načrtnutou linku pak vynahrazují zajímavé nápady. Vesměs jsou jednotlivé díly originálním počinem. Nepřátelé byli taky na jedničku. Ale jak říkám v titulku: Já prostě chci víc Replikátorů! Technologičtí brouci, co se sami adaptují na příchozí nebezpečí, požírají technologii a jejich jediným cílem je se replikovat. Tyhle broučky jsem miloval a fandil jim, aby sežrali všechno a všecky. Dál se mi líbil docela i postup sérií. Respektive. Nepovažuji poslední série za takový brak, naopak se mi líbili ze všech asi nejvíc. Celá Země a lidstvo na ní už nejsou taková ozeřávátka. Máme lodě, letouny, zbraně. Stojíme, no spíš tam lítáme na orbitě a říkáme všem nepřátelským formám života, jen si přijďte. Budeme se bránit! Bylo zkrátka fajn sledovat, že jsme se i v tomhle ohledu někam posunuli a díly posledních sérií byli vskutku pro mě asi nejzajímavější a nejvíc mě táhli. Krom Replikátorů, se kterými jsem stále v trvalém vztahu naprostého zaláskování.

Tím se dostávám jistým krokem k postavám seriálu. To že odešel Jack mně tedy osobně nijak nevadilo. Já se z těch jeho hlášek na zadek neposadil. Někdy byli úsměvné, to ano, ale nic víc. Osobně jsem stejně byl vždycky větší fanda Daniela. Zaznamenal jsem na něm největší vývoj postavy. Ze začátku to byl hrozný šprt, ale v posledních řadách se vyšvihnul a hlavně se dal ostříhat, což z něj udělalo mnohem víc sexy chlapa! Dále co mě opravdu potěšilo byl příchod Valy do seriálu. To prosím byla postava co měla opravdu šťávu. O to víc mě mrzí, že tvůrci nedali víc prostoru vztahu Daniel a Vala na rovině milostné. I když oni jim ten prostor nakonec dali, ale tak v rozmezí 0-1%. I když na druhou stranu to jejich "kočkování" bylo taky pěkné. Nejvíc nesympatickou postavou tak pro mě zůstává Cameron. Což ale není tak úplně jeho chyba. Jemu totiž nejvíce uškodil fakt, že se z něho tvůrci seriálu snažili udělat druhého, rádoby vtipného Jacka. Kdyby šel svou vlastní cestou, možná by to dopadlo jinak.

A tak po deseti sériích jsme se i my zdárně dobrali konce. Pitomého konce musím říct. Teď budu trochu spoilerovat, tak pokud jste Hvězdnou bránu neviděli přeskočte na další odstavec. Takže SPOILER ještě jednou. Osobně mě nenapadá žádný rozumný konec jak ukončit takovýhle seriál. Respektive. Ukončit ho: nalezli jsme co jsme potřebovali, ubránili jsme se, zakopem bránu a budeme žít šťastně až do smrti, to by byla asi kravina. To uznávám. Ale i tak se mi tenhle konec nelíbil. To všechno co prožili na té lodi a pak jen uděláme *lusk*, nic si nebudeme pamatovat, ale máme Teal´ca, který si to sice pamatovat bude, ale zas nám nic neřekne, protože on toho vůbec moc nenamluví. Ptákovina, hrozná ptákovina. Ne, takový konec nechci.

Takže tak jako tak. Ať to přemílám jak chci. Mám tu nadprůměrný sci-fi seriál a já prostě miluji sci-fi. Proto mu s radostí odpustíte sem tam nějakou tu věc, co vám bude proti srsti.

p.s. Replikátoři > Asgard(looooosers)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I am no Lucy...

1. série - 55% - Dlouhotrvající seriály z konce devadesátých let mívají slabší rozjezd a mytologické pozadí či hrátky s hloubkou charakteru hlavních postav většinou přicházejí až v pozdějších dobách. Stargate SG-1 není výjimkou. Vesmírné výlety jsou hlavně v prvních dílech jednotvárnými misemi s náplní objevování dávných kultur, ale už tam se najde tu a tam díl, který zaleze nebezpečně hluboko pod kůži (Cold Lazarus) nebo naznačí mytologické možnosti (The Nox, Enigma). Hlavní dějová linie je viditelně určená pro mnohem více sérií, takže v tuhle chvíli je mě asi možné zastihnout na nějaké další výpravě.

2. série - 65% - Tok'rové, první náznaky zcela oddechových dílů a dokonalé scénáristické kousky Message in a Bottle a The Fifth Race. K tomu stále se vyvíjející mytologie, atmosféra a soundtrack. Bohužel občas přijdou natolik slabé díly, že nestačím kroutit hlavou nad tím, že je to všechno stále ten samý seriál. Cesta pokračuje.

3. série - 75% - Poctivé žánrovky (Shades of Grey), romantika alternativních vesmírů (moje srdcová záležitost Point of View) nebo jako bonus nefalšovaný jaffský vtip. A kdo by čekal, že se finále bude odehrávat ve znamení dopointování zápletky s Hersesisem, ten utrpí při souboji s doposud nejstylovějším nepřítelem asi pořádný šok. Stargate definitivně potvrzuje, že tenhle běh na dlouhou trať se vyplatí.

4. série - 90% - Zlatá doba, umlčení všech zlých jazyků a důkaz, že seriály nevystřílí své nejlepší náboje hned na úvod. Scénáristé se drží přesně toho, co nejlépe fungovalo až doposud a díky pevnému fanouškovskému zázemí si dovolují čím dál překvapivější žánrové odskoky. O'Neill s Teal'cem hláškují jako nikdy předtím, mytologické zákruty jsou na jedinečné špičkové úrovni a jako třešnička na dortu se objevují nezapomenutelné perly Upgrades nebo Window of Opportunity. Dobrodružství už dlouho nechutnalo takhle sladce.

5. série - 85% - Další posunutí hranic světa kolem Cheyenne Mountain. Tentokrát je na pořadu dne dopointování zápletky s Ascheny, stále komplikovanější vztah s ruskou protistranou nebo překvapivý a originální nápad v podobě seriálu na motivy Hvězdné brány. Největší předností je ale fakt, že i v SGC někdy nastanou nenapravitelné ztráty, díky čemuž je atmosféra celého seriálu zase o něco osobnější. A záporák, jehož příchod na scénu je připravován téměř polovinu sezony, slibuje velké věci.

6. série - 85% - Pozměněná základní sestava pomáhá brojit proti Anubisovi, pravidělně očišťuje své jméno a dokonce se vrací do míst, kde to všechno před lety začalo. Ze seriálu se tak díky tomu definitivně stává dobrodružná klasika, která nejvíc překvapuje tím, že dokáže příběhů na podobné téma přinést dost, ale zároveň se vyhnout byť jen náznaku dlouhodobé repetetivnosti. A z Teal'ca je nadobro neodolatelný hláškující pohodář.

7. série - 85% - Sezóna maximálních protikladů. Zatímco po výborném rozjezdu přišel tvrdý pád a někdy kolem překvapivě špatné epizody Space Race i pocit nastavované kaše, druhá polovina sedmého roku ukázala směr na vrchol i způsob, jak na něj dojít. Už bez nicneříkajích odboček, ale naopak s neskutečným tahem na bránu, kde je svatá trojice epizod Grace, Heroes (part 2) a finální Lost City tím nejlepším, co jsem mohl s O'Neillem a spol. zažít.

8. série - 90% - Něco končí a něco začíná. To neplatí jen při úvodním střídání stráží na velitelském můstku, ale i pro úplný finiš uzavírající jednu krásnou a dlouhou éru. Ale nejen finální sprint, ve kterém snad šest dílů v kuse není čas na vydechnutí, stojí za to. Tím, co dělá z osmé série fantastickou jízdu, je totiž i nová výzva pro O'Neilla, další pohled do soukromí Samanthy Carterové nebo nenápadné uzavírání dlouhodobých vedlejších linií (Kinsey, Maybourne,..) jako varování pro budoucí velké změny. Éra klasických sérii právě tady definitivně končí, zlatý věk ale pokračuje.

9. série - 85% - Bez velkých průtahů a loučení skok do neznámých vod. Přichází mladá krev v podobě Camerona Mitchella a s ním i zcela nový nepřítel přinášející i nový pohled cestování skrze bránu a boje s nepřítelem. Hvězdná brána se totiž na stará kolena odklání od klasického sci-fi a přináší to, co už několikrát v samostatných epizodách lehce nakousla - fantasy. A nepřekvapivě i tenhle experiment tvůrcům vychází. Neznamená totiž jen Ori nebo Merlina, ale i atmosféru občasného rytířského souboje či změnu klasických epizodních "vesnických" dílů na epizody stěžejní pro další vývoj.

10. série - 90% - Už už to vypadalo, že na samém konci došly hrdinům síly, ale po nevyrovnané první polovině přichází dvojdíl The Quest jako do té doby nevídaná fantasy jízda a po něm už velkolepý finálový dojezd. Poslední série má v sobě ale dva obrovské klady - prvním je Adria. Úžasná, fascinující a přenádherná Morena Baccarin se pro její roli snad narodila a kterýkoli díl se zabývá nejvyšší představitelkou Ori, jedná se automaticky o prvotřídní herecký koncert. Druhým kladem je závěrečný díl Unending. Neuzavírá Ori, neuzavírá seriál, ale je to snad nejemotivnější díl celého seriálu, víc o postavách než jakákoli libovolná série. Kdo miluje jednotku SG-1, uronil u tohoto dílu slzu. Za něj díky a hlavně díky i za deset sérií plných dobrodružství. Nebyla to vždycky snadná cesta, ale stálo to za to.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vskutku

SG je můj srdcový seriál. Sledovala jsem ho po mnoho let a nejen jednou. Cestování hvězdnou bránou do jiných koutů vesmíru byl jedinečný a velmi dobře zpracovaný nápad.

Výborná úvodní znělka, celkově výborné zpracování prostředí základny i jiných planet. Jonathan Glassner a Brad Wright zde vytvořili spousty nových světů a kultur způsobem, kdy je lze přirovnat k reálu.

Obsazení Andersona do postavy Jacka byl výborný tah a rozhodně v kombinaci s Amandou Tapping do postavy Carterové i velice chytrý. Jejich postavy jsou parádními protiklady a jejich chemie prostě funguje. Celý tým vhodně doplňují Daniel a Teal'c. Hlavní čtyřka, která pro mě udržela kvalitu seriálu.

A tady pak přijde kámen úrazu. S postavou Jonase jsem se ještě smířit dokázala, ale Vala a Cameron? Vyměnit Jacka? Stále si myslím, že s odchodem O'Neilla měli seriál ukončit. Ano, dokázal ještě poutat a udržet kvalitu na přijatelné úrovni, ale pro mě už docházelo ke překombinování příběhů a vytvoření spousty příběhů, které neměli svázané své konce. Tohle je přesně důvod, proč ke své vlastní lítosti nemůžu hodnotit plně. Ale z nostalgie a stálé chuti pouštět si seriál i po letech dávám 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

SGC

Musím říct, že je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. a to dlouhodobě. Dá se na něj dívat pořád. Výborné obsazení, příběh, navíc cestování vesmírem, to všechno vytváří dohromady něco, co jsem miloval už zamlada, a jak se říká, stará láska nerezaví.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

"Jaffa, kree!"

Úžasný příklad bravůrního propojení filmu a seriálu. Jelikož miluji vesmír, neohrožené hrdiny a myšlenku cestování "bránou", byla jsem několik krásných dětských let v sedmém nebi.:-) S příchodem sedmé série se ale začala "Stargate" měnit, a to k horšímu. Nejprve prapodivné vykopnutím z klubu povznesených, poté odsunutím Goa'uldů na vedlejší kolej (Orájové bohužel neměli ani z poloviny takové charisma) a nakonec výměna hlavních postav (Jackův odchod zabolel nejvíc). Na druhou stranu se do popředí dostali replikátoři, které jsem měla ráda už od počátku a výrazně se zlepšila vizuální stránka. Závěr seriálu se vydařil a byl důstojnou tečkou za úctyhodnými deseti řadami.:-)

Oblíbené postavy: dr. Daniel Jackson, Jack O'Neill (s dvěma L), Vala Mal Doran.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sci-fi (nejen) pro začátečníky

Hvězdná brána není jen branou ke hvězdám, ale i k žánru sci-fi. Vzhledem ke svému zaměření a rozsáhlosti pojímá jakousi základnu sci-fi a tudíž je ideální, pokud s žánrem začínáte. Jsou tu ukázány a vysvětleny prakticky všechny základní pojmy a úkazy známé pouze fanouškům sci-fi a kvantovým fyzikům - cestování hyperprostorem i časem, paralelní vesmíry, černé a červí díry, vícerozměrné reality, spousty mimozemšťanů i planet, bytosti na úrovni energie atd. atd. To vše a mnoho dalšího je zde zabalené do atraktivního balíčku akčního nářezu, hlášek, vizuálních efektů, sociokulturních problémů a propojení se starověkou mytologií. Odstraněny byly i zbytečné komplikace - prakticky všude se bez problémů domluvíte anglicky, problémy mají přímočará řešení, americká armáda všechny zachrání, existují tu expertní znalci na úplně všechno (např. rozluštění mimozemského písma trvá max. pár hodin, tak nechápu, proč se s tím někteří pozemšťani babrají třeba i celý život bez úspěchu) a hlavní postavy neumírají...natrvalo. Je to prvotřídní oddechová jízda, u které je lepší si ji prostě užít, než přemýšlet nad detaily. Trnem v oku je snad jen přílišná propagace americké armády a wtf zápletka s Orii (nápad dobrý, provedení špatné).

Hvězdná brána patří k naprosté klasice sci-fi a není divu, že se na obrazovkách udržela tak dlouho. Klidně mohla pokračovat dál, pokud by se našla vhodná hlavní zápletka. Základní myšlenka nabízí tolik možností, že by byl problém snad jen se stárnutím herců, ale takový Červený trpaslík to bez problémů zvládl a Doctor Who se s tím už vůbec nemaže.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

StarGate poprvé

Hvězdná brána není jenom seriál, ale je kultem pro mnoho z nás. Pro mě určitě při sledování tohoto seriálu jsem vyrůstal a rad jsem cestoval do zdalených míst galaxie a bojoval z různými nepřátelí naší modré planetky. Dlouhých deset let, seriál diváka nepřestával bavit a i přes upadající kvalitu se jedná o počin srovnatelný ze star trekem. Přece jenom 10 sezon, 2 spin- offy a 3 filmy chce pořádný potlesk ve stoje. Nejlepší na seriálu je jak tvůrci vymysleli historii, prostředí a obyvatele zdejší galaxie. Je tu tolik různých ras a kultur že se někdy i ztrácíte. I přesto nic přesyceného převážně se nám tady prezentují lide z menšími odměnami. Přesto klobouk dolu, před zdejším rozsáhlým a propracovaným světem. Triky byli tehdy na úrovni filmu za to tvůrcům velký palec na horu. Měl bezva hrdiny a dobrou dobrodružnou atmosféru. Proč tedy skončil? Podle mě zestárnul a nedokázal se přizpůsobit dospělejším divákům a konkurovat novinkám. Po deseti letech přeci jenom zapomněl, že diváci stárnou a stávají se z nich dospěli. Bohužel seriál to nerespektoval a tak zůstal pozadu ve vyprávění příběhu. Děj tedy na konci působil trochu pohádkově stejně jako před lety. I přesto se jedná o můj nejoblíbenější sci-fi seriál vůbec a rad jsem ve své mladé mysli vysnil par příběhu, kde jsem byl za padoucha ze svítícíma očima.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dokonalost.

Seriál SG-1 zasahuje do mého dětství a přesahuje jeho rámec až do dospělosti. Seznámil mě s ním můj otec a bratr a seriál se stal mou srdeční záležitostí.
Neuvěřitelně promyšlené na detaily. Nic co by teoreticky nebylo možné. Jistě skulinky by se našli o tom nebudu polemizovat. Ale nač je vyhledávat a kazit si dojem. Ku příkladu angličtina posetá napříč vesmírem - teoreticky,.. ale spíš ne.
Celá ta věda,příběh spojené s typickým humorem Jacka O'Neilla (s dvěma L! ;)).
Na Michla jsem si musela chvíli zvykat ale humor i charisma zůstalo v normě. Bohužel boj s Ori ač byl impozantní, velice uspíšili. Líbí se mi tam i to prolínání SG-1 a SG Atlantis. A Dr. Zelenka. Jaké to bylo překvapení koukáte na SG Atlantis s titulky a najednou tam na vás vypálí čeština. Ale to už se dostávám jinam..
Jak říkám vskutku výborný,výjmečný seriál.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sci-fi srdcovka

Sci-fi ktoré som sledoval v tv od prvej série, nahrával na video v čase vyučovania a v inej neprítomnosti. Za 10 rokov sa seriál vyvíjal k lepšiemu a lepšiemu. Epizodičnosť prvej a druhej série kde bol boj proti hlavnému nepriateľovi len tak na okraji spomínany sa nahrádza sériami kde je ten boj už viac ukázany až do konečnej porážky a príchodu nového nepriateľa. Osobne si nemyslím že seriál mal skončiť siedmou sériou keďže ta ôsma je skvelá najme vďaka RDA vo vedení základne a osobne sa mi páči aj nový nepriateľ. Chyba seriálu sa však ukazuje v jeho prílišnej dĺžke, keď sa čím ďalej viac dostáva času na logické kiksy voči deju ktorý bol v prvych sériach.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Indeed

Kdysi mi bylo dopřáno jen pár dílů bohužel "napřeskáčku". Ale i tak jsem si seriál oblíbila a později shlédla celý a to několikrát! A ráda si dávám maraton alespoň jednou ročně!
Ve všech případech to byla super jízda a jsem si jistá že ne poslední. Nesmí chybět na WL všech milovníků sci-fi!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

exkurs na jiné planety, do minulosti a vůbec kamkoli si vzpomenete

Toto je přesně sci-fi, které jsem dlouho hledal.

Celý seriál staví na tom (a schválně, kdo si toho všiml) že celá společnost SG, všechny události a děj jsou UVĚŘITELNÉ. Čachruje se zde sice se zemskou mytologií, ale to takovým způsobem, že se vytváří mytologie nová, a ta stará se přepracovává. To vše ale v takovém provedení, že po skončení epizody máte pocit, že pod Cheyennskou horou přece musí něco být..

Seriál samotný by se dal rozdělit do tří částí. Prvních pět řad, kdy Jack O'Neill (dvě L) se svým týmem bojují proti Apophisovi. Druhá část, kdy se celá základna i armáda stává vyspělejší, a troufá si i na větší události. Třetí část, přibližně od 8. řady, se bojuje s Orii. Osobně nejvíc preferuji prostřední část. Ta první je hodně amatérská, zpracovaná téměř na koleně, ta třetí zase moc barevná. Jako byste vedle sebe postavili Windows 98 a Visty. Obě mají své chyby, ale první co vás upoutá je jejich vzezření. I přesto, že se zdá, že seriál vyčerpal všechny "mytologické" možnosti, vždycky se najde něco lepšího, bombastičtějšího, většího, do čeho se ta dřívější mytologie zaobalí. Je veliká škoda, že jsme se nedozvěděli úplnou pravdu - seriál mi přijde až moc utnutý a až moc násilně ukončený.

Drobnosti, jako to, že se všude mluví stejně, nebo to, že je všude stejná příroda, Goa'uldi jsou až děsivě neadaptabilní a jejich technický vývoj za pět tisíc let prodělaly snad jen lžičky v jídelnách Ha'taků bych pominul... to patřilo k americkým filmům a seriálům odjakživa a vychází to mimo jiné dost z jejich kultury a národního cítění.

edit: Po opětovném zhlédnutí s pžítelkyní jsem sice pořád na 100 %, ale mám i pár výtek. Hlavní výtka směřuje k překladateli 6.-7. řady (přesně to neřeknu, už si to nepamatuju), který absolutně nerespektoval všechno, co se v seriálu odehrálo a předváděl šílenosti typu shields - kryty (ve scéně, kdy byl napaden Prometheus), vládce Yu nepřekládal, i když se měl přeložit jako Ti, chevron nepřekládal, slovo Tok'ra pak dramaturg nechal vstejné i v množném čísle... rvalo to uši. Hlavně se divím, proč to třeba dabérům nepřišlo divné, když ten seriál znali a pořád dabovali to samé.

100 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Tak nevím

Hodnotit tento seríál je poměrně obtížné, už kvůli jeho rozsahu. Hodně zachraňuje hlavní postava Jack, i když občas ty jeho hlášky jako by se opakovaly. Teal'c taky dobrý a ostatní postavy jak kdy. Když už Jack nebyl v SG1, tak seriál začal polevovat. V posledních dvou sériích se to snažil občas zachraňovat nový šéf a i Vala (Claudia Black) se kterou byly taky poměrně dobré díly. Celkově docela dobrý sci-fi, sem tam díly, kdy se vzpomíná a opakuje ( nuda ). Vývoj postav - dobrý, řešení záhad - dobrý (občas nestíhám chápat jak to mohli tak rychle vyšpekulovat), pozemní bojové scény - no nevim, ty jsou spíš k smíchu, trochu se to tím kazí, ale jinak je to poměrně slušná zábava a hlavně na dlouho. Jsem zvědav jak se bude dál vyvíjet Atlantis, který mě teda chytl o trochu víc než SG1.

70 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Seriál mého srdce.

Hvězdná brána se bude navěky řadit mezi moje nejoblíbenější seriály vůbec. Když na to člověk kouká zpětně (a to ještě po bůh ví kolikáté), je jasné, že spoustě divákům neuniknou některé mouchy, které se chtě nechtě nevyhnuly ani SG, nicméně nikdy nepřestanu se slzou v oku vzpomínat na tu dobu, kdy u nás seriál začínal, a já spěchala každý den domů ze školy, abych stihla novou epizodu, nadšeně fandila svým oblíbencům, trnula při každých jejich problémech, aby je překonali, a těšila se na nové planety a mimozemšťany. Je pravda, že sezóny 9 a 10 mne už moc nebavily a myslím, že by líp udělali, kdyby místo dvou závěrečných řad natočili řadu jednu nahuštěnou dějově nadupanými díly, ale to už nezměním a nemá cenu se rozčilovat nebo se s někým hádat. Tak jako tak bude pro mne SG-1 vždycky jedním z nejlepších seriálových počinů, co znám.
Díky Bráně jsem se také seznámila se spoustou nových lidí, z nichž někteří jsou mými přáteli dodnes, a také jsem se díky tomu dostala k dalším a dalším skvělým seriálům. Za to Bráně nikdy nepřestanu být vděčná (ať už to zní jakkoliv podivně :-D).

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tak to vidím já...

Dokud tam byl O´Neill a Goaldi, tak to byl skvělý (snesitelný pro děti) seriál. Potom už to ale za moc nestálo.
Celkově se proto jedná o mírně nadprůměrný kousek už jen proto, že si nemůžu stěžovat, že bych se u něj jako kluk nebavil.
Samozřejmě že po několika sériích už nejde vymýšlet nové příběhy a nejlepší by bylo seriál ukončit, ale který seriál dneska končí v nejlepším... Hvězdná brána mezi ně rozhodně nepatří a i díky tomu padá hodnocení o desítky procent.

Jinak je pravda, že Jackovy hlášky byly vážně trefné, Daniel byl sympaťák a Teal'c drsňák. Když nehledáte logiku, ale zábavu a akci, je to vata přesně pro vás. Bohužel to ale nic nemění na velmi nevyrovnaných kvalitách novějších dílů.

Seriál by ode mě dostal mnohem víc, kdyby skončil spolu s goauldy a kdybych se k němu nevrátil jako starší, což se ukázalo jako chyba.

60 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

SG

Asi jediný Sci-Fi seriál, který mě bavil. Avšak po porážce Goa'uldů měli seriál ukončit a nevymýšlet nový a ještě horší super-záporáky. Po odchodu O'Neilla mě Hvězdná brána tolik nebavila. A Mitchell tomu moc nepomohl, protože mi bylo proti srsti, jak se snažil být vtipný.
Generál Landry mi spíš přišel jako sedlák ze statku, a ne jako velitel SGC. U Teal'ca mi nejvíc vadilo, že se v pozdějších dílech choval jako člověk ze Země a ne jako Jaffa se svou kamennou tváří. Seriál budu hodnotit do té části, do které mě to bavilo. Kdyby jsem musel hodnotit i tu část po odchodu R. D. Andersona, tak by jsem musel hodnocení snížit.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

SG-1

Když můj bratr seděl jako přikovaný u televize, kde vysílali Hvězdnou bránu, nechápala jsem ho. Ale jelikož Hvězdná brána byla u nás v obýváku na programu každý den, bylo těžké se jí nevyhnout. Nejdříve jsem viděla jen pár dílů a to ještě z poloviny, ale pak jsem postupně viděla stále více dílů. Víc se mi líblily začátky seriálu, tedy doby, kdy se hlavní postavy teprve seznamovaly s tím, co jim hvězdná brána přináší, když teprve zjišťovaly, jak to ve vesmíru chodí. Postupně se díly horšily a z pozdějších řad jsem už opravdu neviděla mnoho. Po odchodu Jacka O´neilla jsem už mnoho neviděla, ale to co jsem shlédla mi stačilo. Seriál byl na začátku celkem nadprůměrný, později se stal průměrným a odchod Jacka O´neilla ho učinil podprůměrným. Pravda je, že ze všech 10 řad Brány se mi líbilo asi tak 10 dílů. Nic moc bilance, to se musí nechat. Některé díly byly nudné, jiné byly lepší, ale přesto mě nezaujaly. Když si tak zpětně vybavuji postavy ze seriálu, první mi naskočí Jack a hned za ním Teal´c. Jack dodával seriálu šťávu svými připomínkami a Teal´s svou neznalostí planety Země. Dr. Jakson mi nebyl dvakrát sympatický a Sam Carterová byla na můj vkus až moc chytrá vojanda, která vždy svým brilantním úsudkem předčila i celou partu vědátorů a následně všechny přesvědčila o své pravdě, mezitím ovšem ještě stačila postřílet pár nepřátel a zachránit, co se kde dalo. Tenhle svět nadpřizorena a tajemna mě postupně pomalu přestával bavit. Dnes bych se na něj už snad ani nedívala.

40 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Mno...

...co dodat? Jelikož jsem tomuhle seriálu tady jaksi díky Fruikovi založila stránku, tak je asi jasný, že jsem fanda. A ne malej, StarGate SG-1 je bombastickej seriál, který předčil samotný film.

Musím tedy upřesnit, že StarGate při opakováních sleduju pouze do té doby, než místo Jacka O'Neilla přijde podplukovník Mitchell a Jack je povýšen na velitele SGC. Ne že bych to Jackovi nepřála, ale Mitchell je prostě...no snaží se Jacka napodobit v jeho hláškách, ale vůbec mu to nejde.

100 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Něco na co nezapomenete - Best Sci-fi

Tenhle seriál je pro mne srdeční záležitostí a všem fanoušků sci-fi žánru ho doporučuji. Navíc je to nabyté humorem. (A jak už to u amerických serošů bývá i láskou - jak naplněnou tak nenaplněnou).S tímhle seriálem jsem vyrůstala a koukám na něj dodnes. Táta to má nahrané na kazetách a každý den se koukáme na Prima Cool. Znám to už opravdu odmalička a asi od tří let sleduji :) Tenhle seriál dokáže zaujmout , pobavit, polekat, dojmout, nadchnout. Skvělým oživením pro mne je Vala Mal Doran v posledních řadách. Tento seriál je právem kultovní ne-li snad nejlepší ve scifárnách . (Tím nechci urazit fanoušky Star-Treku ) Svědčí o tom i fakt, že se dočkal dvou spin-offů . Fanoušek sci-fi nebo Richarda D. Andersona a ještě si neviděl(a)? Do Toho! Na tenhle seriál se nezapomíná a když má člověk čas a nebo je nemocný , klidně může sjet i více dílů za sebou a neomrzí :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Indeed

Seriál na ktorom strávite takmer polovicu svojho života vo Vás určite niečo zanechá. S radosťou som usadal k televízoru na každodennú dávku akcie, vzrušenia, zábavy a napätia. Na tú dobu keď seriál bežal ma ohúril skvelými vizuálnymi efektami a úžasnou hudbou od pána Goldsmitha. Rozjazd bol trochu slabší, ale to sa plne vynahradilo skvelými dielmi 3. a 4. série. 5. 6. a 7. sériu osobne považujem za najlepšie z celého seriálu. Očarili ma efkty a hlavne nový mocný nepriateľ Anubis (ropa v plášti), ktorého porazili v jednej z najlepších epizód Stratené mesto. S 8. sériou prišlo trochu sklamanie. menovanie O'Neilla za veliteľa SGC ma potešilo, ale vo mne je O'Neill stále ten ploukovník. 9. a 10. séria. Mitchell sa mi zapáčil, ale nedokázal úplne zaceliť dieru po O'Neillovi. Posledná epizóda bola skvelá, hlavne po hudobnej stránke, ale prišlo mi to akési zbytočné, pretože nebolo odhalené nič čo by pomohlo v boji proti Oriom. Všetko sa mi vynahradili vo filme, ale to sem nepatrí. Každopádne pre mňa nalepší sci_fi seriál aký bol vytvorený.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Indeed

Jedna z mých srdcovek. Vtipný napínavý seriál, který mne snad nikdy neomrzí. Kvalitu si sice nedokázal udržet po celou dobu své existence, ale i přesto jsou pro mě některé epizody nezapomenutelné. Bohužel s odchodem Jacka už je to úplně jiný seriál, neříkám horší nebo lepší, jen úplně jiný.Kdyby, ale seriál dál nepokračoval a skončil osmou řadou, nedošlo by ke dvousté epizodě, a to by byla obrovská škoda:)Nebudu zapírat, že jsem z těch které drželo u sledování seriálu napětí jak to bude u Jacka a Sam, ale nakonec si myslím že takhle to bylo skvěle udělané. Snad ne uplně plánované, ale velmi dobře napsané. Třetího SG filmu se zřejmě už nedočkáme:)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Stargate SG-1

Hvězdná brána zaslouženě patří mezi mé nejoblíbenější seriály. O první příčku se dělí snad jen s Mentalistou a jinak u mě nemá konkurenci. Všechny díly jsem viděla už několikrát a pokaždé se na jakýkoli podívám se zájmem znovu. Dost často tam objevím i něco nového, čeho jsem si nevšimla a nebo od posledního shlédnutí zapomněla. Jsem velkým fandou sci-fi a všeho tajemného okolo naší planety i vesmíru. HB je, alespoň podle mě, založená tak, že vše v ní může být pravda. Co já vím, třeba je můj soused mimozemšťan ze vzdálené planety. Nemůžu jasně určit, která postava je má nejoblíbenější, každý má něco do sebe. Jack je skvělý velitel týmu a má úžasné narážky a vtípky. Teal´c je ten, místy tajemný silák, který toho moc nenamluví, ale zamilujete si ho. Daniel byl ze začátku ňouma co žije spíše v těch starověkých kulturách, které studuje a ne v přítomnosti, ale nakonec se z toho naštěstí dostane a já si ho zamilovala. Sam je ta chytrá co vše vždy vyřeží, k tomu není potřeba moc dodávat. Valu mám ráda, ale taky až později, kdy dostane smysl pro odpovědnost a ne jako na začátku, kdy nic neřeší a nebere vážně. Cameron není až zas tak špatná postava, ale přeci jen je to mladší kopie O´neilla. Nevadí mi, ale odchod Jacka mě opravdu mrzel. No a generál Landry, taky jen náhradník za skvělého Hammonda z Texasu :) Poslední dobou zjišťuji, že v lásce ho zrovna moc nemám. A dějově. Tak samozřejmě, že se děj dílů někdy opakuje(přeci jen je jich přes 200, tak si zkuste vymyslet pokaždé něco originálního), ale mě to vůbec nevadí a seriálu to na půvabu neubere. Nejvíce se mi líbí začátek seriálu. Dějově, zpracování je samozřejmě lepší ke konci, ale replikátoři ani Oriové mi moc nesedli. A dva filmy byly krásnou tečkou za skvělým seriálem

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Můj názor

Počáteční díly (cca 1. serie)nebyly až tak zajímavé pro mě, to neznamená, že se mi nelíbyly. Z postupem času, když se SG1 seznamovala s jinými rasami ve známém vesmíru to začínalo nabírat na obrátkách. Podle mě člověk který má rád Sci-fi si tenhle snímek musí oblíbit, ale jsou i vyjímky.

Později, když povíšili O´neila na generála a on odešel z aktivní účasti na programu SGC a nahradil jej Plk. Michel už to nebylo ono, i když jsem si počase zvykl na sestavu plk. Sam Carterová, Dr. Daniel Jackson,
Teal´c, Plk. Cam Michel jako SG1.

Hvězdnou bránu bych mohl sledovat pořát, nekdo si může říct, že je to ujetý seriál, ale mě se líbí, ale proč ne káždý má právo na svůj nároz já mu to neberu. Proto si SG zaslouží takové mé hodnocení.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

SGC

Myslím, že tenhle seriál je u nás dost profláklý. Nicméně, byla jsem kdysi zvědavá, jak vypadá další seriál podle filmu. A byla jsem příjemně překvapena.Líbilo se mi jak zpracování příběhů, tak nepřekonatelná ironie a sarkasmus Jacka . Desátá řada už není ono, nicméně náhrada za Jacka je poměrně slušná.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Blahoslaveni budiž ti, kdo ocení kvalitní scifi

Hvězdná brána je nejlepší scifi seriál, který kdy kdo vymyslel. Tečka. Nic se mu nevyrovná ani v příběhu, ani v postavách, ani v prostředí, v ničem. To byly fakta. Teď můj názor. SG jsem sledoval už snad od dětství. A sleduju ho i s jeho spin-offy dodnes. Některé díly jsou trochu slabší, to se při 10 řadách musí zákonitě stát. Původní film předznamenal fenomén. Velký kruh vody, kterým se dostanete na konec galaxie. Zní to podivně. Někomu, kdo se s Sg dosud nesetkal, asi může. Obrovský potenciál, který tato technologie představuje, se podařilo vytěžil na maximum. Každá planeta nebo měsíc nebo dokonce loď je unikátní. Má vlastní kulturu, obyvatele, někdy originální faunu a flóru. No ta loď spíš ne. Někomu se líbil více konflikt s Goa'uldy a jak přišli Ori, tak třeba i přestali seriál sledovat. Mě se líbily všechny řady. K postavám napíšu jen to, že Daniel je nesmrtelný, a že Teal'c je největší badass. Ale nesmrtelný je vlastně celý seriál. Efekty moc nezestárly, nápady také. Nejlepší seriál alespoň se scifi žánru si zaslouží plný počet.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší seriál jaký jsem kdy viděl.

Toto, byl můj, nejoblíbenější seriál vůbec, na začátku to nebylo moc dobrý, ale asi po 5 dílech kdy už získali svého prvního nepřítele Goauldy tak to začalo být zajímavé, nejsem moc nadšenec do sci-fi, ale u tohoto pořadu jsem se vždy těšil na další díl, postavy tam byly velmi dobré, Daniel Jackson jako velmi chytrý vědec co se zajímá o historii, Samantha Carterová, která vždy našla řešení na problém, Jack O'neill, který měl asi nejlepší hlášky, Teal´c výborný bojovník se svým "vskutku" :D byly prostě nejlepší postavy jaké jsem kdy v seriálech viděl, samozřejmě nesmím zapomenout na Valu, ta měla opravdu dobré (někdy až moc sexuální) hlášky, zajímaví byli Replikátoři a Asgardi, neboť o Replikátorech se pak jednu dobu vůbec nevědělo a Asgardi byly dobří sami o sobě. Konec (v filmu) byl takový zvláštní, ale svým způsobem dobrý, ještě mi, ale chybí jeden film, na který jsem se nepodíval a to Hvězdná Brána: Návrat, no uvidíme jaký bude. Málem bych zapomněl na Orie, velmi silní, ale nakonec byli poraženi, myslím si že si tento seriál zaslouží 100%. Dlouho jsem ho sledoval a nelituji ani 1 sekundy, kdy jsem se díval a myslím, že tak dobrý seriál už asi nikdy neuvidím. Za mě 100%.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Od malička, od mala / Stragate som pozerala.

Nech si o ňom hovorí kto chce čo chce, pre mňa je SG jedna veľká láska.
Samozrejme, časti bez Daniella mali o niečo menej šťavy, nehovoriac o odchode Jacka, čo vnímam ako veĺmi výrazné mínus.
No i tak sa nemôžem tej stovke akosi ubrániť.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

...

No co k tomuto filmu dodat. Asi hlavně to že se mi zdá že je s každou serií lepší, (mimo pár vyjímek). Nevím jak ostatním ale mě se seriál zdá lepší než film kterému je jakýmsi pokračováním.
Je škoda že se tam pár lidí vyměnilo, ale jinak celkem nevím co bych tomuto seriálu vytknul. Snad jen to že je plný dost nečekaných zvratů a nestávalo se často že bych se u něj nudil, a nebo že by se pár dílu podoboly jak dějěm tak třeba scénářem.
Hodně se mi líbí směr jakým se seriál upíná. Těším se na Atlantis.

90 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

SG-1

Tenhle seriál mě prostě neomrzí. Od prvního dílu se na něj dívám pořád rád. Jen poslední dvě řady jsou slabší.Bez O'Neilla už to prostě nebyla ta správná jízda. Když už ho odsunuli z SG-1, tak ho mohli nechat jako velitele celého SGC. Na druhou stranu Landry není zase tak špatný.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pořád Jack

Určitě jsem neviděla všechny díly a ani si nemyslím, že by to byl nějaký problém, nebo že by mi snad něco uniklo. Nicméně první řady jsou určitě lepší, kvalitnější, originálnější. Myslím, že už se pak moc začali řešit Goauldi a mě už to přestalo bavit. A pak takový ti mechaničtí brouci, nevím, jak se jmenovali, o těch tam taky byla fůra dílů. Dále se mi nelíbí a příčí, že Jack byl ten nejhlavnější. Vždycky Jack, Jack, Jack a pak ti ostatní. Jistě, byl tam velký prostor i pro další postavy, ale nelíbilo se mi, jak ho tvůrci upřednostňovali. Rovnou ten seriál měli nazvat Příběh Jacka O´Neilla. To by bylo přesnější. Ale jinak pěkný, napínavý seriál.

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Můj názor ...

Proč 90 % ?

Když sem se dozvěděl , že se bude točit film o pyramidách a mimozemšťanech , říkal sem si " svatej na nebi to nemůže dopadnout dobře " ( aneb " céčkový " film jak vyšitý )
A filmem sem byl ůplně ohromen - nic takového sem nečekal , a umím si představit že sem v tom nebyl sám. Hodně povedený kousek. Můj názor je ten , že sice určitě někdo podobný námět už mněl , ale nemněl tu odvahu ho dotáhnout až na plátno.

Když sem se dozvěděl , že se na tohle téma bude točit pokračování , v podobě seriálu , opět sem málem zkolaboval , protože v každém takovém seriálu , se vyskytne minimálně 180 odlišností a z původní myšlenkou to má společný jen název.
Tady to ovšem neplatí. A já sem našel seriál , který je hodně dobrý , baví mně , a dokážu mu částečně i rozumět ( berte ohledy na to že se jednotlivé situace vždycky aspoň snaží vysvětlit , což u většiny sci-fi neplatí )
Herci mi tu sedí dokonale , scénář sice vykazuje určité hluché oblasti - né všechny díly byly dokonalé - ale s tím se snad musí počítat.
Hodně mně zajímalo , jak mohl " RA " přežít , když ho smázli z nebe a navíc bylo ve filmu vidět že to zabalil do pekla i s lodí.
Bum , další rána - ono jich je víc ! A co víc , ona jich je plná galaxie ! No páni , tak to musím vidět - nervozita střídala naštvanost , protože čekat týden na to co se bude dít , bylo nesnesitelné ( díky bohu RAOVY za to , že to pak dávaly každý den )

Hodnocení 1 - 8 série : nebylo tu moc slabých dílů , ono i ty které byly slabé , pořád držely standartní požadavek. Zvědavost.
Hodnocení - 100 %

A pak se stalo to co mně doslova dráždilo. Místo toho aby seriál ukončily na vrcholu své popularity , naservírovaly nám další protivníky.
Co to má jako být ? Co to je za mamlasy ? Proč nám tohle tvůrci udělaly ?
Proč , proč ?
Překousl sem prakticky komplet výmněnu herců , překousl sem i to že né všichni nový herci se mi líbyly , ale co už sem nemohl přenést přes srdce , byla nastavená kaše , která už mně nebavyla.

Hodnocení 9 a 10 série - 30 %

Dodatek : 8 série , mněla zkončit filmem SG - Continuum.
9 a 10 série + film , SG - Archa pravdy , mněla být už jiný seriál.

Celkové hodnocení úplně všeho s ohledem na všechny okolnosti - 90 % ( ale jen tak tak )

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Stargate

Tohle je sice úžasný seriál, ale občas se tam vloudí i malé chybičky nebo zcela nereálné situace (i když celá Hvězdná Brána je hodně nereálná), čímž jinak hodně dobrý seriál ztrácí. Nejvíc však ztratil odchoden Jacka O´Neila, jehož hlášky a poznámky prozařovaly i jinak nezajímavé scény. Ale nejlepší hláška seriálu je Teal´covo "Vskutku." :)

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí
Andy
17. listopadu 2007

SG -1

Je fakt, že odchodem Jacka seriál hodně ztratil. Ale na druhou stranu nahradili ho Valou Mal Doran, která co se týče hlášek za ním vůbec nezaostává. Hlavně pokud je dohromady s Danielem. Tahle dvojice se tvůrcům hodně povedla.
Ale i přes odchod Jacka se mi všech 10 serií velice líbilo a už se těším na filmy, které mají následovat. První snad už v březnu.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Hvězdná brána

Tohle je ten nejpovedenější serial jáký jsem kdy viděla..:)
Naprosto ho zbožňuju.. Začal se natáčet v roce 1997 což je celkem dávno, ale už od prvního dílu na tu dobu to mělo naprosto úžasnou kvalitu, počítačové efekty nejsou téměř poznat. Je to úžasná sci-fi serial který asi nebude mít nikdy konkurenci.. Je to z vojenského prostředí, takže jsou tam i nějaká pravidla ale Jack si z nich umí většinou v rozumné mezi utahovat, pak je tu Sam, ta mě dostala jen tím svým nástupem v prvním dílu..:D Daniel..no ten je úzasnej..vždycky pronese něco vtipného v napínavé situaci ..:) a Teal'c, no to je prostě mimozemšťan kterej je ochotnej se pro ně obětovat a jeho VSKUTKU je legendární ...:)
Nejvíc mě dostalo že celý serial je vlasně založený na UVĚŘITELNÉM.. pravda nebo budoucí pravda je jen upravená do žánru sci-fi, vlasně vše je možné..proč by jednou nemohla být červí díra a lidé by nemohli cestovat na jiné planety za pár vteřin..? nejvíc mi vrtá hlavou otázka..Co když už to je, ale oni to před námi tají..?

Dvě poslední sezony byly trochu slabší.. nikdy jsem si nijak zvláť neoblíbila Camerona..a Orajové.. no ty mě nebavili.. ale prostě .. je to HVĚZDNÁ BRÁNA a můj milovanej tým.. nemohla jsem se nekoukat... každý díl všech 10 sezon a kaýdý film co byl jsem viděla alespoň 1000x ..:) doufám že bude i poslední chystaná film..:)

Rozhodně musím říct že při posledním díle a pří pomyšlení že tenhle dream team už nikdy neuvim v nové akci mě rozbrečelo..

Tenhle serial je nesmrtelný!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Stargate 1

Jako malý jsem sledoval tento serial. Žil jsem s ním. Každý den kdy ho dávali v televizi tak jsem to sledoval a hltal to bylo prostě něco originální postavy. Furt se někde něco dělo. Mělo to děj. Pro mě je tento seriál srdcovka.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ale jo

Stargate SG1 mě seriálově odkojila, těžko bych se po letech vracel k jinému seriálu s takovou oblibou. I když znám seriál skrz na skrz, vždycky se u něho pobavím.

Se samotným hodnocením je to složité, po skvělých 3 úvodních sériích začala kvalita klesat a stoupat doslova díl od dílu, vysvobozením byly pak 2 poslední série, které vznesly trochu čerstvého vzduchu do pomalu upadajícího stereotypu, váhal jsem mezi 80 a 90, ale musím dát 90, nedá se jinak, je to prostě srdcovka.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Není to můj oblíbený žánr

Na začátek chci říct že sci-fi nepatří mezi mé oblíbené žánry. Nevím proč ale Hvězdná brána mě oslovila. Bude to asi tím že celý děj začíná nálezem Hvězdné brány v Egyptě. Celá historie starověkého Egypta mě celkem zajímá takže mě to zaujalo.
Zadruhé to bude zajímavým mužským osazenstvem. Jack O'Neill a  Daniel Jackson jsou nevšední postavy a mě zaujaly na první pohled. Danielovo nadšení do historie a mytologie je nakažlivé. A v trochu přihlouplém Jackovy se hodně lidí zhlédne i já.
Celý koncept seriálů je nevšední i když se tam vyskytují některé nešvary které mi vadí. Třeba že na všech planetách mluví perfektně anglicky.
Postavy jsou uvěřitelné a sympatické. Efekty v seriálu jsou povedené i když po více sériich už se jen opakují.
Hvězná brána je takové sci-fi pro začátečníky, ale určitě mě to nepřimělo mít ráda třeba Star Trek.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SG-1

Stargate je společně se Star Trekem nejlepší sci-fi sérií, která kdy byla natočena. V první sérii to sice nebylo nejlepší, ale ve druhé sezoně seriál chytil dech a neustále se zlepšovala byl lepší lepší. Všechna vesmírná dobrodružství jsou výborná a napínavá, triky jsou úžasné a psádka velmi dobře bsazena, hlavně Richard Dean a Amanda Tapping jsou hvězdy seriálu. Pro fanoušky sci - fi věcí naprostá povinnost, opravdu společně se Star Trekem hvězda žánru. Navíc to někdy bylo i dost strašidelné. Celkově to vidím tak na 90%, Stargate si to prostě zaslouží. Neviděl jsem úplně všechno, ale až to nakoukám, doplním komentář.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hvězdná brána

K tomuto seriálu mě dostal bratr a jsem za to hodně ráda. Sice se mi to ze začátku moc nelíbilo, ale postupem času jsem se od Hvězdné brány nemohla odtrhnout. Dostal mě hlavně herci, hláškami, dobrými efekty a zajímavými příběhy. Pro fanoušky Sci-fi doporučuji.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Stargate

Tenhle seriál je nezapomenutelný, teda alespon pro mě. Jackovi vtipné hlášky, T'ealcovo ''Indeed'', ty velmi dlouhé a odborné řeči Samanthy, to Danielovo umění .. chtít se se všemi domluvit bez násilí :D To jediné, co mě asi na tomto seriálu trochu naštvalo je to, že Jack a Sam nikdy nebyli spolu a taky, že Jack po několika řadách odchází. Veliká škoda. Ale osobně jsem ráda, že se na tento skvělý seriál nezapomíná a i ted po 15 letech se pořád vysílá. (Od pondělí do pátku na Prima COOL od 17:40)
Jsem velice ráda, že se tento seriál stal skutečností ...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Star Trek se alespoň trochu snažil

Už od dob prvních sci fi filmů , hlavně těch s nízkým rozpočtem nebo malou invencí se divák musel potýkat při jejich sledování s jedním zásádním problémem - jak , pokud to vůbec je možné , potlačit návaly smíchu a alespoň předstírat , že to co vidí na obrazovce se vůbec dá brát vážně .

Největším úskalí , nejen u sci fi filmů ale u nich obzvláště , jsou , pokud se v nich zjevují obyvatelé jiných planet , kostýmy a celkové vzevření . Pravda , člověk nemůže čekat zázraky . Ačkoliv film "Raketa na měsíc" (Missile to the Moon) z 30. let nebyl ničím jiným než chabou záminkou jak dostat několik "missek" na scénu v tom co se v ponurých letech třicátých považovalo za rajcovní oblečení , má tento film , kromě téměř sedmdesátiletého náskoku , před hvězdnou bránou , i jiné přednosti . Například kostýmy . Jejich skaláci vypadají mnohem víc mimozemsky než cokoliv co tento seriál dokázal vypotit .

Ono ani nění moc s čím porovnávat , vezme li se v úvahu že 99.999% obyvatel blízkého vesmíru jsou lidé , kteří k tomu ještě mluví moderní angličtinou (což činí Daniela v podstatě zbytečným) . Pravda , Star Trek Voyager se s tímto nesmyslem potýká také v téměř každém díle , tam ovšem alespoň najdu nějaký příběh , kvalitnější postavy a , co je zde důležité , kostýmy a masky . Ty se v Star Gate téměř nevyskytují . (A ty co ano většinou vypadají velice komicky . U hadího brnění Goauldů ze kterého má jít strach se vždycky válím smíchy , protože představa že bych potkal na ulici někoho navlečeného do obřího kovového penisu jak se mě snaží ohrožovat klackem je nanejvýš komická) .

Ani příběh většinou za nic/moc nestojí . Většinou se vydáme na "mimozemskou" planetu obývanou americky mluvícími bytostmi s téměř identickou slovní zásobou , nebo se vydáme do nějakého lesa . Vždyť zeleň může být i na jiných planetách a navíc se ušetří na kulisách .

Pravda , tento seriál není zhola takové prázdné místo jako Čarodějky , přesto však často inklinuje k solipsismu - tam kde ho hledáte většinou není .

Kdybych mohl , dal bych 15 % , takhle musím seriál mírně nadhodnotit .

20 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
16 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 25 lidí

SG

Velice dobrý seriál. Skvělé efekty, hudba, herci, atmosféra,... Do dnešní doby příjemně pozitivní - ti špatní vždy dostanou na ...

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Hvězdná Brána

Seriál si mě získal tím, že nejen, že je to sci-fi, ale také se opírá o vědu a, což je u sci-fi neobvyklé, o historii. Hlavní jsou vytvořeny opravdu svěle. Jen mě mrzí odchod Jacka O'Neila a příchod Mitchela, ale to se dá zvládnout. Dá už nevím, co psát, protože všichni už to vlastně napsali za mě...

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Hodnocení po delším čase

Je tu už nějáký ten pátek, co jsem viděl tento seriál. Tehdy se mě opravdu líbil a dal bych mu snad plnej počet. Dnes mě ale už není 20 let, tak se na to zpětně dívám trochu jinak.
I dnes mají začáteční série své kouzlo. Hlavně díky prupovídkám a odzbrojujícímu humoru Jacka, který je jednou z mých nejoblíbenějších postav vůbec. Díl kdy jsou v časové smyčce nezapomenu nikdy:-)).
V sedmé sérii to zkazili odchodem postavy Dr. Daniel Jacksona, ale vrcholem byl právě odchod postavy Jacka a příchod padouchů Ori. Tím dle mého odsoudily seriál k ukončení(což se stalo-Goa'uldi vydrželi mnohem déle).

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Stargate

Můj nejoblíbenější seriál. Vtipný s pořádným kouskem sci fi. Co víc si můžu přát? :D

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Když na něčem vyrostete...

Hvězdnou bránu dávali zrovna v té době, když se přišlo ze školy domů. To tam musel člověk tak tu hodinku pobýt a pak se mohlo zase ven.
Když vyrostete společně se seriálem není možné ho nemít rád a kvůli nekonečnému opakování už to i s Bránou mám jako s Kobrou, 90% všech dílů znám a přesto, když běží v televizi ráda se kouknu znova.
Nemyslím se, že poslední díly by byly nějak úplně zatracení hodny, jen už to prostě nebylo ono.

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

SG-1

Seriál na kterém jsem vyrůstal :)
Celkem deset řad. Už to značí, že seriál je oblíbený a úspěšný. Samozřejmě, že se najde i pár horších dílů ale celkově ty lepší převládají.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Stargate SG1

No prostě hvězdná brána podle mě 2. nejlepší seriál... hned po Hvězdné bráně Atlantidě...U tohoto seriálu jsem strávil opravdu hodně času, některé epizody jsem iděl i více jak 3x i více, momentálně se znovu zaměřuji na začáteční řady a jen se koukám co mě ještě překvapí... Podle mě je to seriál který změnil sci-fi!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SG - 1

Na tomhle seriálu jsem v podstatě vyrůstala, takže rozhodně moc kritická nebudu. Řekla bych, že tenhle sci-fi seriál je nejlepší svého druhu, jeho spin-offy se můžou jít klidně jak se říká zahrabat. Nicméně nikdo není dokonalý a to platí i pro tento seriál. Já osobně jsem zastánce toho názoru, že přestat se má v nejlepším, takže se už do žádných Orájů (či jak se to píše) vůbec neměli pouštět. Už potom, co se přestal objevovat O´neill to nemělo ten správný šmrnc a hlavně mi chyběl ten jeho humor. Jinak efekty a kulisy celého seriálu mě dostávaly snad pokaždé, kdy jsem se dívala. Hlavně tedy interiéry goauldských lodí a přenášecí kruhy. Taky musím zmínit hudbu, která vždycky dokonale podtrhuje napětí děje.
Mohla bych pokračovat dál, ale to hlavní jsem myslím už napsala.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tak to začalo

SG1 je pro mě asi nejlepší sci-fi seriál všech dob. Dá se říci, že jsem na něm vyrůstal :).
Pravdou je, že poslední serie se úplně nepovedly, na druhou stranu se mi zase libí, jaký vývoj během celého seriálu nastal (co se týká technologíí).

90 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

SG

Seriál, kterej skvěle začal a zle skončil. Celá ta věc s Orájema z něj udělala naprostou pitomost. Nadruhou stranu nápad cestování vesmírem pomocí hvězdné brány je dobrý a docela propracovaný. Původní postavy jsou taky skvělý a stoprocentně se doplňujou.

90 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Dokonalý

Naprosto úžasný seriál. Od začátku do koce - teda je fakt, ze 5 a 6. sezona dle meho nazoru byla trochu slabsi, ale zbytek opravdu stal za to. Jack skvely, Teal´c se svym in deed(vskutku) dokonaly, Daniel takovy sprt, Vala tak trochu prastena, Cam hmm nevadi mi tam, ale na Jacka nema.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nej sci-fi seriál

Docela chápu lidi, kterým se to nelíbí, ale pro mě je to super věc. Ne každej díl byl dokonalej, ale dokázali vytvořit tajemné díly, napínavé, vtipné (časová smyčka je v tomto nepřekonatelná) a většinou všechno dohromady :)
Když z Jacka udělali generála, už to nebylo ono a když odešel, seriál stratil opravdu mnoho. Plk. Mitchell byl sice super a jako postava by se kdykoliv uplatnil, ale ne jako náhrada za O'Neilla. Přesto ale nechám 100%

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

SG

co jiného napsat než že je to nejjjjjj seriál já ho prostě žeru :))

100 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nesmysl!

Ne, ne, ne, ne... A ještě jednou ne! Já tohle prostě nedokážu vystát, chápu své fanoušky to má a jim to neberu, ale já osobně nemůžu ani název seriálu slyšet, natož se na něj dívat! Dala bych ještě míň, než 0% kdyby to šlo, opravdu nesmyslný seriál!

0 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
8 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Ale jo

Tady se sejdu příznivci i odpůrci,provedení velmi dobré,herci jak který,seriál bud nenávidíš nebo máš neskonale rád.
Sci-fi zdar

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

SG

bez Jacka už prostě není SG... Proto dávám hodnocení pouhých 90%... Ale SG s Jackem je naprosto skvělá a to i s dabingem, který většinou seriály pohřbí, Miloslav Mejzlík odvedl skvělou práci :)

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

SG-1

Režisér který s tímto seriálem začal udělal dobře. Už od malička jsem se na něj díval a ani teď mě neomrzí. Například pokračování s názvem Antlantis bylo nejlepší pokračování tohoto seriálu, ale Universe mohl být lepší.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj názor k Stargate SG1

Sice trochu opožděně, ale i tak sem dávám svůj názor k tomuto fantastickému seriálu.

Obsazení je tam delikátní jako i děj seriálu samotný. Konečně nějaký Sci-fi seriál, který mě fakt bavil od samého začátku až do konce.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kdyby nebyl....

Ou kdyby nebyl seriál Stargate asi bych umřela....je tak super!!!!

100 %
24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
59 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Není co dodat....

Prostě seriál nádhera a škoda jen, že se to nedá zatím realizovat.....

100 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Super

Byl to fakt skvělej seriál ... jo jak už tady bylo řečeno Teal´c a to jeho vskutku je dokonalý!!! :) Daniel ... skvělej, sice šprt, ale takovej ten co ho zajímá dějepis :D:D dokonalé když cestovali, co zažili ... seriál má skvělý děj i efekty, postavy sou taky super a obsazení ... postě skvělý :)

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Stargate SG-1

Vskutku. Která holka nemiluje siláka, fešáka, sympaťáka, vtipálka Jacka?! Smekám před každým, kdo se na seriálu podílel. Nejvíc se mi líbila čtyřka Jack, Sam, Daniel a Teal'c v čele s generálem Hammondem, to byla zlatá éra seriálu.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší

V dětství byl tohle můj nejoblíbenější seriál.Přiběhl jsem ze školy a koukal na televizi.S kamarády jsme si to ještě tenkrát nahrávali na vhs a koukali jsme na to pořád dokola a dokola.
Když se na seriál podívám dnes,tak už to není ono,ale najdou se díly,při kterých i dnes sedím jako přikovaný,takže pořád to je klasika na kterou se dá perfektně dívat.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

nejlepší

podle me je to nejlepší seriál s Atlantis i SG1

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

budou mi chybet

Patrim mezi velke fandy serialu. Je to proste srdcovka. Film The Ark of Truth zdarile ukoncuje serial. A valka s Orii konci. budou mi chybet..

Kdo vi, treba bude jeste nejake pokracovani. Vesmir je velky a kdo vi co se v nem skryva.

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Averze

Jednou mi kamarádka řekla "Ten kluk vypadal fajn, dokud neřekl, že kouká na Hvězdnou bránu." Samozřejmě se její prohlášení musí brát s nadsázkou, ale pobavilo mě a docela vyjadřuje i můj názor na celý tenhle seriál, který je podle mého výhradně pro geeky. Já ty nesympatické postavy, přiblblý scénář a pitomý děj prostě nesnesu.

0 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Kultovní seriál

Co dodat. Tenhle seriál se stal legendou sci-fi stejně jako startreck.

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

SG-1

Podle mého názoru průlomový seriál. Sledovala jsem ho jako mladší a nedávno se k němu opět vrátila. Na tu dobu velice kvalitní seriál. Jen bych ho sekla někdy po 6.,7. sérii, pak už jde kvalita seriálů o něco dolů.

80 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jo asi je to tím že jsem na sci-fi

,ale prostě seriále kde je vesmír lodě a bitvy to jsou moje srdeční záležitosti.. a první seriál je vždy asi nejlepší i když jsou i vyjímky mezi nimi ale SG je nejlepší asi SG-SGC

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Stargate-Můj Názor

Podle mě se jedná o dost kvalitní seriál, dobré hlášky, herci, epizody.... Ale pak se dostávám k tomu nejhoršímu,od 8. série mě seriál přestal bavit, nové postavy vystřídaly staré a hlášky byly nudné a opakované, Goa'uldi se zde přestali vyskytovat a objevili se Ori, tím jsem se přestal dívat, i když jsem se občas mrknul. Dávám 90%, protože poslední série byly otřesné.

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

100%

J eto výborný serial, jen škoda, že v televizi nedávaj i další řady tohoto nejlepšího serialu, co američani natočili. Patrick

100 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Stargate SG-1

Jeden z prvních mojich prvních seriálů a taky nejlepší,stará dobrá škola.Tedka když skončila už to není ono.

100 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

SG-1

Výbornej seriálek, bylo v něm hodně co k zamyšlení a někdy i k smíchu. :-D

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

sg-c

asi nejlepší sci-fi seriál co sem kdy měla tu čest vidět..skvělý postavy a Jack O'Neill měl perfektní hlášky

100 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Stargate

Tenhle seriál je proste nejlepší. Je hodne zajímavej a herecké obsazení na jedničku. Každá epizoda je 100% a hodne zajimavá.

100 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

StarGate

Dobrý seriál,u kterého mě baví jen některé díly.Určité příběhy mi přišly docela nudné a nezajímavé.Proto seriál hodnotím jako 50% ujde...

50 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

sg-1

Když nam bylo s brachou asi dest tak jsme neřešili asi nic jinyho a i ted se na to občas mrknu. Ovšem jenom SG-1!! Star gate Atlantis je největší slatanina. Zato Jack O´Nell nebo David nemají chybu:)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

hm..

Ja mám rada Sci-fi, určite lepšie ako Battlestar Galactica, ale že by ma to nejako oslovilo sa nedá povedať

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

SG-1

To je můj nejoblíbenější seriál.Dobří herci i děj a hlášky jsou taky skvělí co víc si přát???

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

mám ho rád

Můj oblíbený seriál. Líbí se mi v něm vesmírné lodě, zápletka, prosté skvělí. Bohužel i tady mě pár věcí naštvalo všude stejný jazyk nelogické myšlení. Vždyť když umře někdo důležitý můžou sehnat sarkofág ne? Ale jinak moc hezký seriál u kterého si říkám jestli je to vůbec možné

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriál mládí a nikdy neomrzí

Tento seriál sleduji od doby, co se začal u nás vysílat. Už od prvního dílu mě zaujal a ani dnes mě nepustil a ráda se k němu vracím. Při misích jsem zažívala akci, napětí, komedii, romantiku i slzy. Ať slzy štěstí, smutku nebo i smíchy. Nejlepší scény a hlášky Jacka jsou vždycky ty nejlepší. Vždy mě pobaví. Dokonce mohu říci, že i obsazení bylo super. Všechny jsem si zamilovala. Herci úžasní, že dokonce Orie tak nemám v lásce, ale oproti goauldům jsem z nich měla husí kůži po těle a tuhla mi krev v žilách. Tenhle seriál je prostě úžasný a vždy se k němu budu ráda vracet.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

SG-1

Tohle byl vždy jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi seriálů. Narozdil například od Star Treku, jsem viděl všechny epizody a seriál mě mnohem víc vtáhnul do děje. Dříve jsem uváděl i svou oblíbenou postavu, ale jak to teď sleduji znovu, čím dál tím víc si uvědomuju, že jsou u mě postavy na stejné úrovni. Každá dokáže nabídnout něco svého a přispět tak ke skvělému týmu SG-1. Jack O'Neil se svými vtípky, Daniel Jackson se svými znalostmi historie a jazyků (byl asi i jedním z důvodů, proč se zajímám o historii, obzvlášť těch starověkých civilizací a jejich mytologii). Nebo třeba i některými nepříliš oblíbená Vala Mal Doran se svým důvtipem a zlodějskou náturou, která se přes všechny překážky a rozdílnosti stala v posledních sezónách nedílnou součástí týmu.
I dnes se rád podívám na reprízy tohoto seriálu. Vždy to ve mně probudí takovou pěknou nostalgii.
V rámci sci-fi je to ikona a pro mě vždy bude. Viděl jsem i Atlantidu a Hluboký vesmír, ale právě tento tým má v mém srdci velmi speciální místo.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

stargate

Tento seriál je jedním slovem skvělý, sice některé epizody nejsou "to pravé ořechové" jak se říká a někdy tam bylo pár klišé. V tomto seriálu (spolu s Doctor Who) cítím velkou nostalgii a rád se na tento seriál podívám znovu. Jako právě teď.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí