plakát seriálu

Hypernauts

(Hypernauts)

Epizoda 1×05 – Cloudholm
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Hypernauti letí varovat obyvatele mimozemského světa, ke kterému míří destruktivní sonda Triiad. Setkávají se zde však se dvěma formami života. Jedna z nich tu druhou zabíjí. Přitom právě ta zabíjená může tu druhou zachránit před totální zkázou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hypernauti se dozví, že smrtonosná sonda Triiadu se blíží k planetě Cloudholm. Triiady nesnáší jiný život, proto z orbity vyhubí na všech planetách všechno živé. Hypernauti se rozhodnou obyvatele varovat. Dříve než s humanoidy se však setkávají s létajícími rejnoky, kteří se v houfech prohánějí v oblacích. Poté se setkávají se vzdušnou lodí, kterou obývají humanoidní Hokita. Loví rejnoky protože z nich získávají olej, který pohání desítky, možná stovky jejich vzdušných lodí. Hokitové totiž žijí ve vzduchu, a na povrchu nebyli již 40 generací.

Max protestuje proti zabíjení rejnoků a myslí si že jsou inteligentní. Vůdce jedné ze vzdušných lodí Max slíbí, že když najde jiný zdroj oleje který bude pohánět jejich loď, přestanou je zabíjet.

Dalším problémem je však blížící se zkázonosná sonda Triiad. Hypernauti zjistí, že rejnoky nelze nikterak detekovat. Když jeden z rejnoků zachrání život Max, zavede jí na povrch, který se už stal znovu udržitelný pro život. Zjistí, že pohon pro vzdušné lodě můžou čerpat z ještě aktivních sopek, a nemusí zabíjet rejnoky. Také se jim povede uskutečnit plán, kdy obrovská hejna rejnoků zakryjí všechny lodě Hokitů, a ty se stanou pro sondu nezachytitelné. Protože sonda nezachytila život, odlétá, a planeta je pro tentokráte zachráněna.

Hlavní postavy
Ricardo 'Sharkey' Alvarez
Russell 'Ace' Antonov
Noriko 'Max' Matsuda
Vedlejší postavy
člen posádky
Ausdin
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevCloudholm (neoficiální název)
Původní názevCloudholm
Rok natočení1996
Premiéra23. března 1996
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody