plakát seriálu

Injustice

(Injustice)

Názory uživatelů

Injustice

Tak Magnus Fiennes u mě opět zabodoval. Sice ne až na sto procent, protože to bych snad ani už nebyla já, kdybych byla spokojená s finálním závěrečným koncem, což jsem tedy opět nebyla. M
ám moc ráda filmy z právnického prostředí a jejího systému, který nemá nic společného se skutečnou spravedlností. O tom ví své i obhájce Will Travers a tak sice nerad, ale přece jen pod určitým citovým tlakem a po delší době přijímá další obhajobu svého přítele z mládí Martina Newalla, který je obviněn z vraždy mladičké Lucy v jednom z hotelových pokojů. Současně probíhá jiné vyšetřování závažného zločinu, který souvisí s jedním ze jmenovaných a kterého se ujímá bezcharakterní hajzlík, detektiv Mark Wenborn, Toho hrál naprosto excelentně Charlie Creed-Miles a svým způsobem jednání byl i oživujícím faktorem celého seriálu. Ale James Purefoy za ním nebyl o moc pozadu nejen svým charismatickým vzhledem, ale i tím, že zahrál velmi uvěřitelně vnitřně rozpolceného obhájce. Takže za mě velká spokojenost až na tu druhou polovinu závěrečného dílu, strašná škoda.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak velký potenciál to mělo..

Výborná britská minisérie, kde nic není černobílé. Odehrávají se tu jakési dvě dějové linie - v té první se vyšetřuje vražda a v té druhé skvělý James Purefroy obhajuje dávného přítele podezřelého v případu jiné vraždy, sám však má minulost, ze které se ještě vzpamatovává. A tak, když viděl šanci, jak všechno "napravit", šel do toho. A postupně nám jsou odkrývány důvody, proč jednal tak jak jednal a nakonec mu i trochu fandíme. Někdy musí člověk spravedlnosti trochu pomoct.. ale je to vážně dobrý člověk? Nebo je to právě naopak? Nelze určit hodný/zlý. Teoreticky ten hodný by měl být policajt, ten zlý pachatel, jak to vídáme v povrchních amerických kriminálkách. Ale tady máme policajta (mimochodem také moc pěkný výkon Charlie Creed-Milese), který má do role správňáka daleko a pachatele, kterému fandíme (i když vzhledem k tomu co udělal, by to mělo být naopak).

Někomu by to mohlo přípomínat Dextera, ale opravdu jen velmi slabě. Nejde o žádné kopírování, spíš jen o ten nápad "potrestejme špatné, když to právo nedokáže", a rozhodně skvěle zpracovaný, navíc hlavní hrdina není žádný psychopat, ale normální člověk, který snad pod tíhou traumatu z minulosti jedná tak, jak jedná.
Také jsme se dočkali napůl otevřeného konce - taková pootevřená dvířka, nic tedy nebránilo druhé sérii. Mělo to opravdu velký potenciál, aby z toho byl seriál na několik sérii - skvělé herecké výkony, celkem povedený scénář, postavy co nejsou ani dobré ani špatné (stejně jako v životě), a moc zajímavý námět, ze kterého se vyklubalo staré dobré "ordinary man --> vigilante". Věčná škoda, že to nepokračovalo.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Injustice

Injustice si umí skvěle pohrát s divákem a klást mu nepříjemné otázky. Na jedné straně stojí obhájce Will, který snad možná naivně věří v nevinu všech svých klientů, a když se ukáže, že až tak nevinní být nemusí, tak mu z toho trochu hrábne. Na straně druhé stojí detektiv Wenborn, který si dokáže přizpůsobit pravdu k obrazu svému, nikdo ho nemá rád, navíc je to děvkař a dokáže uhodit svou manželku, která je doma s malým dítětem. No, prostě postava, kterou musí normální člověk pohrdat. Jenže je tu velké ALE, v tomhle seriálu totiž nelze jednoznačně definovat dobro/zlo. Když už máte pocit, že Wenborn nemusí být až tak špatný, tak udělá něco, za co byste ho nejradši zabili. A u Willa celou dobu přemýšlíte, zda je jeho čin morálně ospravedlnitelný. Takže komu máme fandit? "Spořádanému" pachateli unikajícímu před spravedlností nebo detektivovi, který se sám chová jako kriminálník?

Chtěla jsem napsat, že Injustice je dobrý seriál od začátku až do konce, ale bohužel to nejde. Vlastně si ani nejsem jistá, co přesně se pokazilo. Mělo to takový potenciál, ale asi tak v polovině se to zvrhlo na průměrné drama a poslední díl to zazdil. Přišlo mi, že tam vkládají věci jenom na efekt, aby to bylo ještě dramatičtější, a podle mě to bylo naprosto zbytečné. Vůbec se mi nelíbilo vyřešení případu, ten důvod Lucyiny vraždy přišel jako blesk z čistého nebe, do té doby ani zmínka, žádný náznak, že by to mohlo být něco takového. No, zřejmě to má sloužit k ospravedlnění Willova činu.

Moc mě nezaujala ani ta dějová linie Willovy manželky. To byla spíš taková vycpávka, kdy na obrazovce nebyl Will nebo Wenborn. Očekávala jsem taky trochu jiné zakončení příběhu u Wenbornů doma. Až mi nakonec toho bastarda bylo i líto.

Hvězdou seriálu měl být James Purefoy, ale skutečnou hvězdou se pro mě stal Charlie Creed-Miles. Až doteď jsem ho v ničem nezaznamenala, ale odteď už mi v žádném seriálu neunikne. Jsem jeho nejnovější stalker:-)

Injustice rozhodně stojí za podívání, podle mě ale seriál není tak dobrý, jak mohl být.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé