plakát seriálu

Inspektor Balko

(Balko)

Epizoda 4×01 – Balko zachraňuje svět (Balko rettet die Welt)
? %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V Čeljabinsku v Rusku došlo ke krádeži rakety s nervovým plynem. Teroristé ji chtějí použít v Německu proti průmyslové oblasti Porúří. Raketový odborník Jürgen König, s nímž inspektor Balko kdysi chodil do školy, svému bývalému spolužákovi volá, říká mu o krádeži a dává si s ním schůzku u opuštěné továrny. Balka ale cestou k místu schůzky začne pronásledovat auto, on má nehodu, dojde k výbuchu a inspektor zůstává na místě v bezvědomí. Mladá žena Natacha, která ho pronásledovala, se domnívá, že je mrtvý. Začne ale pršet a déšť hořící auto uhasí. Balko se s těžkými popáleninami ocitá v nemocnici. I tam se dostane tajemná Natacha a chystá se ho zastřelit. Právě v té chvíli za ním ale přicházejí parťák Krapp a šéfka Jägerová. Natacha musí svůj pokus odložit.

Balkově historce o Königovi a ukradené raketě kolega ani šéfová nevěří, myslí si, že fabuluje v důsledku zranění hlavy. Protože má těžce poškozený obličej, je Balko operován a dostává novou tvář. Do práce se vrací v týž den, kdy přijíždí i specialista na mezinárodní terorismus vrchní kriminální rada Teubner. Příslušné orgány přece jen nakonec krádeži rakety uvěřily a chtějí celou věc vyšetřit.

Zanedlouho nato je nalezen v dortmundském kanálu mrtvý muž s rozbitým obličejem. Zjistí se, že byl vyhozen z vlaku na přejezdu přes kanál. Balko hledá místo, kde byla mrtvola přibližně do vlaku naložena, a ukáže se, že se jedná o bývalá britská kasárna. Inspektor má podezření, že právě tam by se mohla ukradená raketa skrývat...

Hlavní postavy
inspektor Stefan Balko
inspektor Klaus Krapp
Vedlejší postavy
Katharina Jäger
Kriminaloberrat Teubner
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevBalko zachraňuje svět
Původní názevBalko rettet die Welt
Rok natočení1998
Premiéra1. října 1998
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody