plakát seriálu

Inspektor Balko

(Balko)

Epizoda 4×04 – Nulová tolerance (Null Toleranz)
? %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Prostitutka Hanna se na ulici hlasitě hádá se svým pasákem Helmutem Reikowským. Dívka se zlobí, proč už konečně nedostala peníze, a Reikowski reaguje dost brutálně. Dívku vzápětí někdo zastřelí.

Inspektor Balko a Krapp jsou v rámci zlepšování vzájemných vztahů na týden odveleni k městské policii, a proto se ke všeobecnému veselí musejí obléct do uniforem. Budou sloužit s kolegou Dettersem, který je pověstný svým systémem "Nulová tolerance", tzn. nikdy nikomu nic neodpustit. Hned zkraje služby, když ve sklepě Balko hledá zaběhnutou kočku, objeví zavražděnou prostitutku Hannu. Podezření pochopitelně okamžitě padne na pasáka, o němž Hannina přítelkyně Jeannette Schäfferová sice tvrdí, že je surový, vraždit by ale podle ní nebyl schopen.

Policisté pasáka hledají v bytě Jeannette, kde by se měl schovávat. Balko udělá několik kroků – a někdo ho omráčí. Když se probere z mrákot, zjistí, že strážník Detters pasáka zastřelil. Dozvídá se od něj, že mu zachránil život, Reikowski chtěl prý Balka zabít. Tím se ale vyšetřování případu poněkud komplikuje.

Hlavní postavy
inspektor Stefan Balko
inspektor Klaus Krapp
Vedlejší postavy
Katharina Jäger
Beate Reinhold
Hanna Schöneck
Jeanette Schäfer
Hartmut Reikowski
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevNulová tolerance
Původní názevNull Toleranz
Rok natočení1998
Premiéra29. října 1998
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody