Instinkt zabijáka

Instinkt zabijáka (Killer Instinct) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Amnézie

Na pláži v San Francisku vytáhl jeden ze surfařů z moře tělo muže. Jiný se ho snaží oživit, přičemž se ukáže, že na mužově krku je zřetelný otisk po řetězu. Muž je urychleně dopraven do nemocnice, kam přijdou Cavanaugh, Hale a Carterová jeho případ vyšetřit. Jsou totiž přesvědčeni, že muž je první osobou, která přežila útok sériového vraha, "specializovaného" na milenecké páry, které vždy uškrtí řetězem.

Cavanaugh ukáže důkazní sáček, ve kterém je uzavřen chomáč vlasů. Vrah totiž zanechává vždy u svých mužských obětí vlasy, odstřižené z hlav jeho předešlých ženských obětí. Detektivové muže vyslýchají a brzy zjistí nemilou věc: muž si vůbec nic nepamatuje, ani svoje jméno – je postižen nějakou formou amnézie.

Hale se pokouší povzbudit mužovu paměť: řekne mu, že je ženatý (o čemž svědčí snubní prsten na jeho ruce) a že ho našli surfaři na pláži. Snaží se z něj dostat nějaké informace, ale v tu chvíli si ho vezme stranou doktor Fuller a navrhne mu, aby zkusili hypnózu. V laboratoři řekne Oka Carterové, že vzorek vlasů nalezený u muže se neshoduje s DNA předchozí ženské oběti. Pomocí námořní mapy a teploty mužova těla, když byl vytažen na pláž, udělají Oka s Carterovou nákres přílivových proudů, podle kterého se snaží přibližně zjistit místo, odkud se mohl muž na pláž dostat. To je zavede k ostrovu Yerba Buena. Na satelitu se v jeho blízkosti ukáže tmavý bod ve vodě a na místo je okamžitě vyslán záchranný tým, aby oblast propátral.

Muž v nemocnici je podroben hypnóze, ale ani tak není schopen identifikovat tvář útočníka. Hale, Carterová a Cavanaugh dostanou zprávu, že záchranný tým objevil na dně oceánu potopený vůz. Po vytažení ven bylo v jeho kufru nalezeno tělo ženy. Podle záznamů se zjistí, že auto je psané na pana Martina Johnsona, což je jméno dosud neznámého muže. Hale jde za ním do nemocnice, aby mu sdělil nové skutečnosti. To u Martina vyvolá záblesk paměti...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon