plakát seriálu

Instinkt zabijáka

(Killer Instinct)

Epizoda 1×01 – Pilot
92 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sanfranciský detektiv z oddělení pro deviantní chování Jack Hale, jemuž byla jako parťačka přidělena Ava Lyfordová, je přivolán k úmrtí Angely Wilkinsové. Oběť, stejně jako dvě předchozí zavražděné ženy, žila sama a zemřela v posteli. V jejím bytě si Hale všimne poškozené zárubně u dveří, chloupků na přikrývce a pupínků na její tváři. Patoložka Francine Kleppová oznámí, že Angela zemřela na zástavu srdce a že měla před smrtí pohlavní styk s mužem.

Rodiče Angely však vypovědí, že jejich dcera byla lesbička. Rozbor ukáže, že chloupky patří smrtelně jedovatému sklípkanovi, který žije v Austrálii. Jeho jed způsobuje svalovou paralýzu a v místě, kde kousne, se tvoří pupínky. Povolení k dovozu samičky a samce sklípkanů dostal i profesor entomologie John Burton. Ten však po skončení svého výzkumu sklípkany utratil.

Zanedlouho je ze svého bytu unesena Janet Hansenová. Na její přikrývce najde policie mrtvého sklípkana a na dveřích stejné poškození zárubně. Hned nato je nalezena mrtvola další ženy, v jejímž krku je prostředník Janet Hansenové, který jí byl uříznut zaživa...

Hlavní postavy
Detective Jack Hale
Lt. Matt Cavanaugh
Dr. Francine Klepp
Vedlejší postavy
Mr. Yimang
Janet Hansen
San Francisco Police Officer
Detective Ava Lyford
Sophie Sommers
The Professor
Police Officer
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2005
Premiéra23. září 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody