plakát seriálu

Instinkt zabijáka

(Killer Instinct)

Epizoda 1×07 – Život jako videohra (Game Over)
92 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Carterová a Hale jsou vysláni do domu na nábřeží k vyšetření vraždy. Než dorazí na místo činu, mluví o svých plánech na Den díkůvzdání. O případu informuje dvojici detektivů Cavanaugh. Obětí je šestadvacetiletá Lisa Dishellová, jejíž tělo ve vyzývavém oblečení leží na stolku. Carterová a Hale se rozhlížejí v pokoji po stopách. Cavanaugh jim prozradí, že k vraždě došlo pravděpodobně jinde, ale místo činu ještě nebylo objeveno. Pachatel ale udělal přece jen chybu, nedaleko květináče po něm zůstal otisk podrážky.

Později se Hale a Carterová od Kleppové dozvědí, že oběť měla v uších vinný ocet. Lisina nejlepší kamarádka Rachel jim řekne, že Lisa byla plavkyně, a Hale si vzpomene, že vinný ocet používají plavci k vysušení uší. Hale také zjistí, že do oněch vyzývavých šatů oblékl Lisu vrah až poté, co už byla oběť mrtvá. V soudní laboratoři mezitím Carterová zkoumá otisk podrážky, která jeví známky opotřebení z vnitřní i vnější strany, což není právě obvyklé. Carterová v otisku najde také jakousi barevnou látku a požádá Oka o provedení analýzy. Test vykáže přítomnost složky barvy, používané pro natírání spodních částí lodí. Hale a Carterová jedou do malého přístavu, kde najdou pár tenisek, které odpovídají otisku z místa činu. Najdou u nich také tričko. Carterová na něm najde chumáč chlupů, ze kterých by bylo možné zjistit pachatelovu DNA.

V laboratoři Oka zkoumá chlupy z trička, podle kterých najdou v databázi muže jménem Rick Kallick. Ten ale zemřel už před dvěma měsíci...

Hlavní postavy
Detective Jack Hale
Lt. Matt Cavanaugh
Detective Danielle Carter
Dr. Francine Klepp
Vedlejší postavy
Eden Cavanaugh
Officer Lee
Amelia Kallick
Max Keller
Detective Burch
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevŽivot jako videohra
Původní názevGame Over
Rok natočení2005
Premiéra11. listopadu 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody