Into the Badlands

Into the Badlands (Into the Badlands) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
emJey (Bc. Milos Janu)

14. června 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Into the Badlands: Seriál, který se nebojí

Značná většina dobrodružných seriálů momentálně zahrnuje prvky akce. Mění se v podstatě jen prostředí, které definuje charakter daného seriálu, a vsuvky akčního charakteru jsou zde víceméně hlavně na okrasu.

Proto od seriálu stanice AMC Into the Badlands mnozí podle upoutávek očekávali, že bude primárně další postkatastrofickou chandrou, kde se poničené lidstvo léčí ze svých bolístek.

To by ovšem nesměl hlavní roli regenta Sunnyho hrát sice americký rodák, přesto ale velká hvězda hongkongské akční kinematografie a mistr bojových systémů kung fu a wushu. Vedle estetické, byť ne zrovna růžové budoucnosti tak zde stojí dokonalý válečník ze staré školy a osamělý vlk, který může prosazovat spravedlnost silou ve značně pohledných (a nutno dodat i krvavých) duelech.

První sezóna, jež bývá pravidelně reprízována na stanici AMC, sice měla pouze šest epizod, ale bylo již odklepnuto natáčení další řady.

Seriálů jsou na světě mraky, a to nejrůznějších žánrů. Že by se ale nějaký soustředil na starou dobrou akci z osmdesátých let, kde vítězily svaly, zbraně a dokonale zvládnuté piruety asijských bojových umění? To už se nám výběr pěkně zužuje. Novinka, která je k vidění na kanálu AMC, ovšem slibuje přesně onen druh testosteronové zábavy, po které zde vzdycháme, a navíc by měla mít částečně asijský nádech. Hlavní hvězdou série má být Daniel Wu, herec sice s americkým pasem, přesto jedna ze současných velkých celebrit čínské, potažmo hongkongské bojové kinematografie. A především pak Into the Badlands částečně vychází z klasického čínského románu z 16. století „Putování na západ“, který u nás známe také pod názvem Opičí král. Přesto ale nebudou na pořadu dne ani uštěpačný létající božský primát Sun Wu-kchung, ani mluvící prase či Písečný mnich. Namísto mytologie říše středu totiž v pustinách Badlands vládnou budoucnost a vědecká fantastika, opepřené ždibcem fantasy.

Tím, kdo zde cestuje napříč Spojenými státy po katastrofě, není žádná nadpřirozená bytost, ale dokonalý válečník. Zabiják Sunny byl takto vycvičen. Prošel si zničujícím drilem, ale na rozdíl od ostatních unesených dětí přežil a stal se z něj supervoják. Nyní chce ovšem pomstu. Odplatu na hlavách všech, kteří nesou odpovědnost za to, co se z něho stalo. Žádá si smrt „baronů“, tyranů, kteří se po pádu starých pořádků prohlásili novými vládci světa. Jeden z nich, postapokalyptický feudál Quinn v podání Martona Scokase, byl ostatně kdysi Sunnyho pánem. A pak přišla vzpoura. Přesto ale setkání s jedním výjimečným mladíkem možná přece jen změní zabijákův pohled na svět. Anebo nezmění. Každopádně Badlands nejsou vůbec dobré místo k životu a vysoké kopy s otočkami či švihy mečem jim zatraceně sluší.

Avatar uživatele
teraxa

18. dubna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

A Amerika zasahuje.

Už jako náctiletá jsem s nadšením sledovala asijskou tvorbu, hlavně filmy a seriály plné bojového umění mě vždy dostaly. V tomhle směru byla asijská tvorba na vrcholu a vždy bude. A tím pádem mi jméno Daniel Wu rozhodně není neznámé a stalo se pro mě velkým lákadlem tohoto seriálu.

Příběh jako takový a jeho myšlenka je výborná a i velmi dobře ztvárněná. Ale to by nebyli Američani, aby se nerozhodli dokázat, že umí všechno nejlíp. No a hádejte co, neumí.

K obsazení nemám celkem žádné připomínky. Rozhodně mě potěšila Emily Beecham, která zde rozhodně exceluje v roli vdovy a bravurně zvládá veškeré bojové scény. Marton Csokas v roli Barona vytvořil skvělého psychopata a myslím si, že si svou roli rozhodně i užil. Herecké výkony postav jsou zde opravdu potěšující.

Ale ten střih. Seriál by pro mě byl téměř dokonalý a i přes malinkaté klišé jedinečný, kdyby se zaměřili lépe na střih při bojových scénách. Choreografie na výbornou, Daniel je jednička a i ostatní drželi krok, ale kdyby dostali trochu prostoru, scény více vzduchu, neměla bych pocit, že někdo půjčil nůžky malému děcku.

Byla jsem hrozně natěšená na tenhle seriál a dá se říct, že jsem s ním i vcelku spokojená, včetně závěru první série, ale zároveň mě opravdu štve, že v mých očích nedosáhl požadované úrovně. Prostě zklamání.

Ale celkově je seriál na vysoké úrovni. Co je pro mě obrovské mínus, může být pro jiné nepostřehnutelná připomínka. Druhá série dá snad podnět k zvýšení hodnocení.

Avatar uživatele
laya

21. prosince 2015

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nadšení

Jestli se dá od seriálu chtít víc, řekněte mi prosím někdo co. Protože tenhle seriál jsem si absolutně zamilovala.
Jak moje slabost Daniel Wu, tak celkový asijský nádech, akce, rušení pravidel fyziky, drama, podtext zoufalství. No a samozřejmě ty otázky, je tahle postava opravdu tak zlá?
Líbí se mi obsatení, postavy nejsou jednoduché a možná to zní špatně, al líbí se mi i rasové řešení postav (celkově vzhledové).
Pak je tu taky ta feministická Vdova a kdo by neměl rád silné ženy?
Příběh není jen o jednom a je v poměrně ponurém světě. Já sama mám někdy pocit, že chci utéct.
No a v závěru, mají nádherné kostýmy.

Avatar uživatele
tomsn40

18. listopadu 2015

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po prvním díle...

Jo vím, po prvním díle hodnotit, se nemá.. Ale momentálně nemám co dělat, tak vás zkusím nalákat, aspoň na ten první díl, aby jste věděli co od toho čekat :D

Hm.. Ale čím začít, většina postav je celkem fajn, ale jak říkám, hodnotit postavy, po tak krátké době, není nejlepší nápad.
Každopádně hlavní protagonista, v podání Daniel(a) Wu(a), je celkem v pohodě týpek, umí rozdávat rány, co víc si přát? :D

Ale je fakt, že tam je jakýsi Asijský (nádech) hlavně co se bojů týče, teda mě to tak připadá. Narovinu Asijské filmy nemám moc v lásce, a když se mlátí 2. metrový týpek, s malým Asiatem, většinou to je k smíchu :D (Tony Jaa je výjimka :D).

Ale zpátky k seriálu. Choreografie soubojů je fajn, vizuální stránka taky ujde. Příběh se zdá taky vcelku zajímavý, akorát ta feudalistická budoucnost(BEZE ZBRANÍÍ!) No nevím.. Ale něco na tom je. Má to tu správnou atmosféru, která vás okouzlí.. Nebo ne :D Je to na vás, za mě pilot vcelku ušel :)

Avatar uživatele
Lucka Lucinka

1. ledna 2016

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Novinka

Myslím že je to velmi zajímavě udělané herci jsou všichni sympatičtí děj je zajímavý akorát teda doufám že budou další díly nebo aspoň další série protože z mého pohledu by si to zasloužil

Avatar uživatele
zuzana.mrak

3. prosince 2015

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po třech dílech.

Zajímavé, lehce depresivní pojetí bodoucnosti s vyhlídkou něčeho lepšího tam někdě v dáli.. Seriál mě zaujal, obsazení se mi líbí moc, tak uvidíme, jak to půjde dál.