plakát seriálu

Iris

(Iris)

Názory uživatelů

Jako nebe a dudy

1. série: Je na pytel, když o něčem slyšíte/čtete superlativy. Pak čekáte něco mimořádnýho. Tak u mě dopadl tenhle seriál. První polovina tomu nasvědčovala. Děj odsejpal, napětí střídaly zvraty a... dost. Po desátém dílu najednou začali černí být černí a bílí byli prostě bílí. Až na jednu výjimku - a tou byl Sa Woo - muž, který přešel na temnou stranu síly. :^) Ten mě bavil. Pořád se to v něm pralo, aby si nakonec vybral, tak jak si vybral. No a ten konec... jeho napovídání textem písničky si mohli odpustit.
A ještě jedna věc, docela mi ze začátku vadilo, jak moc se základní osa podobala svému předchůdci. Tedy Time Between Dog and Wolf. Chtělo to něco trochu originálnějšího. (80%)

2. série: Vážení přátelé, ne. Asi byla chyba se na dvojku IRIS tolik těšit. Ze začátku se to rozjelo docela dobře. Prvních deset dílů nasadilo laťku docela vysoko, ovšem druhá půlka ji snižovala a snižovala, až už skoro nebyla vidět. Od cca patnáctého dílu mě to přestávalo bavit a nezachránil to ani Jang Hyuk. A ten konec, ten mě tedy dožral. Taky nechápu, proč po skvělém začátku udělali z Lee Da-hae uslzenou agentku, která se nezmůže vůbec na nic. Natož pak na akci a veškerý její skvělý výkon jde do kopru stejně jako celý seriál. Tohle se Korejcům tedy moc nepovedlo a repríza u mě rozhodně nehrozí. (50%)

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Blockbusterový akční špionážní seriál

Pokud jste ještě neviděli nic z korejské tvorby, tak je Iris tou správnou volbou. Jednoduše chytne a nepustí.
Nikdy bych nevěřila, že uvidím seriál podobný seriálu 24 hodin - od určitého dílu se mu velice podobá. Seriál plný zvratů, nádherných a sladkobolných scén, bolestivých scén, akční podívané, skvělé hudby a písní. Seriál , který v Koreji otevřel novou kapitolu v korejských seriálech.
Korejci mají ten svůj zvláštní styl a hned jsem se do jejich tvorby zamilovala,to jak umí pracovat s kamerou - zachytávání určitého detailu, že vše prožíváte s postavami.
A když se hlavní hrdina přidává k teroristům dostává seriál opět jinou podobu a od této části jsem se nedokázala skoro odtrhnout, takže díly od 10 - 16 jsem viděla skoro v kuse.
Pro mě jsou top díly - 4, 5, 8, 10, 16.
Pro mě končí seriál 17 dílem, a nejraději bych byla kdyby tomu tak bylo. Poslední tři díly se vezou na další vlně. A konec je velice drastický - takhle naposledy jsem plakala při konci "Prison Breaku."
Msím pochválit výběr herců, který se jim mimořádně povedl a k nikomu nemám výtky.
Nejraději mám tuto čtveřici: Kim Seon Hwa - Park Cheol Yeong, Kim Hyun Jun - Choi Seung Hee.
Oba severokorejce můžete vidět ve spin-off seriálu Iris a to Athena: Goddess of War a v připravované druhé sérii IRIS2, která se natáčí a bude odvysílaná v Únoru.
A rovněž se těším na bývalého severokorejského agenta Kim Ki-Soo, který hrál v Athena: Goddess of War.

Doufám, že druhá série bude tak dobrá jako ta první.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

pecka!

Začala jsem to sledovat kvůli Lee Byung Hunovi (velmi VELMI dobrý herec a dobře se na něj dívá :D) a totálně mě to dostalo. Trochu jiná káva než americké seriály, drsné části drsnější, u romantických máte naopak někdy pocit že sledujete telenovelu. Doporučuju si na tento seriál vyhradit 20 hodin volného času, protože vás to chytne a nepustí, od maďarského atentátu nemá žádný díl nějak uspokojivě uzavřený konec, což je někdy vyloženě k na*rání :D no tvůrci věděli co dělají. Bohužel musíte počítat s korejsky melodramatickým koncem, kdo zná korejské filmy tak bude mít trochu představu o průběhu děje i konci.
Není to pro každého, každopádně vřele doporučuji!!

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nadupaný korejský seriál ve stylu seriálu 24 hodin

Nadupaný korejský seriál ve stylu 24 hodin, který vás nenechá vydechnout. Doporučuji zhlédnout.
V prvním díle v prvních 11 minutách se seznámíte s agentem Hyun Junem, který má svoji první sólovou misi. Pak se příbeh vrátí k tomu co tomu předcházelo. Já osobně jsem se již nemohla dočkat ve kterém díle tu jeho misi uvidím. Možná, že konec 1 dílu může někoho odradit, nedělejte to. 2 díl se slibně rozjíždí a závěr 3 dílu vás doslova zvedne ze židle a vše vyvrcholí fámozním koncem 5 dílu u kterého mě stále, když vidím tu scénu svírá u srdce. Díl 4 - se vrací k jeho sólové misi a pro mě je to ten nejlepší díl z celého Irisu. Po slabších dílech 6,7 přichází zlomový 8 díl, který vás až do 17 dílu nenechá vydechnout.I když se seriál ubírá jiným směrem, než byste čekali, vůbec to neubírá na intenzitě, ba naopak neustále graduje a graduje a nebudete vědět kdy máte přestat..
Seriálu dominuje výborná hudba - hlavně "Mission Of Destiny".
Výborné herecké obsazení, ať už se jedná o chladnokrevného zabijáka Vickiho, charismatického severokorejského agenta Park Cheol Younga s jeho krásnou agentkou Seon Hwa,Sa Woo, jehož budete brzy nenávidět. Choi Seung Hee a především charismatického hlavního hrdinu Hyun Juna v podání Lee Byung Huna, ti všichni vás dostanou.
Jediné co mě mrzí jsou konečné dva díly 19,20, které již neměly takový spád a byly pro mě zbytečně nastavovanou kaši.
Avšak přesto všechno mám tento seriál ráda a velice doporučuji tento seriálový megahit, který v Koreji lámal rekordy ve sledovanosti až do úplného konce zhlédnout.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk