plakát seriálu

iZombie

(iZombie)

Epizoda 1×04 – Liv and Let Clive
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Liv se zaplete do řešení případu muže, který byl ukopán smrti. Clive ho zná a nechce, aby mu Liv pomáhala. Liv následně díky vizím nabude přesvědčení, že Clive je křivým poldou. Blaine zatím rozjíždí svůj byznys a Major shání nového spolubydlícího.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Liv jde s omluvou k Majorovi. Major zatím shání nového spolubydlícího. Liv se ptá zda Majorův svěřenec už našel svého kamaráda. Major jej však už nějakou dobu neviděl, zatím mu však odpovídá na zprávy. Pak je překvapí Corinne, jeho přítelkyně. A Liv zničeně odejde.

Svůj vztah s Majorem pak rozebírá s Ravim. Ten jí ukáže nového neznámého. Má uřezané konečky prstů a vytrhané stoličky, aby byla znemožněna identifikace. Byl členem asijského gangu podle tetování a někdo jej ukopal k smrti.

Liv chce sníst jeho mozek, ale mezitím přijde její bratr. Dočasně u ní bude bydlet, když Peyton odjela z města. Přišel si tedy pro náhradní klíč.

Liv sní mozek neznámého a přijde Clive. Ten neznámého zná. Je to Sammy. Liv mu chce pomoct s řešením případu, ale Clive to rezolutně odmítne. Chce, aby se pro tentokrát Liv držela dál a vyjede na ni. Liv potom dostane vizi, kde Clive mlátí jiného člověka a Sammy přihlíží.

Liv díky snědení Sammyho mozku začne být paranoidní. Nevěří, že Cliva zná a nechce, aby se Corinne nastěhovala k Majorovi. Proto začne tlačit Raviho, aby se stal Majorovým spolubydlícím on.

Blaine zatím rozjíždí úspěšný byznys. Lidem, které proměnil na zombie dodává mozky. Má už i své zaměstnance, které také přeměnil.

Liv čím dál víc věří, že Clive je křivý polda. Proto jde na mravnostní, kde dřív pracoval. Baví se s jeho bývalou kolegyní. Clive byl suspendován a poté přešel na vraždy.

Liv s Ravim jdou najít Raye. Muže, kterého Clive mlátil. Měl na tričku nápis Hong Kong Video, což je videopůjčovna. Prodavač Raye zná, proto na něj čekají, když si na chvíli odskočí. Mezitím Liv dostane další vizi. V obchodě další muž našel onu krysu, o které si myslel Clive, že jí je Ray. Liv chce proto z obchodu rychle zmizet, bohužel to nestihnout. Přichází A.J., ten co našel krysu v obchodě. Vyptává se odkud znají Raye. Naštěstí se jim podaří z dané situaci vymluvit a odejdou.

A.J. je hlavní Kobra. Vůdce gangu. Ve vizi Liv byl i Clive, který A.J. zná. Když pak poodejdou od obchodu vidí, jak akorát přijíždí Clive. Liv tak čím dál víc věří, že Clive je křivým poldou.

Blainovi spolupracovníci zatím rozjíždějí svůj plán, jak vyšachovat Blaina z byznysu. Dají také první nabídku jedné ze zákaznic.

Liv navštíví doma Clive. Je na ni naštvaný a žádá po ní, aby se do případu nepletla. Sammy byl v ochranné vazbě a teď je mrtvý. Jestli si nedá pozor, skončí zraněná.

Major přichází za Ravim. Dozvěděl se, že hledá bydlení od Liv. Překvapivě si spolu docela rozumí. Přichází Liv a oznamuje Ravimu, že jí Clive vyhrožoval. Než se objevil Major, Ravi prohlížel nějaké policejní fotky asijských gangů. A.J.ův otec byl šéfem Modrých Kober, než byl sesazen kvůli konspiraci. Sammy patrně svědčil proti otce A.J. Liv věří, že Clive pak dal A.J.ovi tip, když byl Sammy zpět ve městě.

Liv jde umístit umístit sledovací zařízení na Clivovo auto. Sleduje ji však prodavač z Hong Kong Video, proto začne utíkat. Nedává pozor a srazí ji bezdomovec s vozíkem. Tehdy dostane další vizi. A.J. dostal Sammyho a chystá se ho zabít. Sammy mu oznámí, že Ray je polda. Liv vyskočí ze Země, a zjistí mimochodem také, že umí Kung Fu. Clive akorát odchází z práce, když jej Liv zastaví. Sdělí mu vše o Rayovi a že jej Sammy prásknul. Také o tom jak si myslela, že je křivým poldou. Clive pošle Liv domů a společně s kolegy jdou zachránit Raye.

Blaine řeší své problémy se zaměstnanci. Zákaznice jejich plán práskla a tak Blaine oba zastřelí. Z mrazáku si potom vytáhne nové.

Clive volá Liv, že stihli Raye zachránit. A.J tam ale nebyl. Proto jej jedou zatknout do videopůjčovny. Liv pak doma slyší divné zvuky. Je to A.J., který ji napadne. Díky Kung fu a zombie módu jej však přemůže.

Ravi se stěhuje k Majorovi. Major mu však žádnou smlouvu nedal. Podle Raviho je to protože Major vidí, jak tlačila Raviho do spolu-bydlení. Je to podle něj signál, že ještě není připravená ho nechat jít.

Blaine posílá zákaznici poděkování. Mozek Majorova svěřence. On psal Majorovi dotyčné zprávy.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

They Are Night Zombies (Sufjan Stevens)

Úvodní scéna epizody.

10,000 Emerald Pools (BØRNS)

Závěr epizody, kde se Ravi stěhuje.
Hlavní postavy
Olivia Moore
Ravi Chakrabarti
Clive Babineaux
Major Lilywhite
Blaine DeBeers
Vedlejší postavy
Whimpering Asian Skell
Detective Devore
Humorless Clerk
Sammy Wong
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLiv and Let Clive (neoficiální název)
Původní názevLiv and Let Clive
Rok natočení2015
Premiéra7. dubna 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry1 770 000 diváků (0,70 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody