plakát seriálu

Já a robot

(Almost Human)

Epizoda 1×08 – Není úniku (You Are Here)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na nádraží je zastřelen mladý muž. Prvotní ohledání naznačuje, že byl zabit třemi výstřely. Byla však nalezena jen jedna kulka. Kennex s Dorianem tak zjišťují, že mají co dělat s novou, velice nebezpečnou zbraní.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Mladý muž utíká skrze město a snaží se ukrýt. Zmešká vlak, který právě opustil nástupiště. Policejní hlídka se ho snaží zastavit, protože vnikl na nádraží bez jízdenky. Muž však křičí, že se ho snaží zabít. V tu chvíli ho zasáhne kulka a muž na místě umírá.

Mezitím, Kennex se účastní terapie, kde z něj snaží dostat jeho pocity. Kennex však tvrdí, že se cítí skvěle i přesto všechno, co se mu stalo.

Kennex a Dorian dorazí na místo vraždy. Detektiv Paul je již namístě a oznamuje, že oběť byla zabita třemi střelami. Byla však nalezena jen jedna kulka. Paulovo MX okamžitě vytasí hypotézu, že oběť mohla být zabita jednou kulkou, která se několikrát odrazila od zdi a podlahy. MX poté také zpochybní Doriana a jeho inteligenci. Kennex to nevydrží a ustřelí MX hlavu. Za to se dostane do konfliktu s Paulem a hned na okrsku také s kapitánem Maldonadovou.

Poté Dorian vysleduje přítelkyni oběti a spolu s Kennexem jí jednou navštívit. Ta tvrdí, že v podstatě neví, kdo by Antonovi chtěl ublížit. Jediné vodítko, které policii dává, je fakt, že se Antona nedávno pokusila naverbovat hledačka talentů. Během přítomnosti ve společnosti, kde Anton i jeho přítelkyně Kira pracovali, Dorian vysloví teorii, jak mohl být Anton zavražděn. Anton pracoval ve společnosti, která se zabývá inteligentní cílenou reklamou. Dorian si myslí, že Anton mohl vyvinout systém, který pomocí kamer, čidel a detektorů mohl vysledovat člověka kdekoliv ve městě. Naprogramovaná kulka by oběť tak mohla zasáhnou téměř všude.

Žena jménem Natalie a její společník mezitím jednají s kupcem, který má zájem o jejich inteligentní kulku. Ten jí chce vidět přímo v akci a tak Natalie vybere pro demonstraci jako cíl právě Kiru, Antonovu přítelkyni. Ta je v tu chvíli v parku a je znovu vyslýchána Kennexem a Dorianem. Dorian si během hovoru všimne toho, že se k  nim blíží kulka a na poslední chvíli Kiru zachrání. Kulku však chytne on. Je mírně poškozen a začne mluvit korejsky.

Kira, její dcera a jejich přítelkyně jsou umístěny do ochranné vazby, kde nemohou být vysledovány. Detektiv Stahlová mezitím zjišťuje, že Anton měl depozitní schránku v bance. Kennex a Dorian se tam vydávají. Původně si mysleli, že zde najdou peníze, které Anton získal za prodej softwaru. Místo toho z videozáznamu zjišťují, že byl Anton vydírán. Byl nucen předat software, nebo Kira a její dcera budou zabity.

Kira mezitím uteče z úkrytu a vydá se do města, kde chce najít vymazávače paměti. Věří, že když si nechá vymazat všechny vzpomínky na Antona, nechají jí na pokoji. Policie jí však sem vysleduje, stejné jako vrazi. Natalie a její kumpán jsou během přestřelky zasaženi, odstřelovač umírá.

Mezitím, kapitán Maldonadová mezitím vyslýchá Reinhardta. Stále není vůbec jasné, co bylo chtěl spolu se svými muži získat v policejním skladu. Maldonadová hledá možnost, jak se s Reinhardtem dohodnou, ale těžko se vyjednává s vrahem.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

I Am Dust (Gary Num)

Začátek epizody.
Hlavní postavy
John Kennex
Valerie Stahl
Richard Paul
Sandra Maldonado
Vedlejší postavy
Dr. Freidman
plačící muž
recepční
obchodník
strážník v metru
Reinhardt
Anton Cross
George Reed
Scrubber
policista
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevNení úniku
Původní názevYou Are Here
Rok natočení2014
Premiéra13. ledna 2014
Česká premiéra4. ledna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry6 880 000 diváků (2,00 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody