plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 7×14 – 46 minut (46 Minutes)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Marshall a Lily jsou definitivně pryč z New Yorku a Robin, Barney i Ted to dost špatně nesou. Barney je nicméně odhodlaný najít i ty kladné stránky. Marshall a Lily mají v domě na návštěvě Mickeyho Aldrina a neví si s ním rady...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Marshall a Lily se definitivně odstěhovali na Long Island. Robin, Barney a Ted sedí společně na jedné lavici u MacLarens a mají šílenou depresi. Lily je uklidňuje, že budou jen 46 minut cesty vlakem od nich a budou se pořád vídat.

Barneymu dojde, že je to vlastně skvělé, protože mu nikdo nebude konečně kazit jeho skvělé plány, jako to dělala zejména Lily a jmenuje sám sebe jako nového vedoucího party. A jako vedoucí party okamžitě rozhodne, že půjdou někam, kam by nikdy nešli s Lily a Marshallem, tedy do stripklubu.

Robin a Kevin si přitom procházejí fází, kdy neříkají „ne“ ničemu a proto jdou s Barneym a Tedem do stripklubu přesto, že ani jeden z nich nechce, ale bojí se, že když to odmítnou, budou před tím druhým vypadat jako suchaři. Z toho samého důvodu proto zaplatí Robin Kevinovi tanec na klíně.

Ted je hrozně nervózní a pořád volá na hlasovou schránku Marshallovi a Lily. Barney se rozhodl, že mu obstará náhradu a zaplatí proto Tedovi tanec od té striptérky, co je dvojnicí Lily a viděli ji naposledy před dvěma roky. Dohodnou se, že ona a její přítel jsou jejich noví Marshall a Lily a budou proto dělat všechno s nimi. Například hrát poker. Zatímco hrají, Ted začíná být příliš opilý a navíc nebezpečně vyhrávat všechny žetony, což se tamní na pohled nebezpečné společnosti nijak zvlášť nelíbí. Už se na něj chtějí vrhnout, když je zastaví několik slov od „nového Marshalla“, kterým ale ostatní nerozuměli.

Noví Lily a Marshall je zvou na další šílenou party, kam už se nikomu nechce, protože dostali strach. Přesněji řečeno nikomu, kromě děsivě opilého Teda, který rozhodne, že půjdou. Nový Marshall od nich chce obrovské peníze za lístky, které jim Ted bez rozmyslu dá. Jsou tedy okradeni, protože to bylo přesně to, co řekl nový Marshall jejich protihráčům u pokeru, že Teda později okrade.
Začnou zase přemýšlet o skutečném Marshallovi a skutečné Lily a rozhodnou se za nimi v noci vyrazit. Robin a Kevinovi se tam nechce a Kevin konečně sebere odvahu a Robin to řekne. Oběma se tím uleví.

Lily a Marshall přestavují nábytek, rozbalují krabice a pomáhá jim přitom Lilyn otec, který už jim po dvou týdnech leze šíleně na nervy, protože se mu pořád nelíbí nic z toho, co dělají. Marshall mu řekne, že se další den musí odstěhovat, protože jeho pomoc už nepotřebují. Krátce nato vypadnou v celém domě pojistky a Marshall neví, kde jsou. Mickey mu přes vysílačku říká, že on ví, kde jsou, protože v tom domě vyrůstal a začne ho vydírat. Marshall si myslí, že jsou pojistky ve sklepě a zcela poslepu tam vyrazí.
Po nějaké chvíli to Lily přestane bavit a vypeskuje svého otce, který začne Marshalla správně navigovat k pojistkám, které nakonec Marshall úspěšně zapojí.

Ráno poté se Lily a Marshall probouzí překvapení, protože všichni jejich tři přátelé za nimi ráno skutečně dojeli a společně si dávají palačinky k snídani. Dojde jim, že nezáleží na tom kde jsou, protože pokud jsou spolu, je všechno tak, jak má být.
(Judita)

Narážky na další seriályvložit další narážku

Správná pětka

Když se Lily s Marshallem stěhují, Ted říká, že je to jako když zrušili seriál Správná pětka.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
Butterfly Knife
Kevin Venkataraghavan
Mickey Aldrin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český název46 minut
Původní název46 Minutes
Rok natočení2012
Premiéra16. ledna 2012
Česká premiéra3. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka21 minut
Sledovanost premiéry10 080 000 diváků
Autoři profilu epizody